Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...

Kaj bi vi izbrali?

Usnje
52
34%
Blago
18
12%
Alcantara
74
49%
Drugo ali vseeno
8
5%
 
Skupaj glasov : 152
 
Uporabniški avatar
Omelo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2051
Pridružen: Ne jun 29, 2003 7:26 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Omelo To feb 21, 2006 5:34 pm

Alcantara je tist hecn material v avtomobilu, ki posvetli/potemni, ko ga potegneš v eno ali drugo stran. Tak mehek in prijeten material, pa tudi precej drag.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 To feb 21, 2006 5:50 pm

Aha! Alcantra je torej to kar imam jaz v le baronu sam ,da jaz temu rečem žamet!UPS! :oops:
Priponke
DSC00907.JPG
 
Uporabniški avatar
K0zM0
Uporabnik
 
Prispevkov: 1169
Pridružen: Po maj 19, 2003 9:45 am
Kraj: Velenje z okolico ;)

Napisal/-a K0zM0 To feb 21, 2006 6:04 pm

nevem če je žamet in alcantara eno in isto. pomoje ni . :)
Slika
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron To feb 21, 2006 6:06 pm

evo tuki se lepo vidi kaj je alcantara in kaj usnje...

Slika
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
skeey
Novinec
 
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe dec 24, 2004 10:48 am

Napisal/-a skeey To feb 21, 2006 6:58 pm

Hmm usnje....sem ga imel 3x prvič, zadnič in verjetno nikoli več.

Saj moje izkušnje so dokaj slabe, posebno z črnim, poleti samo zasmrdi po dlakah, in zapeče, pozimi se vsedeš, je mrzlo (pač rabi par minut da se segreje) boge ldvičke.

Tko da alcantra/blago al pa neka kombinacija najboljš bi reku.
 
Uporabniški avatar
Alexx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Sr jan 28, 2004 5:54 pm
Kraj: Koroška

Napisal/-a Alexx To feb 21, 2006 8:11 pm

Fantje naj vam nekaj povem. Ampak ne okol govort, je za 10 let resta... :P ...Ne, resno. Delam v avtomobilski industriji in proizvajamo notranjo opremo za raznorazne znamke. Predvsem nemške, švedske in italjanske. Usnja, dragi moji-ni več. Trend zniževanja stroškov v avtomobilski industriji ni le prestavljanje tovarn v države, kjer je delovna sila vredna en sendvič na dan, pač pa tudi cenejši materiali. Vse, kar smo pred 3 leti še izdelovali v usnju, se je danes spremenilo v tako imenovan PVC KSTL(PVC umetno usnje op.prev.).Le to je pravemo usnju izredno podobno in le poznavalec ga bo ločil. Je pa seveda veliko ceneje od usnja. Tudi, ko je zašito in oblečeno na sedež, komolčnik, stransko oblogo etc. je brez t.i. zaceljenih ran, ki jih pravo usnje ima. Saj je bilo na kravi, ki se je pasla nekje in se je sigurno kje krempnila. Ampak seveda to ne velja(še) za avte višjih razredov. Opremo za te še vedno izdelujemo v pravem usnju(avti razreda OPEL Signum in višje)...Vse ostalo pa....Je pa zanimivo nekaj-oprema za italjanske avte(Alfa 159, Lancia,....) pa je še vedno samo v pravem usnju.
Vruuuuum
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz To feb 21, 2006 8:23 pm

skeey je napisal/-a:Hmm usnje....sem ga imel 3x prvič, zadnič in verjetno nikoli več..

:D

skeey je napisal/-a:Saj moje izkušnje so dokaj slabe, posebno z črnim, poleti samo zasmrdi po dlakah, in zapeče, pozimi se vsedeš, je mrzlo (pač rabi par minut da se segreje) boge ldvičke.

Tko da alcantra/blago al pa neka kombinacija najboljš bi reku.


Zakaj zasmrdi po dlakah? :shock: Sj ne rastejo dlake iz usnja (?). Pa tud...ce mas avto pozimi zunej je tut zrak mrzu, tko da gres v bundi v avto a ne.. Ne bos rekel, da te usnje hladi cez majco, pulover/srajco, bundo... ?

Meni osebno je drgac vseeno. Na neke extremno dolge relacije se ne vozim, pa tud ko so ble, nism niti opazu oz. pomislil na kaksno razliko med usnjem in blagom. Verjetno bi ble ksne kombinacije tut vredu :)

lp
 
Uporabniški avatar
tuscani
Novinec
 
Prispevkov: 498
Pridružen: Če mar 03, 2005 8:58 pm
Kraj: Pivka

Napisal/-a tuscani To feb 21, 2006 8:58 pm

Meni je še najbolj všeč kombinacija usnje alcantra,če je to kar mislim da je.Ko sem bil pri enem možaku ki dela usnjene prevleke za avto mi je pokazal en material ki zgleda podobno kot alcantra sam da je bil perforiran, je imel veliko takih majhnih luknjic,se mi zdi da je reku da se imenuje neki na b sam se res ne spomnem ker je eno čudno ime in da je u bistvu drugače obdelano usnje, kot žamet je videt in za otip isto.
Je pa tudi alcantri podobno ali pa mogoče tudi to je,morda je več imen za isti material res ne vem.
Res je dober občutek ko te to dobro drži v sedežu ko greš v ovinek.Si ko prliman.
Prednosti usnje ima kar nekaj kot so že nekateri omenili,lepo zgleda,lahko se čisti, jaz bi pa dodal še eno vsaj meni pomembno lastnost in sicer ker so sedeži oblečeni v usnje iz njih ne more toliko praha kot če so brez in je posledično tudi avto bolj čist in ker sem alergičen na prah beri pršice je to zame tudi pomembno.
Odkar imamo doma usnjen kavč je veliko manj praha kot ga je bilo prej.
Seveda se po usnju ni za vlačit s kavbojkami ki imajo nete ali v kakšnih umazanih oblekah,ker ostri predmeti naredijo praske ki ostanejo,šmir po sedežu pa tudi ni lepo videt :-P 8)
Customize your Korean http://www.TuscaniCustoms.com http://WWW.NEWTIBURON.COM
 
fe3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe jul 08, 2005 1:22 am

Napisal/-a fe3 Sr feb 22, 2006 2:18 am

Imam kombinacijo velurja in alkantare in se mi kar dopade. Še bolje pa je pomoje kombinacija usnja in alkantare. Prijetno sem bil presenečen nad preprostostjo čiščenja alkantare. Se očisti precej lažje in lepše kot blago. Tisti, ki v avtu prevažate otroke, ki so seveda kar naprej lačni in žejni, že veste o čem govorim.
 
Uporabniški avatar
skeey
Novinec
 
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe dec 24, 2004 10:48 am

Napisal/-a skeey Sr feb 22, 2006 7:52 am

W|zz je napisal/-a:Zakaj zasmrdi po dlakah? :shock: Sj ne rastejo dlake iz usnja (?). Pa tud...ce mas avto pozimi zunej je tut zrak mrzu, tko da gres v bundi v avto a ne.. Ne bos rekel, da te usnje hladi cez majco, pulover/srajco, bundo... ?

lp


Hmm res da ne raste na usnju, ma na nogah pa rastejo dlake, razen če si jih pridno ne briješ tudi po stegnih ;) joke. Pač če maš kakšne bolj kratke hlače pa avto na soncu zasmrdi.
Ja zazebe te skozi vse to, oz tak hladen občutek je, če imaš usnje poizkusi en dan dan v avto na sedež eno odejo pa boš vidu razliko. Sej ok morde res te prav ne zmrazi, sam občutek pa sploh ni prijeten.

LD
 
winter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:52 am

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a winter Po nov 22, 2010 11:13 am

Alcantara, microfibre, sintetično in pravo usnje, ter še druge dobrote:...

edit mod
zbrisano oglaševanje, uporabnik usmerjen proti Banovcem, če se bo to nadaljevalo.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a _furby_ Po nov 22, 2010 11:19 am

reklama? :shock:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a =ZiAn= Po nov 22, 2010 2:02 pm

Seveda da je, ampak mu je pa uspelo obuditi temo od mrtvih :lol:

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
Uporabniški avatar
Cornelius
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 505
Pridružen: So maj 05, 2007 10:45 pm

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a Cornelius Po nov 22, 2010 2:17 pm

Enkrat kvalitetno mehko bezh usnje vedno usnje.
Enkrat tiptronic automatik menjalnik vedno automatik.
Se enkrat postam sliko po 4 letih kako zgleda mehko
bezh usnje. Ljudje kupujejo trdo usnje in se sprasujejo
zakaj popoka...Videl ta stare BMW in Volvo serije tako grdo zgleda popokano
trdo usnje da bi takoj dal prevleko. Moje osebno mnenje.
281020092180.jpg
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a dobek Po nov 22, 2010 2:23 pm

Cornelius je napisal/-a:Enkrat kvalitetno mehko bezh usnje vedno usnje.
Enkrat tiptronic automatik menjalnik vedno automatik.
Se enkrat postam sliko po 4 letih kako zgleda mehko
bezh usnje. Ljudje kupujejo trdo usnje in se sprasujejo
zakaj popoka...Videl ta stare BMW in Volvo serije tako grdo zgleda popokano
trdo usnje da bi takoj dal prevleko. Moje osebno mnenje.


kaj pa vem, no...moje ni ravno mehko, pa je v 10 let starem avtu se vedno ok

Slika


za avtomatik se pa strinjam oops mi je prava muka drug avto iskat :cry:
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a lizard Po nov 22, 2010 2:49 pm

Alkantara firme Alcanatara S.p.A. je izredno prijetna na dotik in omogoča res dober oprijem, najdemo jo predvsem v Lanciah, Ferrarijih, Maseratijih, Lamborghinijih, itd... Je pa žal precej občutljiva na jeans, kar sem izkusil tudi sam, kajti drugega kot kavbojke ne nosim in na sedežu sem jo na par mestih ogulil dol. Kritični so predvsem robovi oz. koti žepov na riti kavbojk, ki prav vrtajo v sedeže. Mogoče sem pa samo jaz naletel na slabšo serijo :).

Kakorkoli že, doma čakajo zdaj usnjeni sedeži, ker tistih iz alkantere ne mislim preoblačit. In zelo malo tipov usnja pride blizu Poltroni Frau, na katerem bi kar sedel in sedel. Meni osebno usnje tudi izgleda precej lepše kot alkantara, tako da komaj čakam da menjam.
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a grega983 Po nov 22, 2010 3:07 pm

lizard je napisal/-a:Alkantara firme Alcanatara S.p.A. je izredno prijetna na dotik in omogoča res dober oprijem, najdemo jo predvsem v Lanciah, Ferrarijih, Maseratijih, Lamborghinijih, itd... Je pa žal precej občutljiva na jeans, kar sem izkusil tudi sam, kajti drugega kot kavbojke ne nosim in na sedežu sem jo na par mestih ogulil dol. Kritični so predvsem robovi oz. koti žepov na riti kavbojk, ki prav vrtajo v sedeže. Mogoče sem pa samo jaz naletel na slabšo serijo :).

Kakorkoli že, doma čakajo zdaj usnjeni sedeži, ker tistih iz alkantere ne mislim preoblačit. In zelo malo tipov usnja pride blizu Poltroni Frau, na katerem bi kar sedel in sedel. Meni osebno usnje tudi izgleda precej lepše kot alkantara, tako da komaj čakam da menjam.


Mislim da alcantara ni občutljiva samo na jeans. Je kr občutljiva na vsako drgnjenje. Na izpostavljenih delih se dokaj hitro obrabi, npr. bočna opora na vozniškem sedežu je še v vsaki delti, ki je bila nekaj časa na cesti, razpadla.
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a Renault VG Po nov 22, 2010 3:12 pm

V lagununi imamo (umetno)usnje ki se je že 2x :cry: raztrgalo je res da je umetno in da so imeli prvi modeli lagune 3 slabše materiale kot jih ima od letnika 2009.Moja razvrstitev bi bila:
1.alcantara
2.blago
3.usnje
Če imaš v avtu usnje moraš imeti ogrevanje in hlajenje sedežev in dokler tega nebodo imeli tudi avtomobili za 15k € nebom kupil avtomobila z usnjenimi sedeži.Pri lagunu je usnjena lestranica sedeža.
 
vugy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 687
Pridružen: Pe jul 06, 2007 6:59 pm
Kraj: AT-SLO

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a vugy Po nov 22, 2010 3:30 pm

Imam usnje, pa nvm od kod vam problemi z drsenjem, da poleti peče pa nvm še kaj. Saj pa klima tolk ohladi da je normalno po kaki minutki gor sedet, ker tak od telesa mal prevzame temparature. Am za nego je sinmpl pa vedno je lepo. Edin s čim se strinjam da je res da je pozimi mrzlo, samo saj pa imaš bundo oblečeno potem pa te samo po riti pač par minutk zebe, če pa imaš gretje sedežev pa je tak takoj spet toplo. (imam pravo usnje, na dotik ni popolnoma gladko)

meni se zdi da najbl pljuvajo po usnju tisti k ga nimajo:P:P
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a simply Po nov 22, 2010 7:35 pm

Naslednik alcantare je dinamica - se že preverja v avtomobilih - testnih serijah.
O tem se bo še govorilo. :)
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov