5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Teme in komentarji z čudnimi znaki

Napisal/-a 5cenic Po dec 28, 2015 11:16 pm

Samo zanima me, ker sem že večkrat opazil. Kaj se dogaja na tem forumu, da se pogosto zgodi, da nek uporabnik posta nek post z čudnimi znaki v mnogo različnih temah in odpre teme z istimi znaki. Čez čas je to vedno znova pobrisano, me pa vseeno zanima kakšne težave imate na forumu?

Posti podobni temu:
천안건마추천 “오피요” %%oPYO02¸CoM%% 원당건마 + 동대문오피
천안건마추천 “오피요” %%oPYO02¸CoM%% 원당건마 + 동대문오피
천안건마추천 “오피요” %%oPYO02¸CoM%% 원당건마 + 동대문오피
천안건마추천 “오피요” %%oPYO02¸CoM%% 원당건마 + 동대문오피
천안건마추천 “오피요” %%oPYO02¸CoM%% 원당건마 + 동대문오피
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Teme in komentarji z čudnimi znaki

Napisal/-a DePalmo Po dec 28, 2015 11:47 pm

Verjetno ti je že na prvi uč malce znano da so znaki kitajski. To delajo različni spammerji kateri upajo da bo kdo od uporabnikov dejansko kliknil na tiste povezave ki so dodane k tem "objavam".

Zakaj se to tako rado dogaja? Ker je nova spletna stran na WordPress platformi in je povezana na forum preko SSO plugina (single sign-on - enotna prijava za forum in spletno stran, po domače: se ne rabiš dvakrat registrirat ampak naj bi ena registracija zadostovala za oboje). Plugin kot sam ne deluje ravno dobro, sem tudi že malo pomagal pri odkrivanju napak ampak so še vedno prisotne, največji problem pa je ravno WP ker je premalo zaščiten in spammerji se lahko brez problema registrirajo in delajo sranje.

Je sicer več dela, sem pa za Pugi klub pred časom tudi povezal forum s spletno stranjo in zanimivo, niti enega spammerja ni tam gor ;) To pa zato ker spletna strani ni narejena na WPju ampak je bila spisana iz nič.
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: Teme in komentarji z čudnimi znaki

Napisal/-a ModraW Po dec 28, 2015 11:50 pm

Mogoče Kitajci spamajo :)
Še pop out se men pojavi ko kliknem na takšno temo.
Vsekakor pa ne klikat kitajskih linkov, ko jih eni dajejo na forum pri novitetah. Ruski linki so tudi nevarni.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Teme in komentarji z čudnimi znaki

Napisal/-a 5cenic Po dec 28, 2015 11:55 pm

DePalmo je napisal/-a:Verjetno ti je že na prvi uč malce znano da so znaki kitajski. To delajo različni spammerji kateri upajo da bo kdo od uporabnikov dejansko kliknil na tiste povezave ki so dodane k tem "objavam".

Zakaj se to tako rado dogaja? Ker je nova spletna stran na WordPress platformi in je povezana na forum preko SSO plugina (single sign-on - enotna prijava za forum in spletno stran, po domače: se ne rabiš dvakrat registrirat ampak naj bi ena registracija zadostovala za oboje). Plugin kot sam ne deluje ravno dobro, sem tudi že malo pomagal pri odkrivanju napak ampak so še vedno prisotne, največji problem pa je ravno WP ker je premalo zaščiten in spammerji se lahko brez problema registrirajo in delajo sranje.

Je sicer več dela, sem pa za Pugi klub pred časom tudi povezal forum s spletno stranjo in zanimivo, niti enega spammerja ni tam gor ;) To pa zato ker spletna strani ni narejena na WPju ampak je bila spisana iz nič.

Hvala za razlago.

Se mi je zdel, da so kitajski vendar nisem hotel ugibati. Imam tudi sam eno stran na WP vendar podobnih izkušenj nimam saj z njo nimam povezanega foruma saj je le stran za nabijanje klikov, tam pa so kitajčki in njihovi roboti več kot dobrodošli :lol:
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: Teme in komentarji z čudnimi znaki

Napisal/-a ModraW Po dec 28, 2015 11:59 pm

Upam da niso kdaj shekal pa dobil maile od uporabnikov, ker js zadne čase nenormaln velik spama dobivam na mail. Verjetno je kje drugje vzrok.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Teme in komentarji z čudnimi znaki

Napisal/-a DePalmo To dec 29, 2015 4:40 pm

Sam sem tudi imel WP, sem se ga hotel naučit in da vidim kako funkcionira. Prvič, zadnjič in nikoli več ker so mi takoj vdrli na server, preko drugih strani pa tega problema nimam.

To da dobivaš spam na mail je razlogov lahko veliko:
- malo je možnosti da so vdrli tako globoko da bi prišli do osebnih podatkov (email, uporabniško ime in geslo), je pa možno da so prišli vsaj do email spiska, gesla so ponavadi enkriptirana in jih je zelo težko razbit, kako WP dela z njimi nevem
- email si vpisal na kako sumljivo stran in je sedaj na njihovi spam listi
- email je kje javno objavljen (naprimer na kakem forumu, spletni strani, itd)
- na slepo pošiljajo emaile in če je zadetek, potem gre tvoj mail na spam listo in se šele nato usuje spama
- ko si dobil kak sumljiv mail je možno da je tvoj program odprl sliko, tako tudi dobijo potrditev za email naslov obstaja in ... navalijo
- itd.

Imel sem 5 emailov, od tega imam še 3 aktivne: prvi je že star in dnevno dobivam veliko spama pa čeprav je gmail.com, na drugem imam mir (tudi gmail) pa čeprav je skoraj javni, tretji je zasebni in če ga kdo ugane mu lahko čestitam, četrti je bil info@... in itak da je uhajalo spama kot dreka, peti je pa tudi gmail in ga imam samo za sinhroniziranje tel. imenika, tudi mir.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Teme in komentarji z čudnimi znaki

Napisal/-a mrtwelvetrees To dec 29, 2015 5:40 pm

Jaz se čutim zakaj admini ne naredijo boljši filter pri registraciji ?

Vprašanja (jaz nisem robot) bi lahko bila v slovenščini na katero bi moral odgovoriti v slovenščini.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Teme in komentarji z čudnimi znaki

Napisal/-a DePalmo To dec 29, 2015 8:35 pm

Sem že predlagal kar nekaj časa nazaj. Je očitno problem ker se bi moralo to spisat in ne samo dodat plugin.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Teme in komentarji z čudnimi znaki

Napisal/-a Fnatic Po jan 04, 2016 12:16 pm

ModraW je napisal/-a:Upam da niso kdaj shekal pa dobil maile od uporabnikov, ker js zadne čase nenormaln velik spama dobivam na mail. Verjetno je kje drugje vzrok.



Zato imam jaz različne maile. Uradni mail za banko, račune itd je zgolj za to. potem še eden za vsakodnevne maile in en za spam. vedno pa označim v mailu filtre in tudi prijave delam, če je potrebno. Zaenkrat mi v parih letih delovanja mailov še ni prišlo do kakšne zlorabe posebne.
Ba-dum tssssssss =P
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Teme in komentarji z čudnimi znaki

Napisal/-a gorazdkop Ne maj 13, 2018 8:20 pm

Varuhi foruma, dobro vam svinjajo po forumu.
ponavadi to vidim v nedeljo zjutraj, ali ste takrat na zasluženem počitku? Ali se ne da tega poštimat. Rahlo izgubljate na ugledu
Vrni se na Prenova Avtomobilizem.com

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost