Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr jan 30, 2019 9:46 pm

Gyga je napisal/-a:Je to produkt, ki smo ga dolga leta čakali??? :shock:

https://www.facebook.com/Spoliraj.si/vi ... =3&theater


Jp...to je to. Ima možnost samoobnove če dodamo toploto (fen, vroča voda, sonce). Feynlab nudi dve opciji (nič od tega se ne dobi pri nas, razen če je CSF certificiran inštalater...to glih ne vem):
- Lite heal verzija, ki nudi 60% samoobnove če primerjamo z velikim bratom. Cena instalacije je nižja, življenska doba je krajša (oz. garancija) do 3 leta. Cena instalacije pri certificirancih je od 1250eur dalje. In pa
- Self heal plus ki je pa ta veliki self healing beast. Če gre verjeti doda 10-15 mikronov in nudi obstojnost (oz. garancijo) do 7let. Cena instalacije je od 2500eur dalje.

Če deluje potem svaka čast!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

BTW...sem pred kratkim kupu Feynlab rinseless in je top šampon...zelo drugačen od ONR (sem prijetno presenečen). Bom 1x v priliki nardil review...sam da se vreme kokrtolk poštima!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pskoda Če jan 31, 2019 6:54 am

Če jim je to res ratalo s premazom svaka jim čast samo, če mene vprašaš bi veliko raje namestil folijo, ki sem jo omenil.
Obstojnost je daljša brez nekega vzdrževanja ima verjetno tudi boljšo zaščito proti letečimi kamenčki in cena je bolj ugodna
Lp
 
Mint
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Če avg 23, 2018 6:58 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Mint Če jan 31, 2019 12:14 pm

Ni ravno res da folija ne potrebuje vzdrževanja. Brez dodatne zaščite je še bolj občutljiva kot lak na ptičje iztrebke in podobno...
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Če jan 31, 2019 9:29 pm

Gyga je napisal/-a:Tole je Feynlabov "self healing" premaz/sealant.


moreš v živo videt... self heal efekt + nisem še videl premaza, zaščite, voska, ki po aplikaciji naredi toliko globine, sijaja....
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Če jan 31, 2019 9:30 pm

pskoda je napisal/-a:Xpel ultimate folija


video je narejen po aplikaciji Feynlab Self heal plus premaza
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Če jan 31, 2019 9:40 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:
Gyga je napisal/-a:Je to produkt, ki smo ga dolga leta čakali??? :shock:

https://www.facebook.com/Spoliraj.si/vi ... =3&theater


Jp...to je to. Ima možnost samoobnove če dodamo toploto (fen, vroča voda, sonce). Feynlab nudi dve opciji (nič od tega se ne dobi pri nas, razen če je CSF certificiran inštalater...to glih ne vem):
- Lite heal verzija, ki nudi 60% samoobnove če primerjamo z velikim bratom. Cena instalacije je nižja, življenska doba je krajša (oz. garancija) do 3 leta. Cena instalacije pri certificirancih je od 1250eur dalje. In pa
- Self heal plus ki je pa ta veliki self healing beast. Če gre verjeti doda 10-15 mikronov in nudi obstojnost (oz. garancijo) do 7let. Cena instalacije je od 2500eur dalje.

Če deluje potem svaka čast!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

BTW...sem pred kratkim kupu Feynlab rinseless in je top šampon...zelo drugačen od ONR (sem prijetno presenečen). Bom 1x v priliki nardil review...sam da se vreme kokrtolk poštima!


Feynlab sealf heal produkti so trije in sicer:
- Feynlab Ceramic plus s 40% self heal lastnosti
- Feynlab Self Heal lite s 60% self heal lastnosti
- Feynlab Self heal plus

CSF je uradni inštalater ;) oz eden izmed 20 v celi EU v tem trenutku

Cenovno je cena večja napram klasičnemu "sio2" premazu ampak glede, da gre za self heal zaščito in 2x večji sijaj napram klasičnem premazu na koncu niti ni več "drago".

Zadeva deluje, ta video sem posnel sam prešnji teden v UK-ju, v kratkem bo možnost preizkusa v živo za vse, ki bi si želeli ogledati to tehnologijo

p.s Feynlab rinseless prihaja v kratkem v verziji Feynlab rinseless ceramified verziji :mrgreen:
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Če jan 31, 2019 9:43 pm

pskoda je napisal/-a:Če jim je to res ratalo s premazom svaka jim čast samo, če mene vprašaš bi veliko raje namestil folijo, ki sem jo omenil.
Obstojnost je daljša brez nekega vzdrževanja ima verjetno tudi boljšo zaščito proti letečimi kamenčki in cena je bolj ugodna


če govorimo o mehanski zaščiti bo folija boljša izbira je pa slaba stran, da se jih večina porumeni in pa seveda najti moraš nekoga, ki zadevo obvlada v nulo glede montaže. Vsekakor jo moraš vzdrževati+ premazati z namenskim premazom, da preprečiš UV poškodbe...
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pskoda Pe feb 01, 2019 7:04 am

Jaz sem omenjal folijo xpel ultimate (ima isti učinek samopopravila), ki ne bo nikoli porumenela. Ja montirat jo ne more vsak je pa verjetno lažje kot ta selent.
Če avto redno čistiš je verjetno dovolj za to folijo, kar za selent dvomim
Lp
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Pe feb 01, 2019 9:56 pm

Definitivno je v realnosti na koncu vprašanje cene.
Folija je, kot rečeno, boljša opcija za kamenčke.
Sicer ne vem točno, kako se tale premaz nanaša, ampak bi si upal trditi, da je nameščanje folije večji zalogaj.

CSF, pridemo pogledat v živo tole novost!
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
swifter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: To jan 22, 2019 1:56 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a swifter Sr feb 13, 2019 5:03 pm

Jaz osebno samo krpo, vodo ter čistilo za čiščenje avta. Nekako sem zminimiziral, ker sem ugotovil da s dragimi čistilnimi pripomočki ne pridem do bistveno boljšega rezultata.
 
swifter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: To jan 22, 2019 1:56 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a swifter Sr feb 13, 2019 5:04 pm

csf je napisal/-a:....če govorimo o mehanski zaščiti bo folija boljša izbira je pa slaba stran, da se jih večina porumeni in pa seveda najti moraš nekoga, ki zadevo obvlada v nulo glede montaže. Vsekakor jo moraš vzdrževati+ premazati z namenskim premazom, da preprečiš UV poškodbe...
Tako je, sem imel folijo gor + slaba montaža imaš več dela s čiščenjem in še avto grdo zgleda.
 
miha86
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jan 08, 2019 10:32 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a miha86 Pe feb 15, 2019 10:04 am

Na 5 let starem avtu bi rad zaščitil luči in me zanima s katero zaščito ste bili zadovoljni oz. kaj priporočate.

Prej bi jih rad spoliral in me zanima katera polirna pasta je primerna za luči.
Ali se keramični premaz za plastiko, lahko uporabi tudi za zaščito luči?

Prosim za predloge po kakšnem postopku se vi to izvajali.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a EX-B So feb 16, 2019 3:19 pm

Par moznih variant:
1. ce so luci se v dokaj dobrem stanju in se jih bo s poliranjem samo osvezilo in zascitilo (brez brusenja), potem se jih polira popolnoma enako kot katerokoli drugo lakirano povrsino (tudi plasticne luci so lakirane). V takem primeru je najboljsa zascita za po poliranju Optimum Opti-Lens, permanenten coating. Malo drag, ampak zelo ucinkovit in ni potrebe po periodicnem ponovnem nanosu (razen seveda po morebitnem ponovnem poliranju/osvezitvi).
2. ce so luci v slabsem stanju in potrebujejo brusenje, je treba zbrusit dol celoten originalen lak. Od tu naprej je potem najboljsa moznost luci ponovno prelakirati s kakovostnim 2 komponentnim avto lakom, kar bo najboljsa zascita, ali pa jih spolirati in zascititi z Optimum Opti-Lens.

Drugace kot sealant deluje tudi katerikoli drug sealant ali vosek, samo potem je treba skrbet za ponovne nanose, da je zascita stalno prisotna, drugace hitro zacnejo rumeneti..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi So feb 16, 2019 10:09 pm

Samo škoda, da se opti lensa ne da več dobiti pri nas!!!
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Ne feb 17, 2019 2:52 pm

Še vedno je dobavljiv, je pa namenjen "pro" uporabnikom, ki ga porabijo v mesecu dni in imajo veliko frekvenco. Razlog je, da dokaj hitro kristalizira in potem ni več uporaben, rok uporabe/skladiščenja je max do>12mesecev zato se naročuje sproti
EAT-SLEEP-DETAIL
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a vipe5s Po feb 18, 2019 8:35 am

2. ce so luci v slabsem stanju in potrebujejo brusenje, je treba zbrusit dol celoten originalen lak. Od tu naprej je potem najboljsa moznost luci ponovno prelakirati s kakovostnim 2 komponentnim avto lakom, kar bo najboljsa zascita, ali pa jih spolirati in zascititi z Optimum Opti-Lens.


Vprašanje je zdaj na mestu - kateri je ta 2k avto lak, da se odlično oprime na plastiko in je izredno odporen na UV ter porumenitev (pa da se ga dobiti v SLO)?
Ker berem množično po internetu, da je folk brusil in lakiral z 2k laki po plastičnih žarometih in se zadeva po kakšnem letu (nekaterim kasneje) začne luščiti oz. imajo druge probleme.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a čara To feb 19, 2019 9:29 am

Kaj pa za zračno rjo? Več izdelkov je vse od 10€ za pol litra, pa do cca 20€. Ima kdo kaj za predlagat? Autosol, Carpro, Angelwax,Valetpro.... Rabim samo za svoj avto prat in je "hudič" bele barve in se res vse gor pozna.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a vipe5s To feb 19, 2019 10:08 am

CarPro Iron.X je super, kar se tiče efektivnosti. Sem pa probal dva do sedaj, tako da ..
Daj kakšen sealent gor, da se bo manj prijemalo/šlo lažje dol.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To feb 19, 2019 12:38 pm

čara je napisal/-a:Kaj pa za zračno rjo? Več izdelkov je vse od 10€ za pol litra, pa do cca 20€. Ima kdo kaj za predlagat? Autosol, Carpro, Angelwax,Valetpro.... Rabim samo za svoj avto prat in je "hudič" bele barve in se res vse gor pozna.


Carpro in Bilt hamber sta nekako najbolj učinkovita...Tudi drugi delujejo dobro da smo si na jasnem. Včasih je treba tudi 2x ali 3x ponoviti postopek vendar kombinacija Iron removerja in plastelina bo spravila vse stran.
In ja...potem nanesi še kakšen vosek / sealant da se ne bo ponovno tako hitro sprijemalo.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a čara To feb 19, 2019 2:18 pm

Hvala za nasvete. Ja, vedno nanesem vosek...Problem(ček) je ta, da sem pol leta imela neuporabno roko (vnetje) in avto pol leta ni bil opran, ker se pri mili volji nihče ni našel, da bi ga opral-vozimo ga pa trije. Samo splahnil ga je vmes (hura, no). To soboto sem se ga KONČNO lotila, ampak ja-zračna rja je ostala in potem niti voska nisem dala čez. Kmalu ponovim vajo z odstranjevalcem rje in za konec vosek.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov