Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a lin So okt 06, 2018 5:51 pm

Samopostrežne avtopralnice ali kako bi lahko drugače imenoval te pralnice , ki so sedaj v modi in so zelo priročne. Toda večinoma imajo navodila za pranje po moje narobe napisana. V večini sem opazil navodila za vrstni red pranja: pranje z dodatkom šampona ali karkoli že je, potem voskanje , izpiranje. Pravilno bi bilo: pranje s šamponom , izpiranje , voskanje, izpiranje .
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a DX5050 So okt 06, 2018 6:46 pm

Jz grem po tem vrstnem redu:
1)pranje visok pritisk
2)šamponiranje
3)čiščenje z gobo (vedno vzamem sabo svojo, ker tiste krtače, ki jih imajo tam so večinoma zelo umazane)
4)izpiranje-visok pritisk

Kakšne pa imate nasplošno izkušnje z voskanjem, v teh avtopralnicah? Sam ta korak vedno preakočim. Ima to voskanje sploh kakšen učinek?
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a chad So okt 06, 2018 6:55 pm

Za mene so te pralnice brezvezne in ne grem nikoli tja, ker je premalo časa za pranje. Seveda, če želiš imeti res opran avto in ne samo nekaj na hitro.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a lin So okt 06, 2018 8:54 pm

Kolikor opažam so te pralnice zelo obiskane, torej niso brezveze, še posebno pozimi , ko lahko na hitro izpereš sol iz avtomobila, pa tudi poleti se kar obnese , če želiš vzdrževati čist avto, saj vedno ni časa za generalno pranje, vsekakor pa raje grem tja kot v avtomatsko pralnico kjer ti hitro poškodujejo avto.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a xxl Po okt 08, 2018 10:52 am

Jaz jo pogrešam v svojem kraju, za hitro pranje, odstranjevanje večje, pa tudi manjše umazanije, je super. Sem celo razmišljal, če bi jo sam postavil (2 boksa), ampak je predraga investicija in papirologija, ki se bi težko povrnila. To postavljajo najbrž tisti, ki imajo "viška denarja", oziroma že neko glavno dejavnost, ali verigo teh pralnic.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a ban Po okt 08, 2018 11:39 am

Pri nas jo imamo od lani, mislim da je 8 boksov. Je kar polno, posebj pozimi se lahko čakak v vrsti.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a lin Po okt 08, 2018 1:22 pm

Pri nas so na območju 15km kar štiri in vse so zelo obiskane mislim , da je to super zadeva, za 2-3 evra kar solidno opreš umazanijo z avta.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a tomzzi Po okt 08, 2018 2:54 pm

@chad

Nič niso brezvezne. In se da kar lepo oprat avto. Je pa odvisno od pralnice do pralnice kako dolgo žeton traja.
Pri nekaterih je dve minuti za šamponiranje (vroča voda + nek mikroprah) in še izpiranje. Torej dva žetona. Opere dobro.
Vendar je včasih potrebno postopek ponovit če je kaj zažrtega gor (ptičji iztrebki) oziroma uporabiti tudi krtačo (jaz jo redko).
Jaz sedaj že par let perem izključno v samopostrežnih pralnicah in sem zadovoljen.
Oprano je na hitro in dovolj dobro. Itak se avtomobila ne splača ne vem koliko glancat saj je kmalu spet ves umazan.
Izguba časa za moje pojme.

Itak ga pa na vsake toliko dam oprat tudi v ročno pralnico kjer to drugi naredijo namesto mene.

Včasih sem pa avte pral izključno v avtomatskih na krtače (petrol, privat)... Pa je bil lak vseeno bolj uničen kot če perem v samopostrežni s krtačo.

In ja tudi pri nas je obisk te pralnice ogromen. Se jim je splačalo to postaviti saj so včasih kar kolone (so samo 3 mesta).
Perejo ne samo prebivalci stanovanjskih blokov temveč tudi tisti kateri so v "bajtah".
Še vsak pravi, da je to to za ta denar.

Za 3€ je kar solidno opran avto.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a xxl Po okt 08, 2018 4:35 pm

Ne vem, sicer je to cesta na relaciji MB-Dravograd in na tej relaciji ,60 km, sta dve, ena po tridesetem kilometru z enim boksom, druga, 15 km naprej, mislim da dva, isti lastnik, ki ima avto salon. Njemu se splača, meni ne, ker nimam močnega finančnega ozadja. Meni je najbližja 15 km. Na tem območju živi kar lepo število ljudi, ampak, verjetno večina opere avte v okoliških avtopralnicah na benciskih servisih, samopostrežno uporabijo, najbrž kar v mestu, preden se vrnejo domov na podeželje. Torej, potencial najbrž je, ampak, "samozadnostna" najbrž ne bi bila. Kdo ima viška denarja, lepo prosim naj jo postavi. :)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a nejc1986 Po okt 08, 2018 8:39 pm

Tudi sam perem avto zgolj na samopostreznih. Najveckrat v BTCju. Zeton je 1,5 eura. S pomocjo lastne gobe potrebujem za zunanjost 2zetona in enega za sesalec.

Na rudniku pri supernovi je zeton 1eur in je trajanje res konkretno prekratkol.

Najceneje in cisto solidno.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a lin To okt 09, 2018 1:27 pm

Ker redno perem avto praktično nikoli sploh ne potrebujem pranja s ščetko ali gobo , vso imazanijo odstranim že s samim pranjem preko pištole in čistila, ki je nastavljeno in potem še samo izperem z mehko vodo niti brisanje ni potrebno, saj ta voda ne pušča sledi , no kljub temu , ko se posuši ga pregledam in , če je kje kakšna malenkostna sled jo z viledo odstranim, super sistem so te pralnice.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a čara Sr okt 10, 2018 1:32 pm

Brezveze so za tistega, ki si lahko doma fajn opere avto. Blokovskim pa kar prav pride.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a Ivan36 Sr okt 10, 2018 2:02 pm

Sem redno pral vozila a letos in že malo lani sem nehal! NA 3 do 4 mesece ga operem :lol: Sem opazil, da sem preveč pral okoli zavor in tako zadaj uničil vodila za ploščice beri preveč rje in posledično blokada klešč! :roll: :twisted:
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a soso Ne sep 01, 2019 2:34 pm

Kaksen je pritisk vode v teh pralnicah?
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a xxl Ne sep 01, 2019 4:03 pm

Ne vem, je pa veliko močnejši od domačega hoby programa. :lol:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a soso Ne sep 01, 2019 7:27 pm

Nasel dva podatka. Eden je za petrolovo samopostrezno, kjer je napisano 100 barov, drugi je iz strani, kjer prodajajo pralnice in imajo napisano 140barov. Visokotlacni cistilec Bosch home katerega gledam ima 130 barov. Ce ti podatki drzijo potem ni razlike.
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a xxl Po sep 02, 2019 10:18 am

Vem ja, ampak tiste domače zadeve imajo napisano 130 barov, podobno kot kitajski glasbeni stolp 500 W, v resnici pa je pomemben RMS, ki ni nikjer zapisan, ker se 500 lepše vidi. Doma imamo nek kerher, pa že po občutku ni to, to, ni take moči, pa mislim, da je 120 bara, ja seveda.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a Firediver Po sep 02, 2019 10:53 am

Pa dobro, a vi res mislite, da večji pritisk = bolje opravljeno delo? Da bi pa kar curek nažigal, da si prišparaš ročno šamponiranje al kako?

Saj ne pereš traktorja, kjer je blato trdovratno in moraš nažigat s curkom, da odstopi od pleha...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a xxl Po sep 02, 2019 11:00 am

Ne vem kaj bi rad povedal, jaz, če ni fest umazan, grem na bližnjo črpalko, da ga samo pošprica in to je to, domač kerher ne zmore tega opravit tako dobro, pritisk gor al dol.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Samopostrežne avtopralnice

Napisal/-a Firediver Po sep 02, 2019 11:09 am

Želim reči, da pritisk domačega kerherja meni čez glavo zadostuje, da avto operem brez problema. Še pri njemu je treba pazljivo usmerjati pritisk in ne smeš nažigati na pleh iz neposredne bližine.
Zato se mi zdi čudno, da bi v avtopralnici rabil še višji tlak. Čemu?

Za pranje težke mehanizacije in kmetijskih strojev ali pranje betonskih tlakovcev je pa druga zgodba. Čeprav imajo moderni težki stroji tudi že dosti nekih aktuatorjev, ki jih ne smeš s silo prati, da ne zariba gib.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov