Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
error 90
Uporabnik
 
Prispevkov: 1043
Pridružen: Ne nov 23, 2008 1:29 am
Kraj: Novo mesto

Re: vap

Napisal/-a error 90 Pe avg 05, 2011 6:46 pm

S tako kot teče iz pipe :shock:
Slika
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Re: vap

Napisal/-a BBoss Po avg 08, 2011 1:35 pm

error 90 je napisal/-a:S tako kot teče iz pipe :shock:


A dej ga srat... da se ti pol avto prehladi. :twisted:
 
Uporabniški avatar
matey18
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr jan 23, 2008 3:29 pm
Kraj: kranj

Re: vap

Napisal/-a matey18 Po avg 08, 2011 2:36 pm

Lansko leto kupil Lavor Speed v akciji 160€ z vsemi možnimi nastavki. V glavnem glej da bo imel aluminijasto črpalko in ne plastične.

http://www.merkur.si/vrt-in-okolica/vis ... speed.html
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: vap

Napisal/-a AgitatoR To avg 09, 2011 9:15 pm

stenlyt je napisal/-a:Mogoče se malo čudno sliši, samo vseeno.
Pred kratkim sem kupil vap. Sedaj me zanima s kakšno temperaturo vode naj čistim avto?
Mnenja, izkušnje....



Če je tak, da sam ne greje vode, lahko priklopiš tudi direkt na vročo vodo. V obeh primerih je to okol 60°C.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: vap

Napisal/-a joztom Sr avg 10, 2011 11:00 am

Kakšne posebne potrebe za toplo vodo ni. Je pa pomembno, da z dizo ne greš bližje kot 20cm in vedno pod kotom 45°, kot 90° in bližje poškoduje lak. Tičje dreke se ne freza z bližino dize ampak se pomaga z roko ali multifaser krpo. Že prenekateri je poškodoval lak do onemoglosti, ker ni upošteval tega vsega. Še najraje odstopi iberlak na kovinski barvi.
 
Uporabniški avatar
stenlyt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: So avg 16, 2008 8:14 pm

Re: vap

Napisal/-a stenlyt Sr avg 10, 2011 5:48 pm

Hvala za odgovore.
Vap greje vodo do željeno, to sem pozabil omenit.
Se pravi, da s temperaturo ne rabim pretiravat (do cca. 60 stopinj celzija), oziroma ni potrebe. Se bom pa držal navodil, ki so zgoraj omenjene.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: vap

Napisal/-a joztom Sr avg 10, 2011 6:12 pm

Ampak od vseh firm je najboljši originalni Wap, ostalo kot Kärcher je druga liga, nato pa j***a, ki v prvem pomanjkanju vode zaribajo. Wap (Letališka cesta)ima keramične bate tako kot ta pravi Kärcherji. Čiščenje terja nekaj znanja in prenekateri je to tehniko opustil, ker je zaradi neznanja trajno poškodoval lak. Je pa zakon, če je sol na cesti in če kupiš vrtljivo dizo za podvozje, jaz jo imam itak za traktorsko kosilnico prat.
 
Uporabniški avatar
Blink-182-
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Po feb 19, 2007 8:54 pm
Kraj: Škofja Loka

Re: vap

Napisal/-a Blink-182- Če avg 18, 2011 8:36 pm

matey18 je napisal/-a:Lansko leto kupil Lavor Speed v akciji 160€ z vsemi možnimi nastavki. V glavnem glej da bo imel aluminijasto črpalko in ne plastične.

http://www.merkur.si/vrt-in-okolica/vis ... speed.html


kako si kaj zadovoljen?
 
north789
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Pe okt 03, 2008 8:03 pm
Kraj: Domžale z okolico

Re: vap

Napisal/-a north789 Če avg 18, 2011 8:56 pm

Mene zanima kje se lahko kupi sulica to je tista cev na koncu pištole z njo lahko reguliraš snop vode imam pa Lavot Tiger ?
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: vap

Napisal/-a LukL Če avg 18, 2011 9:16 pm

north789 je napisal/-a:Mene zanima kje se lahko kupi sulica to je tista cev na koncu pištole z njo lahko reguliraš snop vode imam pa Lavot Tiger ?

http://www.karcher-kusljan.si/DOMOV.html

tukaj pokliči so tedensko v LJ MB CE tako da no problem in pa cene novih strojev so ugodnejše kot merkur itd... sam ne za tiste tamale pizde s plastično glavo, tiste praktično nočejo prodajati ker vejo da so j**c!
 
bircaboy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po sep 15, 2008 6:29 am

Re:

Napisal/-a bircaboy To jul 10, 2012 8:55 am

shelton je napisal/-a:
mišek je napisal/-a:Men se Lavorjev ne dopade, zato ker motor skoz laufa tudi, ko spustiš pištolo. Pri Kirherju, ko spustiš ročico pištole takoj ugasne. Lavor pa tud potem brezveze laufa in mislim, da to ni najbolj posrečeno za motor in črpalko.


To pa zato, ker ti je crknil samodejni izklop. Tud men se je isto zgodil. Prvič smo menjal, zdj pa pač ugašam pa je.

So pa drugače (razen prej omenjene zadeve) to kvalitetne naprave.


To ti je šel by pass ventil?
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: vap

Napisal/-a pinny So feb 09, 2013 6:44 pm

Kakšne visokotlačnce čistilce uporabljate, mislim proizvajalca ter točen tip? Gledam rang ca. 2.1kw, 140bar, 450l/h. Za Lavorjem ne gledam več, ker ga mi je že serviser odsvetoval. Ga vprašam kakšno črpalko ma, pa pravi to raje ne kupuj ker je slabo zasnovano pa crkuje :D, reku še raje vzemi Comet k je kvalitetnejši. Trenutno gledam za Karcher-jem in Krpanom. Izkušnje? Morda še kaki Elektromashinen?
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: vap

Napisal/-a Patrik_A3 So feb 09, 2013 6:49 pm

Ti lahko takoj povem s čem boš bil zadovoljen - Kärcher . Mi ga imamo doma že od leta 1996, dela še zmeraj prvoklasno. Le en kondenzator smo morali menjati zaradi starosti, ker se je napihno in je včasih varovalko ven metalo ob vklopu - strošek zanemarljiv . Pritisk pa itak dosti močnejši od nekih lavorjev pa neki kometi al kaj pač je tole. Je pa zadeva med home in profesional. Več denarja = več muzike ;) pa še kot zgleda bo laufal par let, ko pa crkne pa spet Kärcher.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: vap

Napisal/-a peroRS Ne feb 10, 2013 5:28 pm

pinny je napisal/-a:Za Lavorjem ne gledam več, ker ga mi je že serviser odsvetoval. Ga vprašam kakšno črpalko ma, pa pravi to raje ne kupuj ker je slabo zasnovano pa crkuje


Buče ti prodaja. Doma imamo 2 Lavorja, eden je star že skoraj 20 let, drugi mislim, da 12 in delata kot urci.
Edina stvar, kar je šla pri obeh je bilo stikalo za vklop/izklop (obraba dela svoje :D ).
Pa še to pokličeš na servis in ti pošljejo po pošti, zamenjaš lahko sam doma, tudi če imaš 2 levi roki. =P
Strošek je bil pa nekih 10-15€ s poštnino.

Tako da...priporočam ;)
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: vap

Napisal/-a LukL Ne feb 10, 2013 5:36 pm

peroRS je napisal/-a:
pinny je napisal/-a:Za Lavorjem ne gledam več, ker ga mi je že serviser odsvetoval. Ga vprašam kakšno črpalko ma, pa pravi to raje ne kupuj ker je slabo zasnovano pa crkuje


Buče ti prodaja. Doma imamo 2 Lavorja, eden je star že skoraj 20 let, drugi mislim, da 12 in delata kot urci.
Edina stvar, kar je šla pri obeh je bilo stikalo za vklop/izklop (obraba dela svoje :D ).
Pa še to pokličeš na servis in ti pošljejo po pošti, zamenjaš lahko sam doma, tudi če imaš 2 levi roki. =P
Strošek je bil pa nekih 10-15€ s poštnino.

Tako da...priporočam ;)



Sorry, ampak takih ne delajo več ;)
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: vap

Napisal/-a peroRS Ne feb 10, 2013 5:39 pm

Ne razumem. Hočeš reči, da novi niso več tako dobri?
Možno, ne bom trdil.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: vap

Napisal/-a tomzzi Ne feb 10, 2013 5:41 pm

peroRS je napisal/-a:
pinny je napisal/-a:Za Lavorjem ne gledam več, ker ga mi je že serviser odsvetoval. Ga vprašam kakšno črpalko ma, pa pravi to raje ne kupuj ker je slabo zasnovano pa crkuje


Buče ti prodaja. Doma imamo 2 Lavorja, eden je star že skoraj 20 let, drugi mislim, da 12 in delata kot urci.
Edina stvar, kar je šla pri obeh je bilo stikalo za vklop/izklop (obraba dela svoje :D ).
Pa še to pokličeš na servis in ti pošljejo po pošti, zamenjaš lahko sam doma, tudi če imaš 2 levi roki. =P
Strošek je bil pa nekih 10-15€ s poštnino.

Tako da...priporočam ;)


+1

Tudi jaz uporabljam Lavor in nimam niti enega samega problema. Tako, da jaz sem zadovoljen.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: vap

Napisal/-a TrijoAdijo Ne feb 10, 2013 5:53 pm

pinny je napisal/-a:Kakšne visokotlačnce čistilce uporabljate, mislim proizvajalca ter točen tip? Gledam rang ca. 2.1kw, 140bar, 450l/h. Za Lavorjem ne gledam več, ker ga mi je že serviser odsvetoval. Ga vprašam kakšno črpalko ma, pa pravi to raje ne kupuj ker je slabo zasnovano pa crkuje :D, reku še raje vzemi Comet k je kvalitetnejši. Trenutno gledam za Karcher-jem in Krpanom. Izkušnje? Morda še kaki Elektromashinen?


Karcher K5.520 - zaenkrat odlično :mrgreen:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: vap

Napisal/-a yashica Ne feb 10, 2013 6:10 pm

Z Lavorjem ni nič narobe samo tistih modelov, ki imajo plastično črpalko se je za izogibat, enako velja za ostale znamke. Črpalka mora biti iz aluminija ali medenine pa načeloma ni težav. Sam imam dva karcherja, model K 7.20mx in profi z grelcem vode do 80°C hds 5/15ux in ni nobenih težav http://www.youtube.com/watch?v=k8U_ezwsEL8
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: vap

Napisal/-a grahovc Ne feb 10, 2013 8:39 pm

lavor raptor. dela kot urca že 2 leti ;)
OCD (Obsessive car detailer)
Poliranje by Grahovc
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov