Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a Mgajvr Sr apr 13, 2011 8:24 pm

ah, imam enga znanca, ki se s tem ukvarja (safe shine, vrhnika) in mi noče nič konkretnega povedat o tem pranju. samo pravi: pridi na predstavitev. :roll:
tko da bo pri men deževnica še lep čas aktualna...
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a peroRS Sr apr 13, 2011 8:27 pm

Mgajvr je napisal/-a:ah, imam enga znanca, ki se s tem ukvarja (safe shine, vrhnika) in mi noče nič konkretnega povedat o tem pranju. samo pravi: pridi na predstavitev. :roll:
tko da bo pri men deževnica še lep čas aktualna...


x2

Meni je tudi včeraj prijatelj omenjal nekoga z Vrhnike, ki se ukvarja s tem pranjem. Pravi, da je njemu opral avto na tak način in da zadeva deluje (mi je kazal slike na mobitelu s pranja). Sam sem zelo skeptičen glede tega :?
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a čare Sr apr 13, 2011 8:49 pm

Limpo ma na LPP-ju u najemu prostore kjer ribajo avtomobile in moram rečt da vsak avto ki pride iz tam ven zgleda zelo lepo.Možakar se potrudi,je pa res da ne vem kako bi blaten avto spucal ampak pravi da ni problema naj ga pripeljem pa bom videl...Zadeva pa baje zleze med svinjarijo in barvo (se pravi pod svinjarijo a ne) pol pa nano delci pa te novitete to dvignejo in z mikro krpo obriše potem pa ko je očiščen z drugo krpo še očisti višek čistila in se avto precej lepo sveti...Ravno danes pa so čistili notranjost enega našega busa in je razlika očitno proti našim čistilcem.Jaz bi tko zakluču,da prašna in rahlo usrana vozila Ja blatna in pošteno usrana pa sigurno najprej štrajfiks potem pa šele tole brisanje.
 
Symon
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2737
Pridružen: Če apr 10, 2003 5:00 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a Symon Sr apr 13, 2011 8:57 pm

Hmm tile nano delci... Nekoč so bile salonitke zakon, super zadeva. Potem so ugotovili, da so strupene kot 100 mater. A je kdo pomislil kje vse se potem nahajajo te nanodelci? Ne to resno, nekoč sem gledal neko oddajo kjer so omenili, da jih bo vedno več in lahko postanejo ne rešitev ampak tudi nadloga prihodnosti.

Par litrov vode, štrajfiks, goba so še vedno zakon, če je le opcija. Kdor hoče, da se mu sveti naj ga pa še spolira na vsake toliko časa. Sem pa itak eden tistih, ki ima avto tudi za voziti ne samo za gledati kako se sveti.
....100NX GTi redtop....200SX S13 stage2....Clio182....Civic EJ9...Clio200 CUP...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a crxdelsol Sr apr 13, 2011 9:37 pm

Nevem če porabim 15l vode za pranje avta...pa tud nevem zakaj bi šparali z vodo ko ni suše oz. zakaj je to "eko" pranje z vodo pa ni "eko".


Še vedno me zanima čemu šparati z vodo pri pranju avtomobila ? V garaži točimo sanitarno vodo. Čemu torej sploh "eko" pranje.
Zadnjič spremenil crxdelsol, dne Pe jun 03, 2011 8:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a Doche Če apr 14, 2011 5:58 pm

Koliko krp pa porabi za en avto, ker en bris pomoje dokaj umaže krpo oz dovolj, da ni več uporabna in mora vzeti novo?
Pa potem koliko vode porabi pralni stroj, da opere vse te krpe :roll:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a pskoda Če apr 14, 2011 7:18 pm

Saj te čisto logiga uči, da se pri umazanem avtu ne prime samo prah, ampak tudi zelo majhni kamenči (ali kako čem napisat) in ko začneš brisat tiste majhne kamenčke bodo 100% pustil rise na laku in ko avto postaviš na sonce te kap useka
 
LoLa Monroe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po maj 09, 2011 12:31 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a LoLa Monroe Po maj 09, 2011 12:48 pm

Tomsonman » da ti odgovorim: vidim da ljudje marsikaj pišejo o tem a se vidi da nimajo pojma. ker če bi ga imeli bi vedeli da se teh sprejov in te tekočine sploh ne da kupiti ( razen če greš v italijo pa še tam ne vrjamem da ti dajo)

Jaz moj avto perem pri limpotu odkar so odprli, na začetku sem bila skeptična : ker kako lahko nekdo opere avto brez vode pa mi ga ne poškoduje? in takrat se je začelo, ugotovila sem da mi avto bolj uniči avtopralnica z vodo kot pa avtopralnica brez vode, razne teste sem delala ker moram priznati nisem temu nikakor vrjela.
Zdaj pa nemorem vrjeti kako so ljudje smotani, govorijo nekaj kar sploh ne poznajo.!!!!!
To je ena takoo super zadeva , avto je tako čiist, še en do dva meseca po pranju kot nov zgleda.
plus da je vse okolju prijazno jaz sem ekstra navdušena in priporočam da poizkusiš. perejo pa notri in vzunaj.

nič ne veš če nič novega ne probaš!!! hf
 
LoLa Monroe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po maj 09, 2011 12:31 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a LoLa Monroe Po maj 09, 2011 12:53 pm

limpo ima promocije v leclercu vsak dan, ne sam za računalnikom sedet ampak pejte malo ven (=

aja pa še to safeshine tehnologija NI isto kot limpo. LIMPO nima veze z SAFESHINE !!!!!! NE TO DVOJE SKUPAJ MEŠAT !!!!!
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a crxdelsol Po maj 09, 2011 12:59 pm

LoLa Monroe je napisal/-a:Tomsonman » da ti odgovorim: vidim da ljudje marsikaj pišejo o tem a se vidi da nimajo pojma. ker če bi ga imeli bi vedeli da se teh sprejov in te tekočine sploh ne da kupiti ( razen če greš v italijo pa še tam ne vrjamem da ti dajo)

Jaz moj avto perem pri limpotu odkar so odprli, na začetku sem bila skeptična : ker kako lahko nekdo opere avto brez vode pa mi ga ne poškoduje? in takrat se je začelo, ugotovila sem da mi avto bolj uniči avtopralnica z vodo kot pa avtopralnica brez vode, razne teste sem delala ker moram priznati nisem temu nikakor vrjela.
Zdaj pa nemorem vrjeti kako so ljudje smotani, govorijo nekaj kar sploh ne poznajo.!!!!!
To je ena takoo super zadeva , avto je tako čiist, še en do dva meseca po pranju kot nov zgleda.
plus da je vse okolju prijazno jaz sem ekstra navdušena in priporočam da poizkusiš. perejo pa notri in vzunaj.

nič ne veš če nič novega ne probaš!!! hf


Kako pa si delala "teste"?

Potem če hočeš da bi bili kredibilni bi morala takoj pred pranjem v avtopralnici iti na poliranje po pranju v avtopralnici pod luč in zadevo ocenit, spet na poliranje ter prat k temu pimpeku in nato spet na ocenitv pod luč da bi videla razliko. Ker dvomim da se je delalo tako bom še vedno pral avto doma z gobico ali pa pri Pepiju iz mb proti dupleku ročno pranje.
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a =ZiAn= Po maj 09, 2011 1:24 pm

@Lola Monroe, če že delaš pri njih oziroma si lastnik, vsaj tako napiši bo več pozitivnih reakcij in vprašanj. Takšen tip reklame pa forumaši običajno preziramo.

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a Mgajvr Po maj 09, 2011 6:28 pm

in kdo naj verjame osebi ki ima vsega skup 2 komentarja??
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a odprti clio To maj 17, 2011 4:27 pm

O fail... Pa kaj znate samo natolcevat?

Direktor Linum d.o.o. je B. Klinec, fejst dečko, pograbil priliko pravi čas. Podjetje je ustanovil, da bi začel s projektom Limpo, ki se promovira kot "eko" pranje vozil brez vode. Ne bom pisal o tem zakaj to ni pod nobenim pogojem eko, je pa fino, da je vsa voda tam namenjena uživanju. Njegov kompanjon, D. Režek je pa druge branže človek; malce poln samega sebe (mu je tisti ML preveč v glavo stopil, da ne omenjam bratove pizzerije), ampak ajde, niti nimajo te stvari veze. No, vseeno bom dodal še to - zadevo skušajo zalaufat s širjenjem franšiz, tako bi Linum bil master franšiza, ki bi zaposloval s.p. franšize. Nekaj takega kot prodajanje življenjskih zavarovanj - vzami polico, poleg pa še sam prodajaj :con

Glede samega čiščenja - ne gre za nobeno zaroto. Sem bil poleg, ko se je čistil passat od direktorice radia Hit (če me spomin ne vara) in ko je prišel prevzemnik, nek njen uslužbenec, ki je avto pripeljal, ni mogel vrjeti očem, ker je bil avzo čisto drug. Sama emulzija s carnauba voskom je zelo viskozna in bo prej pustilo ris drgnjenje gobe po plehu, našpricanim z vodo, kot s krpo po emulziji (izvzemam temeljito wapanje). Za trdovratnejše madeže se uporablja detailnig clay, oz. po njihovo kar polish. Sicer pa imajo več čistil, kot so easy, extra ipd. Vsako ima svoj namen in ga opravlja učinkovito. Delavcem je zapovedano, da se morajo vsakega madeža lotiti tako, da ne poškodujejo laka. To objema tudi ročno odstranjevanje večjih tujkov.

Samo čiščenje je kvalitetno, ker očisti vso umazanijo, od extra zapečenih mušic, do extra zažrtega zavornega praha na alu platiščih. Kakopak ne gre vse z osnovnim čistilom in se take stvari doplača. Po tretiranju z drugimi čistili se gre čez površino z osnovnim izključno zaradi voskanja. Vozilo je po čiščenju prijetno na dotik in tudi voda lepše steka. Stvar posameznika pa je, če hoče imeti povoskane šipe.

Notranje čiščenje je tako kot pri vseh. Sesanje, brisanje (tu se uporablja pena, ki nima voska), po želji tudi globinsko čiščenje s peno in čiščenje ter nega usnja. Sem že z vsemi komercialnimi produkti čistil svetlo notranjost, samo njihovo čistilo ekstra je odstranilo vse brz karšnega koli napora. No, zgoraj sem omenil ML-a; ko bi vi videli ta avto, ALU feltne rjavi, alu plagi črn, prtljažnik pa kot bi ga oblekel v pasjo dlako. Sama notranjost je bila tudi bolj kot ne boga. Do čiščenja seveda; čeprav je bil avto po čiščenju čisto drug, je to le čiščenje in ne poliranje, tako da risi ostanejo.

Sam sem bolj deljenega mnenja; svoj avto sem sam očistil in bil z izdelkom nadvse zadovoljen. Avto ni bil blaten, pa tudi noben nov ris se ni pojavil. Sem pa prepričan, da ni 100% risi proof. Samo hej, tudi goba ni :D kdor si lahko privošči, naj pelje vozilo - žal mu ne bo (no, odvisno če bo kak zabušant). Res da se tu ne pere kolotekov in podvozja, a so vsi vidni deli očiščeni. Zunanje pranje tako zajema tudi prage in notranje stebričke. Ko se vrata odprejo, je ves pleh čist.

PS: opravljajo pa tudi dezinfekcijo klime :D

PPS: na avto se za zunanje čiščenje porabi cca 5 krpic, ki gredo v pranje s pralnim strojem. Kolikor sem dobil podatek, gre na čiščenje krpice cca 3 dL vode.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
corrado92
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 17, 2010 9:06 am
Kraj: trzin

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a corrado92 Če jun 02, 2011 7:44 am

Jaz delam na rudniku v Limpo pralnici in peremo tudi audi r8 ,audi rs4,porsche panamera,range rover v8..to je revolucija pranja za vse tiste ki v to ne verjamete me lahko pokličete na 040 228 749 in vam vse razložim.Drago pa je zato ker nismo navadna pralnica in se posvetimo vsaki podrobnosti!In takim nejevernim tomažem kot ste vi priporočam da se oglasite in vam pokažemo postopek.Res da pranje poteka dlje kot druge,vendar po zaslugi nano tehnologije,voska in polir paste avto ostane tudi dlje časa čist ima večji sijaj in je dobro zasčiten!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a odprti clio Pe jun 03, 2011 5:12 pm

Kakšne polir paste neki? Reci mi, so ti že vsilili franšizo? Saj še velja ponudba, da oni častijo računovodske dejavnosti?
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a fantom Pe jun 03, 2011 5:26 pm

to se tudi jas sprašujem, kakšne polir paste??? kaj ma to s pranjem avta? še vedno pa nismo dobili odgovora kako oprati z tem kvazi eko bullshit močno usran avto (grobo blato). ali je to pranje namenjeno samo prašnim avtom?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a odprti clio So jun 04, 2011 11:48 am

Ne pereš avta ti, ampak zaposleni. Idelki dotičnega projekta niso v prosti prodaji, ne pravim pa, da ni moč dobiti istih izdelkov drugega proizvajalca. Kakršenkoli avtomobil pripelješ, se bo očistil. Tudi, če bo blaten okrog in okrog. Kamne in večje tujke, če so, se pobira z roko. Nato sledi nanašanje čistila s carnauba voskom. Le-to naj bi bilo obdelano tako, da se same komponente voska razstavijo na nekaj Da težke molekule (v velikostnem razredu nanometra ~ nanotehnologija). Zaradi lastnosti čistila, naj bi emulzija prodirala do samega laka in pod umazanijo ustvarila film, ki naj bi preprečeval poškodbe med čiščenjem s krpo iz mikrovlaken. Čisto vseeno je, kakšen je avto - zgolj prašen ali blaten.

Če dodam še kako besedo o nanotehnologiji. Nano je vse, kar je v velikostnem razredu nekaj nanometrov. Navadno gre za koloidne raztopine posameznih elementov, ni pa nujno tako. nano delci imajo tako skupne lastnosti, ki niso vezane na lastnosti delca. Problem nano delcev je, da lahko prehajajo celično membrano, saj jih slednja težje ustavi. Membrana je debela cca 9 nm (gola membrana; ta širina variira z določenimi strukturami). Tu pa nastopijo lastnosti posameznih snovi - ni nekako fajn, da v celico vstopa koloidno srebro (oz. težke kovine nasploh), ker so te snovi, kot premnoge dandanes, rakotvorne. Če pripomnim - koloidno srebro se uporablja za kontrastno barvanje mikroskopskih preparatov. Že iz tega pogleda lahko človek posploši, da stvar ni zdrava, ker ni fajn, da se v celicah na funkcirajoče molekule kaj tujega veže. Ni pa vse nano bav bav. To vedo tudi Ljubljančani v zimskem obdobju, ko jih stalno obdaja megla - nanomegla :lol:
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
ColdMan87
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr okt 01, 2008 11:35 am
Kraj: Maribor

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a ColdMan87 So jun 04, 2011 12:37 pm

Glavno je da je okolju prijazno...ko j... človeka...pri barvah pa lakih...bolj so okolju prijazni pa manj človeku :D
 
Uporabniški avatar
Cuore Sportivo 156
Uporabnik
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: To nov 18, 2003 6:11 pm
Kraj: Ljubljana

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a Cuore Sportivo 156 So jun 04, 2011 6:11 pm

Jaz podpiram pranje brez vode 8)

bosta CSF in grahovc imela biznis še dolgo časa zagotovljen :mrgreen: :lol: :cry
 
Car70
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: To mar 01, 2011 12:19 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a Car70 Če jul 07, 2011 11:27 am

Glede na nekatere videoposnetke na youtube, bi dejal,da se da avto lepo oprati tudi skoraj brez vode, je pa res, da je večjo umazanijo potrebno prej odstraniti.
Torej če se avto pere brez vode, je pomoje ključnega pomena to, da ga pereš redno, posnetek pa najdete v članku Eco or green car wash.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov