Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
tommy80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Sr dec 02, 2009 9:24 pm

Armatura - čiščenje, popravilo (?)

Napisal/-a tommy80 Ne nov 12, 2017 4:20 pm

Pozdravljeni!

Pišem po dolgem času. Če tema ne spada pod kozmetiko prosim za premik v popravila.

Imam problem z armaturo. Pred nekaj časa sem kupil nosilec za telefon. Nosilec je odličen in dobro drži na vseh podlagah. Ima spodaj neko lepljivo zmes...
Vendar pa imam sedaj problem na armaturi.
Nosilec sem imel vedno na šipi. Zadnjič sem ga pač odstranil, da sem kompletno spucal znotraj šipo. Nosilec sem samo postavil na armaturo. Nisem ga "fiksiral" oziroma niti trdno pritisnil ne. Je bil samo postavljen na armaturo za en dan.
Vendar ko sem ga drug dan odstranil sem najdel lise na oziroma "odtis" tega nosilca na armaturi. Tega pa sedaj ne morem odpraviti.
Probal sem z Britemax interior cleaner brez uspeha. Našprical sem na mikro krpo in zdrgnil. Takoj za tem zbrisal s čisto mikro krpo.
Meguiars Quick interior detailer cleaner tudi ni obrodil sadov. Oziroma nisem odpravil madeža.
Stelexa nisem probal.

Sem pa imel enako pred pol leta vendar je čez poletje izginilo oziroma sem lahko spucal. Zaradi vročine? Na tem mestu mi ne izgleda, da bi bila
zaradi nosilca armatura kaj "poškodovana". Tekstura je še vedno taka kot je bila nova. Le madež je ostal.
Sedaj vem, da tega ne bom več nikoli postavljal na armaturo.

Slika
Slika

Kako tole spucat ven? Se bo sploh dalo? Zdaj sem pa živčen zaradi tega.
Kaj priporočate?

Hvala.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Armatura - čiščenje, popravilo (?)

Napisal/-a mardy Po nov 13, 2017 8:23 am

No evo, šola za drugič, da se noben nosilec, stop-lepljiva guma za telefon, itd. ne lepi na armaturo. :?

Pomojem to ne bo šlo dol, ampak to ni umazanija. "Pobralo" ti je lesk armature, enako se zgodi, če imaš komolec naslonjen na vratih, in se sčasoma zdrgne.

Jaz bi v bombažno krpo vtrl čistilo za armaturo, ki ima hkrati tudi lesk, in nežno z krožnimi gibi vtiral na tole mesto. Nato še celo armaturo namažeš da izbrišeš prehod. Po potrebi ponoviš.

Samo tako, recimo. ;)
 
tommy80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Sr dec 02, 2009 9:24 pm

Re: Armatura - čiščenje, popravilo (?)

Napisal/-a tommy80 Po nov 13, 2017 10:03 pm

No tega sem se bal.
Torej se da to odpravit ali ne? Katero čistilo, premaz za armaturo?
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Armatura - čiščenje, popravilo (?)

Napisal/-a mardy To nov 14, 2017 8:09 am

Jaz že vrsto vrsto let uporabljam: https://mtehnika.mercator.si/izdelek/44 ... cni-premaz (Synt Maxi Brill)
Le-tega dobiš povsod, Tuš, Merc,... Je še ena druga vezija, mislim da vonj limone, ki pa ni tako masten, ampak ti priporočan da uporabiš tega kot je v linku.

Zdaj komaj vidim, bog ne daj iti zraven z Stelexom!!!

Pa nič znanosti odkrivati, nič drgniti, na čisto bombažno krpo nanesi sprej in nežno zlošči celo armaturo, po potrebi čez čas ponovi, in nanos naj bo kar pošten.

Zdaj ni tako močnega sonca/vročine, ampak poleti, ko je/bo močno sonce se bo ta sprej "zapekel" na armaturo in flek se več ne bi smel videti.

Pa da ne boš avta zaradi tega prodal. :D
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov