Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne jun 11, 2017 1:02 pm

@bojan

Dost pomaga ce je avto zasciten/navoskan ker se umazanija in tudi musice ne sprijemajo tolk. Vseeno pa najbolj pomaga ce avto takoj umijes po voznji. Dalj casa k pustis umazanijo na povrsini tezje jo bo odstraniti. Ce pa pustis mrces ali pticji drek dlje casa ti pa lak poskoduje. Zato cimprej odstrant in je mir.

Lp
 
Santi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: So jan 25, 2014 12:01 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Santi Ne jun 11, 2017 4:26 pm

Ima kdo izkušnje s tem filtrom http://www.operi-avto.si/home/2532-gipy ... ilter.html? Prav vsako kapljico moram pobrisati iz avtomobila, ko ga operem, ker imam ogromno vodnega kamna in se takoj poznajo lise. Še posebej je to zoprno pri vročem vremenu, ker se avto izjemno hitro suši :evil:
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po jun 12, 2017 7:10 am

@Santi

Filtra sicer nimam in sem tud že sam razmišlu o njem ker mam tud jst extra trdo vodo ampak...za manj težav imaš več opcij:
- Pranje avta zjutraj ali pozno popoldne ko sonce ni tolk močno.
- Pranje v senci.
- Delno pranje avta. Zmočiš npr. samo voznikovo stran avta, našamponiraš, spereš in posušiš, pomakneš se na drugo stran in ponoviš.
- Uporaba QD-ja kot pomoč za sušenje.
- Če avto ni preveč umazan in še posebej zdej poleti lahko uporabiš tudi katerega od t.i. waterless šamponov (brezvodnih).
ali pa moje najljubše
- Rinseless pranje z Optimum no-rinse kjer lahko pereš panel po panel in takoj obrišeš. ONR deluje delno tudi kot mehčalec vode kar je zelo priročno. Avto lahko pereš celo na soncu brez večjih skrbi. Paziti moraš samo na to da delaš panel po panel in sproti obrišeš. Tako ni skrbi za vodne madeže.

LP
 
Santi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: So jan 25, 2014 12:01 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Santi Po jun 19, 2017 4:46 pm

dzuro hvala za vse predloge! Za prve tri že sam vem in jih upoštevam ampak sem bolj natančne sorte in mi pranje vzame veliko časa zato se mi potem avto začne že sproti sušiti. Mi je pa zelo zanimiva tvoja zadnja opcija - rinseless pranje. Si morda postopek opisal že kje na forumu (nekaj imam v spominu samo nisem prepričan)? Kako pa vpliva to pranje na nanešene voske?
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a wragec Po jun 19, 2017 5:24 pm

V tej temi poišči odgovor


viewtopic.php?f=57&t=106190
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a tomzzi Po jun 19, 2017 6:23 pm

A kdo ve s čim pucat tole gloss črno plastiko? Katero čistilo, krpo?

Slika

Ker zdaj sem parkrat uporabil (kvalitetno, mehko) mikro krpo in "stelex". Pa na površini ostanejo same "mucke" od mikrokrpe oziroma nikakor ne morem zbrisat, da ne bi kaj ostalo za krpo. Plus po "stelexu" ali namenskem čistilu za notranjost (Britemax interior cleaner) ostane "meglica" na letvicah. Torej je še slabše kot če ne bi brisal. Razen če grem z res čisto krpo čez bolj na grobo lahko zbrišem a se krpa kar vleče po letvicah in se bojim, da bom prej ko slej vse spraskal. Saj tale gloss črna je lepa ko je novo. Vendar je obup vzdrževat. To sem itak vedel že prej. In vem, da se praskam ne bom izognil. Vendar bi vsaj spucal rad normalno.
Torej kaj uporabit? Kakšna krpa/čistilo?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To jun 20, 2017 6:21 am

Santi je napisal/-a:dzuro hvala za vse predloge! Za prve tri že sam vem in jih upoštevam ampak sem bolj natančne sorte in mi pranje vzame veliko časa zato se mi potem avto začne že sproti sušiti. Mi je pa zelo zanimiva tvoja zadnja opcija - rinseless pranje. Si morda postopek opisal že kje na forumu (nekaj imam v spominu samo nisem prepričan)? Kako pa vpliva to pranje na nanešene voske?


Živjo...opisal sem že na v TEST CONA kot je wragec že omenil ampak lahko še 1x o tem kako prati avto rinseless direkt pod soncem ;)
Rinseless šamponi na nanešen vosek nič ne vplivajo, ga ne odstranijo, če uporabiš ONR W&W kvečemu še podaljšajo obstojnost.

@tomzzi

Poskusi uporabiti QD ali pa OPT no rinse.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a EX-B To jun 20, 2017 7:28 am

tomzzi: jaz sem imel dobre izkusnje na gloss plastiki kot je dzuro ze napisal: z rinseless produkti in dvema mikrofibrama (v bistvu isti postopek kot sipe), samo da jaz uporabljam Megs rinse free D115 (za glossy notranjost in sipe kar v waterless koncentraciji 4:1 v sprici). Naspricas po dobri mehki mikrofibri s katero letvice spucas, takoj za tem cez letis s suho deep pile mehko mikrofibro da zadevo posusis. Nobenega pritiska, samo drsis cez, ker je takoj popraskano.. Aja, ce ti mikrofibre puscajo mucke, jih pred prvo uporabo operi, dvakrat ce je treba, oz. nabavi kvalitetnejse, ce ti po tem se puscajo mucke.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To jun 20, 2017 2:05 pm

na površini ostanejo same "mucke" od mikrokrpe oziroma nikakor ne morem zbrisat, da ne bi kaj ostalo za krpo.


Uporabi 280GSM mikrokrpo

čez bolj na grobo lahko zbrišem a se krpa kar vleče po letvicah in se bojim, da bom prej ko slej vse spraskal. Saj tale gloss črna je lepa ko je novo. Vendar je obup vzdrževat. To sem itak vedel že prej. In vem, da se praskam ne bom izognil. Vendar bi vsaj spucal rad normalno.


Črne gloss letvice se rešijo tako, da se premažejo z npr. Menzerna power lock ali Carshinefactory White glaze, površina bo dobila maksimalno "gladkost" in umazanija se bo manj sprijemala na površino, čiščenje bo lažje.
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a tomzzi To jun 20, 2017 6:30 pm

Torej sealanti za končni premaz in res dobre mikro krpe? Hvala vsem!

@csf
Ali se lahko recimo CarShineFactory White Glaze, Menzerna Power Lock uporabi tudi kot čistilo? Al so ti sealanti bolj za končni premaz?
Verjetno bi bil tudi vsak QD dosti dober a ne?
Kaj pa če s kakšnimi takimi premazi ponesreči potegneš še po armaturi/gumiranem delu? Ne ostanejo sledi/lise?
280GSM mikrokrpe pa že uporabljam. Vsaj mislim, da sem take že naročeval.
Bo treba probat.

Hvala!
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Če jun 22, 2017 9:55 am

tomzzi je napisal/-a:Torej sealanti za končni premaz in res dobre mikro krpe? Hvala vsem!

@csf
Ali se lahko recimo CarShineFactory White Glaze, Menzerna Power Lock uporabi tudi kot čistilo? Al so ti sealanti bolj za končni premaz?
Verjetno bi bil tudi vsak QD dosti dober a ne?
Kaj pa če s kakšnimi takimi premazi ponesreči potegneš še po armaturi/gumiranem delu? Ne ostanejo sledi/lise?
280GSM mikrokrpe pa že uporabljam. Vsaj mislim, da sem take že naročeval.
Bo treba probat.

Hvala!


arShineFactory White Glaze, Menzerna Power Lock- se uporabi, da zaščitiš letvice, White glaze bo kakšno napako celo zakril in pustil za sabo gladko površino, Power lock prav tako pusti gladko površino, lahko se uporabi tudi QD. Na armaturki se ne sme poznati je pa priporočljivo, da se takoj pobriše po aplikaciji.
280GSM mikrofibra skoraj zagotovo ne pušča "muck" ker je mikrofibra bolj "trda"
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Reaper85 Ne jul 09, 2017 9:54 pm

Jaz bom v ta namen nabavil (imam tudi Astro K):
1. za poliranje: http://www.operi-avto.si/nega-zarometov ... 00192.html
Pač nekaj se mi jih je že nabralo, predvsem tam pri srednji desni zračni šobi, v katero sem montiral držalo za mobitel in sem že takoj vedel da ne bo najbolje, da se mobitel dotika letvice, ampak da bo praska oz. dve še preden sem se odpeljal, pa nisem pričakoval. Potem sem ga položil v za to namenjen predal na konzoli, ampak je tudi ta iz enake plastike. V glavnem, dotikat se tega ne smeš, prav tako ne smeš brisat s suho mikro krpo.
2. za čiščenje: http://www.operi-avto.si/ciscenje/902-c ... clean.html
3. za zaščito: https://www.spoliraj.si/si/glaze/187-ca ... 50-ml.html
4. mikro krpe: https://www.spoliraj.si/si/krpe-iz-mikr ... 40-cm.html
Ter še kakšen aplikator in maskirni trak.

Če še to ne bo ok, bom pa pač dal obleči v karbon folijo.
Prozorno imam pa namen dat na zunanjo plastiko na B in C stebričkih. Ker sem gledal naše službene avtomobile in so že tako katastrofa, ker so črni in imajo swirl marke po celem avtu, potem pa še te grde praske na glossy plastiki B stebričkih.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a vipe5s Po jul 10, 2017 8:03 am

Preden začneš s poliranjem s PlastX mogoče najprej testiraj na "skritem" predelu.
Sem malo preletel in vidim, da ga uporabljajo tudi za stare plastične žaromete, ne vem kako agresiven je lahko na tej plastiki.
Lahko si tudi izbereš dva predela, polimaš vmes s trakom da ločiš in primerjaš finiš samo z White Glaze in zraven Plastx.
Slike pa na forum, da še ostali vidijo :D
 
markop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To jul 02, 2013 6:44 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a markop Če jul 13, 2017 7:26 am

Rokavica za pranje ali goba?

Nekako velja, da so kvalitetne rokavice za pranje mnogo bolj varna opcija za pranje kot gobe. Sem pa naletel na zanimivo debato na Detailing World kjer je bilo rečeno ravno obratno in sicer da se v rokavici za pranje nabere več umazanije, ki potem povzroča praske na laku. Seveda je potrebna pravilna tehnika pranja, ampak res me zanima vaše mnenje oz. izkušnje o tem katera opcija je bolj varna za pranje?

Link do debate: http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=379415
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Če jul 13, 2017 9:01 am

Oboje ima + in -.

Medtem ko rokavica drži več vode in šampona tudi bolje pobira umazanijo (bolj temeljito opere avto) pa jo slabše spusti iz sebe (ker se sprime z vlakni) in jo je zato potrebno kar nekajkrat zdrgnti ob grit guard in še temeljito pregledati preden nadaljuješ s pranjem (če je avto seveda zelo umazan).

Goba po drugi strani če je kvalitetna in mehka (ne tiste ta pocenske na petrolu k se strdijo v kamen če so na suhem) je zelo varna za barvo. Slaba stran je da se hitro zasiči z umazanijo in jo je treba bolj pogosto spirati ampak ta instant spusti umazanijo ker se le-ta ne nabira tako kot v vlaknah rokavice. Avta ne opere tako temeljito v eni potezi kot rokavica, zato je priporočljivo isti panel z gobo oprati 2-3x.

Se pa strinjam, da je tehnika pomembna. Dve vedri je treba obvezno uporabljati in po potrebi včasih celo zamenjati vodo v drugem vedru.

Osebno zelo veliko perem z gobo v kombinaciji z rinseless šamponi (CSF black mountain) in nimam težav ne z gobo in ne s finišem barve. Po mojih opažanjih več škode povzroči sušenje avta kot pa pranje avta.
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Reaper85 Sr jul 19, 2017 5:08 pm

Mene zanima kaj se dogaja z mojim steklom.
Avto je bil kupljen 20.6., to sem opazil 6.7.

Zmočeno z vodo:
Slika
3 minute kasneje:
Slika
In še prebrisano z mikro krpo:
Slika

Tudi levo zadnje steklo ima eno ali dve taki navpični črti kjer ne teče voda.
Skupno obema je tudi to, da se pozna kvadrat od nalepke, če zmočiš steklo in ga obrišeš s krpo. Nalepki sta prišli iz tovarne in so ju odstranili v avtosalonu.

Sam bi rekel da sigurno obstaja kaj s čemer bi dobil nazaj lepo steklo, ampak ne vem točno kaj bi bilo za to primerno.
Sem pa ravno sedaj mislil kupit avtokozmetiko, ampak bom še mal počakal, da vidim če ima kdo kakšno idejo.

Kar sem sam na hitro našel, čistili:
http://www.operi-avto.si/cistila-za-ste ... eaner.html
http://www.operi-avto.si/cistila-za-ste ... 500ml.html

Repelent:
http://www.operi-avto.si/zascitna-sreds ... 100ml.html

Pa na sedežu me moti en bel flek, ki je tudi verjetno prišel že iz fabrike.
Slika
Parkrat sem ga že probal očistit samo z vodo in mikro krpo ampak ni šlo preč. Zdaj sem gledal tole:
http://www.operi-avto.si/sredstva-za-ci ... 473ml.html
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a vipe5s Sr jul 19, 2017 10:10 pm

Jaz bi najprej poskusil obrisati šipo s 50:50 koncentratom vode in IPA (izopropilni alkohol).

Tam omenjaš repelent, če ga boš nanesel na šipo, jo je dobro itak prej spolirati, da ga naneseš na perfektno površino. Poliranje bi dejansko že moralo rešiti ta tvoj problem (preglej TEST CONO kako in kaj) :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a INFINITI Sr jul 19, 2017 10:36 pm

4 mesece nazaj sem kupil nekaj produktov od GYEON, glede na to da se ga kar hvali pa rad probam kaj novega.
Že leta kupujem namenske produkte, tako da rad vidim primerjavo.


1.Bug&Grime - ne vem kaj je notri ampak to sranje ne naredi absolutno ničesar. Pomoje bi bilo več učinka pri odstranjevanju insektov če bi uporabil samo vodo in nič drugega - FAIL!

2.Tar remover - še eden šit od produkta ki ne odstrani praktično nič. Totalna nategovina - FAIL!

3.Q2 Tire - sicer naredi "lepo" gumo, res zgleda kot nova. Velik problem pa je "tire sling" oz zadeva je pretekoča in ne posuši se do konca nikoli. SKratka - če imaš perla bel avto - boš imel tudi lepo ala katran zašprican pleh po uporabi tega sranja. V primerjavi z Carpro Perl - TOTAL FAIL!

4.Q2 WET COAT. Moraš ga spirati praktično takoj, drugače pušča lise ASAP. Učinek se mi zdi neopazen, mogoče tudi zato, ker uporabljam CarPro HydroFoam - pa je beading že tako izvrsten. Mogoče če bi uporabljal Pril za pranje bi me tale wetcoat impresioniral takole pa - MEH!

Skratka bil je kar drag špas za slab učinek ali pa niti to ne.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
markop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To jul 02, 2013 6:44 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a markop Če jul 20, 2017 6:49 am

Pozdrav!

Žal mi je da imaš tako slabe izkušnje. Jaz moram reči, da imam z GYEON izjemno dobre izkušnje. Poizkusil se Bug&Grime, Q2Tire, Q2 WET COAT in so mi odlični, še posebno Q2 WET COAT. Res pa je kar praviš, da je potrebno Q2 WET COAT zelo hitro sprati z laka.


LP
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a INFINITI Če jul 20, 2017 9:21 am

Tale Bug al pa Tar nista čisto nič odstranila dodatno po temu ko sem avto samo z kerherjem spral pred pranjem.

Če ti je tako super - ti prodam vse skupaj za neko simbolično ceno.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 9 gostov