Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a Skubic So jun 23, 2012 5:49 pm

yashica je napisal/-a:Agonija iskanja primernega sesalca se je po dolgem času končala na Brnčičevi 47. Predvideni znesek sem krepko presegel, vseeno lahko rečem, da sem od danes ponosni lastnik sesalca Hyla NST.
Ker se tako kot ob nakupu novega avtomobila spodobi doplačati kakšen kos dodatne opreme, tudi tu ni bilo izjeme. Končna cena za gotovino 870€ :pij: Upam, da bo dobro služil :mrgreen:

Lp


Čestitam! :)

Sam bom verjetno šel v Črnuče po Livovega, čeprav je tvoj sigurno bomba, sem jaz bolj finančno omejen :)

PS - kakšna pa je potem razlika med globinskim sesalcem za 200 in 900 €? Vse krtače in možni priključki?
 
Uporabniški avatar
MaLiNoVc
Novinec
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po jan 12, 2009 5:48 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a MaLiNoVc So jun 23, 2012 6:26 pm

Skubic je napisal/-a:
yashica je napisal/-a:Agonija iskanja primernega sesalca se je po dolgem času končala na Brnčičevi 47. Predvideni znesek sem krepko presegel, vseeno lahko rečem, da sem od danes ponosni lastnik sesalca Hyla NST.
Ker se tako kot ob nakupu novega avtomobila spodobi doplačati kakšen kos dodatne opreme, tudi tu ni bilo izjeme. Končna cena za gotovino 870€ :pij: Upam, da bo dobro služil :mrgreen:

Lp


Čestitam! :)

Sam bom verjetno šel v Črnuče po Livovega, čeprav je tvoj sigurno bomba, sem jaz bolj finančno omejen :)

PS - kakšna pa je potem razlika med globinskim sesalcem za 200 in 900 €? Vse krtače in možni priključki?


Razlika ti je v moči črpalke, prostornini posode za šampon, moči motorja, itd... :) Sej zdej če si finančno bolj sposoben boš itaq vzel boljšega ampak ne pravim da je Extra 2000 slab.. Meni služi super in me prav nič drži da bi mogo pa zdej enga dražjega kupit..


Lp
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a yashica So jun 23, 2012 7:15 pm

@georgEt:
Poročam, ko ga konkretno sprobam z vsemi dodatki vred ;) Enakega mnenja je soseda in nekaj znancev za katere kljub dolgoletemu poznanstvu nisem vedel, da imajo v lasti hylo oops

@Skubic:
Hvala za čestitke. Tudi sam sem sprva kupoval v rangu od 300 do 500€ vendar sem se po priporočilih znancev, krajšem testiranju sesalca (posodila ga je soseda) in dejstvu, da imamo doma osebo s hudo alergijo odločil za omenjeni model. Pika na i pri končni odločitvi je bila navedba osebe, ki testira vse vrste sesalnih naprav za katere je potrebno pridobiti certifikat za prodajo, tako pri nas kot v tujini.
Ta oseba mi je dejala" Pozabi na tehnične podatke, pri merjenju vleka je hyla dosegla vrh možnega vodnega stolpca. Hyla je vrhunski slovenski sesalec, plod slovenskega znanja in ga toplo priporočam"

Komplet, ki sem ga vzel še zdaleč ni popoln. Vrh ponudbe predstavlja model GST, ki je nadgradnja modela NST s tem, da so karakteristike enake. Komplet z vsemi dodatki stane 1600€ :DDD

Sama izdelava sesalca in ostale opreme je na res visokem nivoju.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a Skubic Po jun 25, 2012 1:02 pm

No sej hvala bogu da imajo od - do in si lahko vsak zbere tisto kar potrebuje :) jaz bom verjetno ta teden kar poklical tisti kontakt s prejšnje strani in vzel Extra 2000, ker danes sem ponovno ugotovil, da rabim (vsaj za avto, pa še kup drugi stvari) en globinski sesalec :)
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a Skubic To jun 26, 2012 6:25 pm

Danes sem šel pogledat Extra 2000 od liva. Tisti, ki ga uporabljate - ali kdaj sesate z vrečko, ali vedno direkt v posodo? Al vedno sesate še z vodo zraven? Pa koliko kej menjate tisto peno, ki pride na motor (filter)? Kolikšna je kaj poraba čiste vode? Glede na to, da zgleda bolj low budget - je vseeno dober za 1x na teden sesanje?
Malo kompliciram, sorry :)
 
Uporabniški avatar
MaLiNoVc
Novinec
 
Prispevkov: 266
Pridružen: Po jan 12, 2009 5:48 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a MaLiNoVc To jun 26, 2012 6:56 pm

Skubic je napisal/-a:Danes sem šel pogledat Extra 2000 od liva. Tisti, ki ga uporabljate - ali kdaj sesate z vrečko, ali vedno direkt v posodo? Al vedno sesate še z vodo zraven? Pa koliko kej menjate tisto peno, ki pride na motor (filter)? Kolikšna je kaj poraba čiste vode? Glede na to, da zgleda bolj low budget - je vseeno dober za 1x na teden sesanje?
Malo kompliciram, sorry :)

Serbus.

Sesaj direkt v posodo. Jz ga mam trenutno kar brez pene :) Pa sesaj kulk ti je želja sej boš vido da nima kej bit :) Glede vode pa odvisno od avta :)
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a Skubic Sr jun 27, 2012 8:09 am

Ok thx :) sam upam, da ne uničiš motorja prehitro s tem prahom, če nimaš vrečke gor...
 
Uporabniški avatar
106
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 561
Pridružen: Sr mar 15, 2006 1:06 pm
Kraj: Tukaj

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a 106 Sr jun 27, 2012 9:18 am

Naj ti služi dolgo ...... osebno mi je pri sesalcu pomembno da vleče skozi sedeže sploh v avtu ,če daš roko spodaj pod zic se more čutit drugač ni nič :)
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a Skubic Po jul 02, 2012 7:55 am

Med vikendom sem malo sprobal novo pridobitev, Extra2000. Zaenkrat sem kar zadovoljen, edino ne vem, ali jaz preveč "zlorabljam" čistilo oziroma posodo s čistilom, ampak dejansko porabim kar hitro tisto zalogo... za kolikšno površino (cel avto) naj bi zadoščalo cca 4-5l tekočine? Pa kaj je najbolje, najprej malo pošpricati sedeže s kakšnim apcjem/fabom pa potem samo malo s pomočjo sesalca in njegove pumpe al kako to čistite? Pa za čistilo kar fab al tisto originalno čistilo?
Sej z rezultatom sem bil kar zadovoljen, na površini sedežev, ob straneh in robovih se mi pa zdi da je kar malo lisasto, verjetno zato, ker tam nisem preveč močil/sesal...
Hvala za napotke :)
 
noj
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: To feb 03, 2009 11:09 pm
Kraj: Arja Vas

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a noj Sr sep 19, 2012 7:46 pm

Kaj pa pravite na tole? Se da s tem solidno očistit avtomobil?

http://www.gitas.si/slo/e-trgovina/ponu ... r-se-4001/
Ford Mondeo Wagon Titanium 1.6 SCTi Ecoboost (118KW)
 
Uporabniški avatar
berry
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr avg 17, 2011 8:10 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a berry Sr sep 26, 2012 8:12 pm

Zdravo! Tudi jaz kupujem sesalnik za avto pa me zanima vaše mnenje o temule

http://www.mimovrste.com/artikel/3320066323/sesalnik-philips-trathlon-fc-6844-01
Slika
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a srcnik To okt 02, 2012 11:49 am

A kdo ve, kje prodajajo tega od liv-a na štajerskem (ce-mb)? Pa če kdo pozna slučajno še boljšo ali cenejšo alternativo?
 
grudo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe jul 13, 2012 12:36 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a grudo So feb 01, 2014 3:29 pm

Edit mod: Beri pravilnik!!!
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a whitee Pe apr 18, 2014 7:23 pm

Ali je sesalnik iz prejšnjega linka, se pravi Karcher SE 4001 vreden svojega denarja? Ima kdo izkušnje z njim?
Uporabljal bi ga predvsem za čiščenje avtomobilskih notranjosti.
 
Uporabniški avatar
en3rgie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 720
Pridružen: Ne jan 04, 2009 10:41 am
Kraj: Novo mesto

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a en3rgie Pe apr 18, 2014 8:07 pm

Js ga imam in sem zadovoljen :pivo
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a whitee Pe apr 18, 2014 10:40 pm

Hvala za odziv :)
 
duncek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Ne mar 15, 2015 9:28 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a duncek Po apr 06, 2015 12:36 pm

Ima kdo sesalnik za globinsko čiščenje extra2000 ?
 
Uporabniški avatar
TEHNICAR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne maj 05, 2013 9:22 pm
Kraj: Koper Capodistria

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a TEHNICAR Po apr 06, 2015 7:57 pm

duncek je napisal/-a:Ima kdo sesalnik za globinsko čiščenje extra2000 ?



imam jaz...

kaj te zanima?
 
duncek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Ne mar 15, 2015 9:28 pm

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a duncek So maj 16, 2015 9:58 am

Vprašal bi če ve kdo mogoče kje lahko dobim Sesalnik AQUA FILTER 2000, vem za trgovino Mira , ampak imajo probleme z dobavo že kar nekaj časa , tako da iščem drugega kupca , CSF jih prav tako nima , ve kdo za trgovino ki jih ima ?
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Kje ugodno do globinskega/kemicnega sesalca

Napisal/-a csf So maj 16, 2015 10:01 am

duncek je napisal/-a:Vprašal bi če ve kdo mogoče kje lahko dobim Sesalnik AQUA FILTER 2000, vem za trgovino Mira , ampak imajo probleme z dobavo že kar nekaj časa , tako da iščem drugega kupca , CSF jih prav tako nima , ve kdo za trgovino ki jih ima ?


Obstaja problem kar se tiče dobave teh sesalcev, mogoče priporočam, da preveriš za kakšnega podobnega.
EAT-SLEEP-DETAIL
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov