Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To apr 23, 2019 8:50 am

mp/ je napisal/-a:Ali je možno, da avto nima nič kontaminacije? En panel sem našprical z Iron Offom in kasneje splastelinal s srednjim plastelinom, ampak je plastelin ostal praktično čist. Namen je sicer bil dosežen, ker je bil lak lepo gladek, na ostalih delih pa deluje hrapav. Zanimivo mi je, da nekateri že na skoraj novih avtih precej umažejo plastelin. Ali pa se jaz ne lotevam prav?


Če je avtomobil nov potem je dostikrat prisotna samo zračna rja, plastelin v tem primeru ponavadi ni potreben ni pa temu vedno tako ker nekateri avtomobili se prevažajo po železnici in so dosti bolj kontaminirani in posledično je površina hrapava ali pa so pred prevozom skladiščeni v kakšnem industrijskem področju kjer "je v zraku" polno kontaminacije, kisli dež itd. in pridejo do salonov čisto hrapavi...
EAT-SLEEP-DETAIL
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a mp/ To apr 23, 2019 1:19 pm

Avto je star dobrih deset let. Enkrat lansko leto sem nanesel snow foam za dekontaminacijo in niti takrat nisem opazil kaj veliko obarvanja, to je pa verjetno edinkrat da je bil dekontaminiran.

Se pa ta hrapavost in čuti in sliši, pa tudi težko se obriše po pranju. Upam, da bom imel čim prej čas celega dekontaminirat, bo pranje in brisanje verjetno precej lažje.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To apr 23, 2019 1:57 pm

mp/ je napisal/-a:Avto je star dobrih deset let. Enkrat lansko leto sem nanesel snow foam za dekontaminacijo in niti takrat nisem opazil kaj veliko obarvanja, to je pa verjetno edinkrat da je bil dekontaminiran.

Se pa ta hrapavost in čuti in sliši, pa tudi težko se obriše po pranju. Upam, da bom imel čim prej čas celega dekontaminirat, bo pranje in brisanje verjetno precej lažje.


Če je površina hrapava je priporočljiva uporaba plastelina (+ vsaj kakšen AIO polish na koncu)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a mp/ To apr 23, 2019 4:00 pm

Seveda, namen je poliranje in pa zaščita z FK 1000P.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Sr apr 24, 2019 9:18 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


8)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi So apr 27, 2019 8:12 am

Pozdravljeni!
Ali se da pri nas dobiti Dr. Color chip ali temu sistemu podoben ekvivalent?
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a mp/ Sr maj 01, 2019 5:41 pm

Ali je potrebno zaščiti sprednje luči po poliranju, tudi če se jih ne brusi? S čim? In kakšno kombinacijo gobice in paste naj uporabim?

S čim lahko zaščitim zaključke izpuhov?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi So maj 04, 2019 9:44 pm

@mp/
ne rabiš zaščititi če samo poliraš...če jih že želiš zaščititi jih lahko s kakšnim sprej sealantom (carpro reload, opt opti-seal...). Uporabi fino pasto in neko srednje trdo gobico.

Izpuh lahko zaščitiš tudi z Finish kare 1000p. Težko je trenutno poiskati alternativo...Naši dve trgovini sta bolj kot ne izropani na tem področju.
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a mp/ Ne maj 05, 2019 2:56 pm

Evo, avto je spoliran in zaščiten z dvema slojema FK1000P. Sicer nisem uspel odpravit vseh prask, sem se pa skoraj popolnoma znebil swirlov in mikro prask, kar vseeno naredi izjemno razliko, tudi na globini barve se pozna. Ena luč je bila malce meglena in je imela neke hrapave lise, niti ne vem od čega bi to lahko bilo. Dokaj usešno sem jo spoliral brez brušenja, upam, da ne bo postala motna ali rumenkasta.

Če bi želel odstranit vse praske, bi moral verjetno kar nekajkrat čez panel? Zdaj sem šel 1-3x z grobo pasto in gobico, odvisno od stanja, ampak vseeno ni šlo vse ven. Preveč nisem upal, ker ne vem, kako debel je lak.

Tudi kromiranih letvic okrog stekel mi ni uspelo spolirat. Poznajo se madeži, kot od kakega agresivnega čistila ali pa vodnega kamna. Spet, tudi tukaj sem raje prej odnehal, preden bi se kak krom olupil.

Me pa zanima, kako naj to vzdržujem. Vsakih nekaj pranj bom uporabil QD in verjetno se priporoča nanos voska vsakih par mesecev. Je pred tem nanosom potrebna kaka predpriprava, kot se zahteva pred poliranjem in prvim nanosom voska? In pa recimo, da bi želel spet kako prasko spolirat, pa je zaščita še vedno prisotna?

Je smiselno polirat z AIO pasto z že dodanim voskom in nato dodat še kak sloj voska, ali se ta vosek potem ne bo prijel kot bi se moral?
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Manfred Ne maj 05, 2019 3:35 pm

Pozdravljeni.

Jaz bi pa lepo prosil za nasvet s čim se bi najbolje dalo spolirati grozni "klavir" lak v notranjsti vozila?

Hvala
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a EX-B Pe maj 10, 2019 4:48 pm

mp/ je napisal/-a:.. Ena luč je bila malce meglena in je imela neke hrapave lise, niti ne vem od čega bi to lahko bilo. Dokaj usešno sem jo spoliral brez brušenja, upam, da ne bo postala motna ali rumenkasta. ...


Za luci zelo lepo deluje tudi FK1000p.. Namazi se luci z njim, ko si ze pri tem. Ce bos vosek dovolj redno obnavljal, ne bodo bledele.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a mp/ Če maj 23, 2019 12:51 pm

Hvala!

Do sedaj sicer nisem opazib poslabšanja, tako da bom še kar pustil tako kot je. Če pa bo karkoli, bom pa verjetno luči zbrusil in spoliral, da bo sigurno dobro zrihtano, pa potem zaščitil z FK1000P oz. poiskal še kaj boljšega.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a vipe5s Če maj 23, 2019 1:50 pm

mp/

Pa si ziher, da imaš krom letvice? Lahko da je eloksiran aluminij, tisto je pa bolj občutljivo.
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a mp/ Če maj 23, 2019 5:04 pm

Ne bi rekel, da je eloksirano, ker je svetleče. Kromirano ali pa polirano, bolj možno se mi zdi prvo. Ni pa magnetno, tako da je lahko aluminij.
 
pronet
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To jun 18, 2002 7:22 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pronet Pe maj 24, 2019 7:26 am

Še jaz prosim za mnenje oz. nasvet.
Kupil sem Gyeon Q2 View za zaščito vetrobranskega stekla.

Postopek je bil naslednji:
- najprej sem steklo spoliral z DA mašino. Uporabil crayon disk in CarPro Ceri Glass.
- po končanem poliranju sem steklo obrisal z Gyeon Prep-om
- nato sem steklo še enkrat očistil z "Cleanser-jem", ki je priložen k View-ju
- steklo sem nato obrisal z MF krpo
- z priloženim aplikatorjem sem nanesel View na polovico stekla, počakal 2-3 minute in obrisal z MF krpo
- nato sem enak postopek ponovil še na drugi polovici stekla
- zamenjal sem tudi brisalce z novimi
- avto je bil 24 ur v garaži preden je šel na "svetlo" tako, da je produkt imel dovolj časa za "cure"

Sedaj pa imam velik problem, ker ko pri nižjih hitrostih vklopim brisalce, le ti puščajo megleno sled, kar je zelooo moteče, še posebej v temi.
Poskušal sem tudi na brisalce nanesti View, pa ni nič boljše.

Kakšna ideja kako to rešit?

Hvala.
lp,e
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a vipe5s Pe maj 24, 2019 9:48 am

Nimam pojma, sam daj javi kako se ta produkt obnese po ene pol leta (če zagotavljajo 1 leto), ker cena je pa kar lepa (27€) za teh borih 20ml - če "na oko" primerjaš s kakim H2GO 100ml za 10€.
Tudi H2GO je bil pri meni od začetka malo meglen (pomoje tudi malo odvisno od brisalcev), sploh če naneseš tudi na njih, pa potem to izveni čez en čas.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Sr jul 24, 2019 4:02 pm

Pa se iz moje strani eno vprasanje ........ kaj uporabit za zascito mat barve? Sicer se nimam tega problema, ampak zna biti hitro :D. Kupujem kolo, in mi ravno to ni vsec, ker bo zgleda mat, in me ravno to muci z cim ga zascitit/pucat. Za sijaj ni problem pri meni, za mat je pa. Kolikor sem gledal na hitro, sem nasel zgolj qd od chemical guys in q2m. Obstaja se kaj drugega, morda kaki vosek za mat, v kaki mali ebmbalazi :D? Kolo se sicer ne bo neki pral na slauh, bolj kot ne ga bom kar z kakim qd oreng naspical in u izi obrisal ..... kot sem to delal do sedaj :)
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Manfred Pe avg 23, 2019 6:16 pm

Tema je malo zamrla, pa vendar bi prosil za nasvet katero čistilo in zaščito (najbolje 2 v1) uporabiti za notranjost (armatura in ostalo) pogoj pa je, da čim bolj zaščiti proti UV žarkom in da ima mat izgled.

Prav tako me zanima s čim spolirati in zaščititi piano plastiko v notranjosti?

Hvala
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a void Pe avg 23, 2019 6:43 pm

Jaz uporabljam znotraj Auto Finesse Spritz. Finish je bolj kot ne OEM in malenkost Matt.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe avg 23, 2019 10:35 pm

Manfred je napisal/-a:Tema je malo zamrla, pa vendar bi prosil za nasvet katero čistilo in zaščito (najbolje 2 v1) uporabiti za notranjost (armatura in ostalo) pogoj pa je, da čim bolj zaščiti proti UV žarkom in da ima mat izgled.

303 Aerospace protectant

Manfred je napisal/-a:Prav tako me zanima s čim spolirati in zaščititi piano plastiko v notranjosti?

Auto finesse Tripple
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov