Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Če dec 07, 2017 11:59 am

Tisti ki se bolj ukvarjate z poliranjem, morda še kdo ve za kako mini polirko na štrom razen Krauss Superpolish R3?
 
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Pe dec 08, 2017 10:46 am

pinny je napisal/-a:Tisti ki se bolj ukvarjate z poliranjem, morda še kdo ve za kako mini polirko na štrom razen Krauss Superpolish R3?


V kakšnem cenovnem okvirju?
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Pe dec 08, 2017 11:08 am

rupes mi je skorajda predrag ... za morda 2x na leto :D
pa da bi bla excentrična bi blo tud fajn, pa če bi mela tamale nastavke kot ona ki sem jo že omenu, ..... da bi probal malo še mator čohat :D
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Pe dec 08, 2017 11:16 am

pinny je napisal/-a:rupes mi je skorajda predrag ... za morda 2x na leto :D
pa da bi bla excentrična bi blo tud fajn, pa če bi mela tamale nastavke kot ona ki sem jo že omenu, ..... da bi probal malo še mator čohat :D


Cca 110€ je mini z 75 in 100mm podložno ploščo, eksenter 8mm
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Pe dec 08, 2017 11:21 am

Za kir model točno se to gre?
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Pe dec 08, 2017 12:52 pm

pinny je napisal/-a:Za kir model točno se to gre?


Poslikam in pošljem na mail
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Pe dec 08, 2017 3:23 pm

sranjemir je napisal/-a:
Gyga je napisal/-a:Zdravo.

Zanima me, če je kdo pripravljen prodati kaj AutoBrite FAB-a. Sam ne najdem neke ugodne variante za nakup preko (tujega) spleta, pri nas je pa nedobavljiv.

Alternative me (recimo da) ne zanimajo, saj sem se res navadil na to zadevo zaradi učinkovitosti in sposobnosti redčenja z vodo.

Hvala in lp,
G


Mogoce bi moral razmislit o alternativi oziroma "boljsi" stvari. Sem imel FAB-a, potem pa sem presel na KochChemie Green Star, ker so ga na DW forumu zelo hvalili, ima odlicne reviewe, pa se pri nas se ga dobiti.


Težko verjamem, da je kaj bolje od FAB-a, ampak dopuščam verjetnost. Bom preveril. Hvala za info.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Pe dec 08, 2017 3:26 pm

csf je napisal/-a:
Gyga je napisal/-a:Zdravo.

Zanima me, če je kdo pripravljen prodati kaj AutoBrite FAB-a. Sam ne najdem neke ugodne variante za nakup preko (tujega) spleta, pri nas je pa nedobavljiv.

Alternative me (recimo da) ne zanimajo, saj sem se res navadil na to zadevo zaradi učinkovitosti in sposobnosti redčenja z vodo.

Hvala in lp,
G


Maš na eBay-u ;)


Mam, ja... samo poštnina vse pokvari.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe dec 08, 2017 5:24 pm

Gyga je napisal/-a:Zdravo.

Zanima me, če je kdo pripravljen prodati kaj AutoBrite FAB-a. Sam ne najdem neke ugodne variante za nakup preko (tujega) spleta, pri nas je pa nedobavljiv.
Alternative me (recimo da) ne zanimajo, saj sem se res navadil na to zadevo zaradi učinkovitosti in sposobnosti redčenja z vodo.


Vpraši naše južne sosede če bojo še kej obnavljal zalogo Autobrite Direct-a
http://dls.com.hr/proizvod/autobrite-fa ... jera-500ml

Iz Karlovca do LJ najbrž ni huda cena poštnine.

Vem da si omenil da te alternative ne zanimajo ampak CSF A-Z je vreden premisleka. To ali pa kakšen Valet pro clasic APC (nisem še sprobal ampak je poceni).
LP
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Po dec 11, 2017 10:24 am

csf je napisal/-a:
pinny je napisal/-a:rupes mi je skorajda predrag ... za morda 2x na leto :D
pa da bi bla excentrična bi blo tud fajn, pa če bi mela tamale nastavke kot ona ki sem jo že omenu, ..... da bi probal malo še mator čohat :D


Cca 110€ je mini z 75 in 100mm podložno ploščo, eksenter 8mm


Slika:

SlikaCarshinefactory Mini Blade by carshinefactory, on Flickr
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Po dec 11, 2017 12:25 pm

Gyga je napisal/-a:
csf je napisal/-a:
Gyga je napisal/-a:Zdravo.

Zanima me, če je kdo pripravljen prodati kaj AutoBrite FAB-a. Sam ne najdem neke ugodne variante za nakup preko (tujega) spleta, pri nas je pa nedobavljiv.

Alternative me (recimo da) ne zanimajo, saj sem se res navadil na to zadevo zaradi učinkovitosti in sposobnosti redčenja z vodo.

Hvala in lp,
G


Maš na eBay-u ;)


Mam, ja... samo poštnina vse pokvari.


Rezen če želiš, da se lansira Carshinefactory "FAB"? ;)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Po dec 11, 2017 11:31 pm

csf je napisal/-a:
Gyga je napisal/-a:
csf je napisal/-a:
Gyga je napisal/-a:Zdravo.

Zanima me, če je kdo pripravljen prodati kaj AutoBrite FAB-a. Sam ne najdem neke ugodne variante za nakup preko (tujega) spleta, pri nas je pa nedobavljiv.

Alternative me (recimo da) ne zanimajo, saj sem se res navadil na to zadevo zaradi učinkovitosti in sposobnosti redčenja z vodo.

Hvala in lp,
G


Maš na eBay-u ;)


Mam, ja... samo poštnina vse pokvari.


Rezen če želiš, da se lansira Carshinefactory "FAB"? ;)


Kolikor te poznam, te ni treba preveč prepričevati :)

Kaj ti porečeš na green star v primerjavi s FAB-om?
https://www.spoliraj.si/si/cistila-za-n ... ar-1l.html

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To dec 12, 2017 9:21 am

Green star je na alkalni osnovi in močnejši(beri: lmešamo manjša razmerja ) od FAB-a, dal bi ga v isto skupino kot Bilt Hamber Surfex-HD.

Ne bi bil na tvojem linku, če ne bi bil dober ;)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a honeybee Pe jan 19, 2018 6:01 pm

letošnjo pomlad bo prišel avto do še temeljitejšega čiščenja zato bom napisal kaj imam in bi prosil še za nasvet kaj izbrati ter od tistih ki se ukvarjajo z detailingom še kakšen nasvet ali korak, saj bi rad avto še temeljiteje opral.

PS: nisem nek obsedenec ki bi moral avto res temeljito in mikroskopsko oprati, ampak to še ne pomeni da ne bi poskusil. mogoče pa kako zadevo ni potrebno.

ZUNANJOST:
- najprej spiranje z wapom (visokotlašni čistilec ;) )
- snow foam (razmišljam med Gyeon Q2M Foam in med Auto Finesse Avalanche Snow Foam)
***** snow foam bom letos prvič uporabil in me zanima ali v tisto flaško ki jo daš na wap naliješ polno ali kako? kako dolgo približno počakaš preden spereš to dol?
- po potrebi čiščenje maščob, žužkov ipd s Britemax Grime Out (ga že imam)
- šamponiranje s Gyeon Q2M Bathe+ (že imam), za koloteke imam krtačo da lažje očistim
- čiščenje platišč - predvsem ob koncu sezone za zavorni prah, zapečeno umazanijo ipd. (Chemical Guys Diablo Gel Wheel Cleaner, Auto Finesse Revolution Wheel Soap , -> mogoče kakšno drugo? Imam Auto Finesse Iron Out pa nekako najbolj ne očisti razen če prehitro obupam?)
- platišča zaščitim ob koncu sezone z Britemax Extreme Elements
- čiščenje zračne rje z avtomobila (prej sem uporabljal samo za platišča) z Auto Finesse Iron Out
- plastelinanje - kaj pa vem, bi ne bi?
- poliral ne bom, ne bi rad se začel učiti sam in na svojem avtu ;)
- zaščite laka tudi ne bo ker mislim da je šampon dovolj, kateri bi naj že zaščitil lak.
- stekla sem do sedaj z zunanje strani kar s šamponom, notranja pa obrisal s krpo. mogoče uporaba stelexa ali kaj druga bolj profi?
.... zunanjost je to to ali bi še naj kaj?

NOTRANJOST
- seveda sesanje
- armaturko, števce, zaslon, in ostalo plastiko s Britemax Interior Cleaner (že imam), tokrat čiščenje zračnikov s palčko za ušesa ali čopič?
- ker bo avto letos star 3 leta sem se odločil da bi še sedeže (oblazinjeni, ne usnjeni) malo očistil ampak čistilo še ni izbrano. sedeži so črni, stropna obloga pa svetla - lahko uporabim enako čistilo kot za sedeže?


Načeloma je to vse, sem na kakšno malenkost še pozabil?

EDIT: kakšen nežen čopič za čiščenje okrog tablic, tank za gorivo, da ne bi poškodovalo lak?
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Pe jan 19, 2018 8:56 pm

- zaščite laka tudi ne bo ker mislim da je šampon dovolj, kateri bi naj že zaščitil lak.


Zaščita obvezno. Bathe+ jo bo samo še obnavljal (če sta zaščita in šampon koliko toliko kompatibilna). S tem je povezana tudi dobra priprava laka, s katerim je povezan tudi plastelin. Plastelini samo, če si prerpičan, da ne boš naredil prask, ki bodo na soncu in z zaščito še bolj vidne. Jaz bi preveril na enem delu prej/potem, da vidiš, kakšen impact ima plastelin na lak.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a 1992Diavolo1992 So jan 20, 2018 11:10 am

Si bom sposodil temo.

Katerega wapa se splaca kupiti do nekje 150 evrov? Katero firmo naj gledam?

Hvala
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Ne jan 21, 2018 9:11 am

https://www.ceneje.si/Iskanje/Izdelki?q ... 935&sort=3

Tam imas 2 za 160 eur. Lavor je kvalitetna zadeva, za katero lahko naknadno dobis prikljucke. Prav tako lahko zanj dobis prikljucek za foam lance.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne jan 21, 2018 9:24 pm

Sorry...bit late to the party
darkside je napisal/-a:ZUNANJOST:
- najprej spiranje z wapom (visokotlašni čistilec ;) )
- snow foam (razmišljam med Gyeon Q2M Foam in med Auto Finesse Avalanche Snow Foam)
***** snow foam bom letos prvič uporabil in me zanima ali v tisto flaško ki jo daš na wap naliješ polno ali kako? kako dolgo približno počakaš preden spereš to dol?


Dva različna snow foama ampak osebno bi izbral Auto finesse ker je morda malce bolj multifunkcijski ker je zasnovan na citrusih (uporaben kot APC, super za razmaščevanje in čiščenje gum, čiščenje žužkov ipd...).
Sledi navodilom na embalaži. Pri AF Avalanche napolniš foam lance z cca 150ml snow foama, ostalo z vodo (foam lance je volumna 1l). Pri Gyeon je mešalno razmerje med 1:5 do 1:15 se pravi od 60 do 200ml odvisno koliko čiščenja potrebuješ.

darkside je napisal/-a:- po potrebi čiščenje maščob, žužkov ipd s Britemax Grime Out (ga že imam)

Super da ga imaš...je idealen za heavy duty razmaščevanje.

darkside je napisal/-a:- šamponiranje s Gyeon Q2M Bathe+ (že imam), za koloteke imam krtačo da lažje očistim

Predlagam da Bathe+ uporabljaš raje za t.i. vzdrževalna pranja. Če misliš avto zaščititi potem raje uporabi kakšen šampon brez zaščite kot je Angelwax shampoo, Gyeon bathe, CSF bubble bath...
Bathe + lahko kasneje vpliva na obstojnost zaščite...btw vidim da imaš Britemax EE. Zakaj ga nebi uporabil?

darkside je napisal/-a:- čiščenje platišč - predvsem ob koncu sezone za zavorni prah, zapečeno umazanijo ipd. (Chemical Guys Diablo Gel Wheel Cleaner, Auto Finesse Revolution Wheel Soap , -> mogoče kakšno drugo? Imam Auto Finesse Iron Out pa nekako najbolj ne očisti razen če prehitro obupam?)

Če vmes vsaj 1x na mesec pereš platišča...lahko tudi z Gyeon bathe + boš na konc sezone imel precej manj dela. Imej samo posebej rokavico za pranje in posebej vedro.

darkside je napisal/-a:- čiščenje zračne rje z avtomobila (prej sem uporabljal samo za platišča) z Auto Finesse Iron Out
- plastelinanje - kaj pa vem, bi ne bi?

Obvezno oboje po snow foamu in ročnem pranju.

darkside je napisal/-a:- poliral ne bom, ne bi rad se začel učiti sam in na svojem avtu ;)

Polir past je več vrst...veliko izmed njih jih sploh ne odstranjuje laka ampak samo kemično čisti. Takšno izberi in z aplikatorjem na roke spoliraj cel avto. Npr. CSF white glaze ni nič abraziven pa vseeno očisti barvo in povrne sijaj. Ne zakriva prask in risov. Pripravi površino za končno zaščito za Britemax EE ki ga že imaš.
Tudi kakšen AIO pasta bo ok. Britemax dela eno btw.

darkside je napisal/-a:- zaščite laka tudi ne bo ker mislim da je šampon dovolj, kateri bi naj že zaščitil lak.

Ne bod no len...sej si ti reku da hočeš mal bolj "temeljito očistit" na spomlad...dej še ves ta trud nagradi z zaščito da bo kasneje lažje za vzdrževati.
darkside je napisal/-a:- stekla sem do sedaj z zunanje strani kar s šamponom, notranja pa obrisal s krpo. mogoče uporaba stelexa ali kaj druga bolj profi?

Stelex sounds good to me...mej samo čiste krpe ko jih brišeš. Velik čistih krp.

darkside je napisal/-a:.... zunanjost je to to ali bi še naj kaj?

Kakšen QD bi ti prav prišel ob brisanju avta. Doda lubrikacijo in zmanjša trenje med barvo in krpo...posledično je brisanje bolj varno in pri tem nastane manj prask.
Še 1x:
-snow foam v razmerju 1:10. pusti do 5 min in speri z VČ
-ročno pranje s šamponom brez dodatkov.
-AF Iron out, spiranje po par min.
-plastelinaj. Za lubrikant uporabi šampon. Ne pritiskaj plastelina na silo.
-posuši in spoliraj avto.
-zaščiti z EE.

darkside je napisal/-a:NOTRANJOST
- seveda sesanje
- armaturko, števce, zaslon, in ostalo plastiko s Britemax Interior Cleaner (že imam), tokrat čiščenje zračnikov s palčko za ušesa ali čopič?
- ker bo avto letos star 3 leta sem se odločil da bi še sedeže (oblazinjeni, ne usnjeni) malo očistil ampak čistilo še ni izbrano. sedeži so črni, stropna obloga pa svetla - lahko uporabim enako čistilo kot za sedeže?

Britemax Interior Cleaner lahko uporabiš tudi za tekstil, se pravi sedeže in stropne obloge...čeprav stropne obloge očisti samo po potrebi. NE moči jih preveč in ne drgni jih preveč kadar so mokre. Če so stropne obloge čiste jih pusti pri miru.

1992Diavolo1992 je napisal/-a:Katerega wapa se splaca kupiti do nekje 150 evrov? Katero firmo naj gledam?
Hvala

Sm tudi hotu Lavor predlagati. So kvalitetni VČ z nižjo ceno kot Karcher.

LP
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a honeybee To jan 30, 2018 7:41 pm

uff to pa je odgovor :) najlepša hvala.

edino to ne razumem kaj točno je QD -> Kakšen QD bi ti prav prišel ob brisanju avta.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov