Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr apr 11, 2018 9:01 pm

@Gyga
Opral, splastelinu, spoliru z Menzerna 3500, prebrisu s TAC oil zero in nanesu zaščito (na voznikovo polovico TAC moonlight in na sopotnikovo Gyeon Cancoat).
Kot že rečeno Cancoat še zmeri funkcionira. Moonlight tud še sicer drži ampak kljub ponovnemu nanosu teden al dva kasneje (ne spomnem se čist točn) je vseeno slabši kot Cancoat.
Kasneje sem se tud mal pozanimu in Cancoat rabi vsaj 2ure sušenja, Moonlight vsaj 4. Mogoče me je mal zjeb...lo vreme novembra in se je rosa začela nabirati na zgornjih delih avta kjer je tudi Moonlight kasneje fail-u. Takrat se je tud na polno začela kurilna sezona in avto je bil prekrit s pepelom, ne vem pa če je to kej vplival ali ne. Pa dež je presenetu pa take pa to...to je prekletstvo detailerja brez garaže :lol: Ni važno ali je zima ali poletje, zmeri dežuje takrat ko nanesem zaščito.

Uglavnem da ne bom v prazno lapal je tle en video, ki sem ga takrat posnel po 1 tednu. Mišljen je bil kot en long term test pa kasneje nisem nč updatal ampak prikaže pa težave glih tako:

https://www.youtube.com/watch?v=fho67cwOoxo

Mam še en video v SLO. Čim se na youtube naloži javim. Tam je še posnetek o testnem panelu po 5 tednih.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr apr 11, 2018 10:09 pm

No še ista zadeva samo v SLO jeziku. Pri 9:43 je pa testni panel kateri je takrat nosil oba izdelka cca 5 tednov.

https://www.youtube.com/watch?v=4IxMcVG ... e=youtu.be

Mogoče ima kdo drug drugačne izkušnje s TAC moonlight ampak tako je meni ratalo.
Še ena tečna stvar glede obeh Sio2 spray coatingov je pa to da oba uničita pršilke (zadeva se strdi znotraj pršilke in jo zatesni) ne glede na to kako fejst jih očistiš po uporabi.
Me pa zanima če je imel kdo podobne izkušnje s TAC moonlight.
LP
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Sr apr 11, 2018 10:34 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:@Gyga
Opral, splastelinu, spoliru z Menzerna 3500, prebrisu s TAC oil zero in nanesu zaščito (na voznikovo polovico TAC moonlight in na sopotnikovo Gyeon Cancoat).
Kot že rečeno Cancoat še zmeri funkcionira. Moonlight tud še sicer drži ampak kljub ponovnemu nanosu teden al dva kasneje (ne spomnem se čist točn) je vseeno slabši kot Cancoat.
Kasneje sem se tud mal pozanimu in Cancoat rabi vsaj 2ure sušenja, Moonlight vsaj 4. Mogoče me je mal zjeb...lo vreme novembra in se je rosa začela nabirati na zgornjih delih avta kjer je tudi Moonlight kasneje fail-u. Takrat se je tud na polno začela kurilna sezona in avto je bil prekrit s pepelom, ne vem pa če je to kej vplival ali ne. Pa dež je presenetu pa take pa to...to je prekletstvo detailerja brez garaže :lol: Ni važno ali je zima ali poletje, zmeri dežuje takrat ko nanesem zaščito.

Uglavnem da ne bom v prazno lapal je tle en video, ki sem ga takrat posnel po 1 tednu. Mišljen je bil kot en long term test pa kasneje nisem nč updatal ampak prikaže pa težave glih tako:

https://www.youtube.com/watch?v=fho67cwOoxo

Mam še en video v SLO. Čim se na youtube naloži javim. Tam je še posnetek o testnem panelu po 5 tednih.


Tole obnašanje na havbi renoja je za oba slabo. Verjetno je bila problem rosa oz. vlaga po nanosu, ker s strani je beading in sheeting dober. Vsekakor bi lahko zaključil, da se je v tem primeru cancoat izkazal za boljšega.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Če apr 12, 2018 6:19 am

Se strinjam s tabo. Cancoat tudi zame v tem primeru zmaga.

Vem da je testni panel samo testi in da ne prikazuje real life uporabe izdelka na avtu ampak glede na to da sta bila oba izdelka nanešena na pravilen način in puščena zunaj mi da vsaj nek indikator kako izdelka delujeta. In na istem panelu Cancoat še danes drži (nekje od začetka oktobra) medtem ko je Moonlight že zdavni prenehu in sem ga tud že odstranu in nanesu druge stvari.

LP
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Če apr 12, 2018 10:46 am

Sm glihkar vidu da se da že v merkurju tud dobitSonax polish+wax 3, sonax PNS in sonax BSD.
Super combo izdelkov za vsakega intuziasta.
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a geronimo77 Če apr 12, 2018 10:08 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira !


V katerem Merkurju pa imajo to? Ne poznam ravno Sonax izdelkov, ker se mi zdijo preveč skomercializirani..ne vem, mogoče se motim. A te trije produkti, ki si jih naštel so OK?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Če apr 12, 2018 10:33 pm

Vidu sem jih v NM. Verjetno so v vseh bolje založenih Merkurjih.

Sonax polish + wax 3 je All in one pasta. Rahlo spolira / odstrani nepravilnosti, očisti barvo in zaščiti.
Sonax Polymer net shield je sealant, ki je noro hidrofoben in dolgo obstojen ob pravilni pripravi barve. Zna pa biti malce bolj težaven za nanos. https://www.youtube.com/watch?v=MYBWLxUQiIA
Sonax Brilliant shine detailer pa je spray vosek / sealant namenjen kot samostoječa zaščita ali pa za dodajanje zaščite po pranju. Malce grabi ob aplikaciji ampak je noro hidrofoben in dokaj dolgo obstojen. https://www.youtube.com/watch?v=em9HfcZtYpE

LP
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a thunderbolt Pe apr 13, 2018 9:02 am

Sonax PNS je BSD na steroidih. Sam uporabljam BSD, ker ze ta tako dobro dela, da za moje potrebe, ni razloga, da bi iskal kaj obstojnejsega. Imel sem tudi PNS, ampak da stvar res dobro zagrabi, je kljucna dobra predpriprava-v nasprotnem primeru je njegova obstojnost podobna BSD. Kolegov avto sva z BSD premazala ob nikakrsni pravi predpripravi laka in drzi od poletja. Res pa je, da je avto garaziran in se ne vozi veliko z njim (7000/leto).

Lahka aplikacija, obstojen, pusti pa tudi zelo lep finis.
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a mp/ Pe apr 13, 2018 7:54 pm

Mogoče kdo ve kje lahko kupim roloc nastavke, kake penaste ali iz mikrofibre? Bili bi super za poliranje luči ali kakih plastičnih letvic.
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a geronimo77 Pe apr 13, 2018 8:35 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Vidu sem jih v NM. Verjetno so v vseh bolje založenih Merkurjih.

Sonax polish + wax 3 je All in one pasta. Rahlo spolira / odstrani nepravilnosti, očisti barvo in zaščiti.
Sonax Polymer net shield je sealant, ki je noro hidrofoben in dolgo obstojen ob pravilni pripravi barve. Zna pa biti malce bolj težaven za nanos. https://www.youtube.com/watch?v=MYBWLxUQiIA
Sonax Brilliant shine detailer pa je spray vosek / sealant namenjen kot samostoječa zaščita ali pa za dodajanje zaščite po pranju. Malce grabi ob aplikaciji ampak je noro hidrofoben in dokaj dolgo obstojen. https://www.youtube.com/watch?v=em9HfcZtYpE

LP


O fajn, hvala za razlago. Zgleda zelo zanimivo, sploh tale BSD mi je zanimiv in si ga bom najbrž kar omislil, bo treba it v šoping :D
 
cky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne apr 15, 2018 7:50 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a cky Ne apr 15, 2018 8:10 pm

Pozdravljeni,

upam da tole ni napačna tema za takšno vprašanje.
Ker res uživam v čiščenju avtomobilov razmišljam,
da se malo bolj resno vržem v te vode in poleg čiščenja še poliranje.
Trenutno imam od svoje opreme seveda "štrajfiks", boljši hobi globinski sesalec, parni čistilec, kompresor in en kup avtokozmetike od carpro gyon gtechniq šamponov, ironx, čistil za notranje čiščenje, voski, selanti, premazi za gume, začitni premazi za plastike, razni čopiči, krtačke itd...
Sestavljam si seznam opreme, ki bi jo nabavil pa mi prosim tisti, ki se po možnosti ukvarjate s tem malo pomagate pri seznamu kaj bi še manjkalo.
Na seznamu manjkajo polirne gobice in nastavki, različne polirne paste...

Chemical Guys Heavy Duty Bucket 4,5 (19L)

Martincox Bucket Barrier

Gipy Tyre Cleaning Brush

ValetPRO Chem Resistant Brush 22

Microfiber Madness Cloudbuster

MartinCox Giant Miracle Dry

Gipy Multi mikro krpa 40x40cm

Gyeon Q2M Iron 1L

CarPro TarX 500ml

Wo-Wo Foam Applicator Pad 8 kos

Meguiar's Even Coat Applicator Pad 2/1

Colourlock ščetka za usnje

Meguiar's Detailing Swabs 20/1

Wheel Woolies Vent Brush

CarPro Microfiber Gloves

3M modri maskirni trak 36 mm

3M modri maskirni trak 19mm

Krauss 8801-FN

CarPro Fixer Compound 1L

Gyeon Q2M Polish 1L

Sonax ProfiLine SPO 04-03 1L

Martin Cox polirni plastelin - fini (2 kos)

CarPro Eraser

Rupes BigFoot LHR21 Mark II

Rupes BigFoot Nano iBrid Long Neck DLX Kit

Rupes BigFoot LHR75E Mini Standard Kit

Autotriz Nano Polisher Kit 2.0

Scangrip Line Light R

Scangrip Sunmatch 2

Scangrip Vega 4000

Sir Rokavice Defender Black Box 100/1

Gtechniq C2 Liquid Crystal 500ml

Collinite No. 845 Insulator Wax

Poorboy's Wheel Sealant 236ml

Bouncer's Done & Dusted Quick Detailer 500ml

Flexipads Merino polirna gobica 130mm

ValetPRO Enzyme Odour Eater 5L

Gyeon Q2M Glass

TORNADOR BLACK Z-020S

V naprej hvala vsem za odgovor.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Ne apr 15, 2018 8:40 pm

geronimo77 je napisal/-a:Imam vprašanje in sicer razmišljam, da bi na 10 let star avto nanesel keramično zaščito za spremembo. Avto bi prej temeljito spoliral, da bi bil res tipi topi pripravljen za nanos zaščite. Zanima me katero keramično zaščito svetujete za domačega uporabnika? Se pravi, da bi bil nanos čim lažji. Ali se lahko po keramični zaščiti avto še voska ali ni več potrebno? Všeč mi je npr. vosek Vantage, ki ga uporabljam že par let, zato razmišljam, da bi tudi keramiko vzel nekaj od Britemaxa.


Za vstop v svet "keramične"/SiO2 zaščite priporočam Gyeon CanCoat zaradi enostavnosti in razmerja cena/obstojnost/enostavno nanašanje

Voskanje po nanosu SiO2 premaza ni več potrebno lahko pa se nanese po 14 dneh sloj voska za še dodatno zaščito/sijaj
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Ne apr 15, 2018 8:42 pm

mp/ je napisal/-a:Prejšnji vikend sem ob pranju dveh avtov opazil ogromno razliko med lakoma.

Prvi avto se mi zdi že dolgo časa težaven za pranje. Od tega, da se posuši že preden celega operem, do vodnega kamna in sledi, in tudi obrisat ga je zelo težko. Je črne barve in star enajst let. Lak je po mojem mnenju že precej zmatran, vidni so swirli. Zdaj se že nekaj let pere s kvalitetnimi čistili, pred tem pa se je kdaj pral tudi z agresivnejšimi čistili ali s čem, kar je bilo pri roki.

Drugi avto je proti prvemu prava milina. Nič sušenja, avto se obriše z lahkoto in po pranju ni nobenih sledi. Pranje je pravi užitek. Avto je star tri leta in sive barve. Lak ni več popoln, je pa v precej dobrem stanju.

Če z roko podrsam po laku, je drugi avto na otip zelo gladek, prvi pa zelo grob, občutek kot bi vlekel po papirju, sliši se tudi tak grob zvok, kot bi po avtu vlekel z brusnim papirjem.

Ali je dejansko možno, da je to težavno pranje posledica slabega stanja laka? Verjamem, da je avto potreben poliranja, kar je tudi v planu enkrat v prihodnosti, me pa zanima, če lahko to kakorkoli za silo odpravim na kak lažji način?


Če je površina na otip "hrapava" je prva izbira plastelin. z leti se je nabrala ogromno "kontaminacije" kot je cestni film, kisu dež itd.
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Ne apr 15, 2018 8:44 pm

Gyga je napisal/-a:Zanimivo za Moonlight. Si prepričan, da si pravilno nanesel? @CSF, kaj praviš na to?

Lp,
G


Po mojih testih 6+ mesecev brez problema peden je začela pešati hidrofobnost
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Ne apr 15, 2018 8:49 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:@Gyga
Opral, splastelinu, spoliru z Menzerna 3500, prebrisu s TAC oil zero in nanesu zaščito (na voznikovo polovico TAC moonlight in na sopotnikovo Gyeon Cancoat).
Kot že rečeno Cancoat še zmeri funkcionira. Moonlight tud še sicer drži ampak kljub ponovnemu nanosu teden al dva kasneje (ne spomnem se čist točn) je vseeno slabši kot Cancoat.
Kasneje sem se tud mal pozanimu in Cancoat rabi vsaj 2ure sušenja, Moonlight vsaj 4. Mogoče me je mal zjeb...lo vreme novembra in se je rosa začela nabirati na zgornjih delih avta kjer je tudi Moonlight kasneje fail-u. Takrat se je tud na polno začela kurilna sezona in avto je bil prekrit s pepelom, ne vem pa če je to kej vplival ali ne. Pa dež je presenetu pa take pa to...to je prekletstvo detailerja brez garaže :lol: Ni važno ali je zima ali poletje, zmeri dežuje takrat ko nanesem zaščito.

Uglavnem da ne bom v prazno lapal je tle en video, ki sem ga takrat posnel po 1 tednu. Mišljen je bil kot en long term test pa kasneje nisem nč updatal ampak prikaže pa težave glih tako:

https://www.youtube.com/watch?v=fho67cwOoxo

Mam še en video v SLO. Čim se na youtube naloži javim. Tam je še posnetek o testnem panelu po 5 tednih.


Vlaga je sila slaba zadeva za vse coatinge, če želiš max obstojnost mora biti vsaj 48n ur površina brez vlage/vode drugače je obstojnost 1/3 realne

Mogoče nisem nikoli omenil, najboljši način aplikacije Moonligh-ta je bil aplikator iz mikrofibre- kot zanimivost, če nanšaš CanCoat z aplikatorjem iz mikrofibre in Moonlight bo aplikator, ki je nanšal CanCoat naslednji dan mehak, od Moonlighta pa kristalizira.

neuradno je v CanCoat-u 15% SiO2-ja, Moonlight okoli 25%
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po apr 16, 2018 6:30 am

@csf

Sem tudi jst nanesu z aplikatorjem iz mikrofibre in res je Moonlight kristalizira (ni trd kot kamen ampak bolj "hrapav"), Cancoat pa ne.

Ali misliš da bi coating dosegu boljšo obstojnost če bi po cca uri ali dveh nanj nanesu Gyeon Cure ali podobno zaščito (Opti seal, Reload...), ki bi ščitla coating prvih 48h po nanosu pred vlago, dežjem ipd.?

Btw...ali veš kje bi lahko dobu nove pršilke za Cancoat in Moonlight? V vseh se mi je izdelek kristaliziral in je pršilko zamašil :(
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po apr 16, 2018 11:08 am

Jeb... ti puščavski pesek :evil: ...2 dni nazaj sm opral avto pa je bil že včeri takšen

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Po apr 16, 2018 12:18 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:@csf

Sem tudi jst nanesu z aplikatorjem iz mikrofibre in res je Moonlight kristalizira (ni trd kot kamen ampak bolj "hrapav"), Cancoat pa ne.

Ali misliš da bi coating dosegu boljšo obstojnost če bi po cca uri ali dveh nanj nanesu Gyeon Cure ali podobno zaščito (Opti seal, Reload...), ki bi ščitla coating prvih 48h po nanosu pred vlago, dežjem ipd.?

Btw...ali veš kje bi lahko dobu nove pršilke za Cancoat in Moonlight? V vseh se mi je izdelek kristaliziral in je pršilko zamašil :(


Sigurno drugič uporabi Cure, Reload, Quartz max in tako ne bo težav z sušenjem v primeru, da bi bila prisotna vlaga

Dejansko je tako, da bi vsi, ki nanašajo SiO2 in ne "zapečejo" z IR lučkami coatinga nanesti prej omenjene QD-je na SiO2 osnovi, ki so namenjeni temu namenu.

Nanšati "keramčni"/SiO2 premaz ni problem, težava nastane pri sušenju in v kolikor nimaš IR-a je lahko problem pri sušenju v prvih dneh.
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Aesthetics To apr 17, 2018 1:40 pm

Mojstri, s cim bi odstranil majhne rjave pikice na laku (bela barva, na blizu zelo opazno)? Imam jih na zadnji haubi in obeh sprednjih vratih.
Je to ze rja? Leteca rja? Avto je sicer 3 leta star.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Mazda2 To apr 17, 2018 5:19 pm

Za letečo rjo pravijo, da jo čisti plastelin.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov