Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a maniaxxx Po avg 15, 2016 5:31 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Voda pa šampon...zate k pa vem da ne moreš prat pa čudežov delat pred blokom pa kakšno brezvodno čistilo (waterless cleaner) kot npr. Optimum opti-clean ter čista mikrokrpa.

Al pa k men ga prpel pa ga bomo paštimal :lol:


Ta zadnj predlog mi je še najbolj ušeč...se morva oglasit kej z ženo, samo ti javi kdaj bo primerno zaradi saj veš...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po avg 15, 2016 6:14 pm

hehe bi reku da ti je zadnja opcija še najbolj všeč...pol 1x v začetku septembra računi.

Si že dobu Hondo?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a maniaxxx Po avg 15, 2016 6:35 pm

Sem ..jo mam že en teden :lol: . Na dopustu sem od naslednjega tedna do 5.9 tak da se slišiva kaj
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To avg 16, 2016 7:24 am

Bova na vezi ;)
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga To avg 16, 2016 3:24 pm

Manfred je napisal/-a:Pozdrav !

Prosil bi vas za nasvet glede čistila za platišča. Po nekaterih produktih so mi prednje čeljusti postale popolnoma zarjavele. Vem, da gre bolj za vizualni problem ampak izgleda pa res totalno grdo. Katero čistilo bi mi priporočili da se izognem temu pojavu?

Podobno kot tukaj:
Slika

Hvala in LP


Tole vprašanje je čisto na mestu in po moji teoriji noben odgovor ni pravilen.

Jaz bi rekel, da se je potrebno izogibati iron off/X izdelkom na nezaščitenih (z barvo, da se razumemo) oz. s cinkom zaščitenim površinam, kot je tale zavorna čeljust. Če je zadeva zaščitena z barvo, potem teh težav ni.

Najboljša rešitev je ali, da se iron off/X ne nanaša (kar je težko), ali da se prebarva čeljusti (kar je še težje, če hočeš to narediti kot je treba in spraviti čeljusti dol in celo površino očistiti in pokriti z barvo).

Kot dokaz so lahko špekulacije objavljene:
http://www.detailingworld.com/forum/sho ... ostcount=4
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Manfred To avg 16, 2016 7:39 pm

Gyga

Najlepša hvala za napisano-res. Sem hotel že prej kaj napisati ampak so bili fantje tako prepričani, da nisem hotel. Dejstvo pa je, da sem res uporabljal iron off izdelke in to nekaj različnih, vendat pa so vsi bili od priznanih proizvajalcev. Sam menim, da je to posledica, ki ni sprejemljiva oz. zadeva rata tako grda, da ne vem, če je vredno te izdelke uporabljati. Prav zato sem prosil za nasvet, če kdo ve katero čistilo je bolj nežno in ne povzroča zgoraj omenjenega.

LP
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To avg 16, 2016 7:51 pm

Brez zamere ampak tako kot Gyga sva že prej dva predlagala barvanje čeljusti ker brez zaščite ni nič pa naj bo to barva, vosek, sealant, coating ali karkoli drugega.

Najcenejše, najbolj dostopno in najbolj nežno čistilo pa je voda in avtošampon. Jst v 95% primerih čistim s tem in v kolikor se čisti vsaj 1x mesečno je to dovolj.

LP
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga To avg 16, 2016 8:32 pm

Manfred je napisal/-a:Gyga

Najlepša hvala za napisano-res. Sem hotel že prej kaj napisati ampak so bili fantje tako prepričani, da nisem hotel. Dejstvo pa je, da sem res uporabljal iron off izdelke in to nekaj različnih, vendat pa so vsi bili od priznanih proizvajalcev. Sam menim, da je to posledica, ki ni sprejemljiva oz. zadeva rata tako grda, da ne vem, če je vredno te izdelke uporabljati. Prav zato sem prosil za nasvet, če kdo ve katero čistilo je bolj nežno in ne povzroča zgoraj omenjenega.

LP


Tudi meni se je na DW zazdelo, kot da je to neka tabu tema. Treba je povedati tako kot je. Iron off/X izdelki niso nikakršna čarovnija in niso vsemogočni. To je 'kemija', ki prej ali slej pokaže tudi svoje negativne posledice. Sicer na laku ne, ampak na nezaščiteni kovini pa. Torej ni treba, da je tabu, saj bodo pravi trgovci na debelo napisali nakako takole:
Note: Iron X should not be used on bare metal parts, brake calipers, wheel balancing weights, or SMART paint repairs. Mask off these areas. Avoid letting Iron X dry on any surface.

vir: http://www.autogeek.net/ironx-paint-cleaner.html

Tako kot je dzuro napisal... zaščita + blaga mešanica čistila. Iron off/X pa ob menjavi letno zimskega kompleta.
1x tedenska uporaba iron off/X-a na prahu, ki ga spere curek vode ni ne ekonomično, niti potrebno.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Sr avg 17, 2016 1:32 pm

Tudi meni se je na DW zazdelo, kot da je to neka tabu tema. Treba je povedati tako kot je. Iron off/X izdelki niso nikakršna čarovnija in niso vsemogočni. To je 'kemija', ki prej ali slej pokaže tudi svoje negativne posledice. Sicer na laku ne, ampak na nezaščiteni kovini pa. Torej ni treba, da je tabu, saj bodo pravi trgovci na debelo napisali nakako takole:


Sam sem "žrtoval" svoj avtomobil za test kakšen je vpliv na kovino/barvo ob uporabi produktov za odstranjevanje zračne rje

Platišča:

- avtomobil je bil redno pran 1x tedensko večk kot 12 mesecev
- za pranje platišč so se uporabljali izključno izdelki, ki ob stiku z zračno rjo/zavornim prahom spremenijo barvo v vijolično
- namensko se je vedno poškropilo celotno platišče vključno z notranjostjo in zavornimi čeljusti
Barva:
- na barvi ni bilo nobenega negativnega vpliva
Zračna rja sila slabo vpliva na barvo zato sam vedno priporočam uporabo tako plastelina kot tekočine za odstranjevanje zračne rje. Zakaj? na kratko ker je študija, ki so jih delali zelo dolga... plastelin bo odstranil površinsko kontaminacijo medtem, ko bo tekočina barvo očistila globinsko. Ni važno ali je barva bela ali črna, zračna rja je prisotna povsod zato je priporočljivo, da se tudi črn avtomobil od časa do časa poškropi z odstranjevalcem zračne rje čeprav ne bo vidnega "vijoličnega efekta"
Ugotovitev:
- na prednjem levem zavornem disku je notranja površina (med felgo in kolutim) postala "rjava"
- na prednjem desnem zavornem disku površina ni spremenila barve in je še vedno "OEM tovarniška"
- na prednjem delu je ena izmed zavornih čeljusti postala malenkost rjava
- na zadnjih dveh diskih je bila oksidacija minimalna
Spet drug primer so diski na novem avtomobilu kjer so diski po letu dni in 45K km celi "rjavi", gre za avtomobil v rangu 70K €. Lastnika je zadeva zelo motila in je povprašal zakaj tak efekt pri uvozniku-odgovor je, da je to normalni pojav za takšne km:)

Se strinjam, da previdnost ni nikoli odveč ampak je težko kriviti izdelek, da je sam izdelek in uporaba vzrok, da je prišlo do rjavenja. Gre za čistilo na vodni osnovi, npr. namensko čistilo za platišče bo v teoriji veliko prej povzročilo oksidacijo na površini zaradi samih sestavin...
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Če avg 18, 2016 12:33 pm

@Manfred

Uglavnem...lekcija tedna je da zbrusi in prebarvaj čeljusti, pol pa lahk čistiš s čemer hočeš (čeprav še zmeri priporočam z avtošamponom 1x na mesec, ter 1x letno komplet dekontaminacija in zaščita platišč).

LP
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Manfred Pe avg 19, 2016 11:04 am

dzuro.na.izi je napisal/-a:@Manfred

Uglavnem...lekcija tedna je da zbrusi in prebarvaj čeljusti, pol pa lahk čistiš s čemer hočeš (čeprav še zmeri priporočam z avtošamponom 1x na mesec, ter 1x letno komplet dekontaminacija in zaščita platišč).

LP


Ja je najbrž res kar praviš. Samo jaz se vseeno ne bi slepil, da ti izdelki ne povzročajo rjavenja nepobarvanih čeljusti, saj obstaja preveč dokazov in pričevanj o tem. Jaz na lastnem primeru sem o tem popolnoma prepričan in previdnost velja, saj vsi pa tudi nimamo/jo možnost bravnja čeljusti.
In če na izdelku piše varno za uporabo na vseh površinah, ne vem potem bi po moje moralo veljati tudi na zgoraj omenjeno.

Uživate !
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe avg 19, 2016 11:39 am

@Manfred

Se čisto strinjam s tabo glede opozoril vendar isto ali podobno velja za vse izdelke. Eno izmed bolj pozabljenih pravil detailinga je da se izdelek najprej testira na enem skritem / očem nevidnem mestu da se vidi kako reagira izdelek na tako barvanih kot nebarvanih površinah in v kolikor je vredu se ga uporabi na večjih površinah. Iron x izdelki kot kaže škodo naredijo na dolgi rok vendar pa logika pove da so namenjeni odstranjevanju železovih delcev in poslediščno počasi raztapljajo ali vplivajo na zgornje sloje nezaščitene kovine kot je zavorna čeljust. Na koncu koncev kemija je le kemija in velikokrat je lahko nevarna kako se bo pa ta nevarnost oglaševala je pa stvar vsakega prodajalca posebej.

So pa pri teh izdelkih velikokrat namensko napisana opozorila kot so:
- Sredstvo se uporablja izključno na kovinskih in alu platiščih. Ne pustite, da se sredstvo na površini posuši! Ne nanašajte na direktni sončni svetlobi!
- Varen za uporabo na vseh barvanih površinah avtomobilov.

Kot si tudi že sam prvotno rekel, mehansko ni nič narobe s čeljusti, matra te samo videz. Največ kar lahko narediš je, da si vzameš en vikend, daš avto na dvigalko, odmontiraš platišče in z majhno žičnato krtačko prekrtačiš da večinoma odstraniš rjo. Lahko tudi kupiš kit za barvanje zavornih čeljusti (vsebuje čistilo, barvo in čopič) in z barvo in s čopičem osnovno prebarvaš. Obe čeljusti lahko pobarvaš v enem dnevu ali pa vsak dan drugo.

Sam osebno ne uporabljam iron x izdelkov razen 2x na leto, ko pridejo platišča z avta ker je tako čiščenje lažje in bolj temeljito.

Upam, da sčasoma rešiš težavo. Če boš, nam ne pozabi povedati kako.

LP
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a krimič Ne avg 21, 2016 3:30 pm

Spoliral bi VW Pola črne barve pa me zanima katere polirne gobice in paste bi uporabil za to. Gledal sem, da so gobice različnih barv in me zanima kaj to pomeni.
Poliral pa bi z navadno nastavljivo polirko z majhnimi nastavki (100mm) in sicer v večini holograme in manjše rise.
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Manfred To sep 27, 2016 9:03 am

Pozdrav !

Zanima me kaj bi mi priporočili za zimsko pranje namesto tiste kemije, ki se uporablja v samopostrežnih avtopralnicah? Iščem neko dobro zadevo, ki bi jo našprical na avto in spral pod pritiskom (brez uporabe gobe). Pomembno mi je, da dobro odstrani sol in cestni film. Seveda je to samo za sprotna pranja tako, za vmes med pravimi konkretnimi prani z gobo.....
Pogoj je tudi, da je zadeva čim bolj prijazna do predhodno nanešenih zaščit (voska ali sealanta).

Vsi predlogi dobrodošli.

LP
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To sep 27, 2016 10:31 am

Manfred je napisal/-a:Pozdrav !

Zanima me kaj bi mi priporočili za zimsko pranje namesto tiste kemije, ki se uporablja v samopostrežnih avtopralnicah? Iščem neko dobro zadevo, ki bi jo našprical na avto in spral pod pritiskom (brez uporabe gobe). Pomembno mi je, da dobro odstrani sol in cestni film. Seveda je to samo za sprotna pranja tako, za vmes med pravimi konkretnimi prani z gobo.....
Pogoj je tudi, da je zadeva čim bolj prijazna do predhodno nanešenih zaščit (voska ali sealanta).

Vsi predlogi dobrodošli.

LP


APC na sonovi citrus bo super izbira v tem primeru-ne odstrani zaščite in odlično odstrani "cestni film"
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To sep 27, 2016 10:57 am

40-50ml Bilt hamber Autofoam v 1l tople vode v pršilki. Pustiš 2-5min nato pa spereš z VČ-em.

Tudi Optimum power clean v 1:10 mešanici deluje zelo dobro ali kot je CSF napisal Citrus APC v 1:15 mešanici.
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Manfred To sep 27, 2016 2:54 pm

Pozdrav !
Super hvala obema. Ja res dobra ideja. Se pravi Optimum power clean v 1:10 mešanici ali eden od Citrus APC v 1:15 mešanici v ročni razpršilnik. Potem pa:
1. sperem z VČ
2. našpricam avto z mešanico in pustim cca 5 min
3. sperem z VČ.

Kaj pa varianta ročni penomat (penilnik) in kakšen snow foam?

To potem dokaj kvalitetno odstrani sol in cestni film ne odstrani pa predhodno nanešenih zaščit.

Kakšen nasvet še za kakšen ugoden ročni razpršilnik ali penilnik?

Hvala še enkrat in LP
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To sep 27, 2016 10:20 pm

Kaj pa varianta ročni penomat (penilnik) in kakšen snow foam?


Ročni penomat, ki se najbolje približa Foam lancu je Gloria foam master:

Slika

Slika
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Manfred Sr sep 28, 2016 8:39 am

Najlepša hvala za nasvet. Zanima me samo še ali za APC bolje uporabljati penilnik ali razpršilnik?

Lp
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr sep 28, 2016 1:19 pm

Manfred je napisal/-a:Pozdrav !
Super hvala obema. Ja res dobra ideja. Se pravi Optimum power clean v 1:10 mešanici ali eden od Citrus APC v 1:15 mešanici v ročni razpršilnik. Potem pa:
1. sperem z VČ
2. našpricam avto z mešanico in pustim cca 5 min
3. sperem z VČ.
To potem dokaj kvalitetno odstrani sol in cestni film ne odstrani pa predhodno nanešenih zaščit.


Jst nebi kompliciru s penilniki.

https://www.youtube.com/watch?v=SLdrhavb1D8

https://www.youtube.com/watch?v=rhnSKWTd-S0
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 7 gostov