Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
fordus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr jan 14, 2015 1:32 am

Re: obnova žarometov

Napisal/-a fordus Pe jan 22, 2016 6:21 pm

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika



Danes sem testno površino spoliral. 1500, 2000, Gtechniq P1+Heavy Cut gobica
Zelo zadovoljen, ampak oba žarometa bom spoliral spomladi, ko ne bo več mraz. Zdaj ko se vem, da se da zelo lepo narest in imam vse kar potrebujem, mi ni problem počakat nekaj časa.



Slika
 
fordus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr jan 14, 2015 1:32 am

Re: obnova žarometov

Napisal/-a fordus Sr avg 24, 2016 10:50 pm

Sicer nimam novih slik od Peugeota, luči se dobro držijo, bom slikal drugič.
Imam pa slike drugega avta.


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Čaka me še odstranjevanje orange peela in poliranje. Vse ročno.
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a javr Pe dec 08, 2017 10:50 pm

(dec. '17)
danes pozno popoldan, med 17:00 in 18:00 uro, zaradi dežja cesta povsem črna da upije še zadnji delec svetlobe, rahlo zatemnjeno vetrobransko steklo je še dodatni minus - v glavnem - dvakrat sem ustavil da sem šel pogledat če mi luči sploh svetijo. In med vožnjo molil boga da se na moji strani ceste ne bo pojavil kakšen kolesar ali pešec. Ker ga ne bi videl dokler ne bi bilo prepozno. Luči sem malce spustil, iz stopnje 0 na stopnjo 2 (od 4), a ni nič pomagalo. Konec heca - treba bo ukrepati.

Zgleda, da je kar nekaj ponudnikov poliranja stekel na žarometih, ampak ali se to za twingota l.2003 sploh splača ? Ali se da kupiti samo nova stekla, ali moraš kupiti cel žaromet, skupaj z motorčkom za nastavljanje gor-dol ? Koliko stane poliranje in koliko nova stekla ?

Zatemnitev vetrobranskega stekla ni moja ideja; ali je to narejeno tovarniško, ali s strani 1. ali 2. lastnika - ne vem. Zanima pa me ali je to možno odstraniti. In za kakšen denar.
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a wragec So dec 09, 2017 7:41 pm

Poliranje 15 eur na žaromet cene stekel ne vem. Je pa potrebno videt da niso morda že slabe parabole ker potem ti poliranje nič ne pomaga. Prilepi kakšno sliko
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a javr To dec 19, 2017 7:47 am

ja, poliranje je do 20€ za komad, novo pa 60€ za komad. Glede na letnik avta (2003), se bom odločil kar za poliranje.

Slika
Slika

s prižganimi parkirnimi:

Slika
Slika
___
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a wragec Sr dec 20, 2017 9:14 am

To se da vse spolirat.
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a javr Po jan 08, 2018 11:45 am

Polirano s tremi pastami (groba, manj groba, fina, če sem si prav zapomnil): 20 . Držalo bi naj eno leto, odvisno od tega kako dolgo bo na soncu. Naslednjič naj bi bil postopek krajši/cenejši.

Slika
Slika
Slika
Slika
___
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: obnova žarometov

Napisal/-a dzuro.na.izi Po jan 08, 2018 12:16 pm

Mač beter ;)
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a Rusty So jul 21, 2018 8:54 am

Mene pa zanima, če je ta izdelek dober: Slika

Spoliral bi si rad luči. Imam tisti nastavek za pormašino velikosti 3''(vem, da ni najbolše ampak, bo pa ziher boljše kot nič).

Prvo bom luči zbrusil, pa kolker sem videe gledal priporočajo brušenje levo-desno in potem gor-dol. Ali lahko tudi s pormašino pobrusim?

Kje kupiti vodobrusni papir P400-P3000? Navadni A4 format ali pa te 3'' okrogle, da bodo pasali na nastavek.
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a Rusty Po avg 20, 2018 4:45 pm

Se opravičujem za dvojni post, ampak ne gre drugače :)
Me zanima nekaj glede poliranja žarometov. Pa me popravite, če narobe razmišljam.

Srečal sem se s problemom, ko sem poliral žaromete na avtomobilu od žene. Oba sta bila že boga - eden bolj kot drugi, saj je bil eden vmes zamenjan.
Prvega sem lepo začel brusit s P800 in navzgor, kar pa pri novejšem žarometu nisem mogel, ker je očitno še imel gor veliko "clear coata" in je brusni papir P800 letal po žarometu, kot drsalke po ledu.

Pogledal sem veliko videov, kako folk polira in brusi žaromete in je 1000 variant. Eni začnejo s P3000 in potem samo spolirajo s pasto, drugi začnejo vsak žaromet, ne glede na stanje s P320-P800-P1200 in potem s polirno pasto.

Ali je bolše, če ima žaromet še veliko "clear coata" gor, da se samo pobrusi tisti del, ki je načet z nekim P2500 in se pusti ostali "clear coat" gor?
Ali pa je bolše, da se pobrusi celoten žaromet, celoten "clear coat" dol z bolj grobim brusnim papirjem, da je potem celoten žaromet v enakem stanju?
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a limas Po avg 20, 2018 9:10 pm

Če je žaromet hudo zamegljen, se začne z grobim brus papirjem in konča z bolj finim. V primeru majhne zamegljenosti pa lahko preskočiš grobe in začneš z bolj finimi.
Ponavadi se zamenjajo trije tipi brus papirja, od grobega do manj grobega.
Če upoštevaš navodila, mora biti luč po poliranju kot nova.
Ne pozabi na končni nanos UV filtra. ker bo drugače luč v enem letu spet zamegljena. Nekateri proizvajalci imajo vse v eni flaški, drugi v dveh.
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a Rusty To avg 21, 2018 12:39 pm

Hvala za odgovor, ampak to vem. Moj problem je, da nevem, kako postopati, ko je žaromet delno zameglen, ostali del pa je kot nov.
Zamegljen del gre kamot s P800 pobrusit, medtem, ko tadrug del, ki je bolj kot ne nov, pa ne gre.

A potem grem dol do P400 recimo pa pobrusim celoten žaromet ali pač sam tam pobrusim z P800, kjer je žaromet zamegljen in pustim ostali del z tovarniško zaščito pr mir?
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a limas To avg 21, 2018 7:07 pm

Ne, obdelaš celega, drugače nisi nič naredil.
P800 je pregrob. Probaj 1000/1500/2000
Brus papir naj bo predhodno namočen v vodi, med brušenjem pa vedno špricaš z vodo.
Tukaj imaš grob opis, najbolj pa da pregledaš forumske teme z izkušnjami uporabnikov.
http://www.viralnova.com/how-to-restore-headlights/
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a Rusty Če avg 23, 2018 5:20 pm

Ja sej potek poznam. Sem obdelal 2 avta oz 4 luči brez problema. Se mi je zataknilo pri 3. avtu, ki s P800 sploh nisem mogel zbrusit UV zaščite, ampak samo tam kjer žaromet ni imel več tovarniške UV zaščite. Sem potem tako rešil, da sem šel dol do P400 in potem nazaj navzgor.

Me zanima kako vi to rešujete? Sem slišal, da nekateri vse žaromete začnejo pri P320 in potem navzgor. Tak vsaj prihraniš na času in moči :) , ker tak je najbol ziher, da bo kvalitetno narjeno v prvo. Ker jaz sem porabil zelo veliko časa, ko sem neki časa brusil s P800 pa ni šlo dol, potem P600, P500 in končno s P400 je šlo. Potem pa spet nazaj gor do P3000 :?

Zato sem mislil, da bi mogoče bilo pametno vsak žaromet, ki se prvič obdeluje začet pri okoli P400. Kaj mislite?
Only god can judge me
 
Mint
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Če avg 23, 2018 6:58 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a Mint Če avg 23, 2018 7:07 pm

Meni super zadeva za brušenje, Mirka Abralon 77mm brusni diski za na polirko. Imaš od P180 do P4000.
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a Rusty Če avg 23, 2018 7:09 pm

No, to sem tudi razmišljal, pa nisem vedel a bi al ne, ker sem prebral, da ni fajn krožno brusit :?: Pa delaš to z vodo ali na suho? To bi bilo zakon, glede prihranka časa in pa moči v rokah :lol:
Only god can judge me
 
Mint
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Če avg 23, 2018 6:58 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a Mint Če avg 23, 2018 7:16 pm

Če enakomerno z enakomerni pritiskom brusiš ne bo nobenih sledi. Brusim vodno vedno.
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a Rusty Sr okt 17, 2018 1:31 pm

Ima morda kdo izkušnje s tem. Danes bi moral zbrusiti in spolirati ene žaromete na Golfu 7 staremu 3 leta. Ampak sem si po ogledu premislil, ker nočem dol nesti tovarniške UV zaščite dol in na koncu mogoče sploh nebi odpravo napake. Spodaj sem prilepil slike. Ko je luč ugasnjena ali pa če jo gledaš prižgano odspredi se ne vidi takšnih "prask" oz mikro razpok. Če pa jo pogledaš odstrani, ko je luč prižgana pa postanejo zelo vidne.

Je imel kdo podoben problem? Imamo doma Golfa 6 in je isti problem.
Slika

Slika
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: obnova žarometov

Napisal/-a dzuro.na.izi Če okt 18, 2018 10:44 am

Rusty

Gledam iste razpoke / črte ali kako bi se izrazu...na žarometih pri tastu in na njegovem Passatu (mislim da 2014 l.).

Ne vem kako bi ti svetoval ampak očitno je kakšna serijska napaka / slaba roba / slaba plastika s strani VW...
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: obnova žarometov

Napisal/-a EX-B Če okt 18, 2018 11:12 am

Si naredil pravilno, da se tega nisi lotil, ker so te mikro razpoke prevec v notranjosti plastike. Sem delal podoben primer in niso sle ven, s tem da je sel dol OEM lak v celoti in kar nekaj plastike. Ocitno slaba/slabo UV stabilna plastika ze iz tovarne..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov