Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Manfred Če apr 13, 2017 11:18 am

:D :D tudi jaz sem še nakaj dodal.

Ali je popolnoma vseeno kateri QD?

Se pravi pred brisanje samo našpricam s QD-jem in pobrišem z brisačo?

LP
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Če apr 13, 2017 11:23 am

Ja vseeno...veliko dobrih QD-jev je na trgu...samo izberi si enega ki ti je všeč in ki je ekonomičen.

Razpršiš po površini (ne rabi bit preveč) in 1-2 šprica na brisačo in obrišeš. Pritiskat na površino ne rabiš, teža brisače naj bo dovolj. Če po brisu ostane kakšna sled QD-ja kar pusti, bo kmalu izhlapelo.
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Rusty Pe apr 14, 2017 9:56 pm

Pozdravljeni!

V lasti imam 11 let star avto črne barve, ki ni bil niti 1x spoliran ali primerno zaščiten oz. primerno opran. Vedno se je hodlo na te samopostrežne avtopralnice ali pa na OMW avtopralnice :roll: Ko sem si predlani kupil prvi Karcher sem se začel tudi malo bolj poglobljeno zanimati za avtokozmetiko, tako, da je bil zadnjo leto avto čiščen, tako kot bi moral biti vsa ta leta.

Lak je kar v obupnem stanju in sem se odločil. da ga dam letos spolirati. Zato se obračam na vas, da mi malo pomagate.

Bom kar napisal kakšen imam plan, vas pa bi prosil, da me popravite in pomagate, da bom na pravi poti.
Preden ga peljem na poliranje bi rad avto karseda dobro pripravil. Trenutno imam na avtu Soft99 Fusso Coat Dark.

1. Najprej imam namen avto oprati z šamponom Chemical Guys Citruswash & Gloss, ker sem prebral, da naj bi ta šampon odstranil vosek?!
2. Odstraniti zračno rjo po celotnem vozilu z Iron X ali katerim drugim (bi moral uporabiti tudi TAR X? )
3. Z plastelinom + lubrikantom obdelati celotno vozilo (prebral sem, da je najbolje vzeti Medium plastelin. Priporočate kej drugega? )

4. Peljati avto na poliranje

5. Ko avto dobim nazaj spoliran, bi ga rad še dodatno zaščitil, vendar nevm kaj in kako?
5.1 Glazura?
5.2 Sealant?
5.3 vosek?

Prosil bi vas če mi lahko malo svetujete, če je vrstni red ok, kaj bi vi naredili na mojem mestu in katere produkte naj uporabim. Nekaj jih že imam in bi se vrjetno dali uporabit.

Trenutno imam v lasti:

- Šampon za predpranje: K2 active foam,
- Šampona: Chemical Guys Citruswash & Gloss in CarPro Reset,
- SONAX extreme za zračno rjo,
- Meguiar's All Purpose Cleaner ,
- QD Bouncer's Done & Dusted - ostalo mi ga je samo še za 1x,
- Poorboy's Natural Look,
- Soft99 Fusso Coat Dark,
- CarPro FlyBy30 20ml Kit,
- K2 Akra za čiščenje motornega dela,
- Meguiar's Gold Class Endurance Tire Gel.

Lep pozdrav
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi So apr 15, 2017 1:54 pm

@Rusty

Ne vem zakaj bi ga ti pripravil na poliranje če ga ne misliš sam polirati.
To je tako kot da bi te doma mama prej na hitr ostrigla preden bi šel k frizerju :lol:
Naj ga pripravi tisti, ki ga bo poliral...lahko ga tudi on navoska s tvojim voskom.

Drugače je postopek OK. Kot si napisal:
- uporabi Megs APC na plastikah, tesnilih, gumah, kolotekih...skupaj s čopičem ali krtačo (na gumah) in speri.
- nanesi snow foam in speri.
- pranje s CG citrus wash&gloss. Če se bo avto kasneje poliral se ne sekiraj tolk ali šampon odstrani vosek ali ne.
- dekontaminacija z Iron X. Tar X uporabi samo v primeru če imaš kej črnih pikic oz. sledi katrana.
- plastelinanje in če želiš še 1x pranje.
- poliranje s čemerkol pač že
- zaščitiš s Fussotom ki ga že imaš.

- Avto kasneje pereš ročno s Carpro Reset ali CG wash&gloss in pri sušenju uporabiš Bouncers QD.

LP
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Rusty Ne apr 16, 2017 7:12 pm

Hvala za odgovor dzuro.na.izi.

Sam bi ga pripravil na poliranje zato, ker mislim, da ga ta, ko mu bom dal avto na poliranje, ne pripravi kej dosti. Mislim, da niti v bližini ni kakšnega takšnega mojstra, ki bi delal to v take podrobnosti, kot je plastelinjenje in pa dekontaminacija.

Če kasneje perem vozilo z CG citrus wash&gloss, misliš, da nebo poškodovalo Fussota?

Ker moram narediti še nakup plastelina, sprej za dekontaminacijo in ostala sredstva, bi te prosil oz. tudi drugi lahko podate mnenje, kaj bi se splačalo nabavit.....katero vrsto plastelina in lubrikanta in kaj bi lahko še vzev za zaščito vozila po poliranjo in bodoče pranje vozila, ko bo le ta zaščiten.
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne apr 16, 2017 7:53 pm

Rusty je napisal/-a:Sam bi ga pripravil na poliranje zato, ker mislim, da ga ta, ko mu bom dal avto na poliranje, ne pripravi kej dosti. Mislim, da niti v bližini ni kakšnega takšnega mojstra, ki bi delal to v take podrobnosti, kot je plastelinjenje in pa dekontaminacija.


Če to meniš pol ga majstor tud spoliru ne bo tako kot je treba. Rajši pelji k drugemu.

Rusty je napisal/-a:Če kasneje perem vozilo z CG citrus wash&gloss, misliš, da nebo poškodovalo Fussota?

Ne v predpisanih koncentracijah. Mislim da je 30ml na 15-20l vode če se ne motim.

Rusty je napisal/-a:Ker moram narediti še nakup plastelina, sprej za dekontaminacijo in ostala sredstva, bi te prosil oz. tudi drugi lahko podate mnenje, kaj bi se splačalo nabavit.....katero vrsto plastelina in lubrikanta in kaj bi lahko še vzev za zaščito vozila po poliranjo in bodoče pranje vozila, ko bo le ta zaščiten.


Porabi kar imaš Sonax odstranjevalca zračne rje drugače pa lahko kupiš Carshinefactory iron off ali Carpro iron x.

Plastelin izberi srednje grob. CSF budget ali Carpro plastelin ali Britemax plastelin. Zber si enga. Za lubrikant lahko uporabiš šampon. Citrus wash&gloss je super lubriciran sploh če ga daš malo ekstra zraven za boljše čiščenje.

Vosek že imaš. Fusso je čist ok. Ne rabiš spet nov vosek nabavljat...razen če te firbec matra za kej druzga. Raje si kupi nov QD če praviš da ti ga bo zmanjkalo.

LP
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Rusty Po apr 17, 2017 10:44 am

dzuro.na.izi najlepša hvala za odgovore. Problem je, da na Koroškem ne poznam kakega mojstra, ki bi pripravil vozilo na poliranje, spoliral in potem še avto zaščitil tako kot treba. Če kdo pozna naj mi javi!
Me pa mika, da bi kar sam kupil polirni stroj in se naučil polirati. Imam možnost polirati 3 avte, ki so bol stari in bi se lahko na njim učil :D
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po apr 17, 2017 11:23 am

Maribor al pa Polzela nista tko dalec iz koroske.

Lahko pa tud sam kupis DA polirko in gasa. Mal si po netu poglej kako se dela in sprobas. Vaja dela mojstra ce mojster dela vajo. Kej velik ne mors zajeb...
 
teslam2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Ne jul 27, 2014 9:47 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a teslam2 To apr 18, 2017 8:20 am

Rusty je napisal/-a:dzuro.na.izi najlepša hvala za odgovore. Problem je, da na Koroškem ne poznam kakega mojstra, ki bi pripravil vozilo na poliranje, spoliral in potem še avto zaščitil tako kot treba. Če kdo pozna naj mi javi!
Me pa mika, da bi kar sam kupil polirni stroj in se naučil polirati. Imam možnost polirati 3 avte, ki so bol stari in bi se lahko na njim učil :D


na koroskem v SG to dela meli (www.meli.si)... zgleda trenutno mu neki stran nedela, drugace je pa nasproti mesarije lečnik, oz. tam blizu ob cesti... za 3 avte se ti ze splaca DA polirko kupit :) drugace pa kot hobi za familijski vozni park doma podobno tud sam skrbim kot opisuješ...
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny To apr 18, 2017 12:34 pm

U polzeli maš pravega mojstra za te reči, Jure ........ https://www.facebook.com/profile.php?id ... 48&fref=ts.
Je pa nekje tud ena njegova tema tle gor, sm mislim da tle niti ne objavla več kaj, ker mu preveč časa gre, na fb ma pa redne prispevke :)
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Rusty Sr apr 19, 2017 7:17 pm

Ja sej dobim prebliske, da bi najraje kar kupil eno polirko do 300€, se mogoče prijavil tudi na tečaj, ki ga organizira Avtokozmetika MP, pa me potem mine, ker niti nimam primernega prostora za poliranje. V garaži je premalo prostora, zunaj na prostem pa kolker sem prebral ni najbol kul (ali se motim?) :)

Hvala vsem za pomoč. Imam pa še par vprašanj glede nakupa stvari.

Kater produkt predlagate kot:
- APC,
- QD,
- Premaz za gume,
- Aplikator za gume,
- Krtačo za tepihe,
- Krtačo za čiščenje plastik v notranjosti.

Zanima me še glede zaščite po poliranju. A je samo vosek dovolj ali bi lahko še kako dodatno zaščito pred ali po voskanju? (Imam vosek od Soft99 Fusso Coat Dark).
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Sr apr 19, 2017 7:48 pm

QD uporabljam tegale že dlje časa ....

Slika

Tole sem pa nazadnje uporabu, pa lahko rečem samo noro, samo toliko špricneš da zamegliš, in takoj fajn spereš, delaš pa panel po panel, res ne moreš verjet kaka je razlika pol, že pri samemu sijaju se pozna, sploh pa iztekanje vode

Slika
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Če apr 20, 2017 9:40 am

lohk pa še to rečem, da pred qd od meguiarsa sem imel qd od autufinesse, pa je med njima vsaj zame velika razlika, v prid meguiarja
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Če apr 20, 2017 10:09 am

Rusty je napisal/-a: Ja sej dobim prebliske, da bi najraje kar kupil eno polirko do 300€, se mogoče prijavil tudi na tečaj, ki ga organizira Avtokozmetika MP, pa me potem mine, ker niti nimam primernega prostora za poliranje. V garaži je premalo prostora, zunaj na prostem pa kolker sem prebral ni najbol kul (ali se motim?) :)


Tud jst nimam garaže pa glih tako poliram zunaj. Ni popolno ampak samo tehniko je treba prilagoditi pa se glih tako da.

Če imaš opcijo in željo ti priporočam da si kupiš polirko in se naučiš polirati. Delo, ki ga sam opraviš boš vedno bolj cenil kot pa tistega, ki ga opravijo drugi ;)

Glede tvojih želja:
APC - Carshine factory Citrus force, Meguiars APC, Auto finesse verso
QD - katerikoli ekonomičen kot npr. Britemax QD, Meguiars QD, Finish kare QD. Osebno uporabljam Optimum OID.
Premaz za gume - poskusi Chemical guys VRP
Aplikator za gume - vseeno...izberi enega navadnega ovalnega...tudi kos gobe ali pa aplikator iz mikrovlaken je ok...
Krtačo za tepihe in Krtačo za čiščenje plastik v notranjosti - glej v Muller trgovini. Drugače pa glej Vikan krtače. Za plastike lahko tudi kakšen čopič uporabiš.


Rusty je napisal/-a:Zanima me še glede zaščite po poliranju. A je samo vosek dovolj ali bi lahko še kako dodatno zaščito pred ali po voskanju? (Imam vosek od Soft99 Fusso Coat Dark).

Ne rabiš 5 vrst zaščite na avtu. Fusso bo več kot dovolj. Po pranjih samo uporabljaj QD ali pa si umisli kakšen sprej vosek, ki bo samo še dodajal zaščito na avto.

LP
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a vipe5s Če apr 20, 2017 11:15 am

Ravno včeraj sem kupoval kartušo in kupil še krtačo v Mullerju, namenjena bo za tepihe/interior tekstil.
Poglej oz. vprašaj prodajalce. Muller ima te krtače ravno na treh koncih, na enem so za čevlje, na enem so takšna bolj za tla (ščetine podobne sirkovim), nazadnje sem na tretjem koncu našel primerno tisto, ki je za tekstil/obleke :D . 3€.
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Rusty Pe apr 21, 2017 8:20 am

Hvala Pinny, dzuro.na.izi in vipe5s ! Bom se zapelo do Mullerja :)

Glede polirke pa me zanima, katero priporočaš dzuro.na.izi? Je ena polirka 21'' dovolj za cel avto ali bi bilo potrebno imeti še kakšno manjšo?

Pa še vprašanje glede Gyeon wet coat oz CarPro HydrO2 Lite - Se lahko uporablja, ko je vosek že na vozilu? Ima sploh smisel? :)
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe apr 21, 2017 8:40 am

Ena večja DA polirka je dovolj za večino avta, ne pa vse. Pride pa prav tudi kakšna manjša za manjše ali bolj tesne prostore. Tudi jst bom v prihodnosti gledal za kakšno manjšo polirko. Veliko se da spolirat tudi na roke tako da se da tudi brez nje za prvo silo.

Gyeon wet coat oz CarPro HydrO2 Lite lahko komot daš na avto, ki že nosi zaščito. Oba dodata še ekstra zaščito in boljše odtekanje/ beading vode. Lahko se uporabita kot samostojna zaščita ali pa za osvežitev zaščite.

LP
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Rusty To apr 25, 2017 7:30 am

Roba je naročena in pride danes po pošti. Glede polirke pa se še nisem odločil. So pa % v prid, da jo nabavim v bližnji prihodnosti. Hvala vsem za pomoč. ;)
Only god can judge me
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a mnmn Ne apr 30, 2017 5:29 pm

Katero čistilo priporočate, za čiščenje dežnega madeža v avtu? Pozabil se je zapreti šibedah in zato je na stropu nastal grd madež. Ali ima kdo kakšno idejo, kako najlažje očistiti ta madež.


Hvala za odgovore.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po maj 01, 2017 8:26 pm

Najprej poskusi na suho prekrtačiti in posesati. Kar ostane uporabi APC in eno mehko krtačko (čopič). Ne preveč zmočiti stropa da ne bo tkanina odstopila od lepila slučajno. Kar se da prebriši z MF krpo in ostanke vlage še enkrat posesaj. Pusti da se posuši. Po potrebi večkrat ponovi ampak lahko da en del madeža ostane.

LP
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov