Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich / yet to come..

Napisal/-a pavlich Ne apr 05, 2015 1:33 pm

Mislm da je se vedno najboljsi price/performance oz. best buy po mojih izkusnjah FK1000p . Ali pa coolinite 845 insulator . Oba enostavna za uporabo, ekonomicna in vsestranska. Mogoce coolinite drzi celo dlje(na mojem avtu drzi ze 5 mesecev, in to cez zimo), ampak ni tako "gladek" kot FK1000p .

Hvalijo sicer tudi veliko drugih, ampak ta dva sem sprobal in jih imam v zbirki za redno uporabo, veliko sicer uporabljam zadnje case tudi poorboys natty paste wax in pa razlicne dodo juice voske, ampak tezko recem dokler ne sprobam na svojem.

Sicer pa najboljsa zascita so kaksni keramicni/nano premazi in podobne zadeve, ampak je tudi strosek vecji, sama aplikacija pa potrebuje konkretno pripravo ter veliko casa, primerne pogoje in pa seveda izkusnje, lahko precej zafrknes ce ne naredis tako kot je treba.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Detailing by Pavlich / yet to come..

Napisal/-a čare Ne apr 05, 2015 1:35 pm

OK,Hvala!
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich / yet to come..

Napisal/-a pavlich Pe apr 17, 2015 10:49 pm

Golfmanija v polnem teku, 7 spoliranih golfov vseh vrst v obdobju zadnjega meseca.Čist random fotke s FBja, ene tri izmed njih bom tudi bolj podrobno opisal, zaenkrat časovno ne znese(slike se pa kar nabirajo in nabirajo..

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

lp :)
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich / Golfmanija !

Napisal/-a pavlich So maj 02, 2015 1:51 pm

No, pa sem našel čas za eno malo večje poročilo. Sem trenutno na dopustu/morju, pa tole lahko v miru naredim, za vse tiste ki radi spremljate moje projekte. Sem mislil že prej, ampak morate razumet da je sezona poliranja v polnem teku in včasih zmanjka časa za forume :)

Gre za enega izmed najzahtevnejših, največjih in meni osebno najljubših projektov kar sem jih imel, torej priprava novega vozila na prodajo, za mojo redno stranko.

Zakaj najzahtevnejši projekt? Vse skupaj sem moral zaključiti v dveh delovnih dneh. Avto je ogromen, dela je veliko, moral sem imeti izkušenega pomočnika, delala sva vsem na očeh, konstantno pod nadzorom na terenu, da ne pozabim omenit da je avto vreden 220.000 eu, in da sem jaz prvi ki lahko karkol delam na njem, to kar se je pa delalo je moralo biti pa vse brez napake, kar pa zahteva veliko izkušenj, znanja in pa 100% skoncentriranost pri delu.

Zakaj največji projekt? Šlo je za kompletno poliranje in zaščito čisto vseh predelov, tako zunanjih površin kot notranjih, zaščita ki se je nanesla je kvaliteta prvega razreda, kar je precej velik strošek že samo materjalno, moral sem vse »logistično« prerazporedit postopek dela za dva para delovnih rok, seveda pa že samo delo na terenu zahteva veliko pred priprave.

Zakaj najljubši projekt? Verjetno ni treba razlagat. Priprava novega avtomobila za redno stranko, prvi in edini Audi rs7 v SLO, zverina od zverine, nasplošno meni vizualno en izmed ljubših avtov, jaz pa sem ga še predno je prevozil prve kilometre tako spoliral kot zaščitil, sedel v njem praktično pred lastnikom. Dejansko so to sanje vsakega detailerja, ki to dela s srcem. In bil je po vseh teh letih že čas za en tak projekt, da vidim če lahko vse shendlam, če sem sposoben se tega it na takem nivoju.

Projekt sem imel rezerviran 3 mesece vnaprej, nisem pa smel povedat nikomur, ker sem hotel vse ki spremljajo moje delo, prijatelje, znance, vse fanatike-malo presenetit, namreč zelo veliko jih sploh ni vedelo da se bo kaj takega vozilo po SLO cestah.
Še ena dost zabavna stvar je pa ta, da je/bo avto pri meni v redni oskrbi, tako da ni bil one night stand:D

No pa začnimo.

Štartali smo ob 8.00 na Porše verovškovi, po predhodnem dogovoru seveda da bomo tam pripravili avto. Na pomoč mi je priskočil kolega ki se tudi zelo zavzeto ukvarja z detailingom, in ima vso svojo potrebno opremo. Izrecno sem zahteval da se avta ne pere pred mojim prihodom, z drugim kot z vodo (avto je bil pripeljan v deževnih dneh, in so ga morali vsaj splaknit), tako da s pranjem/pripravo ni bilo toliko dela. Na hitro, če se temu lahko reče sva ga oprala z brezvodno tehniko, veliko dela je imel Carpro Spotless (zaradi veliko vodnega kamna v vodi) in pa carpro eraser za razmastitev vseh predelov. Drugače je bil avto brez večje umazanije, malo prahu in nekaj smetk v notranjosti, nekaj sledi od zaščitnih folij od transporta, nič hujšega uglavnem.
Vse površine nato zaščitene za poliranje, sicer zelo malo plastičnih in gumijastih delov, ampak z vsem maskiranjem sem preprečil nabiranje prahu tam kjer to ni potrebno, prstni odtisi, pač vse zaščiteno kot mora biti. In pa akcija!

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Platišča so bila kar takoj zaščitena s Cquartz Dlux-2 sloja. Potem pa enostopenjsko poliranje z Carpro Fixerjem, nekateri predeli so zahtevali malce bolj grobo poliranje( tam kjer se je avto dotikalo ipd.) . Sicer pa barva v dobrem stanju, nima od česa bit prav hudo poškodovana. Po poliranju se je zaščitilo tudi vse pod pokrovom motorja, prvič takoj, drugič pred koncem. Priprava vseh površin s carpro eraserjem, in zaščita s cquarz Finest(da sloja)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

To je bil nekako 1. dan, s FINEST sva uspela zaščitit le nekaj malenkosti, ker je bilo z vsem ostalim precej dela, tako da sva preostanek naredila 2 dan, hkrati pa uredila tudi notranjost kjer se ni ravno pazilo(predvidevam da se je vsak ki se je hotel usedel notri, glede na opilek na sedežu?). Vsi usnjeni predeli očiščeni in zaščiteni z namenskim coatingom, vse presesano in očiščeni vsi detajli, stekla ipd. Tudi nove predpražnike sem že prvi dan našprical z zaščito in nato namestil na svoje mesto.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Potem pa počasi že končne fotke, nekaj znotraj objekta, potem smo avto zapeljali še na sonce da se je pokazala prava barva, ki je res nora.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika



Overall je bil tole res 1a projekt. Vse je šlo po planu, vse je šlo večinoma brez zapletov,avto je izpadel fenomenalno res, tako notranjost kot zunanjost sta v primerjavi prej/potem čist druga, čeprav je nov avto. Lahko rečem da boljš kot to skoraj ne gre. S primernim vzdrževanjem bo zaščita držala leta in leta, oz. do naslednje menjave avtomobila. Smejalo se mi je še nekaj dni po opravljenem projektu, ker je vse skupaj res nepopisno. Plus zelo dober feedback vseh ki me spremljajo, sem dobil res nov zagon in željo po delu in novih projektih.

Na koncu je vse skupaj z vidika opravljenih storitev izgledalo takole;

Zaščita platišč- carpro cquartz DLUX
Zaščita stekel- carpro flyby FORTE
Zaščita barvanih površin- carpro Cquartz Finest (na voljo le pooblaščenim izvajalcem, dvoletna garancija)
Zaščita notranjih površin- carpro cquartz Fabric and leather coating
Zaščita motornega prostora/pnevmatike/notranja tesnila- carpro perl

Lastnik je bil res zelo zadovoljen, kar pa je na koncu tudi najbolj pomembno. Upam da pade še kakšen tak projekt, vse te okoliščine te zmotivirajo da daš vse od sebe. Za nameček se je vse skupaj odvijalo v prostoru kjer je kavomat, tako da boste dobili predstavo o tem s koliko ljudmi sem imel opravka med vsem tem :) Javno se pa tut zahvaljujem asistentu Goranu, ki je z dolenjskega konca se vozil meni na uslugo v Lj, in dal vse od sebe.

Slika

Za vsa vprašanja in komentarje/kritike sem vam seveda na voljo.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a yashica So maj 02, 2015 2:22 pm

Kritika, resno?? :lol:

Kar se tvojega dela tiče, samo kapo dol!

Lahko zaupaš vrednost materiala, ki si ga uporabil za zaščito zunaj in znotraj?

Edino tega ne razumem, da se pri taki vrednosti vozila tako malomarno vstopa in izstopa iz vozila. Mislim na umazane in upam, da ne tudi od podplatov porajsane plastične obloge in bognedaj še vratne tapete. Mene take stvari motijo za popizdit :evil:
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a Gyga So maj 02, 2015 2:25 pm

Svaka čast Pavlich! Na FB pa tuga že nekaj dni. Lahko bi vsaj kakšnega galeba slikal :P

Evo ene kritike. Za takšne projekte bi lahko še enega fotografa vzel v ekipo :D
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a pavlich So maj 02, 2015 2:34 pm

yashica: Minimalna vrednost materjala, če bi šel nekdo kupit v trgovino,bi znašala nekje( s tem da se finesta ne da kupit, in da so vse krpe , gobice in aplikatorji bili svezi in novi ) 400eu . Seveda je na koncu znesek pri meni manjsi saj se naprimer ne porabi vsega materjala do konca(razni PERL, spotless, eraser),krpe so za veckrat, ampak taksna bi bila nabavna cena.

Tut men so se kar oci obracale, ampak sem vedel da bo tako zato sem pa vztrajal pri tem da se avto zrihta se pred prevzemom lastnika.

gyga: Na fb je tuga kot tut povsod sej so vsi po dopustih :D Bom dal gor kaksno zverino iz marine :)
Kar se pa fotografa tice je pa tko da tezko dobim nekoga na poziv, ce pa ze se moram pa njemu prilagajat. Plus to da noben noce zastonj delat :)
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a blaz2013 So maj 02, 2015 2:54 pm

Zdravo,
to kar sta naredila je umetnina. Zelo zelo lepo.

Imam pa pripombo, ki je vezana na "kdo ali kaj" in se ne tiče te teme. Če prodajajo avto za 220.000€ bi človek pričakoval da tovarna priskrbi takšen avto kot je poslikan tukaj-da se lastnik usede v bleščeče in zaščiteno vozilo in ga odpelje( da je npr. ta zaščita že nanesena tovarniško in da je vključena v to ceno 220 tisoč eur). Če pa to ni možno bi pa moral prodajalec 0,1% provizije odščipniti in on naročiti detajlerja, on poskrbeti in on plačati da se to uredi, kar upam da se je v tem primeru to zgodilo.
Ne predstavljam si da jaz kot lastnik vozila v vrednosti 220.000€ skrbim in kličem detajlerja in plačam pripravo vozila z nano zaščito.

Povem svoje mnenje in marsikoga bo to zbodlo, ampak tako mislim... in tudi povem.
 
markop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To jul 02, 2013 6:44 am

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a markop So maj 02, 2015 3:01 pm

Brez besed, to je umetnost. Kako dol ! :bow
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a pavlich So maj 02, 2015 3:06 pm

blaz2013: Se popolnoma strinjam.
markop : hvala. :)
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a Gyga So maj 02, 2015 4:20 pm

Ena ovira, da se avto ne zaščiti v tovarni je ta, da se mora lak (ne vem koliko časa) dodobra posušiti, da vsi plini izhlapijo. Če bi barvo zaščitili prehitro, bi se lahko ustvarili fleki, ker plin ne bi mogel uiti.

Sicer pa ja... avtoindustrija, kot da ne pozna voskov/sealantov...

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a INFINITI So maj 02, 2015 4:35 pm

Krasno :)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a dzuro.na.izi So maj 02, 2015 8:02 pm

to si mislim o teb pa tvojmu projektu

https://www.youtube.com/watch?v=c3sOuEv0E2I
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a mavrica So maj 02, 2015 8:33 pm

Fantastično! Lastnik se je zelo pametno odločil, da je še pred prevzemom avtomobila naredil popolno zaščito.

Že dolgo imam v mislih, da če bi kupoval novo vozilo, bi ga odpeljal najprej k Pavliču. To je pravi nulti servis in priprava vozila na prevzem.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a yashica So maj 02, 2015 8:43 pm

Brskam za tehničnimi podatki rdeče zverine in naletim na to: http://www.voznipark.si/novi-audi-rs7-s ... ljubljana/ :DDD

Verjetno ni potrebno ugibat, da gre za avto, ki sta ga ti in kolega pedenala :D
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a peroRS So maj 02, 2015 9:02 pm

Vrhunsko delo, kot sem že na fb napisal, sem te za trenutek opazil med delom, ko sem šel mimo delavnice :D
Škoda le, da avto po prevzemu ni dolgo ostal v enem kosu :roll:

p.s: ko sem šel jaz prevzeti svoj nov avto, sem s sabo vzel material za pranje in ga sam spucal v pralnici pred servisom :mrgreen:
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a 5cenic So maj 02, 2015 9:16 pm

peroRS je napisal/-a:Vrhunsko delo, kot sem že na fb napisal, sem te za trenutek opazil med delom, ko sem šel mimo delavnice :D
Škoda le, da avto po prevzemu ni dolgo ostal v enem kosu :roll:

p.s: ko sem šel jaz prevzeti svoj nov avto, sem s sabo vzel material za pranje in ga sam spucal v pralnici pred servisom :mrgreen:

Kaj pa se je zgodilo z avtomobilom.

Pavlich super opravljeno delo kot vedno, prav nevoščjiv postanem ko gledam tele izdelke. Res ena najbolj zanimivih tem na tem forumu.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a peroRS So maj 02, 2015 9:20 pm

off: lahko samo rečem, da je dobil nekaj bojnih ran. Ne bi pa v detajle.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a pavlich So maj 02, 2015 11:00 pm

Hvala vsem za dober feedback :)

Ga je pa nekdo zadel na parkiriscu in je blo potrebno vrata zamenjat. Tako da bo potrebno pocakat kaksen mesec preden bom lahko ponovno spoliral in zascitil vrata. Skoda res, upam da je zrihtano tako kot mora bit.
V kratkem nalozim se slike ko je bil na prvem pranju, da boste videli kako voda odteka :)
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Re: Detailing by Pavlich / AUDI RS7 (poliranje+ FINEST)

Napisal/-a ice To maj 05, 2015 12:53 am

Super družinsko vozilo ;) sicer pa topnotch work kot ponavadi mojster. Sam še iščem čas za tistih par uric pri tebi ;)
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov