Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
avion
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Po mar 15, 2010 8:33 pm

Smrad v avtomobilu med dežjem

Napisal/-a avion To jan 10, 2023 2:59 pm

Pozdravljeni,
Po deževnih dneh, kadar s čevlji ali čem drugim nehote v avto pride nekaj vode, v avtomobilu opazim neprijeten vonj. Kot da bi se tekstil na tleh navzel neprijetnega vonja. Še posebej sem na to postal pozoren ta vikend. Bili smo na smučanju in vse 4 pare smuči dali v notranjost avtomobila. Ker smučiš nismo temeljito očistili, je na njih ostalo nekaj snega, ki se je seveda med vožnjo stopil. Drugo jutro je bil v avtu neprijeten vonj.
Podobno tudi kadar zelo dežuje in je notri voda od čevljev.
Avto ne zamaka, saj je zelo kratek časa izpostavljen dežju, saj je tako doma kot v službu pod streho.
Kakšen namig, kako se temu izognit? Bi kemično čiščenje pomagalo? Če da, čiščenje česa? Sedežev ali talnih oblog?
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Smrad v avtomobilu ob primeru dežja

Napisal/-a whitee To jan 10, 2023 5:18 pm

Po mojem mnenju te reši kemično čiščenje. Najbrž so preproge že toliko zamazane, oz.je bilo kdaj kaj polito, da se smrad v kombinaciji z vlago ponovno razvije.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Smrad v avtomobilu ob primeru dežja

Napisal/-a ggorenc Sr jan 11, 2023 2:37 pm

Kemicno zelo pomaga, ne mores verjeti koliko dreka gre iz preprog tepihov in oblazinjenja pri samo 3 leta starem vozilu. Samo je fajn delati pomladi, ko imas vsaj dva dni +20C na soncu ali en dan 30, da se posusi. Tacajt tepihe ven, oprat, posusit in pozimi imeti gumo.
Za zacetek si sesalec najami sam, ker so te storitve postale cisto prevec zlatarske.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Smrad v avtomobilu ob primeru dežja

Napisal/-a srcnik Sr jan 11, 2023 4:25 pm

Ponavadi pomaga menjava filtra notranjega prostora, predvidevam da ni bil že lep čas menjan...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Smrad v avtomobilu ob primeru dežja

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jan 11, 2023 8:10 pm

A smrdi ko zjutraj odpreš vrata, ali smrdi ko začne ventilacija ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Smrad v avtomobilu med dežjem

Napisal/-a AssKicker Če jan 12, 2023 4:51 pm

Poskusi čiščenje z ozonom. Ampak je bolje da počakaš na toplejše dni, saj je ob višjih temperaturah bolj učinkovit.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Smrad v avtomobilu ob primeru dežja

Napisal/-a Mazda2 Pe jan 13, 2023 12:05 am

ggorenc je napisal/-a:Za zacetek si sesalec najami sam, ker so te storitve postale cisto prevec zlatarske.

Jaz sem dal 200, zunanjost, notranjost, pa 2 dni sem bil brez avta, vendar sem tam dobil nadomestnega.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Smrad v avtomobilu med dežjem

Napisal/-a ggorenc Ne jan 15, 2023 12:16 pm

200eur je ze mesecni strosek hrane malce revnejse slovenske druzine.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Smrad v avtomobilu med dežjem

Napisal/-a boštjan_01 Ne jan 15, 2023 7:46 pm

Za 200€ ti avto diši in se sveti kot nov. Novega ne dobiš za 200€.
Meni se je nekaj razlilo in je bil vonj po kemikalijah. Čistil sem z amaterskim parnim čistilcem in popivnal z papirnato brisačo. Po 3-4 urah dela sem očistil sprednji del avta (tapicirngo in sedeže). Rezultat je bil bolj povprečen. Malo denarja, malo muzike.
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Smrad v avtomobilu med dežjem

Napisal/-a Dawid1 To jan 17, 2023 8:58 am

AssKicker je napisal/-a:Poskusi čiščenje z ozonom. Ampak je bolje da počakaš na toplejše dni, saj je ob višjih temperaturah bolj učinkovit.



Pred čiščenjem z Ozonom mora biti notranjost 100% suha, da ne bo še slabše kot je.

Najprej najdi vir težav (lahko da je kje kakšna mikro špranja), je imel žlahtnik enak problem v Polotu. Smrdelo samo v zimskih mesecih in poleti ob večjih nalivih.

Seveda smo podrli celotno notranjost in na koncu ugotovili, da je bil avto zlaman in šlampasto popravljen - zamakalo je spredaj desno, špranje v bistvu nisi opazil, smo pa jo najdli tako da je bil svak v avtu jaz pa zunaj z vapom in po pol ure se je pokazalo kjer pritečejo kapljice not, in ob celodnevnem nalivu se teh kapljic nabere. Zadevo zatesnili s Sika maso, posušili celotno izolacijo na podu, tekstilne elemente (talni tepih, sedeži, tapete in vse ostalo) kemično očistili in sestavili nazaj.

Iz popoldanskega raziskovanja je to potem bil tedenski projekt vendar smradu in vlage potem ni bilo več.

Ker da bi bil to problem samo ob mokrih čevljih je skoraj nemogoče.
 
avion
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Po mar 15, 2010 8:33 pm

Re: Smrad v avtomobilu med dežjem

Napisal/-a avion Ne feb 12, 2023 10:25 am

Pozdravljeni,
V vmesnem obdobju sem naredil, kar nekaj stvari:
1. Naredil temeljito kemično čiščenje. Kot je nekdo napisal zgoraj, res skoraj težko verjel, koliko umazanije je šlo ven, pri relativno novem avtomobilu. Bil sem preprilan, da je bil to vzrok težav in da se sedaj ne bo več smrdelo, vendar je smrad v primeru vlažnih dni še vedno prisoten.
2. Da bi bila smrad povzročala, kakšna mikroluknja ni verjetno, ker avto ni izpostavljen nalivom (razen med vožnjo)....tako doma kot v službi je v zaprti garaži.
3. Smrad je prisoten, ko recimo zjutraj ali po dolgem času vsedem v avto. Vsekakor preden se avto prižge. Se pravi, da klima oziroma ventilacija ne povzročata tega.
4. Tudi nekdo drug mi je predlagal, da menjam filter kabine, saj naj le-tega ne bi menjali na vseh servisih. Mislite, da bi to lahko bil razlog? Malo sem skeptičen, glede na dejstvo, da je smrad prisoten še preden se zažene ventilacija. Vseeno mislite, da bi smrat lahko povzročal zapacan filter kabine?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Smrad v avtomobilu med dežjem

Napisal/-a limas Ne feb 12, 2023 10:30 am

Preveri, če je filter klime dejansko zamenjan. Še bolje, menjaj ga sam, ker je ceneje.
Če je avto v garaži, naj bo eno okno rahlo odprto zaradi zračenja.
Na dnu preprog se pogosto nabira kondenz ali vlaga. Redno čisti preproge.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Smrad v avtomobilu med dežjem

Napisal/-a boštjan_01 Ne feb 12, 2023 1:26 pm

Kabinski filter odstrani in se vozi kakšen dan ali dva brez filtra. Boš takoj vedel, če je kriv filter.
Če si vse ostalo dobro očistil, je obvezna tudi menjava filtra (ali čiščenje). Ni kaj razmišljat.
 
avion
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Po mar 15, 2010 8:33 pm

Re: Smrad v avtomobilu med dežjem

Napisal/-a avion Sr feb 15, 2023 3:03 pm

Pozdravljeni,
Včeraj sem zamenjal kabinska filtra. Zdej je suho vreme, tako da ne smrdi. Bom moral počakati, da pride do deževnih dni. Me pa malo skrbi, da ne bo neke blazne razlike. Saj sta bila stara filtra povsem nesmrdeča in nič kaj umazana nista izgledala. Mi je izgledalo, kot da sta bila pred kratkim zamenjana.
lp
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov