Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe maj 22, 2015 6:03 am

Ja jst tud na svojem avtu :D super stvarca, drži še po mescu pa pol - ne več tako dobr k na začetku ampak še zmer deluje 8)
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a pavlich Pe maj 22, 2015 9:30 am

Men je zdrzal 5 mesecev. Potem se mi je pa brisalec utrgal in mi ke spraskal celo sipo.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe maj 22, 2015 10:08 am

5 mescev....uf lepa :!: glede na to da na Angelwax reklamirajo da H2go drži nekje 2-3 tedne (smešno malo kolkr v resnici deluje)

Jst brisalcev sploh ne vklopim...pospešim na 65km/h pa vse odteče...res super stvarca :D
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a pavlich Pe maj 22, 2015 2:00 pm

Slike po prvem pranju RS7 (že malce stare, se vidi da ni še nič ozelenelega), zdej je bil že 3x pri meni.
Slika
Slika
Slika
Slika

Sicer pa skos nekaj dogaja, nekaj slikc kaj vse še pride ko bosta čas in volja za nalaganje slik
Slika
Slika
Slika

lp :)
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a INFINITI Pe maj 22, 2015 2:32 pm

pavlich je napisal/-a:Men je zdrzal 5 mesecev. Potem se mi je pa brisalec utrgal in mi ke spraskal celo sipo.


Jaz sem dal pred temi nalivi 2 sloja in sploh ponoči na AC v dežju - bomba. Sem se nalašč vozil za kakšnimi, ki jim šprica ogromno vode in megle zadaj, da stestiram in je res dobro. Bomo vidli koliko bo zdržalo ob moji vožnji - koliko slojev si ti dal gor?
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a pavlich Pe maj 22, 2015 2:50 pm

INFINITI je napisal/-a:
pavlich je napisal/-a:Men je zdrzal 5 mesecev. Potem se mi je pa brisalec utrgal in mi ke spraskal celo sipo.


Jaz sem dal pred temi nalivi 2 sloja in sploh ponoči na AC v dežju - bomba. Sem se nalašč vozil za kakšnimi, ki jim šprica ogromno vode in megle zadaj, da stestiram in je res dobro. Bomo vidli koliko bo zdržalo ob moji vožnji - koliko slojev si ti dal gor?



4 sloje. Drobne kapljice in to kar šprica od avtov je dost hudič, ker ne odteka. Najbolje je da naliva kot iz škafa pa na avtocesto :) Sicer pa se mi je parkrat zdelo da je že popustilo, ampak je bila samo šipa malce zapacana. $ sloje sem dal pa zato da testiram, in da je dobra podlaga za nadaljnje sloje, tako da ko se mi sprdne malo namažem in je skos v najboljši formi :)
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a INFINITI Pe maj 22, 2015 2:57 pm

Meni se zdi da je malo bolje kot Rainx recimo. Tukaj je na moji šajbi že pri 35km/h odtekalo, rain x šele nad 50km/h. Ne bom pa sedaj nič dodajal - kar do konca da vidim kako dolgo bo zdržalo.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a pavlich Sr jun 24, 2015 11:50 pm

RS7 po 3 mesecih, ob lepem vremenu na lepem tretmaju :)
Slika
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a mavrica Če jun 25, 2015 8:55 am

ta lepi audi RS7 viden preteklo soboto ali nedeljo v Portorožu, poleg je bil pa še en strupen audi RS avant, z še lepšo rdečo barvo
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a tr00per Če jul 09, 2015 10:38 am

sm meu učer s kolegom debato, spotoma ugotovu, da je ta RS7 njegov-upam, da kmal pade kak krog :) sem pa zvedu, da ni tole lih tovarniška zadeva pod havbo :P
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a pavlich Pe jul 10, 2015 7:56 am

Ja mal je na steroidih, naj bi imel dobrih 700 konjev :)
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich / Coming soon

Napisal/-a pavlich Če jul 23, 2015 8:17 pm

Prihaja zaslužen dopust, vmes sicer dvomim da si bom vzel čas za slike, ampak tukaj je nekaj projektov ki prihajajo.
Dela je ogromno, projektov takšnih in drugačnih, sem pa tja je kakšen prost dan, ki je bolj kot ne porabljen za reorganizacijo in nabavo materjala tewr pripravo na naslednje projekte.

Tole vam pokažem, ostalo pa..če ne prej pozimi ko je zimsko spanje :D

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Lep pozdrav :)
 
teslam2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Ne jul 27, 2014 9:47 am

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a teslam2 Sr jul 29, 2015 2:18 pm

Zdravo,

Koliko iron.x porabis na avtu, oz. ce nabavim 500ml razprsilec, za koliko pranj to znese?

Kje se v slo dobi fk1000p?

priporočate katero hobi polirko recimo nekje do 200e, da se da z njo doma kokertok delat?

Hvala za odgovore,
LP
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a pavlich Sr jul 29, 2015 6:23 pm

Iron x 500ml bo za nekajkrat, ampak je odvisno od tega a se dela samo feltne, ali pac tudi za zracno rjo, in koliksna je kolicina umazanije. Lahko se ga porabi 100ml lahko pa tudi 500ml. Sam ga porabim nekje 500ml na avto pred poliranjem.

fk1000p se dobi v obeh spletnih trgovinah, google bo najdel.

Polirka za domaci rabo bo ok kaksna krauss DA ali pa katera druga kraussova.
 
sypahh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Ne jun 14, 2015 3:23 pm

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a sypahh Sr avg 05, 2015 3:46 pm

teslam2 je napisal/-a:Zdravo,

Koliko iron.x porabis na avtu, oz. ce nabavim 500ml razprsilec, za koliko pranj to znese?

Kje se v slo dobi fk1000p?

priporočate katero hobi polirko recimo nekje do 200e, da se da z njo doma kokertok delat?

Hvala za odgovore,
LP



Za omenjeni denar, definitivno Krauss Shinemaster S08 oz S21. Po želji.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a dzuro.na.izi To avg 18, 2015 7:24 am

Nimam facebook-a in te morm tuki (bi te drgač na facebooku) pohvalt kako dobr si zrihtu megana...tempara barve, pa za en drek pranje pa svašta od poliranja vaškega mojstra :lol: Ne vem kako si lahko takšen A je to, da že prej ne skapiraš da delaš neki narobe z (najbrž) makito pa (spet predvidevam) 3m grobo pasto v rokah :noro :lol:

Uglavnem, lepo da je pršu v prave roke :bow
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a pavlich To avg 18, 2015 12:17 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Nimam facebook-a in te morm tuki (bi te drgač na facebooku) pohvalt kako dobr si zrihtu megana...tempara barve, pa za en drek pranje pa svašta od poliranja vaškega mojstra :lol: Ne vem kako si lahko takšen A je to, da že prej ne skapiraš da delaš neki narobe z (najbrž) makito pa (spet predvidevam) 3m grobo pasto v rokah :noro :lol:

Uglavnem, lepo da je pršu v prave roke :bow


Hvala :)
Stanje je bilo pa kar katastrofalno ja. Je pa avto zdej res hud, sploh ker ima Finest gor. Bom naredil bolj obširno poročilo ob priliki (beri pozimi ko bo čas)
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a pavlich Če dec 31, 2015 6:04 pm

Letos sicer nisem bil toliko aktiven na forumih, sem bil pa zato bolj v delavnici :)
Tradicionalnih TOP 5 vozil leta 2015 spodaj na sliki :)

Hvala vsem za zaupanje, želim vam srečno in uspešno leto 2016.

Slika

Lp
MP
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich / Novo- VW Golf 7R

Napisal/-a pavlich Ne jan 10, 2016 5:42 pm

Lep pozdrav vsem skupaj, po dolgem času sem se spravil skupaj sestavit objavo kakršno se zagre, po tolikih zanimiv projektih letos, je bil menda že čas :)

Tale je iz jesenskih dni, gre pa za VW Golfa 7 R, lastnik, se je oglasil pri meni s precej pogosto težavo- ptičji iztrebki.
Vsakodnevno parkiranje pod drevesom, in pomanjkanje časa za sprotno čiščenje le-teh, je pripeljalo do precej resnih poškodb na zelo občutljivi barvi, ki jo je roko na srce škoda.
Na željo lastnik sem vse zažrte kakce (nekih 7-10 takih kot spodaj na slikah) odstranil, s tem pa tudi veliko večino ostalih poškodb(bolj ali manj posledice nepravilnega odstranjevanja ptičjih bomb, in nepravilno pranje v pralnicah) in celoten avto zaščitil pred podobnimi rečmi.

Pa kar začnimo:
Stanje ob prihodu ( avto ni bil preveč umazan, saj je redno čiščen, vendar redno nepravilno čiščenje pusti za seboj posledice)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Avta sem se lotil po standardnem postopku:
-Predpranje z carpro Iron x foam peno
-Čiščenje platišč z carpro Iron x in različnimi krtačkami
-Koloteke in pnematike z Meguiars APC in različnimi pripomočki
-Mrčes in ostali detajli meguiars APC
-Odstranjevanje zračne rje in kontaminacije z Iron x in nato z Angelwax blokom ter lubrikantom
-Pranje z carpro Reset šamponom ter microfibre madness incredipad gobo, sistem grit guard
-Sušenje z različnimi mikrokrpami

Ko sem avto osušil in temeljito spihal s kompresorjem, sem ga postavil v garažo, da pregledam dejanske poškodbe in se lotim priprave na poliranje

Slika
Slika
Slika

Kot razvidno s slik so bile poškodbe precej očitne, do tega pa pride precej hitro, sploh v poletnih mesecih. Po merjenju z merilcem debeline laka, sem ugotovil da so vsi predeli nekako v razponu med 100-120mikronov, kar pomeni, da je vse v originalni barvi, ter da imam nekaj manevrskega prostora.

Po maskiranju vseh občutljivih predelov in vsega kar se ne bo polirali(gumice, plastike) sem se prvo lotilptičjih bomb.
V upanju na najboljše, sem začel z bolj finimi kombinacijami polirnih past in gobic, vendarle je bili potrebno poseči po bolj grobih stvareh.
Uspel sem vse 100% odstraniti z večkratnim poliranjem z ovčko in Menzerna 300 na rotacijski mašini.

Po grobi obdelavi je zgledalo nekako takole:
Slika

Torej vse ptičje bombe odstranjene, sproti sem z grobo potegnil še nakj manjših praskic, nato pa celoten avto napadel z Gtechniq p1 pasto, na srednji gobici in na rotacijski mašini (odlična kombinacija za odstranjevanje srednjih poškodb, sledi grobega poliranja, ter dober finiš glede na moč paste).
Zatem je sledilo fino poliranje za maksimalen sijaj in pripravo na zaščito Cquartz, z Bigfoot mašino, pasto carpro Reflect in fino gobico.

Barva je res prišla do izraza, odstranjeni so bili vsi defekti ptičjih izrtebkov, ter velika večina ostalih praskic(swirlsi)
Slika
Slika
Slika
Slika

Ostali so še različni detajli za poliranje, ki sem se jih lotil ročno (grill, izpušne cevi, pragovi, kljuke ipd..), nato pa priprava na zaščito.
Stranka se je odločila za maksimalno zaščito, torej full Cquartz FINEST paket(najboljša v liniji carprojevih zaščit, na voljo le pooblaščenim izvajalcem), ki zajema sledeče:
-Priprava površin z Carpro Eraser
-Dva sloja keramične zaščlite cquartz Finest za vse barvane površine
-Dva sloja cquartz DLUX premaza za platišča in plastike
-Dva sloja zaščite za stekla cquartz flyby FORTE
-Carpro PERl za gume in koloteke, tekstilne koloteke zaščitene s Cquartz FABRIC

Slika
Slika
Slika
Slika

Po 20 urnem spanju v garaži na cca 20 stopinjah, je avto izgledal takole (na žalost ni bilo sonca, je pa bilo nekaj tednov pred tem, ko sem imel v isti obdelavi istega golfa, iste barve, pa lahko na vaše želje prilepim kakšno fotko)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

In pa še nekaj fotk v družbi stalnega gosta, ki je bil ravno na čiščenju
Slika
Slika
Slika

To je to zaenkrat, upam da sem vam popestril nedeljski večer, za kakršnakoli vprašanja sem vam pa seveda na voljo :)
lep večer še naprej.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne jan 10, 2016 5:58 pm

Dobr si ga zrihtu...Si ga mogu pa ornk pretepst z ovčko pa grobo pasto preden je postal spet lep. :D

Po kolkem času se pa nanese drugi sloj coatinga? Mora bit prvi sloj še zmeri "moker" al se mora že posušit?

In pa kolk časa mora ponavadi Cquartz Finest zoreti/se sušiti?
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov