Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
hitrigregy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če dec 18, 2008 7:38 pm

obnova žarometov

Napisal/-a hitrigregy Po mar 14, 2011 1:01 pm

lep pozdrav! zanima me kako bi bilo najlažje, najceneje in najhitreje obnovit sprednje žaromete? postali so namreč rumenkasti, kar postaja zelo nadležno saj je vidljivost skoraj enaka nič. konkretno se pogovarjamo o chrysler stratus 99 letnik.

vsi predlogi so dobrodošli

hvala, lp
STRUP JE U MEJHNIH FLASKAH....
 
ColdMan87
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr okt 01, 2008 11:35 am
Kraj: Maribor

Re: obnova žarometov

Napisal/-a ColdMan87 Po mar 14, 2011 1:43 pm

Tisto kaj bo najcenejše bo zelo zelo hitro nazaj tak kot je...Drugače pa spolirat oba žarometa, še prej pa pobrusit na vodo...pa ne lakirat tak kot eni delajo ker se lak začne lupat slej ko prej in zadeva je katastrofalna
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a Skubic Po mar 14, 2011 1:47 pm

A z notranje al zunanje strani?
Predvidevam da z zunanje, saj jih boš drugače težko obnovil. Zunanjost pa lepo brusiš in na koncu spoliraš. Začneš z granulacijo... ne vem, odvisno od stanja, nekje 150 in greš po stopnjah do kakšne 1500 ali 2000. Na koncu pa še lepo spoliraš in voila :)
 
hitrigregy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če dec 18, 2008 7:38 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a hitrigregy Po mar 14, 2011 4:13 pm

Skubic je napisal/-a:A z notranje al zunanje strani?
Predvidevam da z zunanje, saj jih boš drugače težko obnovil. Zunanjost pa lepo brusiš in na koncu spoliraš. Začneš z granulacijo... ne vem, odvisno od stanja, nekje 150 in greš po stopnjah do kakšne 1500 ali 2000. Na koncu pa še lepo spoliraš in voila :)


hvala.z vodobrusnim papirjem?
stratus ima ubistvu dvoje. zunanje potem pa se eno steklce tik pred žarnicami. so kar precej porumenele. kaj pa kaksni kompleti prav za ta namen?
s cim bi se pa dalo notranjo stran?
STRUP JE U MEJHNIH FLASKAH....
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: obnova žarometov

Napisal/-a Mgajvr Po mar 14, 2011 4:58 pm

brusni papir 600, 1200, 2000 potem pa še polirna pasta, ki je namenjena posebaj za plastične luči, in so skor take kot nove
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a crxdelsol Po mar 14, 2011 5:55 pm

kaka pa je tale pasta
 
Uporabniški avatar
The_drifter
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: So sep 05, 2009 7:14 pm
Kraj: Brežice

Re: obnova žarometov

Napisal/-a The_drifter Po mar 14, 2011 6:43 pm

 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a Scremer Pe mar 25, 2011 11:53 am

Če hočeš problem rešit ornk greš sem http://www.avtozarometi.si/obnova-zarometov . Obstajajo številni drugi "mojstri", ki to počnejo za manj denarja, ampak se prav nasmejim ko jih gledem kako to delajo (enkrat je en prišel pred firmo na parkirišče drgnit luči. Fino je mobilen, ampak postopek je bil pa adijo pamet :shock: ). Na gorenjskem jih je kot listja.

Če se rad igraš, potem se lahko zadeve lotiš tako kot je predstavljeno na renault forumu s kvazi sonax in podobnimi mažami. Pač moraš vzet v zakup, da boš to vsake toliko časa ponavljal (marsikater "mojster" žal ne dela nič drugače).

Če nimaš vse pripomočkov doma lahko nabaviš razno razne komplete. Ne poznam vseh, tako da lahko, da je kakšna stvar celo uporabna, ampak po mojih izkušnjah so bolj ali manj stran vržen denar. Mimogrede cena teh kompletov je skorajda enaka konkretni obnovi na zgornjem linku, pa si potem zračunajte sami če v formulo vstavite še dejstvo, da sami niti slučajno ne boste naredili tako kot se zagre. http://www.mimovrste.com/artikel/342021 ... -ever-wear , http://www.qmi.si/komplet_zaobnovo_zarometov.html

Če bi radi pa sami ornk naredil, potem pa v kar v nabavo vsega potrebnega materiala. Cena bo mimogrede čez 200€ če vzamete manj priznane pripomočke.

lp
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a Scremer Pe mar 25, 2011 12:01 pm

crxdelsol je napisal/-a:kaka pa je tale pasta


Več kot odlično opravi delo "navadna" polirna pasta. Tole v teh specialnih pastah je klasična pasta z veliko olji in silikoni. Še danes se zelo dobro spomnim ko sem pred leti testiral neko pasto posebej za prozorno plastiko. Praktično brez truda sem po nekja sekundah zmernega drgnjenja dobil neverjetno sijočo luč. Od veselja sem ploskal z ritjo. Ko sem zaključil obe luči sem se spravil še vse kar je bilo napacano okoli luči očistit z APCjem in vodo. Vmes sem letel še preko luči in ko sem jih prebrisal me je vrglo na rit oops . Luč spraskana do amena. Da se je dansko malo povrnil sijaj/prozornost sem moral z dotično pasto drgnit kot b**** dve uri pa še vedno ni bilo to to. Kasneje sem zadevo uredil s pastami za lak.
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a Skubic Pe mar 25, 2011 12:22 pm

Sej ne potrebuješ nekega velikega "kompleta"...
- npr. v merkurju dobiš brusni papir, granulacije so od do, tja do 1500 ga majo ziher, vzameš pač kar rabiš
- polirno pasto tudi nekje kupiš kjer se ti zdi ugodno, če vzameš pasto za lak ne bo nič narobe
- vode ni treba kupovat, po mojem jo imaš doma dovolj
- potem pa samo še dobro voljo in nekaj časa, to pa boš moral najti pri sebi :)

Lahko pa na koncu za zaščito uporabiš kak sealant ki je namenjen tudi plastiki, se mi zdi da ima auto magic nekaj takega...

LP
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a Aesthetics Pe mar 06, 2015 9:19 pm

Pozdravljeni, kupujem nove žaromete, pa me samo zanima razlika med znamko Depo in TYC. Je katera boljša ali sta na isti ravni?
 
the assassins
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne feb 20, 2011 11:46 am

Re: obnova žarometov

Napisal/-a the assassins Pe mar 13, 2015 5:30 pm

Zdravo, zadnja luc mi je pocla in mi jo je zavarovalnica odobrila da sem dobil novo, problem je zdaj ker se opazi razlika da je ta nova luc zanima me ali bi lahko tudi zadnje luci spoliral in pa katero zadevo priporocate. Hvala
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a čare Pe mar 13, 2015 5:46 pm

Zadnje samo pregoniš z mašino.
 
the assassins
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne feb 20, 2011 11:46 am

Re: obnova žarometov

Napisal/-a the assassins So mar 14, 2015 1:32 pm

A to je zate odgovor na moje vprasanje ???
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: obnova žarometov

Napisal/-a Scorp84 So mar 14, 2015 4:50 pm

Aesthetics: ni kaj dosti razlike. V mojem primeru je TYC bil cenejsi, kot depo. Pri depo dobis motorcek, pri tyc pa ne, vsaj za moj avto. Samo ce mislis eno luc kupit, se ti splača od stare luci premontirat motorcek, drugace bosta razlicnem casu nastavljala visino, ker nista ista.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a Aesthetics So mar 14, 2015 6:17 pm

Mene pa ravno Depo zdajle ceneje pride. Menjala se bosta oba sprednja žarometa, saj imam zdaj China Xenon in je preslaba svetloba, plus pušča pri enemu. Motorčka ne bi vgrajeval.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a čare So mar 14, 2015 8:08 pm

the assassins je napisal/-a:A to je zate odgovor na moje vprasanje ???

JA.A zate to ni odgovor??A ja zanima te katero stvar priporočamo??Če nimaš polir paste in mašine za polirat je brezveze karkoli priporočat,ker te ceneje pride da greš do enga ki polira vozila in ti jo bo spoliral.
 
duncek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Ne mar 15, 2015 9:28 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a duncek To apr 14, 2015 12:08 pm

Zdravo , danes sem spoliral ene luči , luž se je lepo zasvetla , ampak se poznajo mikro praskice, delal sem pa takole , glede na to da luč ni bila v kritičnem stanju , sem jo najprej z vodo zbrusil 1200 in nato še z 2000 , seldilo je poliranje z pastami za lak MENZERNA, najprej groba in groba goba , nato srednja in srednja goba , ter na koncu še fina pasta z fino gobico, zatem sem dal še 2 sloja zaščite ,.,,, amapk ko pogledaš luč proti soncu se na njej vidijo praske (mikropraske) ve kdo kaj je vzrok tega ?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a yashica To apr 14, 2015 12:36 pm

Zbrusil že, vendar kako?
Ko pišeš o mikro praskah, to niso to, ker bi jih z grobo pasto odstranil, tako da so verjetno kar risi od površnega brušenja.

Sam vodobrusni papir predhodno namočim v vodo za 10-15 minut, da se zmehča. Pri brušenju uporabljam milnico (avtošampon + voda) in enakomeren pritisk na brusni medij. Pri tem je pomembno, da sta površina brušenja in papir vseskozi mokra in ostanki brušenja sproti spirani, krožnih gibov se pri brušenju izogibam. Luč s fenom večkrat posušim, da vidim, če so risi enakomerni, v primeru, da je kakšen bolj izrazit - globok, ga spravim ven (če je globji ris prisoten, ko prešaltaš na finejši papir, bo v luči tudi ostal). Na bolj fini papir ne grem prej, dokler ni luč v posamezni fazi enakomerno motna.
Med granulacijo P1200 in 2000 uporabim še vmesni 1500.

Do sedaj še nisem imel težav z risi, pa sem že brusil na videz povsem uničene luči, s papirjem P400 navzgor pa vse do P3000.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: obnova žarometov

Napisal/-a X-Hair To apr 14, 2015 2:20 pm

Tale te bo rešil nadloge.

http://www.mtl.si/sl/avto-storitve/obno ... metov.html

Spremljaj na FB in boš videl kje se nahaja po sloveniji, ter se bosta zmenila. ;)
https://www.facebook.com/MtlCarGarage?fref=ts
SlikaSlika
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov