Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a grahovc Če jul 07, 2011 6:57 pm

Car70 je napisal/-a:Glede na nekatere videoposnetke na youtube, bi dejal,da se da avto lepo oprati tudi skoraj brez vode, je pa res, da je večjo umazanijo potrebno prej odstraniti.
Torej če se avto pere brez vode, je pomoje ključnega pomena to, da ga pereš redno, posnetek pa najdete v članku Eco or green car wash.


če že prevajaš članke iz tujih strani na svojem blogu ki niso plod tvojega znanja in izkušenj, vsaj navedi avtorja ;)

ps: če pa si isti avtor oz. tudi avtor tiste tuje strani se pa opravičujem :)
OCD (Obsessive car detailer)
Poliranje by Grahovc
 
Car70
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: To mar 01, 2011 12:19 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a Car70 Pe jul 08, 2011 2:56 pm

Bo kar tisti p.s. držal ;)
 
Uporabniški avatar
corrado92
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 17, 2010 9:06 am
Kraj: trzin

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a corrado92 To jul 12, 2011 7:23 am

V glavnem Slovenci nebi bili Slovenci če nebi vsak svojo gonil pa ne samo na tem forumu tudi na drugih!Vsi ste najboljši majstri ko pa mu guma spusti hitro amzs kliče!Vsakemu kateremu sem opral avto na rudniku je bil zadovoljen,pa naj je imel cliota ali r8,lotusa.....Ker se kot mizar spoznam na lake in znam barvat s pištolo kar ne zana vsak forumaš me ne bo nihče učil da s tem opraskaš avto s tem pranjem!na x drive so spravili 3 cm blata iz terencev.In še zmeraj se nihče od teh domačih pametnjakovičev ni oglasil na rudniku temveč gonite svoje!K da bi jest rekel da je od kolega baba je grda k sto mater,a je še videl nisem!
Iz dneva v dan imamo več strank in če peremo avtomobile kater cena se gibljeokoli 200 000 e vi pa se bojite za avte ki niti pol toliko niso vredni in se bojite za prasike!
Delal sem tudi u navadni pralnici in se stem ne more primerjati!če je kdo zainteresiran naj se javi na enem limpointu ne pa piše kozlarije ker niti ne ve zakaj se gre!Če sem koga s tem užali se ne mislim opravičevat,lahko pa mirne volje zbrišete post mi zaradi nekaterih ljudi na teh avtomobilskih forumih gre že močno na kozlanje saj razen 20% ljudi ki imajo nekaj pojma drugi serjejo klamfe po forumih pa še žarnice ne znajo zamenjat!Veraj sem pral lotusa in je lastnik rekel da mu večina ljudi spluva avto pa še to tisti ki se vozijo okoli z avtom vrednim 1000e.S tako nevoščljivostj nikamor ne bomo prišli!
 
Car70
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: To mar 01, 2011 12:19 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a Car70 To jul 12, 2011 10:34 am

Kaj se pa ti jeziš, namen foruma je svobodna debata in izražanje mnenj uporabnikov. Se pa tudi jaz sprašujem kaj ima polirna pasta zveze s pranjem vozila.

Btw, tudi sam sem nekaj let delal v avtopralnici.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a pskoda To jul 12, 2011 11:46 am

Nekaterim je avto za 5k eur več vreden kot nekaterim za 200k eur
 
ColdMan87
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr okt 01, 2008 11:35 am
Kraj: Maribor

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a ColdMan87 To jul 12, 2011 2:55 pm

pskoda je napisal/-a:Nekaterim je avto za 5k eur več vreden kot nekaterim za 200k eur


Če bi bli na facebooku bi dal vlki like :D

Corrado če se tak fejs spoznaš na lake bi lahko vedo da vsi avti nimajo istega trdote laka (npr. honda ma lak ko puter, mercedes pa trdega)...kot drugo pa lak za les se razlikuje od laka za avto...in še vedno sem mnenja da s tem popraskaš avto...ker če rokavica včasih pusti kako praskico pa se je avto prej z vodo dol spral ne mi zdaj rečt da ena emulzija pa microfiber pobereta vse dol brez praske sploh pa ne blato...

PS: kolko mikrokrp se porabi za en blaten avto pa kolko emulzije?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a odprti clio Sr jul 13, 2011 12:22 pm

Reci kolega (corrado92), tak profesionalc, edini imaš izkušnje s tem, vsi drugi mlatijo prazno slamo, a ignoriraš moja posta?

Pust ti unga Range Roverja z SJ tablco, pa uno V8 R8-ko. A Panamero ti je njegova žena tud prpelala? Fikret ti tud voz? To so ljudje, ki jim dol maha za avto - za te iz sosednje stavbe, kjer pereš, ti osebno povem, da se vozijo v statusnem simbolu - lih jim dol maha kak je lak. Če pa vi zadaj ne bi prali, bi se po Jurčkovi zapeljali eventuelno na krtače, morda celo na ročno pranje.

Sej te razumem - kateri te ma? Klinec? Režek? Ko ti nekdo tupi nekaj stalno potem začneš vrjeti - po 10-ih pranjih pa avto obriši z alkoholom in poglej s halogenko kako je stanje. Pa ne 10 pranj čistega avta, ne ne - naj bo umazan. Pa ne zdaj zganjat svetobolja, ker sem projekt Limpo pri podjetju Linum dal čez.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a fantom Sr jul 13, 2011 1:34 pm

odprti clio: dobr si to napisu.
 
Car70
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: To mar 01, 2011 12:19 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a Car70 Sr jul 13, 2011 6:36 pm

bolje ne bi moral napisati, tukaj je sigurno kar nekaj večjih strokovnjakov na področju pranja vozila kot corrado
 
Uporabniški avatar
corrado92
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 17, 2010 9:06 am
Kraj: trzin

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a corrado92 Pe avg 05, 2011 2:09 pm

V glavnem pametnejši odneha s halogenko pa ti sveti po svojem francozu ali po svoji glavi pa boš vidu koliko risov maš v glavi!jest se ne grem več in bom za vedno obmolknil in nikoli nisem rekel da sem strokovnjak sam je na vsakemu forumu isto!za računalnikom se je lahko skrivat in otresat gobec v realnosti pa je drugače!zaradi mene lahko perete avte z lavacolom :!: jest v tem forumu ne napišem več enega posta!pejte pamet solit komu drugmu!
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a crxdelsol Pe avg 05, 2011 2:13 pm

pskoda je napisal/-a:Nekaterim je avto za 5k eur več vreden kot nekaterim za 200k eur

ker oni za vec ko 15k v slo so 87 posto na lizing iltisti za 5k pa smo si jih kupli... toto pranje pa grem probat danes da vidim
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a crxdelsol So avg 06, 2011 9:47 pm

Evo jaz sem šel na "predstavitev" oz. sem kar sam povprašal možakarja pri eLeclercu, ki v šotoru "pere" oz. boljše rečeno čisti avtomobile na način brez vode. Tule sem slikal listič z "reklamo":

Slika

Možakar mi je tudi praktično pokazal kako zadeva deluje. Prvo našprica čistilo po delu ki ga misli očistit, pusti nekaj časa in obriše z krpo. Nato z drugo krpo zadevo še "spolira". Avta nisem še nikoli pral na krtačkah in tudi zdaj ne opazim nekih hologramov po tem po tem delu ko je on čistil. Na otip je na tistem mestu avto res gladkejši kot je po raznih zaščitah in voda lepše odteka. Neke znanstvene fantastike nisem ugotavljal, sigurno bi dal avto čistit tja če bi bilo ceneje 10€ za zunanje čiščenje v katerega nisem prepričan ne dam, raje vidim da mi ga na roko in gobo operejo pri Pepiju za 6€ in na koncu z strojem posušijo in namažejo gume. 4€ za par litrov vode manj porabljene pa ne dam ker niti ne vidim smisla v šparanju z vodo. Je pa rekel da dobi proti koncu drugega tedna še neko drugo zadevo ki naredi "weetlook" da lak dobi res sijaj in mi garantira da bo tud na mojem opazno (ker zdaj ni blo nekega izstopajočega sijaja)-zgleda ker je lak kar ohranjen in ni videl ščetk.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a odprti clio Po avg 08, 2011 8:02 am

Ne vem zakaj bi se pojavili hologrami? Saj ne gre za poliranje - če si ga poslušal, si slišal, da gre za čiščenje z voskom. Limpo easy je čistilo na osnovi voska. Ko našpricaš pleh z eno krpico pobereš umazanijo, z drugo pa zdrgneš. Na koncu se pa še cel avto na hitro prešprica in zdrgne, da se sveti. Avto je na otip res lepši in tudi voda se lepo steka - kaj si pa pričakoval, saj gre za vosek. Še vedno pravim (iz lastnih izkušenj), da ta nano vosek nikakor ne more ustvariti efektivne zaščite (t.z. filma pod umazanijo) pred tršimi in ali večjimi tujki. Kaj hočem s tem povedat? To, da boš na laku naredil ris, ko boš s krpo zapel kamenček in ga vlekel po plehu. Ta ris pa vosek zelo lepo skrije (zopet govorim iz lastnih izkušenj, ker sem tako zakril velik % risov od krtač na svojem); no - vsaj nekaj časa je skrit.

@corrada92 - ti mali klipan pa ne otresaj gobca, ker je več kot očitno, da pojma nimaš s čem delaš, kamoli kaj delaš;

corrado92 je napisal/-a:vendar po zaslugi nano tehnologije,voska in polir paste avto ostane tudi dlje časa čist


Od kdaj imate polirne paste?! In zakaj bi bil avto dlje čist? Po prvem dežju po spet umazan.

corrado92 je napisal/-a:Ker se kot mizar spoznam na lake in znam barvat s pištolo kar ne zana vsak forumaš me ne bo nihče učil da s tem opraskaš avto s tem pranjem!


Veš, jezik ni sestavljen le iz neposrednega pomena besed (koherenca); tu več kot očitno namiguješ, če ne že praviš, da si, za razliko od drugih, ti mojster.

corrado92 je napisal/-a:V glavnem pametnejši odneha s halogenko pa ti sveti po svojem francozu ali po svoji glavi pa boš vidu koliko risov maš v glavi!


Razmišljam, če ti ne bi pršu kr jutr pregledat glavo s halogenkami, ko sem že ravno tam zjutraj. Ne otresaj gobca, limpo sem dal čez, ko se je Klinec šele dobro zavedal, da je res zapustil Hyundai in začel na svojem.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
TEHNICAR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne maj 05, 2013 9:22 pm
Kraj: Koper Capodistria

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a TEHNICAR To okt 25, 2016 6:09 pm

in...
kako je kaj "dan-danes" s to zadevo?
je še vedno aktivna?
pri nas v Kopru(parking Planet Tuš),je bil do "včeraj" Safeshine(brezvodno čiščenje avtomobilov)...kam pa je zginilo,nevem :)

kako je kje drugod po Sloveniji?

videl sem da tudi "Chemical Guys" ima svojo brezvodno čiščenje zadevo...
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a Gyga To okt 25, 2016 8:40 pm

Tale konkretna zadeva je bila odprta pri Leclerc-u v LJ. Zaprta je, mislim da, vsaj že leto in pol.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
TEHNICAR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne maj 05, 2013 9:22 pm
Kraj: Koper Capodistria

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a TEHNICAR To dec 13, 2016 8:22 am

Torej šlo je v pozabo :) :)
Moje mnenje tega brez vodnega čiščenja avtomobila je isto kot metoda "two bucket" Oz. Metoda dveh veder.
Če koristis metodo "dveh veder" ni straha za poškodbe laka kakor brezvodno čiščenje,če znaš kako se dela (poteze krpe v isti smeri,nič kroženja, obračanje krpe)...ipd...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: EKO Pranje vozil (limpo) - je za kaj?

Napisal/-a esem To dec 13, 2016 12:07 pm

Si lahko še bolj nerazumljiv? :roll: :twisted: Malo za podkrepitev:
1. Kakšno pa je >>tvoje mnenje tega z vodnim čiščenjem<<?
2. "ni straha za poškodbe laka kakor brezvodno čiščenje" - kaj to sploh pomeni oz ker to nič ne pomeni, kaj si hotel povedat?

Pravilno in razumljivo bi morda ("morda" zaradi točke 2.!) bilo tako:
Moje mnenje glede tega brezvodnega čiščenja avtomobila je isto kot glede metode "two bucket" oz metode "dveh veder".
Če koristis metodo "dveh veder", ni straha za poškodbe laka - podobno kakor pri brezvodnem čiščenju - če veš, kako se dela (poteze krpe v isti smeri, nič kroženja, obračanje krpe...) ipd...
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov