Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 Pe dec 21, 2007 12:12 am

esem je napisal/-a:Liquid Fire sem pred leti tudi sam kupoval (in bil zadovoljen) v Medvodah pri Samingu. Sedaj pravi trgovec v BTC (Saming), da prvič sliši zanjo, torej je nimajo več. Je bila pa dobra tudi zato, ker naj bi bila na nekih drugačnih kemijskih ali fizikalnih osnovah kot druge (žal se ne spomnem več podrobnosti). Će jo kdo najde, naj takoj sporoči.


Zdele sm zbrsku da je Liquid fire od proizvajalca Turtle wax,mogoče se ga pa da še kje dobit. ;)
 
Uporabniški avatar
Čamo89
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Po nov 12, 2007 10:06 am
Kraj: Ljubljana center

Napisal/-a Čamo89 Pe dec 21, 2007 1:57 am

JEREMIJA79 je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Liquid Fire sem pred leti tudi sam kupoval (in bil zadovoljen) v Medvodah pri Samingu. Sedaj pravi trgovec v BTC (Saming), da prvič sliši zanjo, torej je nimajo več. Je bila pa dobra tudi zato, ker naj bi bila na nekih drugačnih kemijskih ali fizikalnih osnovah kot druge (žal se ne spomnem več podrobnosti). Će jo kdo najde, naj takoj sporoči.


Zdele sm zbrsku da je Liquid fire od proizvajalca Turtle wax,mogoče se ga pa da še kje dobit. ;)

Iz lastnih izkušenj lahko povem da izdelki narejeni s strani Turtle Wax-a so prva liga. Sam kokr da jih ni več nikjer, tud tiste kreme(silikona), da se gume svetjo ni več :cry: A gdo ve kje bi se to dal dobit :?:
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Pe dec 21, 2007 4:11 am

Leklerk po moje ma. Ne spomnem se kje sm kupu tisto mažo za gume, je pa vrhunska ,traja dolgo in tudi lepo diši. Špar je mel tud njihovo robo včasih...
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Pe dec 21, 2007 7:48 am

No jst sm včeraj spraznil posodo za vitrex, kupil sem na omv-ju 2 litra vitrexa za do -35 stopinj in danes zjutraj je zadeva zmrznila - sploh ne šprica na šipe. Sem preveril cevke in je v njih zmrznjen vitrex. Tako da jst tut ne verjamem več, da je zadeva do -35 stopinj.

Od zdej naprej bo sadjevc namesto vitrexa. Cena v trgovini je ista kot v zlatarni (omv) njihov vitrex.
Old subarus never die, they just get faster!
 
XTR
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: Če feb 27, 2003 7:54 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a XTR Pe dec 21, 2007 9:44 am

Mogoče je bila še voda v cevkah, vitrex pa samo v posodi.

Drugače pa poznam primer ko je gospod kupil vitrex na črpalki, pa mu je zmrznil že v kantici :). No potem so ugotovili da je na črpalki dobil tisto kantico, ki je bila razstavljena za reklamo zunaj pred samo trgovino, napolnjena pa z vodo, za vsak slučaj če bi jo kdo ukradel. :)
 
AndrejD
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jun 14, 2004 10:48 am

Napisal/-a AndrejD Pe dec 21, 2007 10:11 am

Slika
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Pe dec 21, 2007 10:42 am

XTR je napisal/-a:Mogoče je bila še voda v cevkah, vitrex pa samo v posodi.

Drugače pa poznam primer ko je gospod kupil vitrex na črpalki, pa mu je zmrznil že v kantici :). No potem so ugotovili da je na črpalki dobil tisto kantico, ki je bila razstavljena za reklamo zunaj pred samo trgovino, napolnjena pa z vodo, za vsak slučaj če bi jo kdo ukradel. :)


Ne sem prej čisto spraznil zadevo in ko sem nalil novo sem pustil, da je nekaj časa špricalo na šipo, tako da je bil samo vitrex v cevkah. Pa tekočina (led) v cevkah je bgil zjutraj modre barve.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
El Barto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne dec 09, 2007 10:37 pm
Kraj: okolica Bleda

Napisal/-a El Barto Pe dec 21, 2007 10:54 am

Jaz pa uporabljam eno navadno stvaritev iz Spara, je nič ne mešam z vodo, pa zaenkrat nimam problemov.
Se pa potrudim, če pridem s kake fure ali pa preden grem, da pač očistim šipe in luči ročno s hladno ali mlačno vodo in kanček milnice (odvisno od zunanje temperature). Če v mrezu pohitiš, vse skupaj takoj ne zmrzne na šipi ... :lol:
Komplet šipa je čista, pa še avto ni ves popacan s tisto packarijo.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Napisal/-a Ivan36 Pe dec 21, 2007 7:41 pm

Eko iz prve roke kupil tisto v Leclercu za 4,95€ 5L in evo pri - 7c nič normalno dela a sem samo 3 litre not ulil je še letni not isto od Leclelrca MarcRepare imam posodo za 6 litrov te tekočine je pa ta do - 25c brez redčenja :!: :D
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster Pe dec 21, 2007 8:07 pm

bom za probo dal tt omv in petrolov vitrex u skrinjo.skrinjo bom dal na max. in še en termometer in vam poročal...
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
maius28
Novinec
 
Prispevkov: 367
Pridružen: Če jan 05, 2006 11:12 am
Kraj: Gališki slapovi

Napisal/-a maius28 Pe dec 21, 2007 8:18 pm

El Barto je napisal/-a:Jaz pa uporabljam eno navadno stvaritev iz Spara, je nič ne mešam z vodo, pa zaenkrat nimam problemov.
Se pa potrudim, če pridem s kake fure ali pa preden grem, da pač očistim šipe in luči ročno s hladno ali mlačno vodo in kanček milnice (odvisno od zunanje temperature). Če v mrezu pohitiš, vse skupaj takoj ne zmrzne na šipi ... :lol:
Komplet šipa je čista, pa še avto ni ves popacan s tisto packarijo.


2x. Enak sistem. Je pa res, da mi je tudi zamzovalo in to res Vitrex. Ostali izdelki pa ne. Tu in tam pa kupim na MOLU njihov izdelek do - 70*C.
Nikoli ni prepozno.
 
Uporabniški avatar
Brouky
Uporabnik
 
Prispevkov: 1161
Pridružen: Sr sep 07, 2005 11:00 pm
Kraj: the biggest street in sevnica

Napisal/-a Brouky Pe dec 21, 2007 8:53 pm

nebivedu je napisal/-a:No jst sm včeraj spraznil posodo za vitrex, kupil sem na omv-ju 2 litra vitrexa za do -35 stopinj in danes zjutraj je zadeva zmrznila - sploh ne šprica na šipe. Sem preveril cevke in je v njih zmrznjen vitrex. Tako da jst tut ne verjamem več, da je zadeva do -35 stopinj.

Od zdej naprej bo sadjevc namesto vitrexa. Cena v trgovini je ista kot v zlatarni (omv) njihov vitrex.


x2
zej mi pa še povejte ka nardit, pol ko je zadeva v cevkici zmrzjena...? :roll:
Hyundai accent 1.3LS supercharged with my heavy leg :P
 
Uporabniški avatar
El Barto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne dec 09, 2007 10:37 pm
Kraj: okolica Bleda

Napisal/-a El Barto Pe dec 21, 2007 9:00 pm

Zapelji nekam na toplo pa daj času čas.
Zraven pa upaj, da ni zraven tega še kak Y kos ali nepovratni ventilček razneslo.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Napisal/-a tomzzi Pe dec 21, 2007 9:30 pm

Isto se dogaja meni. Namreč od petrola ali omw-ja zmrzne oziroma kristalizira na šipi. Pred letom ali dvemi mi je celo v posodi zmrznilo vse skupaj ( :lol: ). Pa je bilo mešano 1:1 ali pa kar direkt mešanica do -35. Tako, da sem mogel odtaliti vse skupaj. Če nimaš garaže je pa to še večji problem. Kar motorček je prenehal delovati :lol: . Bo treba kaj drugega nabavit, ker tole res ni vredno €.

Edit: ko mi je takrat vse skupaj zmrznilo sem menda vliv noter prav pripravljeno za do -37 ali koliko že je od OMW-ja. Preostalo mi ni nič drugega kot na servis odpeljat, da se je vse skupaj malce segrelo (nimam garaže). Pa še vročo vodo so zlival noter in stočili preostanek ven. Pa še varovalka od motorčka je šla.
 
Uporabniški avatar
mastr1
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: Po jul 03, 2006 3:59 pm
Kraj: Dolenjska

Napisal/-a mastr1 Pe dec 21, 2007 10:11 pm

f.taunus je napisal/-a:Mogoče si pozabil na dejstvo, da ko špricneš vitrex na steklo, se koncentracija zmanjša sigurno za 5x.

Od kje pa tebi ta ideja????To pa ne bo držalo. Koncentracija ostane skoz ista.
Danes je težko biti glup-je prevelika konkurenca!!
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 So dec 22, 2007 9:39 am

Brouky je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:No jst sm včeraj spraznil posodo za vitrex, kupil sem na omv-ju 2 litra vitrexa za do -35 stopinj in danes zjutraj je zadeva zmrznila - sploh ne šprica na šipe. Sem preveril cevke in je v njih zmrznjen vitrex. Tako da jst tut ne verjamem več, da je zadeva do -35 stopinj.

Od zdej naprej bo sadjevc namesto vitrexa. Cena v trgovini je ista kot v zlatarni (omv) njihov vitrex.


x2
zej mi pa še povejte ka nardit, pol ko je zadeva v cevkici zmrzjena...? :roll:


Kot so ti že povedali, avto pelješ nekam na toplo in počakaš da se odtali. Pomaga pa tudi če vliješ v posodo kak res kvaliteten koncentriran izdelek. Če je zadeva samo rahlo zamrznila in so samo šobe zamašene, je možnost, da se zadeva odtali precej velika. Če pa so zamrznile celo cevke, potem ni drugega kot vse skupaj ogreti.

Glede na kvaliteto sredstev za čiščenje šip pa predlagam, da si vgradimo grelnike posode za čistilo. Nekaj takega kot se je včasih vgrajevalo v Golf II dizel in podobne avtomobile, da ni zmrzovala nafta v naftnem filtru. Ter seveda ogrevane šobe za pranje šip.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
Falco'
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Sr apr 06, 2005 10:55 am

Re: koga nategujejo, vitrex ni to kar pravijo da je

Napisal/-a Falco' So dec 22, 2007 11:00 am

fiatpowered je napisal/-a:Zadnjič enkrat na petrolu kupim vitrex za vetrobran prat. Ker je zdaj zima, in ker so pri nas bolj mile zime, sem rekal da ga bom mešal paš 1:1 z vodo. In res sem ga. Na embalaži celo piše da če mešaš 1:1 da zdrži do -17 stopinj. -17 zjutraj do sedaj to zimo pri nas še ni bilo. No in fora je da mi je ta razmerje zjutraj zmrzoval na vetrobranu, ko sem ga špricnil, šele ko se je notranjost segrela ni več zmrzoval, se pravi po dobrih petih minutah. In to zna bit občutek za popizdit, ker zelo slabo vidiš ven, celo tako slabo da sem enkrat celo falil eno ulico zaradi tega. Je pa res da je avto čez noč zunaj na prostem brez strehe. No zdaj 2 dni nazaj sem pa zlil v avto 100% vitrex in glej ga zlomka, danes zjutraj ko sem se peljal na šiht mi je spet zmrznil, pa na embalaži piše da če naliješ 100% vitrex da ne zmrzne pri temperaturah pod -38 stopinj, ne vem če na Aljaski imajo kdaj take temperature. Tako da kaj to prodajajo za eno sranje.


preden koga obtožuješ, se prepričaj, če imaš prav. veš da te zaradi tega lahko kazensko ovadijo?
[OO-(||||)(||||)-OO]
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Napisal/-a tha_man So dec 22, 2007 1:28 pm

Tud jaz že nekaj časa razmišljam da bi Vitrex zamenjal z nečim drugim, ker mi ravno tako zmrzuje na šipi dokler le-ta ni ogreta. Včasih me je kar strah jo spucat, ker se bojim da bo potem še slabše :/
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR So dec 22, 2007 10:16 pm

@ tristan01, eni avti majo posodo za vitrex čisto zraven ekspanzijske in tako vodo za šipe greje (pri -5 je mlačna) voda za hlajenje motorja.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 So dec 22, 2007 10:42 pm

tristan01 je napisal/-a:
Brouky je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:No jst sm včeraj spraznil posodo za vitrex, kupil sem na omv-ju 2 litra vitrexa za do -35 stopinj in danes zjutraj je zadeva zmrznila - sploh ne šprica na šipe. Sem preveril cevke in je v njih zmrznjen vitrex. Tako da jst tut ne verjamem več, da je zadeva do -35 stopinj.

Od zdej naprej bo sadjevc namesto vitrexa. Cena v trgovini je ista kot v zlatarni (omv) njihov vitrex.


x2
zej mi pa še povejte ka nardit, pol ko je zadeva v cevkici zmrzjena...? :roll:


Kot so ti že povedali, avto pelješ nekam na toplo in počakaš da se odtali. Pomaga pa tudi če vliješ v posodo kak res kvaliteten koncentriran izdelek. Če je zadeva samo rahlo zamrznila in so samo šobe zamašene, je možnost, da se zadeva odtali precej velika. Če pa so zamrznile celo cevke, potem ni drugega kot vse skupaj ogreti.

Glede na kvaliteto sredstev za čiščenje šip pa predlagam, da si vgradimo grelnike posode za čistilo. Nekaj takega kot se je včasih vgrajevalo v Golf II dizel in podobne avtomobile, da ni zmrzovala nafta v naftnem filtru. Ter seveda ogrevane šobe za pranje šip.

LP Tristan01


No jest ne vem za vas ampak jest mam na Polu ogrevane šobe in zadeva deluje v vseh pogojih,je pa stvar vezana na ogrevanje zadnje šipe. :idea:
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov