Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga To jul 24, 2018 11:31 am

Ne paše direktno v to temo, ampak verjetno komu pride prav...
Tečaj osnov detailinga: https://www.facebook.com/Spoliraj.si/ph ... =3&theater
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
time23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To avg 28, 2018 10:10 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a time23 To avg 28, 2018 10:17 am

Meguiars, Chemical guys, gyeon so meni osebno trenutno top produkti pa še bi se kaj zraven našlo :lol: ;) ;)
 
Uporabniški avatar
oorosh
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 513
Pridružen: Sr okt 11, 2006 4:10 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a oorosh To avg 28, 2018 1:41 pm

Jaz uporabljam tole:

Predpranje - ValetPro Citrus Prewash in PH neutral Snowfoam
Šampon - Gyeon in Chemical Guys Mr Pink, včasih tudi Fraber
QD - Najraje Autofinesse Finale ali pa ValetPro CitrusBling, tudi Chemical Guys Speed Wipe mi je kul
Sealant - Waxxaddict MagicGlaze, Sonax BSD, Gyeon WetCoat
Vosek - Meguiars GoldClass Carnouba Wet wax
Čistilo za letečo rjo in platišča - Sonax FelgenReiniger ali Gyeon Iron
Premazi za plastike zunaj - ValetPro Black to the future
Premaz za gume - AutoMagic Magic Dressing
AIO polirna pasta - Autofinesse Triple
Čistilo za notranjost (plastike in tekstil) - ValetPro APC, Fraber Pulitutto
Zaščita za plastike v notranjosti - Gyeon Preserve
Čistilo za stekla - Waxxaddict Glass Cleaner
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Sr avg 29, 2018 10:59 am

Kaj uporabit za odstranit staro zasušeno smolo, ki je ži cela trda? Sem imel doma nekje smolo, pa sem jo lepo z petrolejem spravu dol, ampak na avtu to ne špila .
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr avg 29, 2018 11:21 am

EZ Grip Plastic Razor Blade bo odstranil večino, preostanek pa AF oblitarate.
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a rs5 Sr avg 29, 2018 11:38 am

Gyeon Q2M Tar. Včeraj sem čistil smolo z njim,namočiš vato,jo pustiš malo n smoli,da se zmehča in obrišeš.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a EX-B Če avg 30, 2018 1:05 pm

Moja tehnika za smolo je: fajn napijes mikrofibro oz. del mikrofibre, dovolj velik za prekrit smolo na avtu z dobrim tar removerjem (AF oblitarate, Gyeon Q2M Tar ali pa CarPro TarX so preizkuseni pri meni..), polozis fajn napito mikrofibro na smolo in pustis. Vsake toliko preveris, ce je ze fajn zasuseno, bo kar treba pustit.. Med preverjanji dodajas po potrebi se tar remover dodatno zraven, da je skoz napito. Pri najvecjih smolnatih madezih sem moral namakat celo dopoldne, ampak je slo potem brez kakrsnegakoli drgnjenja, se je vsa smola raztopila lepo.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a INFINITI Pe sep 07, 2018 7:57 am

Živjo

ENo vprašanje - kaj priporočate kot tekočino za stekla (ne za pranje avta, ampak za med vožnjo) Uporabljam Glaco ultra glass coating in recimo petrol tekočina za šipe se samo razmazuje in pušča steklo usrano.

Skratka čistilo ki neuničuje coating, hkrati pa super očisti ko uporabiš pranje šipe.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po sep 10, 2018 1:26 pm

@INFINITI

Nisem ga še našel...večina jih je bazirana na alkoholu, ki pa vpliva na coating. Jst skušam čim manj špricat po šipi in držati varnostno razdaljo, je pa tudi res da ne vozim veliko po AC.

Lahko probaš Angelwax Clarity, ki vsebuje še repelent...nisem še imel potrebe po njem tako da ne morem komentirati kako deluje.

LP
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po sep 10, 2018 1:28 pm

Vprašanje za mojstre in CSF-a.

Nekaj let je že odkar so se na tržišču pojavili t.i. primer polish-i kot predpriprava na coating. Ali je bil že kje objavljen test kako vplivajo primerji na coating in njegovo obstojnost v primerjavi s čisto barvo?
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a INFINITI Po sep 10, 2018 5:13 pm

Hvala ti bom probal :D
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Po sep 10, 2018 8:09 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Vprašanje za mojstre in CSF-a.

Nekaj let je že odkar so se na tržišču pojavili t.i. primer polish-i kot predpriprava na coating. Ali je bil že kje objavljen test kako vplivajo primerji na coating in njegovo obstojnost v primerjavi s čisto barvo?


Trenutno je tole bolj kot ne "tabu" tema :D nobeden ne želi pisati o tem. Od kar so na tržišče prišli primerji marsikdo obere bližnjico z uporabo primerja in tako doseže za do 10% boljši rezultat ;)

Dejstvo je, da 3/4 primerjev deluje, da malenkost oz. kar dosti še posebaj na mehkih barvah zapolni manjše praske. Sicer govorimo o semi permanentnih "filerjih", ki že sami po sebi dodajo neko zaščito na površino in ne bodo takoj "odstopli". Je pa pri primerjih bolj pomembno kako ga nanašamo, obdelamo in pustimo, da "dozori"-tukaj je po mojem mnenju največji faktor kako se bo primerju zaščita obnašala v minus ali v plus. V kolikor uporabimo pravilni primer po pravilnem postopku ime le ta prednost, da maksimalno pripravi površino pred nanosom končnega coatinga.

Primerji z polnili: CarPro Essence, Gyeon Primer, Britemax Virtue

Primerji brez polnil: SiRamik Prime, TACsystem total one essential

Moje mnenje je, DA ima primer dolgoročni vpliv na obstojnost v kolikor uporabljamo primerje z "polnili"
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po sep 10, 2018 8:19 pm

Ali potem kdo od proizvajalcev (Gyeon, Carpro, TAC...) in pro-instalerjev daje garancije na obstojnost coatinga če je prej uporabljen primer kot je to npr. pri OPT (5 letna garancija za Opti coat pro in pro+)? Je potem sploh možnost reklamacije (pri nas in v tujini) če coating fail-a pred recimo 1 letom?
 
NUTREND
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne maj 27, 2018 10:18 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a NUTREND Po sep 10, 2018 9:58 pm

Zivijo,

Ker vidim da ste nekateri štručkoti o tem me zanima sledeče. Kakšno imaste mnenje glede tega avtošampona sem ga ravnokar naročil iz strani operi avto:
Meguiar's Gold Class Shampoo & Conditioner
Ter za foro še:
Sam's Shampoo 500ml
Sam’s Ceramic Boost

Za armaturko sem naročil:
Chemical Guys Innerclean 473m

Je to ok izbira? Avto je znamke Audi črne metalic barve. Imam tudi od Sonaxa in Nigrina vosek za avto. Se splača avto voskat na nespoliran avto? Zanima me tudi kaj mi svetujete za poliranje katero sredstvo da je dobro in da ne poškoduje barve/laka? Ročno/strojno poliranje? Ne z enim ne z drugim nimam izkušenj...Garaže za poliranje nimam zato bi poliral na prostem v senci (seveda če sploh lahko poliraš na prostem :/ )

Hvala za pomoč.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Po sep 10, 2018 11:29 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Ali potem kdo od proizvajalcev (Gyeon, Carpro, TAC...) in pro-instalerjev daje garancije na obstojnost coatinga če je prej uporabljen primer kot je to npr. pri OPT (5 letna garancija za Opti coat pro in pro+)? Je potem sploh možnost reklamacije (pri nas in v tujini) če coating fail-a pred recimo 1 letom?


za 5 let obstojnosti moraš brati drobni tisk ;)

Pred časom sem imel možnost videti odtekanje vode na avtomobilu, ki je bil premazan z top "keramično" zaščito z obljubljeno obstojnostjo 5 let in pa avtomobil črne barve prav tako s top "keramičnim" premazom po enem letu...pri prvem odtekanja vode po pola leta skoraj, da ni več, pri drugem črnem pa bi po enem letu bilo potrebno ponovno poliranje saj se lepo vidijo swirli in druge nepravilnosti...dva različna primera kjer najdeš isti imenovalec 8)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To sep 11, 2018 6:32 am

Beri točki 1.2. in 1.3. https://opticoat.com/page/warranty-terms

Logično je da če boš avto pral kot i**** in boš nardil škodo tako na coatingu kot na barvi in ti tega ne krijejo pod garancijo. Predvidevam da je pogoj da pelješ avto prati nazaj instalaterju ki ima spet nekaj od tega (win situacija za detailerja) oz. v primeru OPT je da uporabljaš njihove izdelke po postopku kot je opisan.

Itak, da je do neke mere to marketinška poteza ampak če za instalacijo plačaš 1500 USD v US pričakuješ neki od tega in ne samo efekta do 1 leta. Bemti pr men je še cancoat dosegu 9 mesecev brez večjih težav preden sem se ga naveliču in odstranu :lol:

In kaj se je zgodilo s tistima dvema avtoma? So lastniki zadovoljni? Je sledilo poliranje?

Kakšne so pa izkušnje v SLO pri naših pro instalerjih če coating faila po kratkem času? Ali priznajo napako in ponovno nanesejo ali je pač kar-je-je?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To sep 11, 2018 7:08 am

NUTREND je napisal/-a:Zivijo,

Ker vidim da ste nekateri štručkoti o tem me zanima sledeče. Kakšno imaste mnenje glede tega avtošampona sem ga ravnokar naročil iz strani operi avto:
Meguiar's Gold Class Shampoo & Conditioner
Ter za foro še:
Sam's Shampoo 500ml
Sam’s Ceramic Boost

Za armaturko sem naročil:
Chemical Guys Innerclean 473m

Je to ok izbira? Avto je znamke Audi črne metalic barve. Imam tudi od Sonaxa in Nigrina vosek za avto. Se splača avto voskat na nespoliran avto? Zanima me tudi kaj mi svetujete za poliranje katero sredstvo da je dobro in da ne poškoduje barve/laka? Ročno/strojno poliranje? Ne z enim ne z drugim nimam izkušenj...Garaže za poliranje nimam zato bi poliral na prostem v senci (seveda če sploh lahko poliraš na prostem :/ )

Hvala za pomoč.


Izbira je ok. Po pranju iz spiranju šampona našpricaš Ceramic Boost in spereš z vodo...nanašaj in odstranjuj panel po panel in ne delaj tega na soncu oz. vročih površinah.

Polirati se komot da na prostem z malenkost prilagajanja. Pred poliranjem tudi splastelinaj avto. Če nimaš polirke potem kej veliko razlike ne boš naredil na roke...se pa da barvo zelo lepo tudi na roke očistiti s t.i. paint cleanserji in All-in-one pastami in pridobiš na sijaju barve. Maš jih kr neki na voljo (CSF white glaze, AF rejuvenate, AF tripple, Bilt hamber cleanser polish, Valet pro purple passion, Britemax perfect prep in Britemax black max). Po tem pa naneseš vosek po izbiri.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a tomzzi To sep 11, 2018 8:03 am

Glede Sam’s Ceramic Boost imam tudi jaz vprašanje...

Kaj pa če nimaš možnosti pranja doma (blok)? Je to izvedljivo v kakšni samopostrežni pralnici?
Verjetno bi kar nekaj žetonov porabil?

Kako je pa s tem, da kao ne smeš uporabljati svojih čistil? Piše na steni.

Res, da bi šel zgodaj zjutraj ko ne bi nobenega motil samo vseeno vprašam.
Na pralnici so itak kamere...
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To sep 11, 2018 8:33 am

dzuro.na.izi je napisal/-a:Beri točki 1.2. in 1.3. https://opticoat.com/page/warranty-terms

Logično je da če boš avto pral kot i**** in boš nardil škodo tako na coatingu kot na barvi in ti tega ne krijejo pod garancijo. Predvidevam da je pogoj da pelješ avto prati nazaj instalaterju ki ima spet nekaj od tega (win situacija za detailerja) oz. v primeru OPT je da uporabljaš njihove izdelke po postopku kot je opisan.

Itak, da je do neke mere to marketinška poteza ampak če za instalacijo plačaš 1500 USD v US pričakuješ neki od tega in ne samo efekta do 1 leta. Bemti pr men je še cancoat dosegu 9 mesecev brez večjih težav preden sem se ga naveliču in odstranu :lol:

In kaj se je zgodilo s tistima dvema avtoma? So lastniki zadovoljni? Je sledilo poliranje?

Kakšne so pa izkušnje v SLO pri naših pro instalerjih če coating faila po kratkem času? Ali priznajo napako in ponovno nanesejo ali je pač kar-je-je?


Nimajo vsi ponudniki coatingov tega napisanega :D OPT je ena izmed izjem (US podjetja se vedno max zaščitijo)

Pri prvem avtu kjer ni odtekanja seveda lastnik ni dobre volje, če bo tisti, ki je to nanašal še enkran nanesel pa ne vem kako bodo uredili. Drugi primer pa je tako, da lastnik ne bo več peljal avtomobila osebi, ki mu je to delala... pri prvem primeru se je avtomobil opral max 6x z namenskimi šamponi kot jih priporoča proizvajalec coatinga, pri drugem primeru je lastnik prav tako upošteval vsa pravila pranja in ima vse namenske izdelke(vedro, mrežica, merino rokavica, PH šampon...)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To sep 11, 2018 10:13 am

tomzzi je napisal/-a:Glede Sam’s Ceramic Boost imam tudi jaz vprašanje...

Kaj pa če nimaš možnosti pranja doma (blok)? Je to izvedljivo v kakšni samopostrežni pralnici?
Verjetno bi kar nekaj žetonov porabil?

Kako je pa s tem, da kao ne smeš uporabljati svojih čistil? Piše na steni.

Res, da bi šel zgodaj zjutraj ko ne bi nobenega motil samo vseeno vprašam.
Na pralnici so itak kamere...


Poskusi na hitro prešpricat cel avto in takoj sprati z enim žetonom...če ne gžere poskusi pol avta našpricat in delat z dvema žetonoma.

Sprej sealant ni čistilo ;)
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov