Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
zeeone
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Sr jan 11, 2006 3:25 pm

Re: S čim očistit kromirane dele na avtomobilu

Napisal/-a zeeone So jun 10, 2017 8:54 am

zeeone je napisal/-a:ampak tole je drugačen problem... letvice na moji octaviji so eloksirane - smo poskusili spolirati tudi z bolj grobo pasto pa ni šlo.
Enostavno ne prideš zraven flek ampak izgleda kot da je le-ta na spodnjem sloju, zgoraj pa vse gladko in čisto.
Se zadeva še toliko več vidi ob neposredni sončni svetlobi ali če posvetiš z močno svetilko - vidni hologrami.
Bom čez vikend postal slike.


Evo takole...gre za letev okoli zadnjega stranskega okna octavie karavan
Slika

tukaj pa slikano z bliskavico kjer se vidi kako je letev ob sosednjem oknu čisto OK in tako so tudi vse ostale na avtu - razen okoli zadnjega stranskega okna na drugi strani, kjer je situacija identična, kar mi daje misliti da sta ti dve letvici iz drugačnih materialov?
Slika

Mi lahko kdo pojasni vzrok temu, da so flekaste samo letvice na zadnjih oknih? Je možno, da so krivi materiali in ne avtopralnica?
Poskusili smo reševati z neko malo bolj grobo polir pasto ampak brez efekta.

Sem se pozanimal na uradnem servisu in so mi rekli da imajo glede tega striktno politiko in praviloma vse podobne reklamacije zavračajo.
Kljub temu bom šel v ponedeljek prijavit kot reklamacijo (avto je še v garanciji).

Vnaprej hvala za mnenja in nasvete!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: S čim očistit kromirane dele na avtomobilu

Napisal/-a sašo5 So jun 10, 2017 9:54 am

eni še kr tupijo u tri dni :roll: pa sem že 100x napisal, da je to eloksiran aluminij in s čim spucat še sam ne vem; baje se ne da (pri meni je pod ogledalom levo in desno_je pa definitivno kriva avtopralnica oz. t.i. "bimerji" (pa osebno samo po feltnah pošpricam, ampak očitno nanese še gor, ni pa treba veliko in zadeva je hitro taka kot na sliki zgoraj)...nekoč so mi eni predlagali coca-colo... :lol: verjel itak nisem, da bo učinek, probal sem pa vseeno... :mrgreen:

če bi bil to pravi krom; kot prvo se ne bi to pojavilo, kot drugo spucaš v "petih" minutah, zaščitiš in maš en čas mir...pa na trgu je profi zadev za krom "malo morje"..
 
zeeone
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Sr jan 11, 2006 3:25 pm

Re: S čim očistit kromirane dele na avtomobilu

Napisal/-a zeeone Po jun 12, 2017 10:44 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



za tisto pod ogledali in za vse kar se pojavi okoli prednjih oken je lahko vzrok tudi v tekočini za pranje vetrobranskih stekel, nekatere so namreč tudi dovolj agresivne da se na razgretem avtu zažrejo in korodirajo.

mene pa zanima zakaj imam jaz te fleke izključno na 3. oknih... dobro poglej 2. sliko - če bi špricalo iz felgen je enostavno nemogoče da na sosednjo letvico ne bi šla niti kapljica - meni to zelo izgleda kot da je razlog v slabih materialih?
pod prsti namreč ne čutiš ničesar, nobenih znakov korozije in občutek je kot da je težava samo spodaj...
mimogrede - če se ne da spolirat je edina sanacija zamenjava kompletnih zadnjih oken... samo materiala je za 500€+...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: S čim očistit kromirane dele na avtomobilu

Napisal/-a sašo5 Po jun 12, 2017 10:56 am

si nor :?: :roll: to ne sme (nebi smelo) stat več kot 1-2€ po oknu (tovarna to kupuje na "kile")
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov