Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
mihake
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To avg 14, 2018 5:44 am

Čiščenje barve

Napisal/-a mihake To avg 14, 2018 5:49 am

Pred 10 dnevi sem imel avto pri ličarju, kjer so barvali prednji odbijač. Zdaj sem ugotovil, da je cela leva stran in prvi del, skupaj z vetrobranskim steklom prekrit z s pršom od barve. Komaj opazno, ampak se vidi in je tudi moteče med dežjem, saj ne briše dobro. Takoj ob prevzemu nisem nič opazil, ker je bil avto opran in s je vse svetilo, potem sem šel pa na dopust.
Kako lahko to očistim? Izgleda kot da je nekdo v delavnici barval nek drug avto in je piš letel na mojega.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Čiščenje barve

Napisal/-a dzuro.na.izi To avg 14, 2018 9:03 am

Uporabi plastelin.
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: Čiščenje barve

Napisal/-a lotko To maj 21, 2019 4:18 pm

Mene pa zanima kako oz. s čim bi lahko odstranil umazanijo, ki nastaja, ko voda spira kromirane letvice, ta snov pa se potem steka po vratah in nastaja taka grda črta navpično navzdol?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Čiščenje barve

Napisal/-a dzuro.na.izi To maj 21, 2019 5:38 pm

Uporabi kakšen čopič namočen v šamponu in "prečesaj" umazanijo pod letvicami in dobro speri. Lahko tudi zmešaš šampon in vodo v pršilki in na takšen način nanašaš + malo močnejša mešanica bo kar bo lažje raztopilo umazanijo. To bi moralo odstraniti večino umazanije, nekaj jo lahko, da še zmeram ostane...

Navadno bi rekel, da uporabi APC (all purpose cleaner) ampak utegne uničiti krom oz. eloksirane letvice.
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: Čiščenje barve

Napisal/-a lotko To maj 21, 2019 6:26 pm

Bom poskusil, hvala.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov