Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Fnatic Če avg 17, 2017 10:34 am

Aha si pisal pod temo fotografske lokacije. Jaz Mb žal ne poznam ampak poglej malo pod tisto temo ali pa pod galerijo. Sigurno se kaj najde. Je pa čas dopustov tako, da boš mogoče moral malo počakat na odgovor.
Ba-dum tssssssss =P
 
gregorv
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po avg 14, 2017 12:21 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a gregorv Če avg 17, 2017 12:01 pm

Hvala za namig, bom preveril Galerijo.

Če ne pa ga bom na morju v Septembru poslikal...

LP
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Dawid1 Pe avg 18, 2017 5:52 am

Zapelji se v bivši TAM, imaš en kup hal in delavnic (veliko jih več ne obratuje)
 
gregorv
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po avg 14, 2017 12:21 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a gregorv Pe avg 18, 2017 7:49 am

Hvala, bom šel pogledat :D
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a D12J12 Po okt 23, 2017 3:55 pm

En lep pozdrav :D.
Spoliral sem sprednje luči in me zanima s čim bi jih lahko zaščitil po vsakem pranju in daljšem deževju, da nebi spet matirale. Zanima me čim boljša zaščita in kako se ta proizvod uporablja :D. Hvala za odgovore.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To okt 24, 2017 7:10 am

Najcenejša opcija bi ti bila da presprejaš s prozornim lakom.

Megs headlight protection je sealant, ki ga moraš obnavljati na 2-3 mesece. Napokan je z UV absorberji, ki ščitijo plastiko pred ponovno zbledelostjo. Uporabi se ga malo in nanese na tanko, tako bo tudi odstranjevanje lažje. Za sabo pusti zelo gladek finiš ki ščiti žaromete kot že rečeno nekje do 3 mesece.

Tretja in najdražja opcija je pa Optimum opti-lens ki je namenski coating za obnovljene žaromete. Ustvarjen je da se veže na polikarbonat (plastiko) in jo ščiti stalno...se pravi je stalni coating. Tistih 10ml je dovolj za 4 komplete žarometov. Cena je zanj je visoka, vendar glede na to, da je obnova žarometov kr pogost pojav in vprašanje na tem forumu, lahko malo spremljaš temo in ko kdo spet isto vpraša mu lahko izdelek rabljenega in malce ceneje prodaš in tako dobiš nazaj nekaj denarja.

LP
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a EX-B To okt 24, 2017 7:30 am

Jaz sem na zarometih, ki sem jih jaz obnavljal uporabil Opti-Lens in je res super zadeva. Po parih letih nobenega znaka kakrsnegakoli poslabsanja zascite na nobenem od njih.
Potrebno je edino povedati, da Opti-Lens NE STOJI. Dejansko ga kupis in ga je zadosti za vsaj 4 komplete luci (spredaj in zadaj). Ce ga ne bos porabil celotnega, ga prodaj naprej, ker ko ga enkrat odpres, ga je potrebno porabit v roku parih mesecev, drugace se spremeni v tako cudno rumeno zelatino :)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To okt 24, 2017 9:11 am

EX-B je napisal/-a: Ce ga ne bos porabil celotnega, ga prodaj naprej, ker ko ga enkrat odpres, ga je potrebno porabit v roku parih mesecev, drugace se spremeni v tako cudno rumeno zelatino :)


Isto se je meni zgodilo pri tastarem Opti-coatu 2.0. Optimum pravi, da se to zgodi če coating pride v stik z vlago. V "injekcijo" ne smeš povlečit zraka in bo vse kul oz. po uporabi iztisneš dokler ne ostane samo še tekočina v notranjosti in nazaj tesno (s kleščami) zaviješ navojček.

OPT coatingi nimajo nekega roka uporabe...razen v tem primeru ko postane gelast...takrat je pa za stran.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To okt 24, 2017 9:16 am

D12J12 je napisal/-a:En lep pozdrav :D.
Spoliral sem sprednje luči in me zanima s čim bi jih lahko zaščitil po vsakem pranju in daljšem deževju, da nebi spet matirale. Zanima me čim boljša zaščita in kako se ta proizvod uporablja :D. Hvala za odgovore.


Še ena alternativa z dobrim price/performance je Soft99 Nano Hard Clear, ki se v praksi obnese zelo dobro

Je pa sama vzdržljivost samega zaščitnega premaza odvisna od same predhodne priprave/poliranja -pred nanosom je potrebno površino razmastiti/očistiti, da se premaz optimalno sprime na površino.
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a EX-B To okt 24, 2017 2:03 pm

dzuro: dopuscam moznost, da ni bla injekcija popolnoma 100% nazaj zaprta po zadnji uporabi, na sreco mi ga je slo samo malo (sem zascitil mislim da 3, ce ne celo 4 avte s to injekcijo). Ni pa blo nic zraka notri, to vedno preverim, da iztisnem vse ven, preden nazaj zaprem.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a D12J12 To okt 24, 2017 5:51 pm

Hvala vsem za odgovore :D.
Gotovo se bom odločil za megs headlight protection, ker ga imam namen uporabljati tudi na novem avtomobilu, pri katerem je zaščita še nova in jo želim obdržati v tem stanju. Kot sem razbral je uporaba res preprosta in ne zahteva posebnih veščin in časa :lol:. Obnavljalo naj bi se jo na par mesecev, torej po vsakem pranju nebi bila dobra ideja, bi bilo pretirano? Ali če drugače vprašam, kako veš kdaj je ni več gor?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Če okt 26, 2017 12:03 pm

D12J12 je napisal/-a:Ali če drugače vprašam, kako veš kdaj je ni več gor?


Zihr odgovor je ko spet porumenijo :mrgreen: =P

Za vsako zaščito je težko reči ali še drži ali ne četudi voda ne odteka več tako dobro kot na začetku.

Za Megs Headlight protectant uporabniki poročajo obstojnost nekje okoli 2 meseca tako da če vsak mesec po pranju naneseš bo že mnda držalo žaromete pred zbledelostjo.

LP
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a EX-B So okt 28, 2017 11:52 am

Ce mene vprasas, pri teh zascitah kot so voski in quick detailerji in podobno (v podobno kategorijo osebno mecem tudi take zascite kot je Megs Headlight), ni popolnoma nobene skode, ce jih dajes gor kadar ti pase. Sploh pri teh, ki niso drage, pac po pranju, ce mas se cajt/se ti da, namazes se to. Jaz to redno delam z FK1000p po celem avtu, ne cisto vsako pranje, skoraj enkrat na mesec pa ziher :)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a ban Pe nov 03, 2017 2:26 pm

Za alu platišča iščem en pripomoček za čiščenej umazanaije med kraki. Z gobo ne pridem povsod zraven saj je med kraki malo prostora. Ali se taka krtača obnese?
https://www.spoliraj.si/si/pripomocki-z ... brush.html
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a ban Pe nov 17, 2017 10:03 am

Kupil sem tole krtačo, jo sprobal in sem z njo zadovoljen, dobro opravlja svoje delo. Hvala za nasvet đuro :pivo
https://www.spoliraj.si/si/pripomocki-z ... rtaca.html
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Če nov 30, 2017 1:37 pm

Zdravo.

Zanima me, če je kdo pripravljen prodati kaj AutoBrite FAB-a. Sam ne najdem neke ugodne variante za nakup preko (tujega) spleta, pri nas je pa nedobavljiv.

Alternative me (recimo da) ne zanimajo, saj sem se res navadil na to zadevo zaradi učinkovitosti in sposobnosti redčenja z vodo.

Hvala in lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Pe dec 01, 2017 1:34 pm

Gyga je napisal/-a:Zdravo.

Zanima me, če je kdo pripravljen prodati kaj AutoBrite FAB-a. Sam ne najdem neke ugodne variante za nakup preko (tujega) spleta, pri nas je pa nedobavljiv.

Alternative me (recimo da) ne zanimajo, saj sem se res navadil na to zadevo zaradi učinkovitosti in sposobnosti redčenja z vodo.

Hvala in lp,
G


Maš na eBay-u ;)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
sranjemir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne maj 13, 2012 8:23 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a sranjemir Po dec 04, 2017 2:40 pm

Gyga je napisal/-a:Zdravo.

Zanima me, če je kdo pripravljen prodati kaj AutoBrite FAB-a. Sam ne najdem neke ugodne variante za nakup preko (tujega) spleta, pri nas je pa nedobavljiv.

Alternative me (recimo da) ne zanimajo, saj sem se res navadil na to zadevo zaradi učinkovitosti in sposobnosti redčenja z vodo.

Hvala in lp,
G


Mogoce bi moral razmislit o alternativi oziroma "boljsi" stvari. Sem imel FAB-a, potem pa sem presel na KochChemie Green Star, ker so ga na DW forumu zelo hvalili, ima odlicne reviewe, pa se pri nas se ga dobiti.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov