Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: obnova žarometov

Napisal/-a dzuro.na.izi To dec 29, 2015 12:29 am

Maš prav!

Sm glihkar vidu da je 2500 in 3000 samolepilni suhi brusni papir velikosti cca 3x3 cm ki se prilepijo na brusno gobico. Nč zato, za brušenje luči so dovolj velike. Vem pa da ima CSF (spoliraj.si) menzerna bloka za mokro brušenje sam je cena zanje bolj visoka (bo pa za neki časa).

Swirl X in Scratch X pa sploh nimata abrazivov, vsebujeta bolj kemična čistila in filerje (oba sta glaze-a). Že sam Ultimate coumpound finišira zelo dobro tako da ni potrebe po čem več. Voske maš v omenjenih trgovinah.

Priporočam kakšen Finish Kare 1000p ali Optimum opti-seal. Oba sta enostavna (dummy proof :lol: ) za uporabo, UV zaščita in dolgo obstojna, cena je pa glih tolk k za Sonax al pa kak eur več. Oba primerna tudi za zaščito vseh barvnih površin, vključno s platišči. Opti-seal lahko daš tudi na steklo.

LP
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: obnova žarometov

Napisal/-a dzuro.na.izi To dec 29, 2015 9:57 am

Tolk da ves, ena primerna pasta bi bla tudi Gtechniq p1.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a yashica To dec 29, 2015 12:42 pm

Kupiš od Mirke "penaste" abralon diske 77mm, granulacije od P500 do P4000 in nastavek pa si glede brušenja pokrit. Cena po kosu je pa nekaj čez 1€.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
fordus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr jan 14, 2015 1:32 am

Re: obnova žarometov

Napisal/-a fordus To dec 29, 2015 12:57 pm

DANES V SONČKU :D Vidi se, da ima sovoznikov žaromet več orange peela

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Gtechniq pa nisem zasledil na omenjenih straneh.

Ti voski so dragi ko žafran oops

Kar se tiče Mirka Abralon pa izgleda kar zanimivo, hvala! Cena pa je 2,15 € po kosu?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a yashica To dec 29, 2015 1:06 pm

Odvisno kje kupiš. Za 1.11€/kos bo treba na obalo, natančno v Izolo ali pa pošljejo po pošti. Vprašanje je samo, koliko tega rabiš ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: obnova žarometov

Napisal/-a csf To dec 29, 2015 1:49 pm

Ti voski so dragi ko žafran oops


Za to barvo priporočam "spray sealant"-bo veliko večji efekt kot pri "klasičnem" vosku :D

Kovax vodobrusni papir v A4 je samo do P2000, če bi želel 3000 so potem diski 75 in 150 ampak bi potem potreboval mašino.

Če te pomaranča ne moti pusti kot je ker po brušenju in poliranju na roke bi lahko bil rezultat slabši kot je sedaj :)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: obnova žarometov

Napisal/-a dzuro.na.izi To dec 29, 2015 2:06 pm

Drgač se pa tudi dobi komplet za poliranje luči pa maš notr vse kar rabiš od brusnih papirjev, nastavek za vrtalni stroj + polirne paste in zaščito.

http://www.operi-avto.si/kompleti-za-po ... acier.html

http://www.spoliraj.si/products.php?diy ... 7cqea26311

Sicer pa tako kot je rekel CSF če te ne moti pust pr miru, sej zgleda itak precej bolš kot je prej!
 
Uporabniški avatar
riflex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: So sep 18, 2010 7:42 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a riflex Po jan 04, 2016 4:23 pm

Če se boš lotil zadeve v kratkem, ko je še lak "svež" boš tudi z ročnim poliranjem prišel do zelo zelo dobrih rezultatov. Jaz sem prebrusil s 1500 in 2000 in z neko staro srednje grobo Manzerno ročno spoliral.
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a mp/ Če jan 14, 2016 5:33 pm

Na Audiju A6 B5 imam problem z vidljivosto ponoči. Luči niso motne, se pravi to ni problem. Možno je, da so zanič parabole. A se da to kako zamenjat? Nekaj časa nazaj vem da sem nekje gledal parabole, ampak ne vem več kje in ne vem za kak avto. A je že kdo reševal kako podobno težavo?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: obnova žarometov

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe jan 15, 2016 11:01 am

Parabole se da popravit...v Google napiši obnova parabol pa boš dobu cel kup zadetkov in koristnih informacij.

Baje nekdo v Mengešu to dela.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: obnova žarometov

Napisal/-a EX-B Pe jan 15, 2016 12:30 pm

mp/ je napisal/-a:Na Audiju A6 B5 imam problem z vidljivosto ponoči. Luči niso motne, se pravi to ni problem. Možno je, da so zanič parabole. A se da to kako zamenjat? Nekaj časa nazaj vem da sem nekje gledal parabole, ampak ne vem več kje in ne vem za kak avto. A je že kdo reševal kako podobno težavo?

A6 B5 ne bo slo skupaj, ali si mislil A4 B5 ali pa A6 C5? :) V obeh primerih se sicer da projektorje zamenjat ali obnovit.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a mp/ Pe jan 15, 2016 12:48 pm

Ja, A6 C5 sem mislil. Bom malo pogooglal.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: obnova žarometov

Napisal/-a EX-B Pe jan 15, 2016 1:50 pm

A6 C5 pred faceliftom ali po? PFL uporablja namrec 2.5 colske projektorje, facelift pa 3 colske. V faceliftanem je zadeva izredno preprosta, luc se odpre in direktno namesto originalnih pasejo notri EvoX-R aftermarket projektorji (140 eur za par), ki so odlicni (sem jih zmontiral ze nekaj in tudi sam jih imam v svojem e39 namesto originalnih hella). V PFL modelu z 2.5 colskimi projektorji je zadeva tezja, pasejo sicer Mini H1 projektorji z 2.5 colskimi lecami (100 eur za par), vendar se je treba malo potrudit z montazo, rabis naredit nosilec/adapter, ker nima lukenj za sraufe na pravih mestih.
Druga resitev je obnova originalnih projektorjev, ce to se kdo dela, nekaj casa nazaj se je govorilo da tega nihce ne dela vec, ker se ne splaca, lahko pa pobrskas..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a mp/ Pe jan 15, 2016 3:05 pm

Izdelan je proti koncu leta 2001, naj bi bil pa že 2002 model, če se ne motim? Torej je facelift? Originalni žarometi so 300€ po komadu, neoriginal pa 250€ par, tako da je tole za 150€ par kar dobra cena. Vseeno bi pa bil rad prepričan, da so vzrok projektorji. EX-B,a je bil isti vzrok, da si menjal projektorje?
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: obnova žarometov

Napisal/-a EX-B Pe jan 15, 2016 3:55 pm

Modelno leto 2002 je facelift ja. Pri meni je bil vzrok menjave projektorjev za nove aftermarket to, da so imeli originalni ze skoraj mat odbojno povrsino ja, torej verjetno isti problem kot pri tebi. Na zalost je brez podiranja luci to izredno tezko videt in preverit za 100%..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: obnova žarometov

Napisal/-a pskoda Pe jan 15, 2016 4:32 pm

Saj nima biti kaj drugega kot leča zaradi oslabele svetlobe.
Lp
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a mp/ Pe jan 15, 2016 5:18 pm

Kako se pa odpre luc? Gledal sem tutoriale za odstranitev, nisem pa nasel nic za odpiranje.
 
joksim
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če jan 14, 2016 12:22 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a joksim Pe jan 15, 2016 5:52 pm

Ne da se na vsakem avtu odpreti žaromet kar tako.Vem,da na bmw e39 pfl se razstavi xenon luč zlahna na fl modelu je že treba čarat.Na novejših avtih pa dvomim ,da je sploh možno luč razstavit
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: obnova žarometov

Napisal/-a EX-B Pe jan 15, 2016 8:08 pm

pskoda: leca v vecini primerov ni nic kriva, razen v redkih primerih ko je res umazana (potem tudi luc ponavadi nekje pusca), reflektorski del zadaj za leco je problem, ker ali zoksidira, ali se zaradi vrocine unici reflektivni nanos.

mp: luc se odpre tako, da se jo celotno (z odstranjenimi vsemi odvecnimi deli kot so zarnice, balasti, motorcki za premik in podobno) segreje (domaca varianta je v pecici) da se tesnilo (ki drzi skupaj ohisje zadaj in prozoren pokrov spredaj) zmehca, potem pa se polovici previdno loci. Za sestavit nazaj je postopek isti, ce tesnila nisi odstranil pri odpiranju, potem polovici stisnes skupaj kolikor pac lahko, spet dobro pogrejes in stisnes do konca skupaj kolikor gre, dokler se zadeva ne ohladi in dobro prime skupaj. Jaz sicer v ta namen uporabljam toplotno pistolo, metoda s pecico mi ni vsec, tezje spremljas koliko je luc ze vroca..
Tukaj se mi zdi da je zadeva dosti podrobno opisana, da si lahko predstavljas, poleg tega je tocno tak postopek kot bi ti ga priporocal v tvojem primeru (menjava projektorjev z novimi EvoX-R, v EU je najbolj zanesljiv prodajalec retrofitlab.com): https://www.hidplanet.com/forums/forum/ ... headlights

joksim: res je da vedno vec proizvajalcev uporablja lepilo (permaseal), zaradi katerega je veliko tezje odpret luci, vendar se vedno veliko proizvajalcev uporablja navadno tesnilo (butyl rubber), ki se zelo lepo zmehca na pravi temperaturi in se luc odpre bp. E39 PFL luc se odpre bp, prav tako E39 FL luc do 2003. Cisto zadnje leto so zaceli uporabljat sele permaseal lepilo, moj je FL in ima recimo se butyl tesnilo. No, tudi permaseal se da odpreti ravno tako kot butyl tesnilo, segrejes in pocasi odpiras, razlika je edino v tem da je treba lepilo rezat in gre pac veliko tezje narazen. Pa za zapret nazaj potrebujes potem butyl tesnilo, ker permaseal-a se ne da ponovno uporabit.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
fordus1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če dec 10, 2015 10:55 pm

Re: obnova žarometov

Napisal/-a fordus1 Po jan 18, 2016 2:30 pm

Za odstranitev orange peela po 2k lakiranju sem nabavil Gtechniq P1. Lotil sem bom s 1500, 2000 vodobrusnim, potem pa P1, na roke. Ta konec tedna :)
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov