Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Leon_FR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 30, 2011 12:47 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Leon_FR Sr sep 28, 2016 3:54 pm

Zanima me katero čistilo je najbolje oz najbolj učinkovito odstranjuje lepilo iz laka na avtu?
Naprimer od salotejpa ali pač ko odstraniš emblem (lepilo ki ga drži) ?
Seat Leon FR 2.0 TDI
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr sep 28, 2016 4:38 pm

Tisto ki odstrani katran bo tudi lepilo. Glej odstranjevalce katrana, lepil in smole. Kateregakoli izbereš bo dobr.
 
Uporabniški avatar
Sharksy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po jan 14, 2008 6:18 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Sharksy Sr sep 28, 2016 5:46 pm

Če smo že pri zimskem vzdrževanju, me zanima katera kombinacija, bi torej zdržala dlje ter ne bi odstranjevala zaščite/voska?

1. Gloria Foam Master+CSF Foam+šampon ali APC (kombinirano v FM-u)
2. Kwazar Mercury PRO+ CarShineFactory Power to the max ALI CarShineFactory Citrus Force
3. Kwazar Mercury PRO+ ValetPRO Citrus Pre Wash

Zasledil sem samo pri ValetPRO da je ph nevtralen, torej to pomeni, da je edini ki ne odstranjuje zaščite ? Je zaradi tega tudi posledično manj učinkoviti?

@dzuro.na.izi Hvala za priporočilo voska FK 2685 pink wax, šele po treh mesecih je začela zaščita popuščati :D (sijaj je pa fenomenalen)
Na levi pas, do konca gas...
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a EX-B Sr sep 28, 2016 10:01 pm

Zimsko vzdrzevanje po moje (nobenih komplikacij, eni si velik prevec date opravit s tem katera kombinacija je najboljsa in ne vem kaj se vse.. ni kombinacije ki ne bi odstranjevala obstojece zascite, razlike so pa majhne, uporabis kar imas trenutno pri roki..):
- avto speres najvecje umazanije (ce imam pri roki visokotlacnega uporabim tega, drugace pac samo cev z nastavkom za razprsitev vode)
- naspricas APC (karkoli imas na zalogi oz. ti je lahko dobit) v ne prehudi mesanici (sam imam ponavadi doma Megsov APC, za zunanjo rabo v 1:10 namesan ali pa CG All Clean+ v 1:15, v teh koncentracijah ni opaznega ucinka na zascito (FK1000p)) s kakrsnokoli sprico ze imas (foaming ali ne, jaz imam cisto navadne) po najhuje umazanih delih (odbijaci, pragovi, feltne..), pustis delat par minut
- speres se enkrat cistilo dol, na tej tocki na avtu nimam vec vecje umazanije, na tej tocki se lahko po zelji tudi ustavis, ce ti je cilj iz avta samo spravit najhujso umazanijo
- ampak jaz grem en step naprej in dejansko operem avto, rinseless seveda, kar ti itak na tej tocki, ko si ze spral dol vecino umazanije vzame dodatne pol urce, se splaca..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Če sep 29, 2016 6:29 am

Se čist strinjam z Gregatom (EX-B-jem).

Vsak APC je bolš k nč. Moč se da prilagajati z mešalnim razmerjem in nad 1:15 le-ta po večini ne vpliva na zaščito. Ali je penilnik ali ne je čist vseen. Jst imam foam lance ampak ga uporabim mogoč 2x na leto in je zame postal zgrešena investicija. Veliko se res da nardit brez foam lanca. Posledično tudi z snow foami nimam veliko izkušenj (dosedaj sprobal samo 2 - Angelwax in CSFov).

Kako je z nevtralnostjo Valet pro bo moral povedati CSF.

Osebno če bi že rabu izbirat med snow foamom in APCjem bi izbral APC ker ga lahko uporabim še na gumah, v notranjosti, itd...

Kot je EX-B opisal:
- APC našpricaš na sprednjo masko, spodnje stranice, stranska ogledala, cel zadnji del. Počakaš 2-5 min in spereš z visokotlačnim čistilcem za najboljši efekt. To se da nardit tud v ročnih pralnicah kjer je na voljo še topla voda, ki še dodatno pomaga (hint)
- zdej za nekatere je to dovolj ker so odstranili največjo umazanijo ampak ko se to posuši bo avto še zmeri umazan. Če so pogoji ok (temperatura nad 5 st. C) priporočam itak še ročno pranje in sušenje. Ne pozabiti umiti in posušiti pragove vrat sicer lahko bo na kakšnih starejših jajcah vrata zjutraj težko odpreti :lol: (še posebej občutljivi so stari SEAT-i, imam izkušnje :lol: ).

Res pa je da imamo zadnja leta bolj mile zime in se da avte prati brez večjih problemov.

Če pa kdo spremlja fante na DW forumu pa sam povem, da včasih mal pretiravajo z vsemi postopki in čistili in miljon voski v garaži :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Če sep 29, 2016 9:27 am

Kmalu mi bo zmanjkalo Angelwax h2go. Razmišljam da bi probu kej druzga. Trenutno imam 3 repelente v mislih:
- Carpro flyby forte; najdražji in najmanj v vsebini (15ml)
- Gyeon Q2 view; srednja cena in sredne v vsebini (30ml)
- Angelwax h2go (ja spet, sej vem); če me ne uspete prepričat bom h2go spet nabavu ker sem z njim zadovoljen.

Ima kdo izkušnje z Gyeon in Carpro. Kakšna je obstojnost, kako je z nanosom, kako z odtekanjem in pri kateri hitrosti se začne?

LP
 
Santi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: So jan 25, 2014 12:01 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Santi Če sep 29, 2016 3:24 pm

Dzuro eno vprašanje. Ti kaj skačejo brisalci pri nanešenem h2go? Pri meni so poskakovali za popiz*it in sem ga komaj dol zdrgnil...nevem a sem naredil kaj narobe oz kakšen je najboljši postopek za nanos?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Če sep 29, 2016 5:03 pm

Prebrisi brisalce s cistilom za stekla in z h2gojem premazi brisalce pa bo bols.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a tomzzi Če sep 29, 2016 5:35 pm

Mene pa zanima katero čistilo uporabit za šipe?
Probal sem jih že več pa nisem bil zadovoljen. Sonax, Arexons, Stelex itd...
Šipe pucam z dvema mikrokrpama. Ena za mokro in potem še z suho čez. Vendar za vsemi do sedaj ostanejo sledi. Čistila ne uporabljam preveč.
Našpricam na krpo za vzorec...
Živce pa najbolj zgubljam pri vetrobranskem znotraj. Tam je katastrofa in mi jo nikoli ne rata spucat brez, da bi bilo lisasto vse.
Še posebej se vidijo lise če je klima izklopljena.
To mi živce para.
Kako najučinkoviteje spucat prednjo šajbo? In pa kakšna čistila uporabit?
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a wragec Če sep 29, 2016 6:59 pm

Izopropanol mešanca z vodo 50:50 pa gre vse vstran.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a EX-B Če sep 29, 2016 7:02 pm

tomzzi: sam ne uporabljam vec specialnih cistil za sipe, zunaj in znotraj jih spucam z isto rinseless mesanico (deluje odlicno z Megs Rinseless wash and wax, ONR wash & wax in obema variantama brez dodanega voska, deluje tudi z CG EcoSmart, ampak se moras malo bolj potrudit spucat s suho krpo, ker ima dejansko vosek notri, ne sealant-a..) kot spucam celotno zunanjost avta in se mi zdi da deluje bolje kot katerokoli cistilo za sipe ki sem ga imel prej.. Spuca vse, pobrise se popolnoma brez streak-ov + v arsenalu in za kupit imam en izdelek manj, kar je vedno super :)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Če sep 29, 2016 7:22 pm

Tud jst ne uporabljam cistila za stekla odkar perem z ONR.

Tudi 1:1 mesanica IPA in vode je dobra varjanta.

Drgac se da pa stekla tud spolirat in tako odpravt meglice, fleke, mascobo itd ce vse drugo odpove...ena dobra vecnamenska pasta je poorboys pro polish.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a tomzzi Če sep 29, 2016 8:51 pm

Bom probal izopropanol zmešan z vodo. Mislim, da ga celo imam še nekaj. Po moje zna biti res še najboljše.
Hvala!

@dzuro.na.izi

polirat bi pa itak moral dat nekomu kater se s tem profesionalno ukvarja vetrobransko saj je že kar spisano... Od brisalcev, pralnic itd...
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Pe sep 30, 2016 3:29 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Tud jst ne uporabljam cistila za stekla odkar perem z ONR.

Tudi 1:1 mesanica IPA in vode je dobra varjanta.

Drgac se da pa stekla tud spolirat in tako odpravt meglice, fleke, mascobo itd ce vse drugo odpove...ena dobra vecnamenska pasta je poorboys pro polish.


Notranjost vetrobranskega stekla bolj težko. Za zunanjo/izpostavljeno stran pa, kolikor vem, brez posebnih diskov (Rayon) ne gre kaj dosti.

Sicer pa tudi IPA ni vsemogočen glede meglice ob izklopu klime. Jaz še vedno iščem pravo rešitev za zadnjo šipo.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Pe sep 30, 2016 3:35 pm

EX-B je napisal/-a:Zimsko vzdrzevanje po moje (nobenih komplikacij, eni si velik prevec date opravit s tem katera kombinacija je najboljsa in ne vem kaj se vse.. ni kombinacije ki ne bi odstranjevala obstojece zascite, razlike so pa majhne, uporabis kar imas trenutno pri roki..):
- avto speres najvecje umazanije (ce imam pri roki visokotlacnega uporabim tega, drugace pac samo cev z nastavkom za razprsitev vode)
- naspricas APC (karkoli imas na zalogi oz. ti je lahko dobit) v ne prehudi mesanici (sam imam ponavadi doma Megsov APC, za zunanjo rabo v 1:10 namesan ali pa CG All Clean+ v 1:15, v teh koncentracijah ni opaznega ucinka na zascito (FK1000p)) s kakrsnokoli sprico ze imas (foaming ali ne, jaz imam cisto navadne) po najhuje umazanih delih (odbijaci, pragovi, feltne..), pustis delat par minut
- speres se enkrat cistilo dol, na tej tocki na avtu nimam vec vecje umazanije, na tej tocki se lahko po zelji tudi ustavis, ce ti je cilj iz avta samo spravit najhujso umazanijo
- ampak jaz grem en step naprej in dejansko operem avto, rinseless seveda, kar ti itak na tej tocki, ko si ze spral dol vecino umazanije vzame dodatne pol urce, se splaca..



Mora biti dobra zaščita in sam proces mora biti dobro opravljen, da vosek/sealant čim dlje zdrži. Pri cenovno bolj dostopnih je za moje pojme FK1000p zmagovalec.

Če smo že pri FK1000p... Ponovno kritika našima dobaviteljoma, da ga ne dobavita ponovno.
Slika
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a tomzzi Pe sep 30, 2016 4:31 pm

Gyga je napisal/-a:Sicer pa tudi IPA ni vsemogočen glede meglice ob izklopu klime. Jaz še vedno iščem pravo rešitev za zadnjo šipo.

Lp,
G


Ni govora o meglici. Ampak o sledovih čistil. Oziroma lis po čiščenju. To je od čistil. Vedno mi ostane lisasta šipa pa čeprav uporabljam 2 mikro krpi. Ena za mokro in ena za suho. In vedno čistim v senci z ravnimi potegi vertikalno.
Pa vseeno ostane vse lisasto kar je fejst moteče ponoči oziroma v dežju če klime ne uporabljam.

Bom res probal zmešat IPA in destilirano vodo pa da vidimo.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe sep 30, 2016 4:36 pm

Gyga je napisal/-a:
dzuro.na.izi je napisal/-a:Tud jst ne uporabljam cistila za stekla odkar perem z ONR.

Tudi 1:1 mesanica IPA in vode je dobra varjanta.

Drgac se da pa stekla tud spolirat in tako odpravt meglice, fleke, mascobo itd ce vse drugo odpove...ena dobra vecnamenska pasta je poorboys pro polish.


Notranjost vetrobranskega stekla bolj težko. Za zunanjo/izpostavljeno stran pa, kolikor vem, brez posebnih diskov (Rayon) ne gre kaj dost.

Lp,
G


Nisem mislil poliranje v smislu korekcije ampak samo odstranjevanje flekov, mascobe in podobno...ciscenje v bistvu in priprava za repelent na zunanji strani. Odstranjevanje
prask je neki cist druzga. Pasta ki sm jo omenu je neabrazivno kemicno cistilo (pure polish, pre wax cleanser) in se jo lahko uporabi tud na steklu. Za sabo pusti pa bolj gladko in cisto povrsino.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po okt 24, 2016 5:29 pm

Gyga je napisal/-a:Na osnovi česa je Opti/Glass coat? Polymer? Keramika verjetno ni. Ne razumem, zakaj je šel ta Opti coat v pozabo oz. ga je keramika povozila. Pomoje je obetal veliko, še v času grahovca in začetku kariere Pavlich-a.


Mal obujam temo...nazadnje sem ti narobe oz. bolj nejasno povedal na osnovi česa je Gloss coat. Malo sem raziskal in ugotovil da je Gloss coat hibrid...osnovan je na mešanici SiC in SiO2 formuli. Mešanica plava v polimerni smoli, ki se kemijsko veže na prozorni lak in zato nudi dolgoročno zaščito vendar pa ni stalna zaščita kot je to bil Opti-coat ampak pol-trajna..podobno kot poli salama :lol:
SiC v formuli je za vzdržljivost, SiO2 pa za boljše obnašanje vode. Je pa mimgrede Gloss coat neverjetno uporabniku prijazen izdelek oz. enostaven za uporabo, bom reku da je celo bolj enostaven kot opti-seal.

Star Opti-coat je bil osnovan na formuli SiC (Silicijev karbid) in je bil bolj vzdržljiv kot sedaj Gloss-coat ni pa imel beadinga kot sedaj Gloss coat.
Opti-coat 2.0 se ne izdeluje več, ker ga je v celoti zamenjal Gloss coat.

Obstaja pa kot je CSF omenu Opti coat-pro ki je pa stalna zaščita avta (z garancijo mislim da 5 let) in pa Opti coat pro plus ki je pa booster prejšnjemu omenjenemu in se z njim doseže boljše obnašanje vode. Žal ga lahko uporabljajo in vgrajujejo samo pro instalaterji in ni za redno prodajo.

Optimum coatingov v kratkem ne bo dodajal ali spreminjal, se pa govori o novi liniji izdelkov, ki bodo z Novembrom predstavljeni na SEMI. Trenutno je zagotovo potrjen PPF (paint protection film - zaščitni film kot clear bra) ki bo konkuriral X-pel in 3M-u, 2 zaščitna spreja za prikolice in poltovornjake (bedliner) ter linija izdelkov z garancijo (očitno pro verzija) namenjeno za motorje.
PPF naj nebi imel orange peel-a, kar je baje problem pri konkurenci, Bedliner pa naj bi bil enostaven za uporabo in naj bi imel mat končni izgled.
Linija izdelkov za motorje pa naj bi bila še hush hush vse do SEMA showa.

Zdej z Novembrom pričakuj poplavo novosti na trgu.

LP
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Po okt 24, 2016 9:00 pm

Opti coat-pro ki je pa stalna zaščita avta (z garancijo mislim da 5 let)


je na osnovi SiC 8)

Zdej z Novembrom pričakuj poplavo novosti na trgu.


Že od avgusta preizkušamo produkte, ki pridejo v letu 2017 in lahko rečem, da so nekateri res :shock: Feedback je spisan, upam, da se kaka zadeva še optimizira tako, da bo bolj prijazna do širše množice in ne samo pro-detailerjev
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po okt 24, 2016 9:24 pm

csf je napisal/-a:Že od avgusta preizkušamo produkte, ki pridejo v letu 2017 in lahko rečem, da so nekateri res :shock:


Lahk kej konkretnega namigneš? Katere znamke, kakšne so novosti, razlike v primerjavi z drugimi izdelki?

Pa kje ti sploh dobiš te pre-release?
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov