Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
jocman55
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: To jul 06, 2004 10:39 am

Napisal/-a jocman55 Po maj 12, 2008 7:26 am

mafra....use od mafre je zakon!
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Napisal/-a Kael Po maj 12, 2008 9:53 am

Stelex za umivanje okne, mislim da SONAX za čiščenje ALU platišč sicer, za prah sesalec in krpica ki vleče prah nase ter OMV pralnica.
 
Uporabniški avatar
maius28
Novinec
 
Prispevkov: 367
Pridružen: Če jan 05, 2006 11:12 am
Kraj: Gališki slapovi

Napisal/-a maius28 Po maj 12, 2008 11:14 am

Za zunaj Petrolov šampon z učinkom odboja kapljic, za platišča meglio. Za plastiko znotraj in zunaj, pa krpice Armorall (mat), armatura pa samo vlažna krpa. Stekla steleks in star časopis ("Večer" je zelo dober, ker ima veliko barve in ustvari film). Gume in vsi gumijasti deli pa glicerol na gobici brez vode.
Poliranje s sonaxovo extremme 3, voskanje pa tudi s sonaxovim voskom.
Nikoli ni prepozno.
 
jani.vuk
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Če nov 23, 2006 3:27 pm
Kraj: Idrsko pri Kobaridu

Napisal/-a jani.vuk Po maj 12, 2008 11:59 am

Se strinjam mafra jst sem jo kupu prvo v beps in bil več kot zadovoljen ko je zmanjkalo pa sem čaku da gremo spet dol se mi ni dlo niti ava prat ni mafre in čistga avta :lol:
A2R.SI
 
Uporabniški avatar
FRANCIVW
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 537
Pridružen: Pe feb 10, 2006 7:06 pm
Kraj: KAMNIK

Napisal/-a FRANCIVW Sr jun 11, 2008 8:39 pm

Zanima me kje bi dobil proizvode od Menzerna :?:
Slika
 
Uporabniški avatar
vwmario
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe maj 30, 2008 4:57 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a vwmario Če jun 12, 2008 5:18 am

Kupujem polirni stroj za domačo uporabo. Zanima me na kaj naj bom pozoren pri nakupu, ne rabim pa kakšnih profi strojev. Mi lahko kdo pove kako se mu reče v nemščini , da malo pogledam na ebay.de.

LP
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Če jun 12, 2008 11:09 am

vwmario: tej napravi se rece v nemscini: Poliermaschine
da ti ne bo potrebno se odpirati dodatnih tab-v imas tu spodaj nemski in avstrijski ebay
http://search.ebay.de/auto-poliermaschine | http://search.ebay.at/poliermaschine
(spodaj imas pa se izpeljanke)
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
vwmario
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe maj 30, 2008 4:57 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a vwmario Če jun 12, 2008 11:40 am

MacTron je napisal/-a:vwmario: tej napravi se rece v nemscini: Poliermaschine
da ti ne bo potrebno se odpirati dodatnih tab-v imas tu spodaj nemski in avstrijski ebay
http://search.ebay.de/auto-poliermaschine | http://search.ebay.at/poliermaschine
(spodaj imas pa se izpeljanke)

Hvala ti

LP
 
Uporabniški avatar
vwmario
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe maj 30, 2008 4:57 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a vwmario Pe jun 13, 2008 10:38 pm

Kupil sem si komplet za poliranje...res da sigurno ni ne vem kakšne kvalitete ampak zame da spolira avto enkrat ne leto je čisto dovolj.Veliko je že napisanega o poliranju in se kar veliko tega tudi prebral. Bi vas pa prosil samo če mi poveste, katero stvar naj uporabljam za nanašanje polirne paste in potem za brisanje, in pa še za nanos voska in brisanje. S kakšno hitrostjo nanašate in polirate?

Še link do kompleta: http://cgi.ebay.at/Profi-Poliermaschine-Polierer-Schleifmaschine-Set3_W0QQitemZ350070279536QQihZ022QQcategoryZ30900QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

LP
 
Uporabniški avatar
vwmario
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe maj 30, 2008 4:57 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a vwmario Po jun 16, 2008 9:10 pm

vwmario je napisal/-a:Kupil sem si komplet za poliranje...res da sigurno ni ne vem kakšne kvalitete ampak zame da spolira avto enkrat ne leto je čisto dovolj.Veliko je že napisanega o poliranju in se kar veliko tega tudi prebral. Bi vas pa prosil samo če mi poveste, katero stvar naj uporabljam za nanašanje polirne paste in potem za brisanje, in pa še za nanos voska in brisanje. S kakšno hitrostjo nanašate in polirate?

Še link do kompleta: http://cgi.ebay.at/Profi-Poliermaschine-Polierer-Schleifmaschine-Set3_W0QQitemZ350070279536QQihZ022QQcategoryZ30900QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

LP


Nobenega nasveta ?? :(
 
Robi_M
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po feb 03, 2003 10:04 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a Robi_M Po jun 16, 2008 9:27 pm

Poglej si na link kar sm napisal:
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... c&start=20

če imaš pa kaka vprašanja pa kr tukaj napiši ali pa na pm


Lp
 
Uporabniški avatar
vwmario
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe maj 30, 2008 4:57 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a vwmario Po jun 16, 2008 9:49 pm

Robi_M je napisal/-a:Poglej si na link kar sm napisal:
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... c&start=20

če imaš pa kaka vprašanja pa kr tukaj napiši ali pa na pm


Lp


Prebral sem več ali manj že vse o poliranju. Rabil bi samo pomoč pri izbiranju "gobic" za nanšanje in poliranje. V tem komletu jih je kar nekaj in ne vem za kaj se kakšna uporablja.

LP
 
Robi_M
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po feb 03, 2003 10:04 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a Robi_M Po jun 16, 2008 10:15 pm

Kateri komplet si pa kupil to,ali imaš kakšne slike da vidm kakšne gobice si dobil zravn?
 
Uporabniški avatar
vwmario
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe maj 30, 2008 4:57 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a vwmario Če jun 19, 2008 10:49 pm

Danes sem dobil polirno mašino in gobice. Prilepil bom slike in bi vas prosil če poveste kaj naj uporabljem. Prišli so tudi trije različni nastavki za gobice (kje naj uporabljem katerega?)

Tako zgleda mašina:
Slika

Tukaj so trije nastavki različnih premerov
Slika

In pa gobice:
Slika

Slika

Slika

Slika

Ta je iz takega materiala kot kakšna mešanica bombaža in poliestra (malo bolj trda)
Slika

Slika


Zraven sem dobi še dve krpi iz mešanice 70% poliestra in 30% polyamida. Tudi ne vem za kaj bi jih lahko uporabljal.

Lepo bi vas prosil za nasvete in pomoč.

Avto je passsat z metalno modro barvo , star 4 leta, kakšnih globokih prask nima, tako da bom vzel kakšno fino polirno pasto, zraven tega kompleta pa sem dobil še en nano premaz, ki ga bom nanesel po poliranju; in pa še eno polirno za šipe :shock:

Po vaših nasvetih oz. pomoči ga spoliram in nato prilepim slikce

LP
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Pe jun 20, 2008 10:19 pm

sicer je verjetno off tole, pa se skopiral sem od enga k je tale link v galeriji prlepu, sam fak, js sm tale posnetek vsaj 7x gledu.

ker car je tale tip fak. a ma al nima sanjski job :)

http://www.youtube.com/watch?v=7MltjJM- ... re=related


drgac pa tale vosek zgleda da je ful ok, pa se skor zastonj je :D

http://www.vertar.com/zymol/zymol-royale-glaze/
Zadnjič spremenil Voith, dne Pe jun 20, 2008 10:50 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Robi_M
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po feb 03, 2003 10:04 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a Robi_M Pe jun 20, 2008 10:24 pm

Bom napisal en dan kako pa kj,zdj nimam časa,sm ravno enga karavana BMW 525 dobil za spolirat pa sm do zdj pripravljal za jutri,Bom probal sproti malo poslikat pa bom dal pol na forum gor vse pa kj napisal.
 
Uporabniški avatar
vwmario
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe maj 30, 2008 4:57 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a vwmario So jun 21, 2008 9:20 am

Robi_M je napisal/-a:Bom napisal en dan kako pa kj,zdj nimam časa,sm ravno enga karavana BMW 525 dobil za spolirat pa sm do zdj pripravljal za jutri,Bom probal sproti malo poslikat pa bom dal pol na forum gor vse pa kj napisal.


OK, thx
 
Robi_M
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po feb 03, 2003 10:04 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a Robi_M Sr jun 25, 2008 6:27 pm

Če je avto že star oz ima dosti prask na avtu probaj na vratih oz blatnik,tm kjer je več prask spolirati najprej.Probaj pa tako:
1-lahko uporabiš fino polirno pasto + mehko (fino gobico) čeprov bi jzt to na koncu
2-lahko uporabiš fino pasto + grobo gobico
3-grobo pasto + fino gobico
Tukaj boš mogel malo eksperimentirati,kajti ne vem kake praske imaš.Jzt grem ceu avto skozi z grobo pasto.Potlej grem pa ceu avto skozi še z fino pasto.
Maš pa gobice kokr sm vidu:
-tista k je kot koža je bl groba
-črna ki ni ravna po površini ampak ima piramidce je fina goba in preprečuje nastajanje hologramov pri poliranju (ta se uporablja na koncu)
-tudi druga,ki ima ravno površino je verjetno fina
-pri svetlih pa poglej oz tudi pri drugih,bl fina je struktura gobice mehkejša je,bl groba je struktura trša oz bl groba je gobica

Evo tle prilagam par slik od zadnjič,nism mel cajta sproti vse poslikat pa kj napisat ker sm mel preveč dela z avtom.Bom drugič malo bolje od blizu slikal,tle se ne vidi tok dobro razlike.Je pa avto na prvih slikah opran z šamponom,nato odtsranejena vsa svinjarija z laka z plastelinom in še enkrat opran pred poliranjem.

Pred poliranjem:


Slika
Slika
Slika
Zadnjič spremenil Robi_M, dne Sr jun 25, 2008 6:42 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Robi_M
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po feb 03, 2003 10:04 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a Robi_M Sr jun 25, 2008 6:38 pm

Po poliranju:
Slika

Slika

Slika
 
W3s7_S1D3
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm

Napisal/-a W3s7_S1D3 Sr jun 25, 2008 6:40 pm

vidm da ste vsi že veterani v čiščenju avtomobilov.
Iščem kakšen spray, čistilo, ali karkoli drugega, za črno plastiko oz. črne odbijače, ki niso pobarvani, da bi se ta plastika svetila. Pozna kdo kakšen izdelek?

Pa da ne bom offtopic:
- Šampon Lavor Car
- stekla Stelex
- Sonax Extreme Wax 3 (al karkoli je že)
- 85% glicerol za pnevmatike
- Valvoline Silicone Spray za vsa tesnila in gumijaste dele
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost