Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To jan 30, 2018 8:40 pm

QD ali Quick Detailer je izdelek, ki kot že samo ime pove namenjen za hitro čiščenje površine avta. Prvotno je imel dve funkciji. Prva (ki se še danes uporablja) je za uporabo po pranju ker odstrani prve sledi vodnega kamna in doda sijaj (t.i. gloss). Druga funkcija pa je bila, da si ga lahko uporabil kot brezvodno čistilo na rahlo prašnem avtu po parih vožnjah ali parih dneh po pranju (tudi to je še zmeri aktualno).
Dandanes so se QD-ji tako razvili in spremenili da je razlika med klasičnim QD-jem, spray voskom in brezvodnim sredstvom malce nejasna in jih nekateri ne ločijo prav dobro saj so proizvajalci QD-jem začeli dodajati malenkost zaščite (carnauba voska, sealanta, SiO2...) tako da imajo le-ti še dodatno funkcijo da dodajajo zaščito na avto, ki pa je kratkotrajna oz. kot se reče, zaščita med pranji.
Ter pa zelo pomembno...je nek vmesen lubrikant med površino in mikrokrpo. Pri tem ne pride do nepotrebnega trenja in omogoča bolj varno sušenje avta, s tem pa zmanjša možnost nastanka prask. Na avto se ga našprica po spiranju šampona in pred sušenjem z mikrokrpo (ali pa pač panel po panel).

LP
 
Fiko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Če okt 26, 2017 8:33 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Fiko To jan 30, 2018 10:34 pm

Kako je najlažje odstranit mikro praske, ki so nastale pri pranju avta. Vidne so samo ko jih pogledaš pod določenim kotom pri močni svetlobi. Obstaja kakšna enostavna rešitev.
Lp
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a thunderbolt Sr jan 31, 2018 1:42 am

Najbolj enostavna (nepopolna) rešitev je samo začasna in zdrži v najboljšem primeru par pranj.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr jan 31, 2018 9:17 am

Fiko je napisal/-a:Kako je najlažje odstranit mikro praske, ki so nastale pri pranju avta. Vidne so samo ko jih pogledaš pod določenim kotom pri močni svetlobi. Obstaja kakšna enostavna rešitev.
Lp


Da se jih s kakšnim glaze-om ali AIO pasto zakriti (čezenj pa vosek) vendar kot je že thunderbolt omenil se bodo po ponovnih pranjih spet začele kazati tako da je treba postopek non stop obnavljati (rečmo na 2 meseca).
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a krimič Sr jan 31, 2018 9:50 am

Kaj pa saniranje takšnih prask z ročnim poliranjem? Se to da, s čim, je lahko še slabše?
Namreč tudi meni so na servisu zadali polno hologramov, ki se sedaj ob tem sončku zelo vidijo.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr jan 31, 2018 9:59 am

Krimič, glej TEST CONA stran 3. Tam je en mini vodič o ročnem poliranju.

LP
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Rusty Pe feb 02, 2018 10:09 am

Pozdravljeni,

Spomladi imam namen spolirati avto in ga zaščititi s keramično zaščito. Katero keramično zaščito priporočate?

Oktobra sem avto dobro opral, dekontaminiral, splastelinil in potem dodal za na konec Fusootov vosek. Zanima me, če moram spomladi pred poliranjem avta še enkrat celega dekontaminirat + splastelinit? Avto je star 12 let in ni bil še nikoli poliran.

Zanima me tudi, kaj bi bilo najbolje naredit s prednjo haubo, ki ima kar nekaj poškodb zaradi kamenčkov. Je bolje kupiti kar novo - sem gledal avto.net, ki se prodajajo za okoli 100€ - golf 5, ali bolje dati na novo prebarvat?!
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Pe feb 02, 2018 11:38 am

Spomladi imam namen spolirati avto in ga zaščititi s keramično zaščito. Katero keramično zaščito priporočate?


-zaradi enostavnosti nanosa Britemax /H Amethyst ali Gyeon One, Pure

Oktobra sem avto dobro opral, dekontaminiral, splastelinil in potem dodal za na konec Fusootov vosek. Zanima me, če moram spomladi pred poliranjem avta še enkrat celega dekontaminirat + splastelinit? Avto je star 12 let in ni bil še nikoli poliran


dekontaminirat+spolirat

Zanima me tudi, kaj bi bilo najbolje naredit s prednjo haubo, ki ima kar nekaj poškodb zaradi kamenčkov. Je bolje kupiti kar novo - sem gledal avto.net, ki se prodajajo za okoli 100€ - golf 5, ali bolje dati na novo prebarvat?!


Barvanje bo cenejše in boljša izbira- pred nanosom premaza je potrebno počakati vsaj tri tedne
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Rusty So feb 03, 2018 12:37 am

Hvala za odgovore. Glede barvanja še razmišljam a sploh bi. Moram se pozanimat o ceni.
Only god can judge me
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a mp/ So mar 24, 2018 11:00 am

Po kakšnem zaporedju dekontaminirate avto? Najprej snow foam, nato snow foam z iron x in na koncu pranje s šamponom ali je pranje s šamponom pred iron x?
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Mazda2 So mar 24, 2018 4:58 pm

Danes sem za svoj avto kupil šampon Armor All- Heavy Duty. To sploh ni tekoč, je bolj kot kakšen gel.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne mar 25, 2018 1:29 pm

@mp/
Ko boš opral in posušil avto, takrat naneseš iron-x, ko zreagira ga spereš in nato splastelinaš, spoliraš in zaščitiš.

@mazda2
Zelo koncentrirani šamponi so ponavadi bolj gosti. Problem se bo pojavu ko boš bolj pri koncu flaše in ga iz flaše ne boš dobu ven ker se bo prijel na notranje stene (kot med) in bo zeeeeelllloooo počasi iztekal.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Mazda2 Ne mar 25, 2018 3:55 pm

Bom pa v flašo natoču toplo vodo in pretresel in potem zlil v vedro.
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a geronimo77 Po apr 09, 2018 9:20 pm

Imam vprašanje in sicer razmišljam, da bi na 10 let star avto nanesel keramično zaščito za spremembo. Avto bi prej temeljito spoliral, da bi bil res tipi topi pripravljen za nanos zaščite. Zanima me katero keramično zaščito svetujete za domačega uporabnika? Se pravi, da bi bil nanos čim lažji. Ali se lahko po keramični zaščiti avto še voska ali ni več potrebno? Všeč mi je npr. vosek Vantage, ki ga uporabljam že par let, zato razmišljam, da bi tudi keramiko vzel nekaj od Britemaxa.
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a mp/ Po apr 09, 2018 10:45 pm

Prejšnji vikend sem ob pranju dveh avtov opazil ogromno razliko med lakoma.

Prvi avto se mi zdi že dolgo časa težaven za pranje. Od tega, da se posuši že preden celega operem, do vodnega kamna in sledi, in tudi obrisat ga je zelo težko. Je črne barve in star enajst let. Lak je po mojem mnenju že precej zmatran, vidni so swirli. Zdaj se že nekaj let pere s kvalitetnimi čistili, pred tem pa se je kdaj pral tudi z agresivnejšimi čistili ali s čem, kar je bilo pri roki.

Drugi avto je proti prvemu prava milina. Nič sušenja, avto se obriše z lahkoto in po pranju ni nobenih sledi. Pranje je pravi užitek. Avto je star tri leta in sive barve. Lak ni več popoln, je pa v precej dobrem stanju.

Če z roko podrsam po laku, je drugi avto na otip zelo gladek, prvi pa zelo grob, občutek kot bi vlekel po papirju, sliši se tudi tak grob zvok, kot bi po avtu vlekel z brusnim papirjem.

Ali je dejansko možno, da je to težavno pranje posledica slabega stanja laka? Verjamem, da je avto potreben poliranja, kar je tudi v planu enkrat v prihodnosti, me pa zanima, če lahko to kakorkoli za silo odpravim na kak lažji način?
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a whitee To apr 10, 2018 8:47 am

Probaj z plastelinom. Bi moral večino hrapavosti odnesti stran.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To apr 10, 2018 11:16 am

@geronimo
Gyeon Q2 One in Carpro Gliss sta idealna entry level coatinga za vse, ki želijo preizkusiti coatinge prvič. Daljši "flash time" omogoča lažje nanašanje in manj dopuščanja napak na koncu. Idealno pa je nanos coatinga opravljati v zaprtih kontroliranih prostorih (garaža) kjer se tudi naj suši še vsaj kakšnih 24-48 ur po nanosu. Upoštevaj tudi, da vsaj kakšen teden ne pereš avta z agresivnimi čistili (snow foam, TFR, šamponi) ker lahko vpliva to na končno obstojnost coatinga.

Tudi OPT Gloss coat je ena easy to use opcija vendar pa je cena zanj višja. Z Britemax coatingi nimam izkušenj (bo CSF kej več o njih povedu).
Edit:
Ena opcija je še TAC system SHINE zaradi cene vendar ti ne znam čist nič povedat o njem (spet CSF je človek z informacijami).

@mp/
Kot že rečeno. Čas je za dekontaminacijo in plastelinanje barve pa bo spet gladka.

LP
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga To apr 10, 2018 3:34 pm

Priporočam ogled tega strica (Forensic Detailing), ki je zelo dober in predvsem objektiven. Pokriva zelo širok spekter detailing produktov in znamk. Posveti se celo kitajskim izdelkom.

https://www.youtube.com/channel/UC_4lRo ... Jzg/videos

Za keramiko npr...
https://www.youtube.com/watch?v=URzgY-tN5pA

Za alternativo keramiki pa mogoče ta spray sealant (TAC moonlight)
https://www.youtube.com/watch?v=SQvGd5DUIfI

P.S. eno opozorilo... stric zna med govorenjem mal preveč cmokat :?
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To apr 10, 2018 5:49 pm

Jst sm mal razocaran nad tac moonlight. Mi v 2eh primerih ni zdrzu vec kot 2meseca. Po drugi strani sem pa navdusen nad cancoatom. 1 sloj nanesen novembra mi se zmeri drzi na avtu. Pol Scenica nosi cancoat in pol moonlight. Oboje 1sloj. Moonlight je po 2eh tednih skor crknu na havbi in strehi zato sem nanesu se en sloj. Ob straneh je blo ok. Kasneje ni blo vec problema. Sem pa 1x vmes po pranju nanesu se Remax(razen na strehi), ki je "osvezil" oba coatinga in se danes oba funkcionirata...cancoat vseeno bolje.
Sem testiru moonlight in cancoat se na testnem panelu in ju nanesu v hisi in pustil na suhem 24ur. Cez zimo sem vrgu panel na streho in ga pustil zunaj. Pral sem ga cca 1x na mesec in medtem ko cancoat se zmer drzi je moonlight ze zdavni pobralo (po 2eh mesecih).

Drgac pa ja. Forensic detailing je super.
Lp
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Sr apr 11, 2018 8:39 pm

Zanimivo za Moonlight. Si prepričan, da si pravilno nanesel? @CSF, kaj praviš na to?

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov