Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

čiščenje sedežev - katero čistilo

Napisal/-a ghandaed Po okt 27, 2008 4:29 pm

Stvar je taka. Po osmih letih uporabe se je navkljub rednemu sesanju v sedežih nabralo toliko neke svinjarije, da vsakič ko udariš po zicu ven šine oblak prahu. Sem že probal s krtačenjem in globinskim čiščenjem, ki sicer za silo pomaga ampak to ni to.

Torej, pozna kdo kakšno čistilo, ki bi čim bolje ven potegnilo ali pa vsaj nekako zleplo prah?
 
Uporabniški avatar
blind3k
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 584
Pridružen: Ne avg 19, 2007 11:27 pm
Kraj: Ljutomer,Koper

Napisal/-a blind3k Po okt 27, 2008 5:07 pm

kako si pral z globinskim brez čistila? Kupi pravo čistilo za globinsko čiščenje sedežev.

Ali pa moje priporočilo, pelaj v profesionalno čistilnico
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Napisal/-a ghandaed Po okt 27, 2008 5:13 pm

ja globinsko sem do zdaj samo z vodo, pa se to bolj nezno ker me jemalo strah ha airbag elektroniko v sedezih.

imas kaksno cistilo v mislih? v vsakem primeru bi to sam delal ker 100 eur cistilnici ne dam.
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Po okt 27, 2008 5:42 pm

dejansko če greš z dobrim sesalcem in vodo gre svinarija ven - tud madeži
z raznimi kemikalijami znaš nardit sranje
pri cliotu k je mel svetlo zelene zice sm hotu vn spravt kokakolo- pa je bil madež samo še večji- z vodo je šlo pa pol vse vn
lp
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Po okt 27, 2008 10:20 pm

Jst kupujem na hrvaških pumpah en sprej, ki ti nardi peno. Pošpricaš po sedežih in pustiš 10 minut, da se pena vpije v sedeže in potem z navadnim sesalcem posesaš - vse ščisti brez problemov.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Napisal/-a Slicker Po okt 27, 2008 11:24 pm

tut pri nas se jo da dobit in sicer je od kenta, cena pa mislm da okol 10€.
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Napisal/-a ghandaed To okt 28, 2008 8:49 am

Fino. To sem zelel slisat.

@nebivedu bi te pa prosil, ce vrzes pogled na tisto piksno pa mi poves katere znamke oz. kako se imenuje sprej.
 
Uporabniški avatar
dnovak24
Uporabnik
 
Prispevkov: 858
Pridružen: Ne nov 12, 2006 7:32 pm

Napisal/-a dnovak24 To okt 28, 2008 11:46 am

mislim, da je od armorala isto k našpricaš pa počakaš nato pa pobrišeš al posesaš. PR nam majo v šparu to 6€.
 
BC
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: Če mar 09, 2006 3:18 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a BC To okt 28, 2008 1:19 pm

lahko probaš tudi z globinskim čistilom za notranjosti čelad. morali bi ga imeti v vsaki trgovini z moto opremo...

( http://www.wackchem.com/s100-helmet-lin ... eaner.html
http://www.webbikeworld.com/r3/helmet-c ... t-care.htm )
I drive recklessly, I take a lot of chances, I never repair my vehicles and I don't believe in traffic laws.
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith To okt 28, 2008 1:35 pm

mislm, da ce polijes sedez z vodo nebos prou hudo skodil senzorju airbaga. take stvari kot so polivanje tekocin po sedezu so predvidene, ko se nacrtujejo stvari.

js mislm, da navadn cet al pa neko cistilo za tekstil ali tepihe v kombinaciji s krtacko in sesalcem, ki sesa vodo, nebi smel bit problem. v koncni fazi je to pac se eno blago in zato ker je v avtu ni nobena visja znanost. :)
 
Uporabniški avatar
blind3k
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 584
Pridružen: Ne avg 19, 2007 11:27 pm
Kraj: Ljutomer,Koper

Napisal/-a blind3k To okt 28, 2008 2:52 pm

pa tudi neboš verjetno pral z prižganim avtomobilom, ampak ugasnjenim in še potem pustil da se posuši vse skup do 100%
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Napisal/-a ghandaed To okt 28, 2008 3:17 pm

to že. Čeprav po vremenu sodeč počasi minevajo dnevi ko bi se dalo kar koli močit notranjost ne da bi se potem en teden sušilo :?
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 To okt 28, 2008 4:49 pm

sem dal globinsko čistit globinsko cel avto in predvidevam da niso nekaj fejst zmakali sedežev,vendar je kljub temu mi začela lučka za air bag svetit. ko sem pa peljal na servis pa me je prvo vprašal ali sem dal globinsko kaj čistit sedeže,ker so bli neki konektorji od vode poškodovani oz. vlage (zgodilo se na audi a3).

v meganu sem probal tisto peno v tubi in ko sem pošprical na sedeže,sem pustil da deluje in nato posesal,pa je blo tolko nekega belega praha v sedežih tak da jaz s tem nisem nič rešo.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
svadreb
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Če apr 21, 2005 9:25 am

Napisal/-a svadreb Sr okt 29, 2008 9:05 am

Jaz imam najboljše izkušnje s SONAX sprejem-peno za čiščenje avtomobilskih sedežev. Kupil sem ga na Petrolu, je pa v zeleni piksni. Cene se ne spomnim. Sedež najprej posprejaš (pa pazi, ker rata velik pene), pustiš par minut, potem fajn podrgneš z gobo in posesaš. Po potrebi postopek ponoviš. Jaz sem tako očistil svetlo sive sedeže in sem bil zelo zadovoljen. Pred tem sem poskušal tudi z Vanish čistilno peno za oblazinjeno pohištvo, pa ni bila tako dobra, pa še dolgo se je sušila.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Sr okt 29, 2008 9:25 am

svadreb je napisal/-a:Jaz imam najboljše izkušnje s SONAX sprejem-peno za čiščenje avtomobilskih sedežev. Kupil sem ga na Petrolu, je pa v zeleni piksni. Cene se ne spomnim.......


TOČNO (5.5 eur) spuca vse živo(zelo uporabno tudi v hiši ali stanovanju; vedno mora bit "piksna" doma.....))
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Sr okt 29, 2008 5:05 pm

svadreb je napisal/-a:Jaz imam najboljše izkušnje s SONAX sprejem-peno za čiščenje avtomobilskih sedežev. Kupil sem ga na Petrolu, je pa v zeleni piksni. Cene se ne spomnim. Sedež najprej posprejaš (pa pazi, ker rata velik pene), pustiš par minut, potem fajn podrgneš z gobo in posesaš. Po potrebi postopek ponoviš. Jaz sem tako očistil svetlo sive sedeže in sem bil zelo zadovoljen. Pred tem sem poskušal tudi z Vanish čistilno peno za oblazinjeno pohištvo, pa ni bila tako dobra, pa še dolgo se je sušila.


A to posesaš z običnim sesalcem?
Slika
 
svadreb
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Če apr 21, 2005 9:25 am

Napisal/-a svadreb Če okt 30, 2008 7:37 am

stench je napisal/-a:
svadreb je napisal/-a:Jaz imam najboljše izkušnje s SONAX sprejem-peno za čiščenje avtomobilskih sedežev. Kupil sem ga na Petrolu, je pa v zeleni piksni. Cene se ne spomnim. Sedež najprej posprejaš (pa pazi, ker rata velik pene), pustiš par minut, potem fajn podrgneš z gobo in posesaš. Po potrebi postopek ponoviš. Jaz sem tako očistil svetlo sive sedeže in sem bil zelo zadovoljen. Pred tem sem poskušal tudi z Vanish čistilno peno za oblazinjeno pohištvo, pa ni bila tako dobra, pa še dolgo se je sušila.


A to posesaš z običnim sesalcem?


Pena ne naredi neke pretirane mokrote, zato lahko sesaš s čisto običajnim sesalcem s papirnato vrečko. Pa tudi posuši se vse kar hitro. Jaz sem to delal poleti, ko je bilo vroče in je bilo res suho v uri ali dveh, medtem ko z Vanish peno se pa ni in ni posušilo.
 
awb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: So mar 08, 2008 8:11 am

Napisal/-a awb Ne maj 30, 2010 1:41 pm

Zanima me, s katerim čistilom bi lahko očistil del avtosedeža?

Slika

Uploaded with ImageShack.us[/img]
 
awb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: So mar 08, 2008 8:11 am

Re:

Napisal/-a awb Če mar 08, 2012 1:17 am

awb je napisal/-a:Zanima me, s katerim čistilom bi lahko očistil del avtosedeža?

Slika

Uploaded with ImageShack.us[/img]


Cau,

Kaj na zadnje vprasanje noben ne ve odgovora?
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov