Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ To dec 18, 2007 10:57 am

Kake so pa kaj cene sonaxa in kje ga kupujete najceneje? Da probamo če res vredu tak ko pravite :D
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
Paris
Uporabnik
 
Prispevkov: 1057
Pridružen: To okt 17, 2006 7:35 pm
Kraj: Somewhere over the rainbow

Napisal/-a Paris To dec 18, 2007 11:21 am

Lumpy_ je napisal/-a:Kake so pa kaj cene sonaxa in kje ga kupujete najceneje? Da probamo če res vredu tak ko pravite :D

E.Leclerc
Slika
 
Uporabniški avatar
Matjaz46
Uporabnik
 
Prispevkov: 839
Pridružen: So feb 17, 2007 1:58 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Matjaz46 To dec 18, 2007 11:46 am

ja meni se je to tud dogajalo ko sem mel vitrex!špricno sem ga na steklo pa je zmrzno in so nastali takšni mali kristali!
zaj sem mel pa sonax pa je blo vse vrei ko sem gor špricnil!samo sem mel čistega!
 
cordo
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po okt 25, 2004 1:08 pm

Napisal/-a cordo To dec 18, 2007 11:55 am

Energetik81 je napisal/-a:Pač zmrzne zato, ker se razlije po veliki površini ob kateri piha, alkohol izhlapi in še dodatno zniža temperaturo. Ste kdaj gledali termometer, ki ga ovijete v vato in namočite v alkohol? Temperatura pade skor pod 0°, pa je v sobi 20°. Kaj šele potem, ko ima šipa -5°, pa še velika površina? Si takoj pri -25°..


Sem ravnokar probu z alkoholom na digitalnem termometru.
Temperatura pred poizkusom 23,4°C (sobna temp.), ovit termometer z alkoholno krpo pokaže 12,8°C, potem pa temp. zopet naraste, ker nisem več vlažil z alkoholom (70%). Razlika je celih 10°C, kar ni malo.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 To dec 18, 2007 2:25 pm

Če bi probal z 98% bi bila verjetno še večja razlika. Mislim da gre, če namočiš vato v eter, zadeva celo pod nulo. Ne vem pa točno kateri alkoholi so v vitrexu, mislim da so etanol, glikol itd.

Lp
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 To dec 18, 2007 2:51 pm

Kakorkoli že, dejstvo ostaja, da razna sredstva ki jih Petrol, OMV in ostali prodajajo pod svojo blagovno znamko niti približno niso primerljiva z kakšnimi kakovostnimi izdelki. Pred nekaj leti se mi je zgodilo nekaj podobnega kot je opisano v prvem postu. Imel sem eno ceneno varianto ki bi naj pri mešanju 1:1 zdržala do -15C. Na AC proti dunaju sem prehiteval kamione, sem moral oprati šipo. Zunanja temperatura -3C. V trenutku je celotna šipa pomrznila, pa tudi šobe. Odlična zadeva pri avtocestnih hitrostih. Na srečo je bil v bližini bencinski servis, kjer sem za 3X ceno kupil sredstvo z imenom Liquid fire. Dodal sem cca pol litra tekočine, in v nekaj sekundah se je celotni sistem čiščenja šip odtalil.

Od takrat dalje uporabljam samo tega. Cena je res malo višja (cca 2EUR za litrsko plastenko), vendar od takrat naprej nimam težav z zmrznjenimi stekli. Tudi v najhujši zimi mešam v razmerju 1:1 in zadeva odlično funkcionira. Celo kadar je šipa rahlo pomrznjena je ne drgnem ampak samo operem. Odtali tudi to.

Zadevo sem nekoč kupoval na Petrolu, pa se žal ne dobi več. Morda še kdo ve, kje nabaviti to sredstvo?

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica To dec 18, 2007 3:26 pm

tristan01 je napisal/-a: Dodal sem cca pol litra tekočine, in v nekaj sekundah se je celotni sistem čiščenja šip odtalil.

:?:
 
cordo
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po okt 25, 2004 1:08 pm

Napisal/-a cordo To dec 18, 2007 3:29 pm

Bolj kot je tekočina hlapljiva, večji je učinek, ker odvzema toploto iz okolice. V primeru čiščenja šipe vitrex ali kakrkoli že je hlapi in podhlajuje vodo, ki potem veselo zmrzne na šipi.
8] sama fizika!!!!
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 To dec 18, 2007 3:32 pm

Tako je, zgleda da so v poceni robi bolj hlapljive tekočine, ki potem zamrznejo vodo. :?
 
cordo
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po okt 25, 2004 1:08 pm

Napisal/-a cordo To dec 18, 2007 3:51 pm

Energetik81 je napisal/-a:Tako je, zgleda da so v poceni robi bolj hlapljive tekočine, ki potem zamrznejo vodo. :?

:clapclap :clapclap :clapclap
Zato je ena tekočina 0,50€ druga pa 2,0€.
Smo mogoče prišli do pregovora: NISEM TKO BOGAT DA BI POCEN KUPOVAL?? :!:
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR To dec 18, 2007 8:43 pm

4 litre Vitrexa niti ni tako poceni. Se ga da v Kimiju v Trzinu dobiti ceneje, ker ga oni delajo.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
ggg
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Sr jul 05, 2006 8:13 pm

Napisal/-a ggg To dec 18, 2007 10:10 pm

tristan01 je napisal/-a:Kakorkoli že, dejstvo ostaja, da razna sredstva ki jih Petrol, OMV in ostali prodajajo pod svojo blagovno znamko niti približno niso primerljiva z kakšnimi kakovostnimi izdelki. Pred nekaj leti se mi je zgodilo nekaj podobnega kot je opisano v prvem postu. Imel sem eno ceneno varianto ki bi naj pri mešanju 1:1 zdržala do -15C. Na AC proti dunaju sem prehiteval kamione, sem moral oprati šipo. Zunanja temperatura -3C. V trenutku je celotna šipa pomrznila, pa tudi šobe. Odlična zadeva pri avtocestnih hitrostih. Na srečo je bil v bližini bencinski servis, kjer sem za 3X ceno kupil sredstvo z imenom Liquid fire. Dodal sem cca pol litra tekočine, in v nekaj sekundah se je celotni sistem čiščenja šip odtalil.

Od takrat dalje uporabljam samo tega. Cena je res malo višja (cca 2EUR za litrsko plastenko), vendar od takrat naprej nimam težav z zmrznjenimi stekli. Tudi v najhujši zimi mešam v razmerju 1:1 in zadeva odlično funkcionira. Celo kadar je šipa rahlo pomrznjena je ne drgnem ampak samo operem. Odtali tudi to.

Zadevo sem nekoč kupoval na Petrolu, pa se žal ne dobi več. Morda še kdo ve, kje nabaviti to sredstvo?

LP Tristan01


kje pa se prodajajo liquid fire? ker tega sem pred leti kupoval dokler zadnje dve leti ni izginil iz prodajnih polic. ustrezni nadomestek in edina uporabna tekocina za zimsko voznjo (sonax ni nic posebnega) je proizvod agipa, ki ga prodajajo na svojih pumpah (-70C)
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Sr dec 19, 2007 1:06 pm

ggg je napisal/-a:
tristan01 je napisal/-a:Kakorkoli že, dejstvo ostaja, da razna sredstva ki jih Petrol, OMV in ostali prodajajo pod svojo blagovno znamko niti približno niso primerljiva z kakšnimi kakovostnimi izdelki. Pred nekaj leti se mi je zgodilo nekaj podobnega kot je opisano v prvem postu. Imel sem eno ceneno varianto ki bi naj pri mešanju 1:1 zdržala do -15C. Na AC proti dunaju sem prehiteval kamione, sem moral oprati šipo. Zunanja temperatura -3C. V trenutku je celotna šipa pomrznila, pa tudi šobe. Odlična zadeva pri avtocestnih hitrostih. Na srečo je bil v bližini bencinski servis, kjer sem za 3X ceno kupil sredstvo z imenom Liquid fire. Dodal sem cca pol litra tekočine, in v nekaj sekundah se je celotni sistem čiščenja šip odtalil.

Od takrat dalje uporabljam samo tega. Cena je res malo višja (cca 2EUR za litrsko plastenko), vendar od takrat naprej nimam težav z zmrznjenimi stekli. Tudi v najhujši zimi mešam v razmerju 1:1 in zadeva odlično funkcionira. Celo kadar je šipa rahlo pomrznjena je ne drgnem ampak samo operem. Odtali tudi to.

Zadevo sem nekoč kupoval na Petrolu, pa se žal ne dobi več. Morda še kdo ve, kje nabaviti to sredstvo?

LP Tristan01


kje pa se prodajajo liquid fire? ker tega sem pred leti kupoval dokler zadnje dve leti ni izginil iz prodajnih polic. ustrezni nadomestek in edina uporabna tekocina za zimsko voznjo (sonax ni nic posebnega) je proizvod agipa, ki ga prodajajo na svojih pumpah (-70C)


Ne vem kje se ga še da dobiti. Na kakem Petrolu če je še kaj stare zaloge. Že konec lanske zime ga je bilo težko dobiti. To pa ga očitno ni več. Če ima kdo kako pametno informacijo bi prosil da jo deli z ostalimi forumaši. V primeru, da je možnost kakega uvoza pa tudi ni panike, lahko naredimo preko podjetja, če bo računica primerna.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Napisal/-a Ivan36 Če dec 20, 2007 6:50 pm

Ja jaz kupim 5l v eleclerku tisto njihovo znamko enkrat Eco+ drugič marcue repare in mi dela tudi pod - 12C preverejno je pa to po ene 3.99€ ko je akcija not pa spravim itak 6 litrov je pa do - 30c in res deluje. Pošpricam in mora odmrznit zato je narejeno hudič***** :twisted:
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak Če dec 20, 2007 7:20 pm

Tisti Vitrex je 1k vreden. Kaj mislijo, da se bom na avtocesti ustavil na odstavnem pasu in pošprical vetrobransko steklo, da mi ne bo zmrznilo?! (oziroma kristaliziralo ....). Če je namenjeno zimskim razmeram, nima pri pravilni uporabi kaj zmrzovati.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če dec 20, 2007 7:36 pm

Liquid Fire sem pred leti tudi sam kupoval (in bil zadovoljen) v Medvodah pri Samingu. Sedaj pravi trgovec v BTC (Saming), da prvič sliši zanjo, torej je nimajo več. Je bila pa dobra tudi zato, ker naj bi bila na nekih drugačnih kemijskih ali fizikalnih osnovah kot druge (žal se ne spomnem več podrobnosti). Će jo kdo najde, naj takoj sporoči.
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Če dec 20, 2007 9:03 pm

Tudi meni je zadnjic vitrex pri -3 zamrzno na sipi. mesanca 1:1.
Bo res treba nekaj boljsega nabavit.
 
Uporabniški avatar
ales.
Uporabnik
 
Prispevkov: 813
Pridružen: So avg 26, 2006 5:39 am
Kraj: celje

Napisal/-a ales. Če dec 20, 2007 9:11 pm

lep pozdrav glede vitrex-a js ga ne uporabljam kupujem u lidlu ko imajo neko x firmo pa mi ne zmrzne prej sem pa na petrolu kupoval neki ne vem al je bil vitrex pa semga čistega not nalival pa mi je zmrzoval oz delal kristale dokler se ni avto ogrel l.p. aleš
[url=http://www.Slikomat.com/slika/3671979.htm][img]http://www4.slikomat.com/09/0324/wa3-100-17.jpg[/img][/url]
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Če dec 20, 2007 10:05 pm

Pri meni isto. Ne kupim več Vitrexa :twisted:
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Pe dec 21, 2007 12:03 am

Nima veze če se peljem ali stojim, če avto ni ogret, bo zmrznilo na vetrobranu. Danes sem opazoval. Zvečer se vsedem v avto, se odpeljem in pošpricam šipo. 50m za tem semaforji rdeči, se ustavim....guess what :twisted: zmrznilo poleg tega da sem stal na mestu, oziroma kristaliziralo po šajbi. :evil: Boljše da se poščijem gor. :roll:
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov