Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a thaking Če feb 12, 2015 7:04 pm

thaking je napisal/-a:Pa je topla voda, skrbi kdo za "krtačo", da ne spraskaš lak, ali vsi samo rečejo "saj je v vodi" kaj če pa biti gor? :mrgreen: :mrgreen: Potem pa notri najdeš ni da ni, voda pa čez krtačo "glih za glih" da teče skozi.



To je to: https://www.google.com/maps/place/Celov ... 3e5824ae17

na strani petrola, ali Avtotehne VIS ?
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a Gyga Če feb 12, 2015 7:24 pm

xxseby je napisal/-a:
markop je napisal/-a:Hvala bom preveril Toplook in nega vozil Buki. K Zankoču ne grem več.

LP

Če si picajzlast ti edino pavlič ostane ostali ne bodo dosegli tvojih picajzlastih standardov.


Tudi Toplook bo pravšnji. Za Buki pa žal prvič slišim.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a Gyga Če feb 12, 2015 7:27 pm

thaking je napisal/-a:
thaking je napisal/-a:Pa je topla voda, skrbi kdo za "krtačo", da ne spraskaš lak, ali vsi samo rečejo "saj je v vodi" kaj če pa biti gor? :mrgreen: :mrgreen: Potem pa notri najdeš ni da ni, voda pa čez krtačo "glih za glih" da teče skozi.



To je to: https://www.google.com/maps/place/Celov ... 3e5824ae17

na strani petrola, ali Avtotehne VIS ?


https://www.google.com/maps/place/Celov ... 3e5824ae17

Upam, da ne misliš resno z uporabo krtače.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a thaking Če feb 12, 2015 7:38 pm

Kako drugače ga boš pa umil, če greš v takšno pralnico (torej da ga ne pelješ vedno v ročno, ali avtomatsko z novejšimi "krtačami). Meni je jasno, da delaš "rise", samo če nimaš opcije doma kjer lahko pereš npr. celo popoldne je to edina opcija. Sam pa "gobe + ajmar vode" samopostrežbenih pralnicah ne smeš uporabljati oops oops
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a EX-B Pe feb 13, 2015 6:50 am

thaking je napisal/-a:Kako drugače ga boš pa umil, če greš v takšno pralnico (torej da ga ne pelješ vedno v ročno, ali avtomatsko z novejšimi "krtačami). Meni je jasno, da delaš "rise", samo če nimaš opcije doma kjer lahko pereš npr. celo popoldne je to edina opcija. Sam pa "gobe + ajmar vode" samopostrežbenih pralnicah ne smeš uporabljati oops oops

Nekaj casa sem tudi sam pral avto v tej samopostrezni pralnici (avtotehna vis, pred tavelkim petrolom na celovski) in mi noben ni nikoli nicesar rekel glede uporabe svojih dveh veder in ostalih pripomockov (copici in krtace za feltne, rokavice za pranje in vse kar pac rabis za normalno two bucket pranje avta). Na samopostrezni sem dejansko uporabil samo predpranje z mikroprahom, potem pa se spiranje ko sem koncal, nic drugega. Je pa res, da sem vedno hodil ob takih casih, da je bilo bolj prazno, tako da me ni noben nikoli cakal!
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a thaking Pe feb 13, 2015 7:37 pm

Aha, se pravi najprej si dal en žeton in natočil vodo v dve vedri, nato hitro vklopil predpranje (porabil žeton), nato pa s svojim šamponom avto z metodo dveh veder umil, ter na koncu še drugi žeton za spiranje in voskanje ?

Nato še prebrisati..
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a pavlich Pe feb 13, 2015 8:08 pm

https://www.youtube.com/watch?v=qQ32CqvgtMA

en tak dolg in natančen opis opostopka za samopostrežne pralnice :)
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a primozek68 Pe feb 13, 2015 8:22 pm

Voda v avtopralnicah se reciklira in ta sistem nekdo pošteno plača. In za reciklažo je potrebno vedeti,kaj je v tej vodi. Umazanija in pa namenski šampon,ki je primeren za recikliranje. S tem,ko prinašate svoje detajlerske brozgice sabo,pa porušite sistem čiščenja in reciklaže vode. Uničujejo se filtri in razne namenske naprave. Zato pustite vaše kemične pobe doma in se osvobodite bremena pleha in pomislite raje,kako bi ohranili kakšen liter čiste vode.

P.s.: prav rad bi naletel na nekoga pred mano,ki telovadi z ajmarčki in krtačkami. Bi šlo po skrajšanem postopku.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a čare Pe feb 13, 2015 8:31 pm

Ja ali pa bi ti šel prat kam drugam,če bi bil še sposoben prat.Najbrž obstaja še kdo močnejši od tebe...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a pskoda Pe feb 13, 2015 8:41 pm

Kaj se eni obremenjujete kaj drugi počnejo :roll: noben tukaj ni popolen in vsi bi lahko privarčevali na vodi eni pri pranju pleha eni pri pranju prerila, itd. Vsah ima svoj "fetiš" ;)
Lp
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a čare Pe feb 13, 2015 8:46 pm

No sam je pa res da tud jaz ne bi bil ravno navdušen da bi moral zaradi nekoga z 4 ajmarji viset tam in ga čakat.Tudi sam perem z svojo vodo in gobo ampak za to porabim časa za en žeton,ker s tisto krtačo pač ne bom drgnil po farbi,ker je nekdo pred mano (ponavadi debilni taxisti) na suho drgnil vso božjo svinjarijo iz svojega avt.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a Patrik_A3 So feb 14, 2015 12:34 am

primozek68 je napisal/-a:
P.s.: prav rad bi naletel na nekoga pred mano,ki telovadi z ajmarčki in krtačkami. Bi šlo po skrajšanem postopku.




tudi sam si prinesem polek vedro pa šampon in lastno krtačo za kombija ali gobo za avto.potrošim pa en žeton za vročo vodo pa peno in en žeton za spiranje z voskom pa basta.ampak to opravim v krajšem času kot pa z krtačo, ker ko telovadiš z tisto krtačo ti zmanjka pene na polovici avta in moraš še en žeton porabit za krtačo.

tako da nevem v čem ti je fora, potrošim manj časa kot da če avto operem na 4 žetone.

pm, če obstaja folk, ki se dejanskko naroča na pranje avta (kar je normalno by the way opravilo...) pa lahko počaka, pa če greš v ročno pralnico ali avtomatsko moraš čakat v vrsti, kdo si ti da bi morali ljudje kar podivjat pa se umikat, ko ti prideš?

ne pretiravaj za brezveze,človek je napisal da gre takrat ko ni gužve
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a thaking So feb 14, 2015 12:46 am

"Fora" je v tem, da na vseh teh pralnicah piše da je prepovedano brisanje avtomobila in umivanje s svojimi zadevami (šampon, goba...). Torej tega načeloma ne bi smel početi, če ti krtače niso ok, greš pač drugam ali ti ga opere drugi.

Ker vidim, da to vsak tolmači po svoje, bomo pač začeli delati kot ostali :roll:
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a 5cenic So feb 14, 2015 12:48 am

Res ne razumem kaj je narobe, če si v samopostrežno avtopralnico prineseš sabo šampon in ga malo bolj temeljito očistiš. Se mi še ni zgodl, da bi mi kdo rekel, da se tega nesme oz. še več prvič ko sem še v samopostrežno prat sem vprašal, če lahko s svojim šamponom dodatno operem in je bil odgovor pritrdilen.

Plus tega redko kdaj vidim pred kakšno samopostrežno neko kolono, ponavadi so bolj prazne kot ne.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a thaking So feb 14, 2015 12:50 am

Na tablah ti piše da je prepovedano, zato se tudi vsi v tej temi jezijo :lol:
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a 5cenic So feb 14, 2015 12:50 am

thaking je napisal/-a:"Fora" je v tem, da na vseh teh pralnicah piše da je prepovedano brisanje avtomobila in umivanje s svojimi zadevami (šampon, goba...). Torej tega načeloma ne bi smel početi, če ti krtače niso ok, greš pač drugam ali ti ga opere drugi.

Ker vidim, da to vsak tolmači po svoje, bomo pač začeli delati kot ostali :roll:

Na Rudniku pri Supernovi nisem opazil tega napisa. Ali sem pa slep mogoče. oops
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a scoop So feb 14, 2015 8:02 am

primozek68 je napisal/-a:P.s.: prav rad bi naletel na nekoga pred mano,ki telovadi z ajmarčki in krtačkami. Bi šlo po skrajšanem postopku.


Hahaha :-D Prav rad bi videl, kako bi to izgledalo ?!?!? :-D A bi ga nalomil? :-D A bi mu predaval, kako se to ne sme ? :-D Al kaj bi naredil, da bi se po hitrem postopku koncalo ? :-D
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a 5cenic So feb 14, 2015 9:24 am

scoop je napisal/-a:
primozek68 je napisal/-a:P.s.: prav rad bi naletel na nekoga pred mano,ki telovadi z ajmarčki in krtačkami. Bi šlo po skrajšanem postopku.


Hahaha :-D Prav rad bi videl, kako bi to izgledalo ?!?!? :-D A bi ga nalomil? :-D A bi mu predaval, kako se to ne sme ? :-D Al kaj bi naredil, da bi se po hitrem postopku koncalo ? :-D

Pomoje bi mu pomagu :lol:
 
markop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To jul 02, 2013 6:44 am

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a markop To jun 02, 2015 7:52 am

Pozdrav !

Ima mogoče kdo izkušnje z avtopralnico Nega vozil Lava?

Hvala
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a pavlich Sr jun 03, 2015 1:15 pm

markop je napisal/-a:Pozdrav !

Ima mogoče kdo izkušnje z avtopralnico Nega vozil Lava?

Hvala


V Lj bi ti priporočal Nega vozil BUKI
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov