Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
mbseat
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne apr 15, 2007 12:19 am
Kraj: Gonjače/Goriška brda

Poliranje vozila

Napisal/-a mbseat So jan 26, 2008 7:38 pm

Zanima me če ima kdo kako izkušnjo s poliranjem vozila.
Kako in s čim je najbolje polirati pokrov motorja.
Je bolje ročno ali strojno ni veliko škode samo naš muc je bil na delu s kremplji.
Kaj mi svetujete
LP Mitja
www.seat-team.si When emotions come together
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Poliranje vozila

Napisal/-a MacTron So jan 26, 2008 7:45 pm

ce samo v iskalnik vpises: poliranje bos prisel na kup ze tebi zeljenih odgovorov
samo za zacetek

http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... hp?t=51244
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat So jan 26, 2008 7:46 pm

Ročno poliranje mislim,da tukaj odpade strojno poliranje je pa za čistega laika skor mal prezahtavno in z tem ne mislim na to,da je taško ampak na to,da je pri strojnem poliranju treba pazit na kr precej dejavnikov in tudi na lak je treba precej pazit,ker je na robovih lak tanjši in takoj je lahko preveč zapoliran lak.Če se boš sam lotil poliranja ti svatujem,da začnež z čimbolj fino polirno pasto,ker potem še zmeraj lahko greš na bolj grobo,in pa pazi,da laka ne zažgeš in,da na pregibih ne prepoliraš zadeve.A vseeno ti predlagam,da avto pelješ na poliranje k strokovnjaku.Žal ti kaj druzga ne morem predlagat,ker tudi nevem kako globoke so poškodbe.Kakšna slika nebi škodovala
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay So jan 26, 2008 8:11 pm

jaz tud priporočam strokovno poliranje, ker sn na svojem avtu zajebal, s tem ker sem dal "privat" polirat enemu.
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
Uporabniški avatar
mbseat
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne apr 15, 2007 12:19 am
Kraj: Gonjače/Goriška brda

Napisal/-a mbseat So jan 26, 2008 8:24 pm

Hvala za nasvete in predloge.Sem ravno zdaj govoril z mojim kleparjem in mi je rekel da mi bo on to spoliral.Bomo videli ko bo končano kako bo zgledalo.
Še enkrat hvala za informacije.
LP Mitja
www.seat-team.si When emotions come together
 
cayzi
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Po okt 01, 2007 8:41 pm

Napisal/-a cayzi Po apr 14, 2008 7:25 pm

tudi sam sem fasal praske na avtu od mačkov in to tam kjer so mi barvali zadnja vrata...pri ličarju...:(

šele danes opazil... :(

kako se da rešit problem? praska je globoka toliko ko grem z nohtom čez se malo zatakne oziroma čuti zareza. ni sicer prav globoka prav površinsko pa tudi ni.


hvala!
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Po apr 14, 2008 7:54 pm

Zj če se praska občuti z nohtom je vrhja stran laka šla u pm.
Torej ti ne preostane ničesar drugega kot obisk delavnice,kjer to popravljajo
http://www.paintfixpro.si/
Navadno strojno poliranje ti tovrste praske ne bo odstranla,ker lak manjka in mogoče še barva poleg tako,da moraš to izgubo nadomestit z novim lakom in barvo.
Zj lahk daš strojno polirat in ti bojo dodatki in mašila le zadelali prasko in bo trenutno na videz zgledalo vredi a sčasoma se ti dodatki sperejo in ostane ti praska tko,da priporočam obisk ene od delavnic,ki se namensko ukvarjajo z tovrsnimi problemi.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
sinesport
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr feb 20, 2008 10:31 pm

Napisal/-a sinesport Po apr 14, 2008 8:03 pm

ce je globoka praska nebo slo kr je v plehu ,ce je pa rahla pisa pol pa rocno daj
AL SM JACK. MURN MOJ RALY SOVOZNIK
 
cayzi
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Po okt 01, 2007 8:41 pm

Napisal/-a cayzi Po apr 14, 2008 8:59 pm

seat je napisal/-a:Zj če se praska občuti z nohtom je vrhja stran laka šla u pm.
Torej ti ne preostane ničesar drugega kot obisk delavnice,kjer to popravljajo
http://www.paintfixpro.si/


tako kot je tukaj prikazano praska ni. težko pa tudi opišem...

praska recimo kot bi jo naredil maček , pes na avtu. s tem da je tukaj bolj fino tanka zareza v lak. ne vem pa če je šel ravno cel lak v pm.

lp
 
Uporabniški avatar
svizc
Novinec
 
Prispevkov: 392
Pridružen: So mar 24, 2007 5:20 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a svizc Sr apr 16, 2008 7:22 pm

Jaz delam v avtopralnici kjer tedensko tudi poliramo avtomobile, poznam pa par kolegov ki avtomobile polirajo pri avtolicarijih. Lahko ti povem da je poliranje samo zacasno, sploh ce zelis spolirati avto iz mat barve v tako da se ti posveti. Poliranje vecjih prask pa je spet odvisno od tega kako globoke so. Najbolj zajebana za polirat je crna barva, potem pa ji po temnosti oz. svetlosti sledijo ostale. Lahko pa ti pokazem kaj sem jaz doma v garazi izpoliral iz 10 let starega avtomobila(avto je borbo rdece barve!):

Slika
(Sprednja havba. Razlika med spolirano in nespolirano stranjo. Tista bolj siva je nespolirana)

Slika
(blatnik in vrata. Del na levi je spoliran, na desni pa ni)

Slika
(zascitil plastiko)

Slika
(seenkrat havba iz drugega kota)
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Sr apr 16, 2008 7:30 pm

je že res da se sveti, sm na prvi sliki se dober vid da so na žalostn še vedn ostali drobni riseki :D
pač avto potreben enga poštenga poliranja ala t.. f ..... :D
je pa res ja da je črna barva najbl zaf.... od vseh 8)
 
Uporabniški avatar
svizc
Novinec
 
Prispevkov: 392
Pridružen: So mar 24, 2007 5:20 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a svizc Sr apr 16, 2008 7:37 pm

Tisti drobni risi so ves od cesa? To je od avtomatske avtopralnice oz. od krtac ki so tam. Zato pa ljudje bozji bejzte stran od tistih petrolovih pizdarij ki ti zjebejo avto. Ze dalj casa delam v ROCNI avtopralnici in gledam avtomobile ki se hodijo h nam polirat. Predvsem so to avtomobili ki so zmatirali zaradi sonca oz. naravnih dejavnikov, takoj na drugem mestu pa so avtomobili ki se vozijo na krtace. Prejsni lastnik mojega avtomobila je najverjetneje pral avto SAMO v avtomatski pralnici, zato pa je avto tak kot je. Ce pogledam kaj sem dosegel sam doma z poliranjem je razlika kot dan in noc. Res pa da sem avto sam v svoji garazi poliral skoraj celo popoldne, je kar zamudno. Dosezek je pa seveda nasmeh do uses :D :D :D :D :D
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Sr apr 16, 2008 7:41 pm

prosim vas vse,nena idite polirati k http://www.paintfixpro.si/ ... vsaj v mariboru ne....ker je obup! Sem na lastno kožo vido kaki je avto bil ... beli fleki ki so ostali od polirke,ker je en "majster" predolgo držal polirko na enem mestu in so ostali ti fleki.... V garaži pri njemu se ni vidlo ne,ampak ko pa je avto prišel na naravno svetlobo pa se je vse razkrilo
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
cayzi
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Po okt 01, 2007 8:41 pm

Napisal/-a cayzi Sr apr 16, 2008 7:43 pm

jaz sem dal avtopolirat tukaj.
http://www.paintfixpro.si/

tiste praske od mačka + ena rajsica na sprednjem boku od ne vem česa.

tisto na havbi je sedaj bolje čerpav so še vedno rajse - verjetno so bile pregloboke. tisto na boku pa je tudi bolje vendar se vidi, da je v tistem radiu manj nešesa -laka?????!!?!?!

ampak to se vidi samo pod določeni kotom da je nekaj drugače. je to možno da so mi šli tanjšat lak na račun tega da bi mi praska izginila?
kaj to pomeni za naprej da bo tam barva čez čas drugače matirala kot barva drugje...

:(
 
Uporabniški avatar
svizc
Novinec
 
Prispevkov: 392
Pridružen: So mar 24, 2007 5:20 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a svizc Sr apr 16, 2008 7:47 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:prosim vas vse,nena idite polirati k http://www.paintfixpro.si/ ... vsaj v mariboru ne....ker je obup! Sem na lastno kožo vido kaki je avto bil ... beli fleki ki so ostali od polirke,ker je en "majster" predolgo držal polirko na enem mestu in so ostali ti fleki.... V garaži pri njemu se ni vidlo ne,ampak ko pa je avto prišel na naravno svetlobo pa se je vse razkrilo


Polirat se ne naucis preko noci. Treba je par avtomobilov spolirat, potem kdaj pa kdaj kasnega tudi zafukas(se pac zgodi,zacetniske napake), potem pa skozi bolje. Mors vedt katere paste uporabit, vrstni red, kako nanasat, oprema, masine, itd... Moj nasvet je da se avto polira na dnevni svetlobi, najbolje je da na avto sije sonce ter da ni sonce prevec uprto v avto in da ni zunaj vroce. Takrat se namrec vidijo napake in ostale zadeve...
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Sr apr 16, 2008 8:07 pm

@pinny: ja ...si se prevec navzel teme o strojnem profi poliranju :)
pozabljas na nekaj verjetno se vidijo risi itd sej konec koncev je to le v osnovi
poliranje in ne zascita in podobne tehnolosko dovrsene stvari (cairbon, nano paste itd)
torej... preprosto poliranje za 1. teden lepega izgleda (ce seveda vmes ni dezja)
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
cayzi
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Po okt 01, 2007 8:41 pm

Napisal/-a cayzi Sr apr 16, 2008 8:28 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:prosim vas vse,nena idite polirati k http://www.paintfixpro.si/ ... vsaj v mariboru ne....ker je obup! Sem na lastno kožo vido kaki je avto bil ... beli fleki ki so ostali od polirke,ker je en "majster" predolgo držal polirko na enem mestu in so ostali ti fleki.... V garaži pri njemu se ni vidlo ne,ampak ko pa je avto prišel na naravno svetlobo pa se je vse razkrilo


to se je meni zgodilo v LJ!!!!

znoru bom. :(
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Sr apr 16, 2008 8:57 pm

....... MacTron
točn tk k si reku 8)
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a roberto-82 To apr 22, 2008 10:11 pm

js poleram avto z navadno poler pasto ki jo kupiš na petrolu in je kr velka razlika lak je dosti bolj gladek kot prej pa še avto se ful sveti lp :lol:
 
Uporabniški avatar
Denii
Novinec
 
Prispevkov: 295
Pridružen: Po apr 12, 2004 9:15 pm

Napisal/-a Denii To apr 22, 2008 10:22 pm

Mene pa zanima kako urediti naslednjo stvar ? Torej pobarval sem bel avto z akrilno barvo na meglo in zdej kako se lotit poliranja da nekako zgladiš razliko ?
Clean look
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov