Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Miholl84 Po jan 25, 2010 10:40 pm

ja vprašal bi še to, ko je avto enkrat suh,je še kakšna nevarnost da udarijo kakšni fleki ven,ki se jih ne vidi ko je material vlažen. Mislim predvsem na razne bele lise ki so posledica kašnih politih stvari ali pa človeškega potu in podobno...
C u O r E S p O r T i V o
 
Uporabniški avatar
NoSpeedNoFun
Novinec
 
Prispevkov: 390
Pridružen: So jun 05, 2004 12:25 am

Napisal/-a NoSpeedNoFun Po jan 25, 2010 11:09 pm

Miholl84 je napisal/-a:ja vprašal bi še to, ko je avto enkrat suh,je še kakšna nevarnost da udarijo kakšni fleki ven,ki se jih ne vidi ko je material vlažen. Mislim predvsem na razne bele lise ki so posledica kašnih politih stvari ali pa človeškega potu in podobno...

Ko je suh 100% ne pride do flekov. Zna pa nastati tezava, ce je zelo zmočen sedeč in je na vrhu suh, ko se vsedes nanj pa pride mokro gor in lahko ostane lisa...
Ampak to je v primeru, da je sedez zelo moker, vec, kot liter vode na sedez in, da se ne posusi. JAz pri normalno umazanem sedezu porabim ca pol litra praska/vode in nisem imel nikoli tezav...
Koliko pa ostali zmocite sedeze?!
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Miholl84 Po jan 25, 2010 11:11 pm

Uf pol litra na zic, to se mi zdi pa kar precej...no je pa odvisno kakšen je zic. Če je cel v blagu (stranice,hrbtišče) ali je v delnem skaju, se prec pozna. Kolikor sem jaz sebe kontroliral mislim da ne porabim toliko na sedež, sem pa ugotovil da je poraba čistila in vode zelo podobna...upam samo da ne spiram premalo
C u O r E S p O r T i V o
 
Uporabniški avatar
NoSpeedNoFun
Novinec
 
Prispevkov: 390
Pridružen: So jun 05, 2004 12:25 am

Napisal/-a NoSpeedNoFun Po jan 25, 2010 11:24 pm

Eh, je** ga! JE pa veliko lazje scistiti, ce bolj namocis :)
Sami praski pa naceloma ne bi smeli skoditi, ce ostanejo na sedezu poleg tega lepse disi, stranka vedno prvo opazi kako disi v avtu in ne kako je cist, moj glas je ZA, da ostane vonj v avtu.
Ce vzames za primer un wanis oxi, ko je bila reklama... tam si nanesel peno in posesal, nic spiranja. Enako je z ciscenjem z peno. Ce bi po peni moral spirati ni nobene poante pene, ker pa s spiranjem namocis sedez... Sam sem ze videl, da ne spirajo praska.
JAz uporabljam 10% mesanico, zdaj probavam cistilo od Silco in sperem le enkrat.
Če je kje bolj umazano, ko uporabljam bolj koncentrirano tam sperem veckrat.
To seveda velja za sedeze, ki niso zelo umazani. CE je sedez umazan si prisiljen veckrat spirati (dokler ne povlece ciste vode).
MAlo cistila na riti pa ne skodi, a ves koliko ga spijemo tisti, ki pijemo stock colo. ZA vsak pozirek drug kozarec :)
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Miholl84 Po jan 25, 2010 11:28 pm

A pa ti kaj krtačiš sedeže?

Kaj pa uporabljaš od čistil? Jaz imam zaenkrat samo od Fraberja eno čistilo...
C u O r E S p O r T i V o
 
Uporabniški avatar
NoSpeedNoFun
Novinec
 
Prispevkov: 390
Pridružen: So jun 05, 2004 12:25 am

Napisal/-a NoSpeedNoFun To jan 26, 2010 12:00 am

Če je sedeš na oko čist, brez vidnih flekov ga podrgnem samo z roko, da malo bolj vtrem cistilo, pustim kako minuto in posesam. V kolikor so prisotni fleki, ki ne gredo po tem postopku dol uporabim krtačo.
Krtačo uporabljam le v 10%, ker če je gor le umazanija od rok recimo (na robovih sedezev ali okoli kljuk, rocajev) predhodno pospricam z bolj koncentriranim cistilom(samo tam, kjer je bolj umazano) in gre navadno dol.
Pomembno se mi zdi, da si prej dobro ogledas sedez, ker, ko je moker fleki niso tako vidni.
Ze nekaj let pa uporabljam eno staro krtaco za cevlje, je precej mehka in neunicljiva.
Trdih krtac, tipo scetk za nohte pa se ogibam, ker je pretrda.
PA se ena slaba stran scetkanja je, da kaj hitro lahko poskodujes sedes(predvsem pa strop in polico v pritljazniku). MEni se je zgodilo, ce se prav spomnim na eni R21, da sem krtacil, ko sem posesal pa je bilo vse muckasto... pred sesanjem nisem niti opazil tega, da se mucka(bilo je malo, samo videlo se je).
Trenutno imam Silco TEX, glede na ceno se mi zdi OK. Nisem se prisel do mocne umazanije, za "osvezitev" je odlicen. Disi po pomaranci, me prime, da bi kar spil :)
Uporabljal sem tudi cistilo od rupesa, karcherja. Pred tem pa pa cistila iz Benta (zivel tam zraven). Bentocva cistila so fantasticna, samo relativno draga in premocan vonj po kemiji.
Zdaj se odpravljam, da bom narocil od Megs. Sem v fazi poskusanja, ker prej nisem tako pogosto tega delal, zdaj pa kar rad posesam, se mi pa zdijo vsa dokaj podobna(nobeno ne izstopa). Se mi pocasi zamerja poliranje :)
Jaz te stvari pocnem za hobi. Se spomnim, ko sem sel kupit polirko. Kupil sem jo sam sebi za rojstni dan... Sesalec za bozicka. Prvi komplet past, voskov cunj, gobic pa za zenin dopust, ko je ni bilo doma, da sem lahko zapravljal... :) In potem delam nekaj tednov zaporedoma, in premor. Zdaj sem po pol leta naredil spet avto in imam booked do marca :)
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a Skubic To jun 12, 2012 1:05 pm

Vprašanje glede puzzi-ja, pa tudi za druge globinske sesalce... a je s takim možno sesati tudi na suho, brez vode, al je vsako čiščenje potem vodno? In pa, ali se še zmeraj splača kupit Karcherja al je za domačo rabo tudi kaj drugega dobrega? Nisem pa tako bogat, da bi poceni kupoval :)
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a yashica To jun 12, 2012 3:34 pm

Skubic je napisal/-a:Vprašanje glede puzzi-ja, pa tudi za druge globinske sesalce... a je s takim možno sesati tudi na suho, brez vode, al je vsako čiščenje potem vodno? In pa, ali se še zmeraj splača kupit Karcherja al je za domačo rabo tudi kaj drugega dobrega? Nisem pa tako bogat, da bi poceni kupoval :)


Ker sem v fazi kupovanja globinskega sesalca se pridružujem vprašanju.

V uči mi je padel Karcher Puzzi 100 Super, ki je v akciji za 470€. Je vreden nakupa :?: Vsako mnenje je dobrodošlo.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a pavlich To jun 12, 2012 4:07 pm

kontaktirajte uporabnika csf, vsaj meni je zrihtal dobro zadevo ;)
 
Uporabniški avatar
106
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 561
Pridružen: Sr mar 15, 2006 1:06 pm
Kraj: Tukaj

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a 106 To jun 12, 2012 6:25 pm

yashica je napisal/-a:
Skubic je napisal/-a:Vprašanje glede puzzi-ja, pa tudi za druge globinske sesalce... a je s takim možno sesati tudi na suho, brez vode, al je vsako čiščenje potem vodno? In pa, ali se še zmeraj splača kupit Karcherja al je za domačo rabo tudi kaj drugega dobrega? Nisem pa tako bogat, da bi poceni kupoval :)


Ker sem v fazi kupovanja globinskega sesalca se pridružujem vprašanju.

V uči mi je padel Karcher Puzzi 100 Super, ki je v akciji za 470€. Je vreden nakupa :?: Vsako mnenje je dobrodošlo.


Ko smo mi kupovali doma smo tud gledali te Puzzije samo to je samo za mokro sesanje kolkor se prav spomnem plus tega tukaj nekje na forumu piše da bi se naj kr hitro zlomila neka ročka katera pol kot nadomestna stane okrog 100€ na koncu je padla odločitev za Elektro Maschinen VC 6401 kateri je mokrosuhi pa še 3x bolj močn od puzzija stane tam nekje 450€.
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a Skubic Sr jun 13, 2012 8:51 am

Hvala!
Morda še kakšno mnenje?
Se mi pa zdi fino, da lahko sesaš tudi "suho", da ne potrebuješ potem dveh škatel oziroma sesalcev, ampak lahko z enim vse zrihtaš...
 
Uporabniški avatar
georgEt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Po apr 02, 2012 10:25 am

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a georgEt Sr jun 13, 2012 11:33 am

Jest sm si kupil kar od Topperja. Mislim da pride cca 600-700€ samo sesalec. Trenutno maximalno zadovojen, le za sesanje bajte ni ravno priročen =P
Me je pa z vsemi zadevami zraven prišlo malce čez 800€. Se pravi 4m cevi za vodno sesanje in 2.5m cev za suho + vse kar pride na koncu cevi :)
Je pa za suho in vodno sesanje
Tkole zgleda
Slika
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a Skubic Sr jun 13, 2012 3:50 pm

Huh, vse lepo in prav, ampak to je pa malo preveč denarja zame... nekje 450-500€ MAKS (!!). Verjamem pa, da z njim postoriš vse in še več ;)
 
Uporabniški avatar
georgEt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Po apr 02, 2012 10:25 am

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a georgEt Sr jun 13, 2012 6:34 pm

Sm spregledov, moja napaka :)

Sm pa tudi sam spravu par modelov, ki so zgorej omenjeni :D

lp
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a Skubic Če jun 14, 2012 9:14 am

georgEt je napisal/-a:Sm spregledov, moja napaka :)

Sm pa tudi sam spravu par modelov, ki so zgorej omenjeni :D

lp


? :)
 
Uporabniški avatar
georgEt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Po apr 02, 2012 10:25 am

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a georgEt Če jun 14, 2012 9:59 pm

V planu je kupit še enega manjšega :D Tale je neprimeren za prevoz. Ko je poln ima konkretno težo :D Nočem pa kupit kar nekaj in raje preberem druga mnenja.
Ker prodajalec hvali svojo robo, navadni smrtniki pa povejo dejansko in predvsem uporabno mnenje ;)
 
Uporabniški avatar
MaLiNoVc
Novinec
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po jan 12, 2009 5:48 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a MaLiNoVc Če jun 14, 2012 10:48 pm

Sam imam globinski sesalec ''low budget'' in je res bomaba za ta denar :) Sam sem res zelo zadovoljen z njim :)

http://www.liv.si/sesalniki/extra.html

Ga naložim v avto(mini) in grem lahko tud na dom spucat kakšno sedežno al pa kej :)
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a Skubic Pe jun 15, 2012 8:43 am

koliko pa je to denarja? v čem se en takle razlikuje od kakšnih dražjih - predvsem moč al kako?
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a =swen= Pe jun 15, 2012 9:12 am

Enakega imam tudi sam in sem povsem zadovoljen. Z drugimi vodnimi še nisem sesal tako da dam težko kako primerjavo.
Očistil sem že kar nekaj sedežnih garnitur in notranjosti avtomobilov pa ničesar ne pogrešam in sem z njim zadovoljen.

Tu sem celo še nekaj slik naredil, da vidiš ročko, razdrt sesalec.
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a =swen= Pe jun 15, 2012 9:15 am

Aja še glede cene. Takrat sem zanj dal po spominu nekje 140€-150€.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov