Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
teslam2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Ne jul 27, 2014 9:47 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a teslam2 Pe jun 03, 2016 10:02 am

Delam panel za panelom, ker nimam casa vec v enmu dnevu naredit in ko sem prvic uporabljal fussota, sem zapacal streho, na ostalih delih pa je slo brez problema, moker aplikator pa minimalno nanosa. Raje kasneje se en nanos naredis isto tanek in je okej. Lotit se morem se popravila lukenj od kamenckov, pa pogruntat kako spravit ven tiste malo globlje praske, ki ostanejo po poliranju. 45e za tist menzerna smirklpapir mi je predrago :D v glavnem pocasi in safe.
 
Uporabniški avatar
Fat_Mike
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: To avg 16, 2005 5:07 pm
Kraj: Maribor

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Fat_Mike Pe jun 03, 2016 12:21 pm

Jaz pa imam eno vprašanje glede zaščite stekel. Vetrobransko sem zaščitil z Rain-X repellentom. Učinek je odličen, nad 70 km/h resnično ne rabim brisalcev več. Se pa je pojavil tudi en stranski učinek, ki mi je nenormalno moteč - brisalci mi poskakujejo.

Malo sem zadevo poguglal in tudi veliko uporabnikov piše o tem problemu, a spet se to ne pojavlja vsem. Ima kdo podobne izkušnje? Brisalci so Boschevi Aerotwin in ne, niso še kaputt ;)

Gledam trenutno tudi po drugih produktih, Gtechniq G5, Angelwax H2GO. A tudi pri teh nekateri omenjajo podobne težave (wipers judder).
Naj omenim, da je steklo da dotik nenormalno gladko, prav tako tudi brisalci...grozno me jezi pri počasnejši vožnji, kjer pa še vseeno nujno rabiš brisalce.

Hvala za vse nasvete!

LP
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a esem Pe jun 03, 2016 12:48 pm

Običajno je, če je br. OK, vzrok v nenatančnem naleganju brisalca, za kar je kriv nosilec, ki ni povsem pravokoten na šipo. Poskusi ga malo zvit (nosilec)
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe jun 03, 2016 3:38 pm

Probi brisalce ucistit in nanje nanesi rain x.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a motom So jun 04, 2016 12:50 pm

Žal mi je tale avtokozmetika čisto neznana in si bom enkrat vzel čas in bolj podrobno prestudiral.
Zanima pa me kako ti raznorazni premazi vplivajo na oprijem barve ki jo nanasamo za popravilo poskodb od kamenckov?
Kaj pa ce je potrebno barvati npr. blatnik. Verjetno je potrebno suho smirglanje, da odstranimo premaze, z mokrim bi povrsina verjetno ostala kontaminirana in bi pri barvanju nastajali kaksni (silikonski ipd) kraterji?
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a sova501 So jun 04, 2016 4:10 pm

Fat_Mike je napisal/-a:Jaz pa imam eno vprašanje glede zaščite stekel. Vetrobransko sem zaščitil z Rain-X repellentom. Učinek je odličen, nad 70 km/h resnično ne rabim brisalcev več. Se pa je pojavil tudi en stranski učinek, ki mi je nenormalno moteč - brisalci mi poskakujejo. Hvala za vse nasvete!

LP

To se je meni dogajalo enako PO nanosu nekega hudiča, glass protection ali neki takega, ki naj bi odbijal vodo in ščitil steklo. Prijatelj se ukvarja z car detajlingom in mi je to namazal na steklene površine in so brisalci poskakovali cirka 2-3 mesce, potem je pa nehalo. Verjetno se je "spral" tist drek dol. Voda res prej odteče samo se pa tudi prej zarosi in pojavijo se take drobne kapljice ki ne odtečejo, brisalce je pa tudi zaviralo tako da so "poskakovali". Jaz na steklo ne dam več ničesar.
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a rs5 So jun 04, 2016 8:52 pm

Kje bi najceneje kupil tornador 010 ali 020?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pskoda Ne jun 05, 2016 5:59 am

Mene pa zanima kateri odstranjevalec mrčesa je dober za sprednji del in šipo avta in da ne bi odstranil zaščito na laku. Fino bi bilo, da ga lahko samo pošpricaš in obrišeš brez vode.
Lp
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne jun 05, 2016 6:49 am

Katerikoli qd je ok za odstranjevanje mrcesa ce le ne pustis da se predogo zasusi.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pskoda Ne jun 05, 2016 2:28 pm

Potem lahko uporabim recimo Nanolex Final Finish (mogoče priporočaš katerega drugega) pošpricam mrčes in obrišem :?:
Lp
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne jun 05, 2016 2:42 pm

Nisem še Nanolex-a uporabljal tako da ne morem nč rečt kakšen je. Važno da je dobro lubriciran kar večina QD je.

Princip je takšen kot si ga opisal, mogoče pusti naj se 10-30s mušice "namakajo" in zrahljajo preden obrišeš. Dobra oz. mogoče boljša varjanta bi bil tudi katerikoli waterless izdelek.

LP
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pskoda Ne jun 05, 2016 2:45 pm

Ok, hvala za odgovor :D
Lp
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne jun 05, 2016 7:48 pm

Zelo ugodna akcija za vse tiste ki iščete neke osnove avtokozmetike

http://www.spoliraj.si/si/kompleti-in-i ... -pack.html
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a sova501 Ne jun 05, 2016 8:24 pm

to je drag, jst v Trzinu pr mnde se reče "operi me"(sm že pozabu) kupim kanto 15l kanto nevtralnga šampona za par evrov, sicer jo mam že 3 leta ker avto perem enkrat na 2 mesca :) ampak šampon se ne pokvar kvaliteta je pa ista. ;) Eno kanto imam nevtralnga eno kanto šampon z voskom. Direktor je pa tut vredu dečko(bivši dirkač), odnos imajo 1A. Vedro, gobe in ostale malenkosti so pa tut pocen.
 
sebek72
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So mar 19, 2016 9:36 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a sebek72 Ne jun 05, 2016 8:33 pm

Evo danes sem prvic opral nov avto in se ze pojavlja nekaj vprasanj.

1. Na havbi je spredaj polno majhnih pikic. Ne vem ali so je rja, katran ali ostanki mrcesa. S cem se naj lotim tega? Z dokaj razredcenim apc ni bilo uspeha. Tudi mrcesa ni popolnoma odstranil.

2. Kaj priporocate za mrces, da ne unici zascite.

3. Ker je avto velik se imel kr tezave da se mi prehitro susi in ostajajo fleki. Sploh na sipah.

4. S cem ocistiti ostanke nalepk oz. lepila, ki so bile ocitno na novem vozilu. Alkohol?

Hvala
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Ne jun 05, 2016 9:16 pm

1. Na havbi je spredaj polno majhnih pikic. Ne vem ali so je rja, katran ali ostanki mrcesa. S cem se naj lotim tega? Z dokaj razredcenim apc ni bilo uspeha. Tudi mrcesa ni popolnoma odstranil.


Slika? Če gre za podobne pikice kot na spodnji sliki bo rešitev namensko čistilo za močnejšo umazanijo. Če so rjave pikice potem gre za zračno rjo.

Slika

Poškropimo in "stali" :shock: mrčes

Slika

2. Kaj priporocate za mrces, da ne unici zascite.


Pri redni uporabi se bo ščasoma odtekanje vode poslabšalo, je pa odvisno za kakšno zaščito gre, nekatera niti videti ne smejo APC-jev ker se beading uniči po prvi uporabi.

3. Ker je avto velik se imel kr tezave da se mi prehitro susi in ostajajo fleki. Sploh na sipah.


Sprotno spiranje je rešitev pri večjih površinah

4. S cem ocistiti ostanke nalepk oz. lepila, ki so bile ocitno na novem vozilu. Alkohol?


Namensko čistilo za lepilo/katran
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po jun 06, 2016 8:54 am

sebek72 je napisal/-a:3. Ker je avto velik se imel kr tezave da se mi prehitro susi in ostajajo fleki. Sploh na sipah.


Izogibaj se vročine in dela na soncu, peri takrat ko je senca ali oblačno...Sicer pa iz istega razloga jaz perem rinseless z ONR kjer se pere panel po panel, briše sproti in ni skrbi za vodne madeže, nabiranje vode v skritih predelih itd. Finiš je pa zmeraj odličen.

Preberi temo TEST CONA kjer sem opisal kaj so ti izdelki, njihove prednosti in kako jih uporabljamo.

LP
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po jun 06, 2016 11:36 am

motom je napisal/-a:Žal mi je tale avtokozmetika čisto neznana in si bom enkrat vzel čas in bolj podrobno prestudiral.
Zanima pa me kako ti raznorazni premazi vplivajo na oprijem barve ki jo nanasamo za popravilo poskodb od kamenckov?
Kaj pa ce je potrebno barvati npr. blatnik. Verjetno je potrebno suho smirglanje, da odstranimo premaze, z mokrim bi povrsina verjetno ostala kontaminirana in bi pri barvanju nastajali kaksni (silikonski ipd) kraterji?


Res je da vosek vpliva na oprijem barve, zato ga je treba predhodno odstraniti kar se najbolje da. Pri pikicah od kamenčkov ni nekega problema oz. vsaj še nisem slišal da bi kdo imel kakšen problem pri saniranju poškodbe ali pa da bi mu barva odstopala čez čas. Vseeno je dobro prej obrisat panel ali del kjer se dela z nekim alkoholom ali antisilikonskim razmaščevalcem da se odstrani ves vosek in pripravi površina na barvanje.

Če pa je treba barvat blatnik so pa ličarji tukaj, ki vedo kako je treba pripravit panel za barvanje. V vsakem primeru bodo najprej zbrusili blatnik ali katerkoli drugi del in pripravili površino za barvanje. Že ob tem postopku se odstrani vsa zaščita. Če je ličar dober ne bo problemov čez čas.

Sloj tradicionalnih voskov ki se uporabljajo kot zaščita so na avtu debeli mogoče stotinko mikrona (mikron = 0,001 mm) tako da ne prav veliko in se tudi hitro odstranijo z navadnim abrazivnim poliranjem in/ali brušenjem.

LP
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Po jun 06, 2016 11:59 am

Jaz sem pa imel čez vikend malo časa, pa sem v roke vzel svoje motoristične rokavice, in sem jih lepo očedil. Prvo sem rokavice pošprical z Auto finesse Verso v razmerju 1:10, jih pokrtačil z zobno ščetko Aquafresh (znamka zelo pomembna :mrgreen:), zbrisal z mikro krpo, še prebrisal z vlažno krpo, ter jih pustil nekaj časa da se vse lepo posuši. Zatem sem jih 1x namazal z Poorboy's world Leather stuf, jih pustil čez noč pri miru, ter jih nato drugi dan še 1x namazal. Z rezultatom zelo zadovoljen :).

L- neočiščena, D- očiščena
20160604_155435.jpg


L- nenamazana, D- namazana
20160604_225527.jpg
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Po jun 06, 2016 2:46 pm

Si pridobil kaj na prožnosti usnja?

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov