Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
fiatpowered
Novinec
 
Prispevkov: 474
Pridružen: Pe mar 09, 2007 6:10 pm

Vitrex ni to kar pravijo da je...

Napisal/-a fiatpowered Po dec 17, 2007 7:24 pm

Zadnjič enkrat na petrolu kupim vitrex za vetrobran prat. Ker je zdaj zima, in ker so pri nas bolj mile zime, sem rekal da ga bom mešal paš 1:1 z vodo. In res sem ga. Na embalaži celo piše da če mešaš 1:1 da zdrži do -17 stopinj. -17 zjutraj do sedaj to zimo pri nas še ni bilo. No in fora je da mi je ta razmerje zjutraj zmrzoval na vetrobranu, ko sem ga špricnil, šele ko se je notranjost segrela ni več zmrzoval, se pravi po dobrih petih minutah. In to zna bit občutek za popizdit, ker zelo slabo vidiš ven, celo tako slabo da sem enkrat celo falil eno ulico zaradi tega. Je pa res da je avto čez noč zunaj na prostem brez strehe. No zdaj 2 dni nazaj sem pa zlil v avto 100% vitrex in glej ga zlomka, danes zjutraj ko sem se peljal na šiht mi je spet zmrznil, pa na embalaži piše da če naliješ 100% vitrex da ne zmrzne pri temperaturah pod -38 stopinj, ne vem če na Aljaski imajo kdaj take temperature. Tako da kaj to prodajajo za eno sranje.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Po dec 17, 2007 7:28 pm

prvo kar je je da ce ne vids vn ne vozit,ne pa da na blef vozis(drugace verjetno nebi falil ulice)
druga stvar je pa taka.ce je zunaj -5 stopinj in se ti peljes 30km/h je isto k ce bi blo zunaj nevem -10 stopinj,pa ce se mau vetr piha si pa tm tm s tvojmu vitrexm.

je pa se to an.je tut vazn kaj si meu prej notr.ker posoda vrjetn vec k 3 litre sprejme.ce si prj meu notr navadno cistilo pa poj dau 1 litr vitrexa je to koj za -5 stopinj
Zadnjič spremenil abbe, dne Po dec 17, 2007 7:31 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Napisal/-a f.taunus Po dec 17, 2007 7:28 pm

Mogoče si pozabil na dejstvo, da ko špricneš vitrex na steklo, se koncentracija zmanjša sigurno za 5x.
 
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3780
Pridružen: To avg 30, 2005 8:09 pm

Napisal/-a SAVINJCAN Po dec 17, 2007 7:31 pm

to razmerje mešanja in temperature veljajo samo, ko je tekočina še v posodi. te informacije so zato, da ti v posodi in nepaljavi ne zamrzne, ne na šipi.
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 Po dec 17, 2007 7:32 pm

Hja to je pa vedno tako tudi meni se dogaja to pa mam od OMV-ja za -70 mešano 1:1 to pa zato ker ko ti pošpricaš šipo zardi vožnje alkohol takoj izhlapi ostane pa sama voda in zmrzne.To kar se ti dogaja ni nič narobe. ;)
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Po dec 17, 2007 7:49 pm

men še nikol ni zmrznal, je pa res da ga vedno mešam po navodilih. zakaj bi se koncentracija pri močenju zmanjšala?
zaradi prisotnosti zraka v curku?!??!
alkohol ne izhlapi v trenutku ko ga špricneš na steklo, ker bi potemtakem izhlapelo že iz posode....
Slika
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Napisal/-a f.taunus Po dec 17, 2007 7:55 pm

zupi13 je napisal/-a:men še nikol ni zmrznal, je pa res da ga vedno mešam po navodilih. zakaj bi se koncentracija pri močenju zmanjšala?
zaradi prisotnosti zraka v curku?!??!
alkohol ne izhlapi v trenutku ko ga špricneš na steklo, ker bi potemtakem izhlapelo že iz posode....

Saj tudi zmrzne ne v trenutku ko špricneš. :bonk
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR Po dec 17, 2007 7:55 pm

Kaj pa pol vohate, ko pucate šipo, če takoj izhlapi ?

Če je mrzla šipa se pač dogaja da mal pomrzne. Zato pa ne izklopiš takoj brrisalcev pa je.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 Po dec 17, 2007 7:56 pm

zupi13 je napisal/-a:men še nikol ni zmrznal, je pa res da ga vedno mešam po navodilih. zakaj bi se koncentracija pri močenju zmanjšala?
zaradi prisotnosti zraka v curku?!??!
alkohol ne izhlapi v trenutku ko ga špricneš na steklo, ker bi potemtakem izhlapelo že iz posode....


Ja v posodi pač ne more izhlapet na šipi pa lahko ker je količina precej manjša in še ta je na ravni ploskvi v katero je uprt veter. :!:
 
Uporabniški avatar
Čamo89
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Po nov 12, 2007 10:06 am
Kraj: Ljubljana center

Napisal/-a Čamo89 Po dec 17, 2007 8:12 pm

Jst uporabljam samo še Sonax in sem maximalno zadovoljen :!:
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo Po dec 17, 2007 9:00 pm

ni res! to da zdrzi navedeno temperaturo je ze res! TEKOCINA ni zmrznila! Ne pa mesat pojav KRISTALIZACIJE! vlaga od tekocine ki jo obrise brisalec pa kristalizira! ko pa je na steklu se tekocina pa ni zmrznjena! zadnjic je prau o tem bla oddaja na Valu202.

tisti vitrexi dejansko zdrzijo navedeno temperaturo. za kristalizacijo pa noben ne definira in ne garantira :)
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
target_practice
Novinec
 
Prispevkov: 494
Pridružen: Pe dec 07, 2007 8:18 pm

Napisal/-a target_practice Po dec 17, 2007 10:03 pm

Sam sebe si nategnu, a ker boli, so vsi drugi krivi, samo ne ti :D
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Po dec 17, 2007 10:06 pm

nejkonej je napisal/-a:http://www.webasto.si/izdelki/hotshot.htm

;)


In ko šipa poči zaradi prevelike temp. razlike se ti tud naredi en lep nasmešek na obrazu 8) , potem pa pol ure in 3 dni preklinjanja :twisted:
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster Po dec 17, 2007 10:26 pm

Cash je napisal/-a:
nejkonej je napisal/-a:http://www.webasto.si/izdelki/hotshot.htm

;)


In ko šipa poči zaradi prevelike temp. razlike se ti tud naredi en lep nasmešek na obrazu 8) , potem pa pol ure in 3 dni preklinjanja :twisted:


ja je treba mal popestrit življenje...drugače pa vetrobran bi mogu to prenest.če je na AX-u ko je kolega na zmrzjeno šipo skor vrelo vodo polil pa ni nič počlo (še zdaj drži, pa mi je rek da to vedn dela, ker se mu ne da pucat)...jst sm sam gledu :shock:
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
GooDieZ
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: So jun 10, 2006 5:55 pm
Kraj: tu pa tam

Napisal/-a GooDieZ Po dec 17, 2007 10:37 pm

Hja... moje izkušnje...

Petrol Vitrex - obično sranje od sranja...
OMV tekočina - za odtenek boljše od vitrexa, še vedno bolj bogo

Sonax in Tarco. z tema dvema še nisem mel problema ki je v uvodnem postu napisan.

pa napisal sem MOJE izkušnje!
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Po dec 17, 2007 10:43 pm

Čamo89 je napisal/-a:Jst uporabljam samo še Sonax in sem maximalno zadovoljen :!:

...tako je....."only sonax"

...vitrex je največji šrot, kar se prodaja na trgu, ne samo da ne "drži" temperatur, ampak povrhu vsega še kristalizira(že v cevki) in nato te kristalčki mašijo šobe....
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 To dec 18, 2007 8:53 am

DonFilipo je napisal/-a:ni res! to da zdrzi navedeno temperaturo je ze res! TEKOCINA ni zmrznila! Ne pa mesat pojav KRISTALIZACIJE! vlaga od tekocine ki jo obrise brisalec pa kristalizira! ko pa je na steklu se tekocina pa ni zmrznjena! zadnjic je prau o tem bla oddaja na Valu202.

tisti vitrexi dejansko zdrzijo navedeno temperaturo. za kristalizacijo pa noben ne definira in ne garantira :)

In kaj je drugega kristalizacija kot zamrznitev? :roll:

Pač zmrzne zato, ker se razlije po veliki površini ob kateri piha, alkohol izhlapi in še dodatno zniža temperaturo. Ste kdaj gledali termometer, ki ga ovijete v vato in namočite v alkohol? Temperatura pade skor pod 0°, pa je v sobi 20°. Kaj šele potem, ko ima šipa -5°, pa še velika površina? Si takoj pri -25°..
 
Uporabniški avatar
Paris
Uporabnik
 
Prispevkov: 1057
Pridružen: To okt 17, 2006 7:35 pm
Kraj: Somewhere over the rainbow

Napisal/-a Paris To dec 18, 2007 9:43 am

Najbolj da na suho brišeš če ti vitrex zmrzuje :D
Slika
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica To dec 18, 2007 10:43 am

zadnja leta mesam vitrex-voda 1:1 pa mi se ni zmrzn na sipi tko da ne vem kje zvite (al pa mesanico vlivate v posodo v kateri je ze 2 litra vode z letnim vitrexom al kva?). aja, lohk ste pa pickice tko k moja sekica k je sicer vlila nek zimski vitrex al neki druzga pol se pa cudila da so se ji cevke zamasile taprvic k je blo pod nulo (v cevkah je bila se voda ker ni pospricala pred da bi vitrex not potegnil...)
ah ja...
 
AndrejD
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jun 14, 2004 10:48 am

Napisal/-a AndrejD To dec 18, 2007 10:55 am

sašo5 je napisal/-a:
Čamo89 je napisal/-a:Jst uporabljam samo še Sonax in sem maximalno zadovoljen :!:

...tako je....."only sonax"

...vitrex je največji šrot, kar se prodaja na trgu, ne samo da ne "drži" temperatur, ampak povrhu vsega še kristalizira(že v cevki) in nato te kristalčki mašijo šobe....


Jaz ravno zaradi sranja opisanega v 1 postu kupujem samo Sonax .
Slika
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov