Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Kateri suhi sesalec?

Napisal/-a renault_dti Sr feb 02, 2022 4:17 pm

Zivjo,

Iščem in gledam sesalce za sesanje avta, se pravi tepihi, sedeži itd...
Sedaj imamo Karcher WD3 pa za po hiši je še OK, ampak avto pa slabo posesa! Nima prave moči, ropota kot tank a učinka ni! :-)

Gledam te sesalce...jaz se spomnim, da pred mnogimi leti smo imeli doma sesalce, tisti najslabši so imeli 1600W, boljsi pa okoli 2000+ W, danes večina med 1000-1600 W... a sem jaz kaj zamešal, ali so včasih lagali ali smo dejansko nazadovali?

Kaj vi uporabljate oz priporočate? Odštel bi tam okoli 200-300 eur za neko zadevo.
Gledal sem konec koncev Karcher WD6 Premium, za 200€, razlog zakaj Karcher je ta, da domači prisegajo na to znamko, meni osebno je vseeno kaj piše gor, samo da opravi delo kot se spodobi in ne obupam zraven! Mi je pa čudno, da se zadeva ne izdeluje več, bi bilo pa dobro vedet razlog zakaj ne?!

Kakšna alternativa?

Hvala Lp
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kateri suhi sesalec?

Napisal/-a D12J12 Sr feb 02, 2022 6:00 pm

Na vse je odgovor EU. Mokri nad 1000w, suhi pod 1000w. Rang v katerem gledaš bi bil karcher kar pravi. Večja moč, dvojna turbina itd bi pa bilo potrebno dodati še kakšno ničlo zraven. Sam imam wd4ko, ampak 1800W motor in že slišim ohišje :lol: . Sesaj sproti pa bo wd6ka čisto dovolj :D . Pa ne pozabi na vrečo in spihovanje filtra.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Kateri suhi sesalec?

Napisal/-a berlonso Sr feb 02, 2022 6:33 pm

Tudi sam gledam sesalce, rabil bi pa enega univerzalca za hišo (v pomoč robotu) in avto, te pol-industrijske sem pa spregledal...
Kako se ti Kaercherji obnesejo pa za sesanje po hiši? Je zadeva močnejša od običajnih?
Sedaj imamo enega vodnega (bolj osnovna zadeva) in je zoprno stalno to vodo odlivat in ga čistit, tudi če je kdaj kaj malega za spucat...
Opqžam da nima nastavka s krtačo, za po sedežih se tisto kar fanj obnese...
Tukaj za wd5premium piše da je 1100W motor?? :?
https://www.mimovrste.com/industrijski- ... 348-230-0-
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kateri suhi sesalec?

Napisal/-a D12J12 Sr feb 02, 2022 8:33 pm

Pri nastavkih je tako, fino je če je kaj ostalo od prejšnjega sesalca in da paše na cev, drugače je čisto ok za po stanovanju. Moč motorja danes ne pomeni nič. Marsikateri današnji 900W motor prekaša starega 2200W. 900W motorji imajo dodelane turbine in nekateri preko 100.000 obratov na minuto. Važna je moč na cevi (W) in pretok zraka l/s.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Kateri suhi sesalec?

Napisal/-a berlonso Sr feb 02, 2022 8:51 pm

Bil sem v eni trgovini s sesalci in zaman iskal podatek podtlaka v Pa, ki ga ustvari na cevi. Pred leti vem, da se je dalo dobiti ta podatek, zdaj ga pa ni več.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kateri suhi sesalec?

Napisal/-a D12J12 Sr feb 02, 2022 11:58 pm

To je sedaj visoko varovana skrivnost :lol: . Še za moč na cevi moraš obrniti google na glavo, pa še to ni čisto ziher pravi podatek. Podatek za motor dobim, vhodna moč, zračna moč, pretok, podtlak itd, ampak ko je motor vgrajen v sesalnik so izgube in tak podatek prav dosti ne pomaga. Velikokrat pomaga YT, vsaj kašna primerjava in mnenje.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Kateri suhi sesalec?

Napisal/-a soso Če feb 03, 2022 6:22 am

Če bos uporabljal sesalnik samo za avto v privat namene, potem bo cisto dovolj navaden za stanovanje brez filter vrecke. Doma imam oba, industrijsk Lavor, ki je ostal od gradnje hise in cenejsega ciklonskega star cca. 15 let, ki sem ga dobil brezplacno, saj je bil na poti v zbirni center. Bilo ga je potrebno razstaviti in ocistiti pasjih dlak, sedaj dela kot se pricakuje. 5 let ze uporabljam tega, je dosti manjsi, tisji in za sesanje avta odlicen. Samo v razmislek ali potrebujes sesalnik do 300 eur, ce lahko kupis dobro zadevo za tvoje potrebe za cca. 100 eur.
Lp
AH NI NAM LAHKO!
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov