Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a geronimo77 To okt 25, 2016 7:38 am

Razmišljam, da bi za letošnjo zimo dal na avto keramični premaz namesto carnauba voska. Gledal sem od Geyon Q2 Mohs premaz. Ima kdo izkušnje z njim? Se splača to dajat na avto ali je bolje vsake 3-4 mesece voskati?

lp
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To okt 25, 2016 9:04 am

Lahk kej konkretnega namigneš? Katere znamke, kakšne so novosti, razlike v primerjavi z drugimi izdelki?


iz azije prihaja eden izmed izdelkov... primer za Sio2 premaz(brez filerjev/polnil kot Carpro essence)+coating z max % Sio2 + na koncu še coating, ki se dejansko "upije" v clear coat in utrdi celotno zadevo= končni izgled je "unreal" :shock:

En kup Carshinefactory izdelkov, Gyeon je dodal izdelke za notranjost in še nekaj artiklov, ki jih še ne smemo izdati...


Pa kje ti sploh dobiš te pre-release?


Proizvajalci vedno pošljejo nekaj mesecev pred uradnim izzidom zadeve detailerjem, ki jih preizkusijo in napišejo mnenje oz pluse in minuse
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To okt 25, 2016 9:14 am

geronimo77 je napisal/-a:Razmišljam, da bi za letošnjo zimo dal na avto keramični premaz namesto carnauba voska. Gledal sem od Geyon Q2 Mohs premaz. Ima kdo izkušnje z njim? Se splača to dajat na avto ali je bolje vsake 3-4 mesece voskati?

lp


Mohs dva nanosa + potem na vsakih 3-4 mesece vosek je max kombinacija, obstojnost v tem primeru bi lahko bila do 24 mesecev (za Mohs)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To okt 25, 2016 11:08 am

csf je napisal/-a:iz azije prihaja eden izmed izdelkov... primer za Sio2 premaz(brez filerjev/polnil kot Carpro essence)+coating z max % Sio2 + na koncu še coating, ki se dejansko "upije" v clear coat in utrdi celotno zadevo= končni izgled je "unreal" :shock:


Primer za SiO2 se sliši zanimivo. Vem da ima tudi Optimum podoben primer ampak je spet samo za pro inštalaterje. Šele zadnjič sem zvedu da Carpro essence sam po sebi ne vsebuje polnil. Je fina polirna pasta z vsebnostjo smole ki se veže na lak in za polnilo uporabi kar prozorni lak, ki ga odreže. Ta se ujame v smolo in zapolni manjše praske / nepravilnosti. Smola se kasneje strdi na laku skupaj z ostanki prozornega laka. Zanimivo 8)

csf je napisal/-a:En kup Carshinefactory izdelkov, Gyeon je dodal izdelke za notranjost in še nekaj artiklov, ki jih še ne smemo izdati...

Vas birokracija zadržuje =P En nasvet pri označevanju in pakiranju...upoštevaj GHS uredbo o označevanju nevarnosti na embalaži. Od junija lani morajo biti vsi izdelki označeni z novimi oznakami (rdeč okvir in bela notranjost) in ne več z oranžno/črno kombinacijo. Slučajno sem to opazu na tvojih izdelkih.

Gyeon vem da je izdal čistila in coatinge za notranjost (leather, vinil, fabric). Prav tako Wet coat essence. Vse to v novih embalažah.

Chemical Guys je izdal linijo čistil za motorje.

Griots garage ima nov polirni sistem BOSS (paste + gobice + polirka). Itak se jih ne dobi pr nas tko da je vseen.

Menzerna ima nekaj novosti.

V UK so že tekom leta prišle nove ali obnovljene linije izdelkov (Autoglanz, Infinity wax, Mitchell&King, Wax planet...). So pa Angelwax na SEMA tako da najbrž imajo tudi oni kej novega za pokazat.

Zanimivi so mi tudi sedaj hibridi carnauba voska ter SiO2, ki obljubljajo neko hudo obstojnost (Dodo juice supernatural hybrid, Infinity wax glass canopy, Wax planet oblivion in podobni)

pa še pa še...znamk je itak kokr hočeš!
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To okt 25, 2016 1:11 pm

Primer za SiO2 se sliši zanimivo. Vem da ima tudi Optimum podoben primer ampak je spet samo za pro inštalaterje. Šele zadnjič sem zvedu da Carpro essence sam po sebi ne vsebuje polnil. Je fina polirna pasta z vsebnostjo smole ki se veže na lak in za polnilo uporabi kar prozorni lak, ki ga odreže. Ta se ujame v smolo in zapolni manjše praske / nepravilnosti. Smola se kasneje strdi na laku skupaj z ostanki prozornega laka. Zanimivo 8)


SMole/filerje :D je pa pomembna aplikacija/obdelava in gobica, po mojih testih si lahko naredil cca 80% korekcijo in po essencu je bila korekcija več kot 90%, če laično razložim so se po obdelavi grobe paste še videle praske in "swirlsi", po obdelavi pa je dobesedno vse izginilo, zanimiva zadeva ampak nisem pristaš artiklov ki polnijo praske kadar govorimo o "pure" poliranju + v praksi do sedaj ni bilo še nobenega poročila kako je potem z obstojnostjo Sio2 premazov, načeloma je to primer, ki pa še vedno ni tisti "pravi" primer, ki veže Sio2 direktno na barvo

Vas birokracija zadržuje =P En nasvet pri označevanju in pakiranju...upoštevaj GHS uredbo o označevanju nevarnosti na embalaži. Od junija lani morajo biti vsi izdelki označeni z novimi oznakami (rdeč okvir in bela notranjost) in ne več z oranžno/črno kombinacijo. Slučajno sem to opazu na tvojih izdelkih.


Prek čas in priprava vsega kar je povezano z lansiranjem izdelkov na trg....kar se tiče označevanja je vse odvisno od izdelka in varnostnega lista, nov GHS velja od letošnjega poletja naprej. Bo vse označeno tipi-topi kot mora biti :D

Gyeon pripravlja še nekaj zadev, ki bodo sila zanimive

Menzerna prav tako pripravlja kar nekaj artiklov, ki bodo prav tako sila zanimivi

Žal ne morem izdati več podatkov kar se tiče samih izdelkov in podrobnosti :|
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga To okt 25, 2016 3:25 pm

Bo kakšen CSF glasscoat med novostmi?
Kaj se dogaja z Nanolex linijo, posebno kaj s Si3d?
Bo kakšna alternativa Angelwax H2go?

Bo med novostmi povratnik FK1000p? :P

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Manfred To okt 25, 2016 3:51 pm

csf je napisal/-a:
Lahk kej konkretnega namigneš? Katere znamke, kakšne so novosti, razlike v primerjavi z drugimi izdelki?


iz azije prihaja eden izmed izdelkov... primer za Sio2 premaz(brez filerjev/polnil kot Carpro essence)+coating z max % Sio2 + na koncu še coating, ki se dejansko "upije" v clear coat in utrdi celotno zadevo= končni izgled je "unreal" :shock:


Pa kje ti sploh dobiš te pre-release?


Proizvajalci vedno pošljejo nekaj mesecev pred uradnim izzidom zadeve detailerjem, ki jih preizkusijo in napišejo mnenje oz pluse in minuse



Če je pa tukaj še obstojnost dobra potem pa je to izdelek, ki bi ga jaz želel imeti !! :D
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To okt 25, 2016 8:58 pm

Bo kakšen CSF glasscoat med novostmi?


cca, 1 leto že testiramo različne coatinge, Q2 2017 je predviden coating v Carshinefactory liniji

Kaj se dogaja z Nanolex linijo, posebno kaj s Si3d?


zaslediti je primer, ki je v fazi razvoja kaj več pa ni znanega

Bo kakšna alternativa Angelwax H2go?


bo

Bo med novostmi povratnik FK1000p


čakamo na kakšen upgrade FK-ja :)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To okt 25, 2016 8:59 pm

Manfred je napisal/-a:
csf je napisal/-a:
Lahk kej konkretnega namigneš? Katere znamke, kakšne so novosti, razlike v primerjavi z drugimi izdelki?


iz azije prihaja eden izmed izdelkov... primer za Sio2 premaz(brez filerjev/polnil kot Carpro essence)+coating z max % Sio2 + na koncu še coating, ki se dejansko "upije" v clear coat in utrdi celotno zadevo= končni izgled je "unreal" :shock:


Pa kje ti sploh dobiš te pre-release?


Proizvajalci vedno pošljejo nekaj mesecev pred uradnim izzidom zadeve detailerjem, ki jih preizkusijo in napišejo mnenje oz pluse in minuse



Če je pa tukaj še obstojnost dobra potem pa je to izdelek, ki bi ga jaz želel imeti !! :D


Dva avtomobila v SI že imata to kombinacijo ;)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr nov 02, 2016 7:13 pm

Evo pa je več stvari znanih iz SEMA sejma in cel kup odkritih novih izdelkov. Nekako največ jih je izdal Chemical Guys ampak kot kaže spet vso pozornost (tako kot lani z Essence) prejema Car pro z dvema izdelkoma. En je waterless wash in QD imenovan EcH2o, drugi pa sredstvo za obnovo hidrofobnosti SiO2 coatinga imenovan Essence +. Ta zadnji naj bi odstranil ali zafilal swirle na coatingu (starem recimo 1 leto) in obnovil sijaj ter zaščito.

Več informacij o novostih v linkih.

http://www.detailedimage.com/Ask-a-Pro/ ... sema-2016/

http://www.detailedimage.com/Ask-a-Pro/ ... sema-2016/

http://www.detailedimage.com/Sales/SEMA ... cts-SP369/

http://www.detailedimage.com/Ask-a-Pro/ ... sema-2016/

http://www.detailedimage.com/Ask-a-Pro/ ... sema-2016/

Več pa itak sledi tekom tedna ;)
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Pe nov 18, 2016 11:55 am

Gyga je napisal/-a:
Bo med novostmi povratnik FK1000p? :P

Lp,
G


Big white is back ;)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Pe nov 18, 2016 2:28 pm

Ko bi lahko videl nasmešek na mojem obrazu, ko sem prebral tole... :D
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe nov 18, 2016 2:30 pm

Dobr tud da je v sample size varjanti...idealen nakup za platišča.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a luxxx7 So nov 19, 2016 2:47 pm

Pozdravljeni, zanima me, katero čistilno - dezinfekcijsko čistilo uporabljate za razkuževanje notranjosti avtomobila, če ga kupite iz druge, tretje, četrte roke? Doma imam samo alkoholne robčke za razkuževanje kože v medicini.

Torej, kakšni predlogi? ;)
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf So nov 19, 2016 7:41 pm

Gyga je napisal/-a:Ko bi lahko videl nasmešek na mojem obrazu, ko sem prebral tole... :D


Kaj pa tole..kaj se naredi če združiš lastnosti FK1000 in Fusso 12month ? ;)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf So nov 19, 2016 7:43 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Dobr tud da je v sample size varjanti...idealen nakup za platišča.


Z "samle" size se naredi cca. 3-4 avtomobile razreda Golf/Astra/Megan
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf So nov 19, 2016 7:45 pm

luxxx7 je napisal/-a:Pozdravljeni, zanima me, katero čistilno - dezinfekcijsko čistilo uporabljate za razkuževanje notranjosti avtomobila, če ga kupite iz druge, tretje, četrte roke? Doma imam samo alkoholne robčke za razkuževanje kože v medicini.

Torej, kakšni predlogi? ;)


APC čistilo koncentrat
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Po nov 21, 2016 10:20 am

csf je napisal/-a:
Gyga je napisal/-a:Ko bi lahko videl nasmešek na mojem obrazu, ko sem prebral tole... :D


Kaj pa tole..kaj se naredi če združiš lastnosti FK1000 in Fusso 12month ? ;)


Slika
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Če nov 24, 2016 8:26 am

Ali kdo ve če bosta imela CSF in operi-avto kakšne Black friday popuste ta vikend?
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Če nov 24, 2016 12:06 pm

operi avto ma 15.12. neke predstavitve pa take pa to .... pa upam da tud kake popuste, tk k je blo lani :)
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov