Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
honda2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Po dec 09, 2002 8:42 am

Napisal/-a honda2 Po sep 22, 2008 9:25 am

Za odpravljanje hologramov potrebuješ excentrično polirko antihologramsko pasto in tapravi polirni tampon.
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

Napisal/-a Adamle Ne jan 18, 2009 7:42 pm

za odpravljanje hologramov ne potrebuješ ravno ekscentrične polirke....lahko odpraviš vse napake z rotacijsko....potrebuješ le taprav tampon ter pravo antihologramsko pasto....ter seveda grif, de dobiš ven
 
Uporabniški avatar
ludbe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1021
Pridružen: So feb 10, 2007 5:18 pm
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a ludbe Ne jan 18, 2009 7:49 pm

kašna je pa kej polirka z dvema glavama, je kdo že delov z njo? baje se ful dobr obnese ne moreš nč zajebat, ne segreva laka in ne dela hologramov. Kdo ve kej o tem?
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

Napisal/-a Adamle Ne jan 18, 2009 8:08 pm

to misliš cyclo? videl sem jo...sprobal je nisem...prebral pa sem potem dosti o njej..barve ne moreš zažgati iz razloga, ker so gibi zelo počasni...krog, ki ga naredi polirni tamopn, nej bi bil dvakat toliko hiter kakor človeška roka...delo je seveda tako nezahtevno...prav tako pa je potem tudi končni učinek...sam sem jo nekaj časa nameraval kupiti, vendar ker se poliranju posvečam profesionalno, hočem tudi boljši končni izgled avtomobila....profiji po svetu uporablajo navadne ekscentrične ter rotacijske
 
e-tehnik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po okt 17, 2011 6:18 am

Re: Poliranje vozila

Napisal/-a e-tehnik Po okt 17, 2011 6:28 am

Predno oglašuješ si preberi vsaj pravilnik.

2. Oglaševanje
2.1 - strogo je prepovedano vsako oglaševanje komercialne narave, le to se obračuna po ceniku oglaševanja na portalu. Ponujanje lastnih storitev ali prodaja izdelkov članom preko privatnih sporočil se prav tako smatra kot nedovoljeno oglaševanje. Za vsako oglaševanje se dobi opozorilo, za večje kršitve pa odstranitev s foruma!
2.2 - mali oglasi so namenjeni prodaji oz nakupu avtomobilov in opreme in le izjemoma čemu drugemu. Prepovedani so neprimerni oglasi kot npr za orožje, trdo erotiko ipd. Mali oglasi so po novem dovoljeni samo v forumskem področju Oglasi. Na vseh ostalih mestih (podpis, druga področja foruma) se oglaševanje smatra kot kršitev pravil.
2.3 - Uporabnik mora pred oddajo oglasa sodelovati v forumu z najmanj 50-timi sporočili, če pa je registriran uporabnik foruma že najmanj eno leto, zadostuje 20 sporočil. V kolikor ti pogoji niso izpolnjeni, se oglas nemudoma izbriše! Prav tako uporabnikom z oznako "nekredibilnosti" ni dovoljena objava oglasov!
2.4 - prepovedano je objavljanje povezav na druge forume, kjer privabljate nove člane ali za komercialne strani, preko katere ponujate svoje storitve ali/in izdelke.
2.5 - privabljanje uporabnikov v t.i. internetne "piramide" je prepovedano! Prav tako pa tudi vsakršno okoriščanje na masi uporabnikov foruma.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Poliranje vozila

Napisal/-a pinny Po okt 17, 2011 7:40 am

verjetn si spegledu, da je tema stara dve leti in pol in še več :D, tko da vprašanje če še ma ta avto spljoh :mrgreen:
 
dejannn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Ne avg 08, 2010 10:48 pm
Kraj: Ivančna Gorica

Re: Poliranje vozila

Napisal/-a dejannn Sr jul 31, 2013 7:30 pm

Zdravo
Na Golfu V, sem popravljal luknjice od kamenčkov haba, vrata, blatniki... (vodna baza-barva+lak)-višek laka sem porezal z žiletko in malo zbrusil z 2000 vodobrusnim paperjem, zato bi rad cel avto spoleral-ročno. Rad bi, da bi se vsaj malo izenačlo kar sem popravljal z prvotnim lakom. vem, da z ročnim poliranjem nebom dosegu željenega učinka, vendar vseeno bi se lotu tega.
Uglavnem kupil sem črno polituro+vosek-z nekim coolor penom, gobico za nanašanje in polirne krpe, zanima me če bo to zadostovalo za ročno poliranje, ali bi blo dobr da bi še kej imel? Glede postopka pa: operem avto, zaščitim plastiko/stekla, nanesem polituro in krožno poliram manjši del kolesarije, na koncu pa zbrišem z flis krpo - bi bil ta način vredu?
Res bi vas prosu za nasvete, nism še nikoli poliral, ker res ne bi rad da nardim katastrofo.
Prilagam sliko-kar sem kupil:
LP
Priponke
2013-07-31-010.jpg
 
Dinzi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Ne avg 18, 2013 12:29 pm

Re: Poliranje vozila

Napisal/-a Dinzi To avg 27, 2013 10:03 am

Nisem neki strokovnjak, ampak sem s temi produkti ki so na sliki pa sem se že ukvarjal. Daš na vato in drgneš :D, razlika se bo poznala, roke bodo črne od paste :D. Kakšne praske že zakrije (razlika bo vidna) ampak mislim da so vglavnem filerji notri in se to počasi spere potem si pa skoraj da na istem. Definitivno bo osvežilo avto in se bo lepo zasvetil ne bo pa dolgo obstojno. Če pa sem se kje zmotil, pa me le popravite :D
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Poliranje vozila

Napisal/-a Gyga To avg 27, 2013 10:38 am

Pozdravljen.

Žiletka. Zanimivo.

Sicer pa ne vem, če ti bo ratalo ročno to narediti, ker je za popolno opravljeno nalogo potrebno vsaj dvo-stopenjsko strojno poliranje.

Seveda poskusiš s tem, kar si nabavil, samo predno se lotiš, bi bilo fino zbrusit še s 3000 papirjem, samo se ga težko dobi.
Tvoja pasta ima verjetno t.i. filerje, tako da se bo dosti tega navidezno rešilo. Če hočeš realno sliko poliranja, se po poliranju očisti z alkoholom (najbolje z izopropanolom - Merkur).

Torej, poskusi a verjetno boš potreboval pomoč pomoč kakšnega 'mojstra' s polirko.

lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Poliranje vozila

Napisal/-a mevden Če sep 27, 2018 2:16 pm

Pozdrav,

Imam vprašanje glede poliranje praske. Zgleda me je nekdo nežno opraskal s ključem, ne čutim ureznine z nohtom. Prasko sem spoliral ročno s sonax polirno pasto. Praska je skoraj izginila, res komaj vidna pod določenim kotom, a po nekaj deževnih dnevih je praska zopet postala vidna kot prej. Ali se to da kako drugače splirati, tako da ne bo spet vidna čez nekaj dni? Druga pasta, druga tehnika, itd?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Poliranje vozila

Napisal/-a dzuro.na.izi To okt 02, 2018 6:07 am

Poliranje na roke ne da pretirane korekcije sploh ne pri globjih risih. Polirati boš moral z mašino ali pa še bolje, ris lahko zbrusiš (1500 in 2500 grit) in spoliraš.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov