Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Urban001
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po nov 07, 2011 8:24 am

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a Urban001 Ne jun 08, 2014 7:01 pm

Pozdrav !


Ali obstaja v Ljubljani samopostrežna pralnica, kjer je dovoljeno prinesti svoje vedro in šampon?

Hvala in LP
 
sranjemir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne maj 13, 2012 8:23 am

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a sranjemir Po jun 09, 2014 9:54 am

Nikjer ni "dovoljeno". Ampak ce si dovolj zgoden, pa da te noben ne vidi ali da caka kaksna nervozna stranka, potem se da oprati z vedrom.
 
Urban001
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po nov 07, 2011 8:24 am

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a Urban001 Po jun 09, 2014 10:17 am

sranjemir je napisal/-a:Nikjer ni "dovoljeno". Ampak ce si dovolj zgoden, pa da te noben ne vidi ali da caka kaksna nervozna stranka, potem se da oprati z vedrom.


Škoda, švercat se ne mislim samo po moje bi bilo to čisto pošteno, da ti zaračunajo vodo in "štrajfiks" brez da ti zraven vsiljujejo še tisto krtačo, s katero mi res ni, da bi znjo drgnil po avtu.

LP
 
sranjemir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne maj 13, 2012 8:23 am

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a sranjemir Po jun 09, 2014 11:17 am

Urban001 je napisal/-a:
sranjemir je napisal/-a:Nikjer ni "dovoljeno". Ampak ce si dovolj zgoden, pa da te noben ne vidi ali da caka kaksna nervozna stranka, potem se da oprati z vedrom.


Škoda, švercat se ne mislim samo po moje bi bilo to čisto pošteno, da ti zaračunajo vodo in "štrajfiks" brez da ti zraven vsiljujejo še tisto krtačo, s katero mi res ni, da bi znjo drgnil po avtu.

LP

Lahko ti povem, kam in kako jaz naredim. S seboj pripeljem 20l vode v kanistru, ce pa rabim dodatno vodo pa samo z vapom napolnim vedro. Cez vikend lahko to brez problema naredis, samo moras iti zgodaj zjutraj (7-8h), ker takrat se ni ljudi.
 
sranjemir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne maj 13, 2012 8:23 am

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a sranjemir Po jun 09, 2014 11:17 am

....
Zadnjič spremenil sranjemir, dne Po jun 09, 2014 11:19 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
TEHNICAR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne maj 05, 2013 9:22 pm
Kraj: Koper Capodistria

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a TEHNICAR Po jun 09, 2014 2:06 pm

Ma kaj ti imajo za težit...kako boš drugače avto opral brez pomoči gobe??
(ebeš ti une pištole)...
skoraj vsaka avtopralnica koristi prvo pištolo in pol se ve...goba...ali kaj podobnega...

no way...
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a thaking Po jun 09, 2014 6:59 pm

Glej če so table da je prepovedano je pač prepovedano, torej ti lahko vsak "teži"! Če ga hočeš popolnoma oprati, ga operi doma ali pa odpelji v avtopralnico :DDD
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a pavlich Po jun 09, 2014 7:09 pm

thaking je napisal/-a:Glej če so table da je prepovedano je pač prepovedano, torej ti lahko vsak "teži"! Če ga hočeš popolnoma oprati, ga operi doma ali pa odpelji v avtopralnico :DDD


zadnje čase avtopralnice očitno niso naslov za dobre storitve :D
 
Uporabniški avatar
TEHNICAR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne maj 05, 2013 9:22 pm
Kraj: Koper Capodistria

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a TEHNICAR Po jun 09, 2014 8:23 pm

zadnje čase avtopralnice očitno niso naslov za dobre storitve :D

pavlich,dobro napisano :)
 
Eco Green
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So jan 03, 2015 5:42 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a Eco Green So jan 03, 2015 5:49 pm

Hej, jaz že nekaj časa čistim avto v avtopralnici meksika. Lokacija je sicer malo skrita (ob urgentnem bloku, uvoz v garažno hišo meksika), vendar se jo splača poiskat. :) Šef za vse avte skrbi, kot da so njegovi. Za ceno ti pove še preden se odločiš za čiščenje avta - ta je odvisna od tega, koliko je avto umazan. Tako se še vedno lahko odločiš da ga ne boš dal čistiti, če se ti zdi cena previsoka. Itak pa zmer razloži, zakaj je cena taka kot je, kaj mora za to vse narediti. Js sem ženska, ki ne da toliko na avto, pa se bila prijetno presenečena in videla razliko. No, pa saj boste dobili vtis, če boste šli pogledat. Še delavnica je čista u nulo, potem veste, kaj naredi z avtom. Js sm zelo zadovoljna.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a thaking So jan 03, 2015 5:54 pm

Cena? Kakšno je pranje, ročno ? Koliko časa so ti ga prali ? Kateri kraj ?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a yashica So jan 03, 2015 6:22 pm

thaking je napisal/-a: Kakšno je pranje, ročno?


Bodo kar krtače. Drugače je za to pralnico Pavec spacal reklamo z Javšnikom v glavni vlogi. Nič kaj dobra reklama, konec koncev jo kvalitetna pralnica niti ne potrebuje, ker se ljudski glas o kvaliteti hitreje širi pa še ceneje je.

Je pa zanimivo, da novi uporabniki takoj najdejo temo za pohvale (reklamo) posameznim podjetjem :roll:
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a Gyga So jan 03, 2015 9:08 pm

Predlagam:
- APC v pršilki predno zapelješ na spiranje
- spiranje v 'boxu'
- opereš avto s šamponom, magar zunaj boxa (vedro z vodo prineseš s sabo - dovolj 10l)
- ponovno spereš v boxu, kar v primeru ONR šampona ni potrebno.

Če avto ni preveč umazan in imaš dobro tehniko upravljanja z wapom, porabiš samo 1 žeton.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a thaking So jan 03, 2015 9:46 pm

Kaj je APC ? Po tej tvoji teoriji sta potrebna minimalno 2 žetona. :mrgreen: :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a Gyga So jan 03, 2015 9:56 pm

APC: all purpose cleaner oz. univerzalno čistilo

Samo 1 žeton v primeru ONR (no rinse) šampona. ;)
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a thaking So jan 03, 2015 10:00 pm

Ja pa vseeno moraš avto najprej sprati-predpranje (1 žeton). Nato tvoj APC, univerzalno čistilo (čiščenje), potem pa spet še 1 žeton za končno spiranje, morda še 1žeton za vosek.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a Gyga So jan 03, 2015 10:16 pm

Sem mislil, da se APC nanese direktno na umazan avto. Lahko pa tudi najprej spereš.

Namesto žetona za vosek pa en dober QD (Quick Detailer).

APC ni nadomestek šampona. Gre za predpranje.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a thunderbolt Ne jan 04, 2015 1:44 am

Jaz ga redno perem že kar nekaj let v samopostrežni v Autocommercu. Nikjer nič ne piše, da ga z gobo ne bi smel - tudi nisem edini, ki ga. Sicer upoštevam, da ne hodim med "rush" urami in da ne delam gužve, pa še nikoli nisem imel težav. Enkrat mi je edino zatežila ena blondinka v BMW-ju (kako klišejsko), da piše, da se ga tam na roke ne sme prati - rekel sem ji, naj mi pokaže, kje to piše in je bila tiho. Ko je pa prišla na vrsto, je pa z wapom v roki hodila okoli avta in z nohtom praskala dol mušice :lol:
 
Uporabniški avatar
Jaka156
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: To jan 09, 2007 7:12 pm

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a Jaka156 Ne jan 04, 2015 8:46 am

Jaz ga perem v rocni avtopralnici Cisti desetki na Masarykovi...
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a Manfred Ne jan 04, 2015 9:25 am

Res čudno, da kdo ne poiskusi ponudit vode in prostora. Jaz sem takoj pripravljen odšteti nekaj več, da bi lahko z lastnimi čistili in sam oprav svoj avto. (mogoče tržna niša še s kakšno dodatno ponudbo)
Glede ročnih avtopralnic pa je meni prvo in največje merilo kako natančno in skrbno je avto opran, Tako čas, kot cena sta mi v drugem planu. Sam trdim, da je daljnoročno ceneje dati za kvalitetno pranje kakšen € več, kot pa večkrat manj za površno delo.
ŽAL moram reči, da sem bil z vsemi ročnimi pralnicami po nekaj obiskih razočaran. Tudi Zankoč, je na mojo žalost začel zanemarjati kvaliteto in je uzačel delati na kvantiteti.

Lov za res kvalitetno pralnico je tako še vedno odprt. je pa nekdo tukaj že omenil, res kvalitetna pralnica ne rabi nobene reklame, ker se reklamira z odličnim delom.

LP
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov