Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Dego
Novinec
 
Prispevkov: 242
Pridružen: Pe jan 14, 2005 2:03 pm

wap

Napisal/-a Dego Če okt 23, 2008 8:38 pm

no kupu bi si neki vap (visokotlačni čistilec)za avto(za drugo se nebo uporabljalo) pa me zanima kake stroje imate vi kaj doma? klko barov,nstavki uporabni ono tisto,kaj vse? pa neka primerna cena, ker niam pojma klko to sploh stane :)
nebo pa se zdaj spet tako pogosto uporabljalo tak da je lahko neka kikiriki firma
pa fajn bi blo da je seveda čim manj dela da lahko začnem čimprej prat, se pravi da se hitro odmota/zamota cev,kabl...
Francozi delajo parfume, nemci pa avte!
 
Uporabniški avatar
timm
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: So feb 28, 2004 12:36 pm

Napisal/-a timm Če okt 23, 2008 9:44 pm

Če bi rad na hitro pripravil na pranje in potem tudi pospravil, potem išči takega, ki ima vgrajen kolut za navijanje cevi za pranje. Dosti doma uporabljamo visokotlačne čistilci in vem, da je na kolut najhitreje. :-)

Zadaj se vidi del tistega koluta za cev. Imeli smo včasih nekaj podobnega te znamke in je bil dober. Glej pa toliko, da ima okoli 120 barov in bo za avto več kot dovolj.

http://www.jet-wash-direct.co.uk/imgs/p ... erwash.jpg
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Napisal/-a berlonso Če okt 23, 2008 9:53 pm

jst sm kupu lih tako kot ti z namenom večinoma avto pucat, pa sm biu ful razočaran. u bistvu ne opuca veliko. mušice in druge bulj trdovratne reči ostanejo kamor so ble. prah, blato ,zemlju itd pa opuca uredi. kupu sm ga u Hoferji za 140eur, meu je max moči 150bar, pretok pa nevem več. uglaunem nesu sm ga nazaj in so mi (res prjazno in brez problema) vrnili keš. znamka pa je bla King Kraft al neki tazga. pomojem je dosti bolj učinkovit tisti ki ma še na dizel zraven da segreje vodo. ga ima bratranc pa ga je 2x rabu:). samo nevem kolko je učinkovit (mislm da so mušice vselih ostale) je pa cena dosti dosti višja. ;)
 
Uporabniški avatar
timm
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: So feb 28, 2004 12:36 pm

Napisal/-a timm Če okt 23, 2008 10:00 pm

Imamo profesionalnega diesel na paro in 180 bari pa glih tako fajn zasušene mušice ne spravi kar s prvim potegom dol.
Najboljš je najprej fajn razmočit potem pa z gobico oprat.
 
Uporabniški avatar
_YUGO-GVX_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1583
Pridružen: Po mar 21, 2005 3:20 pm
Kraj: Črnomelj

Napisal/-a _YUGO-GVX_ Če okt 23, 2008 10:02 pm

imamo doma nekaj takega kot je napisal @berlonso in je res brezveze. če je zamazano je potrebno vseeno drgnit. zato mi je navaden šlauf in goba še zmeraj zakon. da ne govorim o pospravljanju nastavkov, šlaufov in kabla...
litr bencina, litr olja ;)
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Napisal/-a berlonso Če okt 23, 2008 10:07 pm

ja jst sm jmu kabel za navit in na hrbti mašine je biu predal kamor si zložu nastavke taku da je blo kar praktično kar se tega tiče.
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Napisal/-a Mgajvr Če okt 23, 2008 10:08 pm

ob pravilni uporabi zna vap zelo dobro čistit razne površine.ne morš pa prčakvat da bo zdaj delal čudeže. js mam enga starega kirherja že okol 8 let pa sicer komaj še dela, ampak vseeno očisti tko kot treba. najprej začneš na sprednjem delu potem kolesa pa vrata pod letvicam, potem pa streha in vse ostalo.ko prideš naokol spet ponoviš vajo pa se že pozna učinek, to pa zato ker mušice in ostalo nesnago namočiš in gre veliko lažje stran. ne morš pa prčakvat od vap-a da bo v dveh minutah avto opran.
 
Uporabniški avatar
timm
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: So feb 28, 2004 12:36 pm

Napisal/-a timm Če okt 23, 2008 10:11 pm

Pa lahko je nevem kak dober visokotlačnik pa je še vseeno treba gobico vzet v roke in pa mal šampona... Ali pa vsaj z jelenjo kožo na konco fajn obrisat pa je tud dobro. Pa še za kondicijo je fajn mal razgibavanja. :-)
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana
 
Uporabniški avatar
dskrab
Novinec
 
Prispevkov: 421
Pridružen: Sr maj 04, 2005 10:05 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dskrab Pe okt 24, 2008 7:44 am

Najboljš je navaden šlavf, ti špricaš, tvoja ženska ti pa v kopalkah z gobo avto pere :D
Hecam se.

Jest imam Karcherja in sem zelo zadovoljen, tukaj ni samo pritisk važen ampak glej bolj koliko pretoka vode zmore. Valda ti tak hobiprogram vap ne bo delal čudeže, ampak moraš zraven še tut kej podrgnit. Jaz namesto gobe uporabljam krtačo na štilu, tako, kot jo uporabljajo prevozniki za buse prat in je super. Vap je tut fajn, ker z njim ne porabiš velik vode. Tko, da izberi mal boljšega da boš imel za nekaj časa. Se tut mal boljši so zdej kr poceni.
Sej nimaš kej! Tko je pa nč drugač!

It`s not just JDM. It`s a LIFESTYLE !
 
Uporabniški avatar
oorosh
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 513
Pridružen: Sr okt 11, 2006 4:10 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a oorosh Pe okt 24, 2008 8:16 am

Doma imam neko poceni no-name zadevo iz Obija za 100€ in definitivno priporočam kaj boljšega in posledično dražjega. Ker, ko imam avto res fajn umazan ga raje peljem v avtopralnico kot pa da se zafrkavam z kvazi-vapom.
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Pe okt 24, 2008 8:18 am

js mam enga modrga elektromachinen al kva, mislm da iz bauhausa za nekih blaznih 80€.

zadeva sicer dela odlicno, sam ma pa eno napako. ko prtisnes rocko za spricat, se pol ne izklop dokler ne ugasnes wapa, ocitn neka serijska napaka al kaj.. na zacetku je delal pol pa ne vec. sam drgac pa opere super.

sm pa delu svoj cas v avtopralnici in tut un pro wap ucasih ne spere music dol, je treba z uno grobo gobico postrgat pol...

teli cheap wapi so za svoj dnar prou fajn.
 
Uporabniški avatar
M4rko
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Ne jan 02, 2005 10:33 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a M4rko Pe okt 24, 2008 10:49 am

Mi imamo enga takrat najcenejšega (v akciji) LAVOR speed (merkur) :D Na avtu ga še nisem sprobal.. Drugo leto :)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Pe okt 24, 2008 1:23 pm

nevem od kje vam ideja da vap mora ceu avto spucat u nulo.te so res bose.
jst mam doma vap za 30 eur,pa sm zlo zadovoljen.men je vazn da mi spre stran prah pa blato in kamencke/pesek,da potem k z gobico peres avto ne praskas barve z unimi kamencki.to da bi ti pa vap kr postrgau dol musice k so na avtu ze en teden in to kar brez kaksnih cistilnih sredstev ta je pa res mem.
Ni vse res kar napišem
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Pe okt 24, 2008 2:00 pm

Men se Lavorjev ne dopade, zato ker motor skoz laufa tudi, ko spustiš pištolo. Pri Kirherju, ko spustiš ročico pištole takoj ugasne. Lavor pa tud potem brezveze laufa in mislim, da to ni najbolj posrečeno za motor in črpalko.
Jaz pripšoročam Kircherja. Je pa tak, mi ga mamo doma pa tud, ko sem ga kupil sem mislil kak bo to fajn za avto, samo zdaj ga pa redkokdaj uporabim za avto, mogoče takrat, ko je res vsran. Tečno je vse tiste kable razvijat, pa podaljšek, potem ker nimamo asfalta in če je blato je vse to usrano in kak češ potem tist skupaj zvijat, moreš še prej to kablovje spucat. Tako da večinoma ga uporabljam za pranje kmetijske mehanizacije.
 
Uporabniški avatar
shelton
Novinec
 
Prispevkov: 322
Pridružen: To nov 16, 2004 1:53 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a shelton Pe okt 24, 2008 3:24 pm

mišek je napisal/-a:Men se Lavorjev ne dopade, zato ker motor skoz laufa tudi, ko spustiš pištolo. Pri Kirherju, ko spustiš ročico pištole takoj ugasne. Lavor pa tud potem brezveze laufa in mislim, da to ni najbolj posrečeno za motor in črpalko.


To pa zato, ker ti je crknil samodejni izklop. Tud men se je isto zgodil. Prvič smo menjal, zdj pa pač ugašam pa je.

So pa drugače (razen prej omenjene zadeve) to kvalitetne naprave.
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Napisal/-a xandrej Pe okt 24, 2008 3:32 pm

Nekje najboljše varijante za te stvari so karcher (išči z jeklenim motorjem) ter LAVOR. Če kupiš eno od teh dveh za nekje 250€ boš imel mir 15 let... Naš Karcher je star ene 15 let pa dela BP!
 
Uporabniški avatar
M4rko
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Ne jan 02, 2005 10:33 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a M4rko Pe okt 24, 2008 3:53 pm

hm lavor se meni ugaša oz. zažene ko pritisnem na pištolo :)
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Napisal/-a =swen= Pe okt 24, 2008 4:31 pm

Tudi jaz uporabljam Lavorja in je zelo vredu. Dela odlično, tako da ko spustiš ročko se takoj ugasne na standby mode.
;)
Slika
 
Uporabniški avatar
stenlyt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: So avg 16, 2008 8:14 pm

Re: vap

Napisal/-a stenlyt Pe avg 05, 2011 5:10 pm

Mogoče se malo čudno sliši, samo vseeno.
Pred kratkim sem kupil vap. Sedaj me zanima s kakšno temperaturo vode naj čistim avto?
Mnenja, izkušnje....
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov