Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Manfred So avg 24, 2019 7:41 am

Hvala , poizkusim !

LP
 
ribcek
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne okt 12, 2008 6:08 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a ribcek Ne avg 25, 2019 5:05 am

Zadnje čase mi deluje kot da bela (kovinska) ni več bela, avto je sicer star 5 let z malo prevozenimi, citroen. Na Zunanje pranje vozim na autocommerce. Mogoče kak nasvet za osvežitev barve?
Vse kar zmorem.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne avg 25, 2019 10:05 am

Avto boš mogu dat spolirat!
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne avg 25, 2019 12:30 pm

Če sem bolj natančen bo treba avto dekontaminirat (oprat, z Iron-x odstranit zračno rjo, ki na beli barvi zelo izstopa, splastelinat) in spolirat. S čem polirat je odvisno od stanja laka.
Potem se bo povrnila bela barva in fleki v metalik barvi!
 
ribcek
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne okt 12, 2008 6:08 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a ribcek Ne avg 25, 2019 3:04 pm

Premalo skrbim za avto, kaj pomeni de kontaminacija? Kakšne so pa kaj cene, definitivno pa to profiju pelat. Mogoče Horvatu v Savlje?
Tole mi je pa res super, za pred zimo, https://www.spoliraj.si/blog/?p=540

Sicer pa: avto kozmetiko naročate prek spoliraj?

Žal, nimam še izkušenj in bi mi vsak nasvet prišel prav.
Vse kar zmorem.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne avg 25, 2019 6:29 pm

Če boš sledil vodiču v blogu nimaš kej izgubiti!

Dekontaminacija pomeni odstranjevanje zažrte umazanije z laka (zračna rja, smola, katran, zažrt prah...). Z navadnim pranjem se te stvari ne odstranijo zato so potrebna dodatna specializirana čistila kot so :
- Odstranjevalec zračne rje (Carpro Iron-x, Bilt hamber Korrosol, CSF iron off ipd). Ta skrči rjo, ki se nato lažje odstrani s spiranjem ali pa plastelinom.
- Odstranjevalec smole, lepil in katrana (Auto finesse Oblitarate). Ti s pomočjo topil odstranijo zasušeno smolo, lepilo ali katran. Po uporabi je treba mesto čiščenja dobro sprati.
- Plastelin. Odstrani vse zgoraj našteto samo da to odstrani mehansko in ne kemično zato tudi delno popraska lak zaradi česar ga je treba potem rahlo spolirati. Priporoča se uporaba lubrikanta na delu avta kjer plastelinamo zato da spravimo škodo na minimum.

Jst večino stvari kupujem preko Spoliraj.si, kar pa CSF nima pa tudi preko Operi avto. Z obema imam pozitivne izkušnje.

Kam boš dal avto polirati ne vem. Cene so tudi različne in priporočam, da se prej pomeniš z ponudniki kaj ti bodo sploh naredili, ker vsi glih niso top-notch profi polir mojstri. To velja še posebej za večje avtopralnice.

LP
 
boro10
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe okt 18, 2019 7:51 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a boro10 So okt 19, 2019 7:57 am

ALli lahko uporabim CG All CLean+ na laku oz. kot sredstvo pred pranjem za celoten avto? Da bi malo našprical ter nato spral. Ali bo odstranil star vosek?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po okt 21, 2019 1:24 pm

@Boro

Lahko uporabiš v razmerju 1:20...ali bo odstranil staro zaščito je odvisno od zaščite. Običajno ne vpliva preveč na zaščito.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a sašo5 Po okt 21, 2019 9:04 pm

katera mikro krpa najbolje zamenja t.i
jelensko kožo? Mora odlično vpijat in ne puščat sledi...lahko tudi link kje kupit
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To okt 22, 2019 7:06 am

@sašo

Poskusi Gyeon silk. Dobiš na operi avto

https://www.operi-avto.si/krpe-za-susen ... x90cm.html
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a mp/ So mar 21, 2020 9:43 am

Pozdravljeni vsi skupaj! :D

Lepo vreme je tu, časa pa tudi dovolj v teh razmerah. Ste ze kaj porihtali svoje avte?

Mene je že premamilo in sem prejšnji vikend avto opral, na hitro dekontaminiral in enostopenjsko spoliral(bolj za osvežitev barve kot za odstranjevanje prask) ter nanesel en sloj voska. Zamenjal sem še gume, ki sem jih pa že prej dobro očistil, na hitro spoliral, nanesel dva sloja voka in namazal gume. Za en dan je bilo kar dovolj dela.

Mes tednom se potem očistil tepihe po vodiču, ki ga lahko najdete na FB strani Avtokozmetike MP.

Naslednje, kar bi še rad storil glede zunanjosti je, da dobro očistim vse gumice okoli stekel in sprednjo plastično masko ter jih zaščitim. Glede notranjosti pa kompletno čiščenje, armaturka, usnjeni sedeži, plastike zaščitit, tudi pragove znotraj vrat bi rad dobro očistil in mogoče celo povoskal. Dela je brez problema še za par dni.

Me pa zanima, kako lahko nadaljujem s poliranjem in zaščito zunanjosti, po tem, ko sem že nanesel vosek, torej da popravim korekcijo ali pa da nanesem še en sloj voska, a je potrebna kakšna predpriprava?

Kaj so vaši top produkti za raznorazna opravila? Počasi bo treba spet v nabavo(čeprav ne rad :lol: ), pa me zanima, kaj so dobri produkti in vredni denarja.

Kako in s čim ostali temeljito čistite platišča? Imam en komplet, ki je ekstremo umazan in je umazanija zgleda že tako zažrta, da nikakor ne gre dol, pa ne vem, ali je to, ali pa nimam dobrega produkta. Tudi s kolegom se menima, da mu jih enkrat dobro očistim in zaščitim, pa me zanima, koliko bi vi za to računali? Pa tu se ne gre za zaslužek, ampak zato, da lahko za 10% boljši rezultat porabiš 100% več čistila in imaš dejansko kar nekaj stroškov. Uporablja kdo Gyeon Q2 Rim ali kaj podobnega in kako se obnese/splača?

Skratka, naj se debata spet malo razvije. Računam tudi na test cono. ;)
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 782
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a whitee So mar 21, 2020 4:51 pm

Za zažrto umazanijo na felgah mislim da ni druge kot solna kislina, samo jaz jo uporabljam samo na barvanih površinah (ne brušenih, poliranih). Sem pucal enkrat ene felge od passata, grozno žarto vse, 80% je šlo dol, ostalo se mi zdi, da je umazanija prežrla barvo, oz. vsaj zgledalo je tako.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a metor So mar 21, 2020 10:00 pm

Za platišča osebno ponavadi uporabim prvo K2 Roton(malo lahko pomagaš še s čopičem), na koncu še s K2 Felix celotno platišče in vmes šper(zunaj čopič, med šperami oz. kraki namensko mehko kratčko), gume pa z malce tršo. Suhe gume na koncu namažem s K2 Sigma, platišče pa s kakim tekočim voskom in/ali QD-jem pa je dobro za en mesec :)

Se kar hitro polni košarica in prazni denarnica pri teh stvareh ja.
Don't worry, be happy ;)
 
2CV_1976
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Pe jan 05, 2018 10:45 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a 2CV_1976 Sr mar 25, 2020 8:30 pm

Sem pred kratkim gledal video na FB za Gyeonov view za premaz prednje šipe. Zadeva se mi zdi kar zanimiva.
Ne najdem pa ga v ponudbi SLO dobaviteljev (operi-avto.si, spoliraj.si) našel sem ga na UK strani po ceni 22 funtov + poštnina.
Ima to kdo drugi v SLO?

LP
 
Mint
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Če avg 23, 2018 6:58 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Mint Če mar 26, 2020 8:10 am

Iz osebnih izkušenj in izkušenj drugih, ki se s tem ukvarjajo lahko povem, da je Gyeon View najslabša keramika za stekla kar sem jih probal in
je svojim strankam niti ne ponujam niti nočem nanesti v kolikor imajo željo. Je na trgu veliko boljših.
Osebno med vsemi preizkušenimi je trenutno meni najboljša Nanolex. Nasplošno v detailing svetu v evropi velja za eno najboljših.
Veliko je pa odvisno kakšno vožnjo imaš? Večinoma avtoceste in višje hitrosti ali bolj mestna vožnja? To je ena glavnih zadev...ali nanesti keramiko ali repelant.

Lp
 
2CV_1976
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Pe jan 05, 2018 10:45 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a 2CV_1976 Če mar 26, 2020 10:36 am

super, hvala za razlago in informacijo. Od nanolex izdelkov imam šampon za pranje in premaz po obnovitvi žarometov.

To bi dal na družinski avto C5, ki je dnevno na AC, poleti tudi po Evropi.
 
2CV_1976
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Pe jan 05, 2018 10:45 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a 2CV_1976 Če mar 26, 2020 10:53 am

verjetno to: NANOLEX ULTRA GLASS SEALANT

nanolex.si v LJ
 
Mint
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Če avg 23, 2018 6:58 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Mint Pe mar 27, 2020 9:39 am

Res je NANOLEX ULTRA GLASS SEALANT.
Prodajta ga dva trgovca en iz Celjskega konca in en iz LJ.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a DX5050 Pe mar 27, 2020 11:23 am

A je ta zadeva tudi toliko hidrofobna, da prepreči da čez noč zmrznejo šipe?
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Mint
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Če avg 23, 2018 6:58 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Mint Pe mar 27, 2020 2:48 pm

Zmrznile bodo v vsakem primeru ni tako hidrofobno, vlaga v ozračju se vsede na stekla in zamrzne.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov