Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
ghost-brava
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So nov 03, 2007 1:46 am
Kraj: LJUBLJANA

Napisal/-a ghost-brava So dec 22, 2007 10:48 pm

kupu sm uno stvar, neki francoski vitrex do kao -35 ki so jo prodajal v leclercu, pa do zdaj se ni zatajila. bomo vidli kako bo ko pade temperatura se bolj pod niclo :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass So dec 22, 2007 10:54 pm

Tudi jaz sem nabavil 2 zadevi iz leklerka, eno modro v vrečki in eno roza v plastenki.
Modra je že not, poročam kako pa kaj.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
fiatpowered
Novinec
 
Prispevkov: 474
Pridružen: Pe mar 09, 2007 6:10 pm

Re: koga nategujejo, vitrex ni to kar pravijo da je

Napisal/-a fiatpowered So dec 22, 2007 10:54 pm

Falco' je napisal/-a:preden koga obtožuješ, se prepričaj, če imaš prav. veš da te zaradi tega lahko kazensko ovadijo?

Se pravi ne smem na forumu napisat kaj se mi dogaja in ne smem potem svojega mnenja povedat ? A sem povedal kako je, zmrzuje mi 100% vitrex na šipi, čeprav nebi smel zmrznit do -38 stopinj. Kaj se naj zdaj še prepričujem ali imam prav ali ne ?
 
Uniqe
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne apr 15, 2007 10:31 am

Napisal/-a Uniqe So dec 22, 2007 10:58 pm

Imel sem že lani vitrex in mi ni nikoli zmrznil, letos pa mi vitrex tudi če ga ne mešam zmrzne tudi ko je zunaj le par stopinj pod ničlo. Če je kdo opazil ima vitrex ki ste ga kupili letos tudi drugačen vonj kot tisti, ki smo ga lahko kupili lani.
 
Uporabniški avatar
Deacon Squeeze
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če mar 08, 2007 1:56 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a Deacon Squeeze Ne dec 23, 2007 3:04 am

men je tut zmrznu vitrex :roll:
 
Kyuss
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: So jun 04, 2005 11:47 am

Napisal/-a Kyuss Ne dec 23, 2007 11:22 am

Večja je hitrost, manjša je temperatura, bolj se materiali ohlajajo. Če nočete, da vam zmrzuje, si nabavite grelnike za vodo. Ti jo ogrejejo na 60 stopinj, šele potem gre na šipo.
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Re: koga nategujejo, vitrex ni to kar pravijo da je

Napisal/-a Voith Ne dec 23, 2007 1:55 pm

fiatpowered je napisal/-a:Zadnjič enkrat na petrolu kupim vitrex za vetrobran prat. Ker je zdaj zima, in ker so pri nas bolj mile zime, sem rekal da ga bom mešal paš 1:1 z vodo. In res sem ga. Na embalaži celo piše da če mešaš 1:1 da zdrži do -17 stopinj. -17 zjutraj do sedaj to zimo pri nas še ni bilo. No in fora je da mi je ta razmerje zjutraj zmrzoval na vetrobranu, ko sem ga špricnil, šele ko se je notranjost segrela ni več zmrzoval, se pravi po dobrih petih minutah. In to zna bit občutek za popizdit, ker zelo slabo vidiš ven, celo tako slabo da sem enkrat celo falil eno ulico zaradi tega. Je pa res da je avto čez noč zunaj na prostem brez strehe. No zdaj 2 dni nazaj sem pa zlil v avto 100% vitrex in glej ga zlomka, danes zjutraj ko sem se peljal na šiht mi je spet zmrznil, pa na embalaži piše da če naliješ 100% vitrex da ne zmrzne pri temperaturah pod -38 stopinj, ne vem če na Aljaski imajo kdaj take temperature. Tako da kaj to prodajajo za eno sranje.



tebi je recimo -5C dokaj znosna temperatura ane?

no ko bo -5C dej glavo skoz okn pri 150kmh.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Napisal/-a Ivan36 Ne dec 23, 2007 3:34 pm

ghost-brava je napisal/-a:kupu sm uno stvar, neki francoski vitrex do kao -35 ki so jo prodajal v leclercu, pa do zdaj se ni zatajila. bomo vidli kako bo ko pade temperatura se bolj pod niclo :lol: :lol:


Jaz imam to not že 4 leta pač letni pa pol zimski itd. do ene - 20 mora it sem skoraj ziher men avto vedno zunaj prenočuje pa nič ne zmrzne tudi na AC ne. :shock: 8)
 
Uporabniški avatar
Deacon Squeeze
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če mar 08, 2007 1:56 pm
Kraj: Jesenice

Re: koga nategujejo, vitrex ni to kar pravijo da je

Napisal/-a Deacon Squeeze Ne dec 23, 2007 3:59 pm

Voith je napisal/-a:
fiatpowered je napisal/-a:Zadnjič enkrat na petrolu kupim vitrex za vetrobran prat. Ker je zdaj zima, in ker so pri nas bolj mile zime, sem rekal da ga bom mešal paš 1:1 z vodo. In res sem ga. Na embalaži celo piše da če mešaš 1:1 da zdrži do -17 stopinj. -17 zjutraj do sedaj to zimo pri nas še ni bilo. No in fora je da mi je ta razmerje zjutraj zmrzoval na vetrobranu, ko sem ga špricnil, šele ko se je notranjost segrela ni več zmrzoval, se pravi po dobrih petih minutah. In to zna bit občutek za popizdit, ker zelo slabo vidiš ven, celo tako slabo da sem enkrat celo falil eno ulico zaradi tega. Je pa res da je avto čez noč zunaj na prostem brez strehe. No zdaj 2 dni nazaj sem pa zlil v avto 100% vitrex in glej ga zlomka, danes zjutraj ko sem se peljal na šiht mi je spet zmrznil, pa na embalaži piše da če naliješ 100% vitrex da ne zmrzne pri temperaturah pod -38 stopinj, ne vem če na Aljaski imajo kdaj take temperature. Tako da kaj to prodajajo za eno sranje.



tebi je recimo -5C dokaj znosna temperatura ane?

no ko bo -5C dej glavo skoz okn pri 150kmh.

jst sm špricou na mestu pa ni nč šprical...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Ne dec 23, 2007 5:30 pm

Očitno so na Petrolu zamenjali dobavitelja oz so notri druge kemikalije. Zanimivo pri tem je, zakaj sploh menjava. Zaradi nižje cene in većjih profitov? Dvomim, da se menjava odobri brez testiranja, zato sama menjava, kot tudi "nekvaliteta" novega Vitrexa, bogato smrdi po korupciji in procentih. Me prav zanima, kdaj se bodo zganili, priznali napako in problem uredili. Ali pa bo celo zimo tako - pri "državnih" podjetjih ne bi bilo to nič čudnega - odvisno, kdo je odgovoren...
 
_Matej_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: So feb 25, 2006 9:08 pm

Napisal/-a _Matej_ Ne dec 23, 2007 5:54 pm

Ah potem se pr nas ne splača več kupovat. Čez par dni grem v avstijo in bom pogledu njihove "vitrexe" :) Če je že kdo kupoval me zanima na katerih črpalkah in od katere firme je najboljši?
 
Uporabniški avatar
El Barto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne dec 09, 2007 10:37 pm
Kraj: okolica Bleda

Napisal/-a El Barto Ne dec 23, 2007 6:09 pm

_Matej_ je napisal/-a:Ah potem se pr nas ne splača več kupovat. Čez par dni grem v avstijo in bom pogledu njihove "vitrexe" :) Če je že kdo kupoval me zanima na katerih črpalkah in od katere firme je najboljši?


No jaz ima neko poceni zadevo, ki jo prodaja Špar in Bauhaus v Avstriji (pa verjetno še kdo).
Ne mešam in je notri pozimi in poleti.
 
Uporabniški avatar
Falco'
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Sr apr 06, 2005 10:55 am

Re: koga nategujejo, vitrex ni to kar pravijo da je

Napisal/-a Falco' Ne dec 23, 2007 7:28 pm

fiatpowered je napisal/-a:
Falco' je napisal/-a:preden koga obtožuješ, se prepričaj, če imaš prav. veš da te zaradi tega lahko kazensko ovadijo?

Se pravi ne smem na forumu napisat kaj se mi dogaja in ne smem potem svojega mnenja povedat ? A sem povedal kako je, zmrzuje mi 100% vitrex na šipi, čeprav nebi smel zmrznit do -38 stopinj. Kaj se naj zdaj še prepričujem ali imam prav ali ne ?


lahko poveš svoje mnenje in izkušnje, ampak obtoževat ne moreš kar tako okoli. upam, da razumeš in vidiš razliko. ;)
[OO-(||||)(||||)-OO]
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: koga nategujejo, vitrex ni to kar pravijo da je

Napisal/-a esem Ne dec 23, 2007 9:08 pm

Falco' je napisal/-a:lahko poveš svoje mnenje in izkušnje, ampak obtoževat ne moreš kar tako okoli. upam, da razumeš in vidiš razliko. ;)


Imaš prav, obstaja razlika - a zanima me, kdo ima težave z razumevanjem in videnjem le-te, saj je FP napisal točno in samo to - njegovo mnenje in izkušnje - oziroma še huje (zate) - niti mnenja ni napisal (razen "sranja" kot rezimeja izkušnje), ampak samo izkušnje in dejstva. Kje ti tu vidiš obtoževanje? Si se malce zaletel? Si, bognedaj, celo zaposlen pri Petrolu (in v tem primeru morda dobimo info iz prve roke?)?


Vitrexovi advokati, združite se! :P Boste kar tako dovolili pljuvanje po Vitrexu in njega poimenovanje v Vid-dreks?
 
Uporabniški avatar
LudiLimun
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 620
Pridružen: So avg 19, 2006 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a LudiLimun Ne dec 23, 2007 10:18 pm

k da pr ns se pa ne da tuje robe kupt? naj usak vrže dva € na litr več, pa vm nebo zmrzval.
j*** ga k šparate pr potencialni usodni napaki za smrtno nesrečo.

kdo pa kle služi: tisti ki prodaja, mar ni bilo vedno tako :|
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Pe dec 28, 2007 1:31 am

bass je napisal/-a:Tudi jaz sem nabavil 2 zadevi iz leklerka, eno modro v vrečki in eno roza v plastenki.
Modra je že not, poročam kako pa kaj.


Torej, ta modra leklerk tekočina iz vrečke super deluje, šobe ne zamrzujejo več, tudi vidljivost je dobra, pa še poceni je.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
vepar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: So jun 05, 2004 6:32 pm
Kraj: nou mejst

Napisal/-a vepar Pe dec 28, 2007 9:10 am

včeri sm zaforo zmeru vitrex do -35 al kolk že piše gor z tisto napravo ko je tud za antifriz mert... in je pokazalo -30... je pa skala notr narisana prov za vitrex tko da ne laže...
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Pe dec 28, 2007 9:29 am

Zakaj pa ne nardite enga preprostga testa? Vzamte več politrskih plastenk, notr nalijete različno koncentrirane dele vitrexa in vode, npr. 1:1, 1:2, 2:1.... in vse to lepo doma postavte v skrinjo kjer je okol -20°C. Pa boste čez par ur vidl kaj zmrzuje in kej ne. To lahko nardite z različnimi proizvodi "vitrexa" ki so v prodaji.
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice Pe dec 28, 2007 9:31 am

Ponavad sem kupoval ene cheapass "vitrexe" v Leclercu, zj mam od Kemikala tole:
http://www.mimovrste.com/artikel/342005 ... c-5-litrov

Pa ponavadi sploh ne razredčim z vodo...
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
dj_em
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2622
Pridružen: Če jul 11, 2002 12:27 pm
Kraj: Zemlja --> Evropa --> pr mami doma :D

Napisal/-a dj_em Pe dec 28, 2007 10:54 am

ja samo je fora da če pri starih pralstikah.. možno da so te tekočine tako agresivne da razjejo celoten sistem.. a je to možno?
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov