Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Sesalec za avto

Napisal/-a Rusty Sr okt 03, 2018 4:41 pm

Pozdravljeni,
lahko kdo priporoča kakšen sesalec za avto? Ne potrebujem profi zadevo, ampak, da vseeno dobro sesa. Pač mal bolši, ko pa navadni domači sesalec.
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr okt 03, 2018 4:43 pm

Za koliko denarja ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a Rusty Sr okt 03, 2018 4:51 pm

Pa tam do 150€
Only god can judge me
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a thunderbolt Sr okt 03, 2018 6:42 pm

Karcher wd4 car vac. Dovolj nastavkov, zelo soliden sesalnik. Jaz sem s karcherjem wd4 premium obnovil 2 stanovanji, ga imel priključnega na žirafo, sesal z njim vse živo in dela kot mina.
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a Rusty Sr okt 03, 2018 6:48 pm

Ja to bi blo super. Je bolj močan k hišni sesalci?
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a esem Sr okt 03, 2018 8:00 pm

Če imaš naveden točen naziv sesalca, boš menda znal sam na netu poiskat tehnične podatke? :roll: Je 1000 W, torej močnejši in šibkejši od hišnih sesalcev :roll: .
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a Mazda2 Če okt 04, 2018 4:45 am

Mislim, da imam prav ta model. En je bil še močnejši, vendar dražji in z manj nastavki. Kupil pa sem ga v Gitas v Bitnjah pri Kranju, mislim da Zg. Bitnje, cena 117 eur.
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a Rusty Če okt 04, 2018 7:23 am

esem je napisal/-a:Če imaš naveden točen naziv sesalca, boš menda znal sam na netu poiskat tehnične podatke? :roll: Je 1000 W, torej močnejši in šibkejši od hišnih sesalcev :roll: .


A bejž no? :roll: :roll:

Fora je da tile W sploh niso tolk pomembni, kot pa kej drugega - glede tega kako močno sesalec sesa. Ampak na različnih straneh nimajo vseh podatkov napisanih, da bi lahk naredil kompletno primerjavo, kateri je boljši.

Zato pa sprašujem na forumu, če ima kdo izkušnje in bi mi lahko iz prve roke svetoval. Pa vseeno hvala esem, da si se oglasil :roll:
Only god can judge me
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a čara Če okt 04, 2018 7:28 am

mhm. podtlak, nastavki, krtače... Popolnoma razumem, ker sem se sama 1x že močno nasrala z nakupom....potem pa naredila celo študijo in spraševala vse naokoli. je bilo kar mučno. :huh:
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a Mazda2 Če okt 04, 2018 9:05 am

Ta Kärcher WD4 ali kaj je že je kar dosti močan za avto. To sem prej pozabil omeniti.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a esem Če okt 04, 2018 11:56 am

Rusty je napisal/-a:
esem je napisal/-a:...Je 1000 W, torej močnejši in šibkejši od hišnih sesalcev :roll: .
...Fora je da tile W sploh niso tolk pomembni, kot pa kej drugega...
Ja, sori, slabo sem se izrazil, W res niso toliko pomembni (so bili bolj za to, da skupaj z nadaljevanjem pokažejo, da ni reference za primerjavo), ker sem hotel reči, da ob vseh različnih načinih delovanja sesalcev in nastavkih je to skoraj nemogoče primerjat, zato "močnejši/šibkejši".
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a Rusty Če okt 04, 2018 3:21 pm

Hvala Mazda2.
Ja esem, sej tut js nism čist jasno napisal. Pač hotel se najditi koga k je včasih sesal avto z hišnim sesalcem, pol pa preklopil na nek mokro-suhi sesalnik za delavnico.
Glede na lastnosti se mi zdi ta kar dober, pa še pocen je:

LAVOR WT 20 P
Slika

Tehnični podatki:

Industrijski sesalnik z močjo motorja 1400W (max 1600W) je idealen za vse površine.
prostornina posode je 20 litrov,
pretok zraka 70 l / s,
sesalna moč 270 mbar,
podtlak 27 kpa,

dolžina pregibne cevi je 2 metra,
dolžina priključnega kabla 4 metre,
hrup 79 db,
teža 6,5 kg.

Recimo Karcher WD4 ima 1600W pa 210 mbar sesalne moči, podtlaka 21kpa....edino pri tem Lavorju ne dobiš zraven nastavkov.
Mogoče kdo ve kje bi dobil nastavke za sesalec Lavor?
Only god can judge me
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a Mazda2 Če okt 04, 2018 7:08 pm

Nastavke bi mogoče tudi dobil v Gitasu, ampak mislim, da če bi bili možno bi bili že priloženi pri novem.
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a Rusty Pe okt 05, 2018 4:17 pm

Mazda2 čist možno ja, hvala.
Ker Merkur nima na zalogi tistega k sem zgoraj pripopal sliko, sem našel na ebayu podobnega z istimi karakteristikami in sem ga vzel.
Hvala vsem.
Only god can judge me
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a čara Sr okt 10, 2018 1:19 pm

Za vodno-ekstrakcijsko kar Karcher, moja izbira je sicer bil SE 5.100 ampak sta tudi 4 ki vredu.
Za po bajti in tono preprog, ter dve sobi z itisonom, ki jih krasijo preljube dlake moje psice pa en dražji Electrolux (lahko tudi kako drugo firmo) važno, da ima oznako A za sesanje preprog in da ima zadaj nekaj ocen, pohval pesjanarjav, mačkarjev in kako uporabno električno turbo krtačo. hvaljen bodi transportni boks, da po avtu slina, blato in dlake ostanjo v predelu boksa. Tu in tam kakšna zajadra drugam.
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a luks104 Po jan 21, 2019 10:24 pm

Da ne odpiram nove teme, bom napisal kar tu.
Trenutno gledam industrijske sesalnike za mokro in suho sesanje, tja do 100 - 200 € in ne vem za katerega bi se odločil. Trenutno imam v izboru
Makito VC2512L (175€)
https://www.mimovrste.com/sesalniki-ind ... ik-vc2512l

Bosch GAS15 (135€)
https://www.mimovrste.com/sesalniki-ind ... estsellers

in Kärcher WD5 (150€)
https://www.mimovrste.com/sesalniki-ind ... 348-230-0-

Trenutno imamo doma nekega malega hooverja, ki pa zaradi velikosti naše hiše ni zelo dober, saj se ga more konstantno prazniti. Obenem pa še tepihe zelo slabo posesa.
Za glasnost in ostale "slabe" značilnosti industrijskih sesalnikov vem, ampak nas načeloma to ne moti. Radi bi samo močen sesalec, ki bo kos tudi kakšnemu tepihu in sesanju kamnitih stopnic, avtomobilov ter preprostejšega globinskega čiščenja (namočiš avtosedež z vodo in milom ter posesaš).
Najraje bi videl, če uporaba vrečke ni nujna, ter da se filter da očistiti z zrakom/vodo.
Upam, da mi bo kdo od vas znal svetovat, saj sem prebral že ogromno in res nevem več katerega bi vzel.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a thunderbolt Po jan 21, 2019 10:44 pm

Z velikostjo ne pretiravaj, ker tako kot ti gre zdaj mali sesalnik na jetra, ti bo sel tudi veliki. Ne vem, kako je z ostalimi omenjenimi firmami, ampak karcher ima opcijo polno dodatnih nastavkov, ker roko na srce, tista osnovna sesalna glava je za v delavnico ok, za doma pa bolj tako tako: kljub veliki sesalni moci ji uide kar nekaj reci.
 
immbm13
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: So dec 29, 2018 1:57 pm

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a immbm13 To jan 22, 2019 5:35 pm

Močno priporočam spodnjega. Gre za t.i. pralni sesalnik. Poleg sesanja ima opcijo dovajanja čistila.

https://www.ideo.si/sesalniki_mokro_suh ... _0_KARCHER

Preverjeno se odlično obnese na avtomobilskih sedežih, kavčih, jogijih, tepihih,...

Rezultati so podobnji spodnjim...
https://www.youtube.com/watch?v=3CFgRfBhJy4


Malce cenejša je verzija SE4001, ampak SE4002 ima že dodano šobo za avtomobilske sedeže ter boljše rešeno vgrajeno cevko za dovod čistila - je vredno tistih nekaj dodatnih evrov.
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a luks104 To jan 22, 2019 7:33 pm

Sem gledal tudi tega ja, ampak mi ena šoba za dovod čistila in pa nastavek za ekstrahiranje ne upraviči skoraj 100 € višje cene, ravno zaradi redkosti takšnih opravil (sem pa tja malo počistim očetov avto, ki ga uporabljamo za prevoz motork, orodja in kot delovni stroj na kmetiji).
thunderbolt je napisal/-a:Z velikostjo ne pretiravaj, ker tako kot ti gre zdaj mali sesalnik na jetra, ti bo sel tudi veliki. Ne vem, kako je z ostalimi omenjenimi firmami, ampak karcher ima opcijo polno dodatnih nastavkov, ker roko na srce, tista osnovna sesalna glava je za v delavnico ok, za doma pa bolj tako tako: kljub veliki sesalni moci ji uide kar nekaj reci.
Zato tudi tukaj sprašujem, ker nimam ideje, kakšne velikosti naj vzamem. Sigurno je tudi najmanjši industrijski sesalnik večji kot pa trenutni, ki ga imam, ampak mi je bolj kot velikost pomembna moč in pa zmožnost sesanja brez vrečk. Za krtače bi pa uporabljal neko staro "turbo" krtačo za tepihe, če ne se pa dokupi še kakšna. V garaži imam tako en kup glav od starih aparatov. Naknadno bi dokupil magar tudi kakšno daljšo cev.

Najlepša hvala vsem za odgovore.
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Sesalec za avto

Napisal/-a Dawid1 Če jan 24, 2019 7:10 am

Samo za suho sesanje je več kot dovolj Karcher MV2, majhen, močan in vzdržljiv.

Smo ga kupili, ko smo renovirali hišo, to je 10 let nazaj, sesal je ves prah, gradbene ostanke , ostanke ometov, šuta itd.... 2x padel po stopnicah itd....

Še vedno služi svojemu namenu (menjava filtra in ajmo dalje).

Več kot dovolj za suho sesanje in pa cenovno ugoden.

lp,
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov