Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...

Kaj bi vi izbrali?

Usnje
52
34%
Blago
18
12%
Alcantara
74
49%
Drugo ali vseeno
8
5%
 
Skupaj glasov : 152
 
Uporabniški avatar
lenivec
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: To nov 08, 2005 12:28 pm

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a lenivec To nov 23, 2010 10:02 am

grega983 je napisal/-a:
lizard je napisal/-a:Alkantara firme Alcanatara S.p.A. je izredno prijetna na dotik in omogoča res dober oprijem, najdemo jo predvsem v Lanciah, Ferrarijih, Maseratijih, Lamborghinijih, itd... Je pa žal precej občutljiva na jeans, kar sem izkusil tudi sam, kajti drugega kot kavbojke ne nosim in na sedežu sem jo na par mestih ogulil dol. Kritični so predvsem robovi oz. koti žepov na riti kavbojk, ki prav vrtajo v sedeže. Mogoče sem pa samo jaz naletel na slabšo serijo :).

Kakorkoli že, doma čakajo zdaj usnjeni sedeži, ker tistih iz alkantere ne mislim preoblačit. In zelo malo tipov usnja pride blizu Poltroni Frau, na katerem bi kar sedel in sedel. Meni osebno usnje tudi izgleda precej lepše kot alkantara, tako da komaj čakam da menjam.


Mislim da alcantara ni občutljiva samo na jeans. Je kr občutljiva na vsako drgnjenje. Na izpostavljenih delih se dokaj hitro obrabi, npr. bočna opora na vozniškem sedežu je še v vsaki delti, ki je bila nekaj časa na cesti, razpadla.


jaz nimam problemov z alcantaro. pa nosim samo jeans hlače. 1x na leto sedeže pobrijem z brivnikom za poloverje in so kot novi.
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a grega983 To nov 23, 2010 10:42 am

Že, že da pobriješ. Kolikokrat pa boš ponovil to vajo ? Kdaj bo zmanjkalo materiala za britje ?
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Symon
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2737
Pridružen: Če apr 10, 2003 5:00 pm

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a Symon To nov 23, 2010 10:47 am

lenivec je napisal/-a:jaz nimam problemov z alcantaro. pa nosim samo jeans hlače. 1x na leto sedeže pobrijem z brivnikom za poloverje in so kot novi.

Kako to izgleda? Sam imam kombinacijo usnje/alcantara in lahko samo pohvalim. Umazanijo se sčisti brez težav pa tudi prahu je posledično v avtu manj.
....100NX GTi redtop....200SX S13 stage2....Clio182....Civic EJ9...Clio200 CUP...
 
dejanz75
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: Ne feb 01, 2009 9:54 am

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a dejanz75 Po nov 29, 2010 6:15 pm

Meni je alcantara (v kombinaciji z ledvenimi oporami iz usnja) zakon. Sicer pa ne vem kak je problem zaradi obrabe? Koliko imam jaz izkušenj, ponavadi zgledajo sedeži iz alcantare po 200.000 km dosti lepše kot usnjeni (razpoke). Pač večina ljudi res ne vzdržuje usnja kot bi bilo treba...

Sicer je pa alcantara mešanica poliestra (68%) in polivretana (32%), ki se ga naredi z mešanico kemičnih in tekstilnih postopkov. So jo pa "pogruntalig" japonci in ne italijani...

Zgoraj je en napisal da pravega usnja v avtih ni več...no, to ni čisto res. Res da to velja za korejce in podobno, pa tudi v kakem mercedesu ga dobiš, ampak pri temu in podobnih znamkah se uporablja kombinacija, kjer je točno specificirani kateri deli so iz pravega in kateri iz umetnega usnja (npr. hrbtišča sedežev).
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a myster Po nov 29, 2010 7:05 pm

kvalitetno blago lahko kamot zdrži več kot 10 let, ne da bi kazala obrabljenost.mi je čistno usnje neprijetno (koža ne diha) in vonj po usnju mi ni ušeč.
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
Mži
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne apr 24, 2005 9:03 am
Kraj: Ljubljana

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a Mži To apr 17, 2018 6:58 am

Pozdravljeni,

kupujem nov rabljen avto in me zanima ali se, da popraviti luknjico predvidevam da od cigareta.

Gre za sedež, ki naj bi bil iz alcantare.

Slika
Slika
Slika

Kakšni so stroški popravila.

Kakšna je vrjetnost, da se luknja širi naprej.

Hvala za odgovore.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a pleomax To apr 17, 2018 4:41 pm

Na videz bi rekel, da bo ta sedež 308-ke zdržal brez problema s to luknjico. Vseeno ni to tkanina, kjer se hitreje raztrga, ko je luknja.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a Dizzy Če apr 19, 2018 11:21 am

imam podoben problem, sicer na sovoznikovem sedežu in moji sedeži niso s tiste prave alkantare ampak take bolj tkaninaste (v bistvu ugotavljam, da ne vem, kaj je to zaen material, vem samo, da je precej trpežen) - skratka, po dveh letih je luknjica enake velikosti in se nič ne širi, tako da mislim, da se tudi pri tebi ne bo, pa je pri meni malo večja ... tvoja je res mala in skoraj neopazna ...
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Če apr 19, 2018 3:15 pm

Malo lepila kanes v luknjico in nezno pocohas z kaksno fino gobico, da dobis rahlo splajhano razlicico alcantare.

Recimo taka gobica je kar primerna:

http://www.trgovinamajer.si/brusna-gobica-fina-3m3809
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 143
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a madpanter Po sep 23, 2019 12:35 pm

Pozdravljeni.

V passatu B7 imam kombinacijo usnja in alkantare. Glede nege usnja mi je vse jasno zanima me pa s čim se alcantara neguje. Brat je imel dolgo časa nazaj isto passata (res je da je bil B5.5) in se mu je pri cca 70.000 km že alcantara muckala.

l.p.
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a leon_dobnik So okt 26, 2019 1:35 pm

Tisto kar pride serijsko zraven avta - da stane čimmanj - ker ne avto en sam strošek, more pa bit. Pri nas ni alternative. Če bi pa za isto ceno meu izbiro - blago ali alkantara, usnja nočem.
 
Uporabniški avatar
RaVeN
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne mar 08, 2009 1:16 pm

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a RaVeN So okt 26, 2019 9:24 pm

Zdravo,

ta teden sem ugotovil, da se mi je na voznikovem sedežu pojavila raztrganina na usnjenem delu sedeža. Le ta naj bi bil kombinacija usnja in alkantare, pa me zanima kdo, kje, za koliko denarja to popravlja?

Je pa raztrganina na delu, kjer se vsedeš v avtomobil in le ta pritisne ob plastičen del sedeža..

Avto ima pa sedaj 62.000km in so že takšni problemi :roll:

Hvala.
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 464
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm
 
boro10
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe okt 18, 2019 7:51 am

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a boro10 Če nov 07, 2019 12:51 pm

Imam usnjen volan, prestavno ročico ter delno sedeže. Od uvoznika sem dobil informacijo da je usnje na volanu in prestavni ročici pravo, medtem ko je na sedežih (ob straneh) eko usnje.

S čim se lahko to neguje? Lahko s preparati kot za pravo usnje?
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a VW T4 Če nov 07, 2019 2:02 pm

eko usnje je fensi oznaka za umetno usnje - skaj. Material je umeten, nimaš kaj vzdrževat. Upaš lahko, da je skaj kvaliteten in da ne bo s časom postal trd in razpokal. Za volan in ročico ti priporočam, da ne pucaš s kakšnimi hudimi čistili, dovolj je vlažna mikrofibra krpa, obrišeš in to je to...
 
atek
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če jan 27, 2011 4:44 pm

Re: Usnje vs. blago. vs alcantara

Napisal/-a atek Ne okt 03, 2021 6:44 pm

Jaz sem za delno usnje. Naslon in sedišče lahko alcantara ali blago, po robovih in zadnji strani sedeža pa usnje, da avto pridobi na luksuzu.
Na usnju ne bom več sedel (pozimi premrzlo, poleti prevroče)
Lp atek
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 7 gostov