Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Linki v besedilu

Napisal/-a Manfred Po feb 17, 2014 12:32 pm

Pozdravljeni !


Zanima me ali še koga motijo reklamni linki med samim besedilom? Mislim na tole:


Slika

Ker je po moje zelo moteče in vsiljivo me zanima ali se da to "funkcionalnost" kako izklopiti oz. odstraniti?


Hvala in LP
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a darkside Če okt 23, 2014 9:57 am

-
Zadnjič spremenil darkside, dne Ne jan 11, 2015 4:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a DePalmo Če okt 23, 2014 11:23 am

AdBlock je super zadeva :) Ga imam tudi jaz na Chrome-u.
 
Uporabniški avatar
reber
Uporabnik
 
Prispevkov: 836
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:12 pm
Kraj: Bled

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a reber Pe dec 12, 2014 2:11 pm

Zaradi vedno bolj pogostih reklam na forumu, sem forum skoraj popolnoma zapustil. Na forum pridem mogoče nekajkrat letno in to vedno bolj poredko.

Lastniki, kar veselo limajte reklame po forumu, kmalu ne bo več nikogar, ki bi to sploh opazil :P
www.reber.si - www.elektron.si - www.pastir.info
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a ejsim Pe dec 12, 2014 2:37 pm

Jaz bom zaradi neumnih in nadleznih reklam zacel brati casopis in nehal brati novice po raznih **ur portalih ipd (tam so posebno nadlezni, se jih ze tako izogibam). Resno mislim.

Ti linki pa..tudi meni so nadlezni, poskusam ignorirat, bom se namestil ta program.
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a darkside Pe dec 12, 2014 6:34 pm

Zaradi te nadloge sem si jaz namestil Adblock. Me ne motijo reklame, ampak kar je preveč je preveč in blokran vsako reklamo ki jo vidim. Če jih je preveč potem niti ene ne bo.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a .com To dec 16, 2014 9:30 am

vse lepo in prav, vendar večina še zmeraj ''fura'' IE (internet explorer)... tam pa žal adblock ne dela...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a Daedalus To dec 16, 2014 9:42 am

.com je napisal/-a:vse lepo in prav, vendar večina še zmeraj ''fura'' IE (internet explorer)... tam pa žal adblock ne dela...


In rešitev te hudimane tegobe je...?

Inštalacija drugega brskalnika. Če znaš AdBlock inštalirat in uporabljat, potem bi moral znat tudi drugi brskalnik inštalirat. :) Nenazadnje jaz IE-ju še vedno ne zaupam ama ništa, tudi, če je kao precej boljši kot tista brezumna skropucala izpred nevemkoliko let, ki so bila približno tako varna in uporabna kot mrtva k****a z AIDS-om. :roll:
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a gasolinedream To dec 16, 2014 10:02 am

Zakaj se v IE ne bi dalo namestit adblocka?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a esem To dec 16, 2014 11:51 am

.com je napisal/-a:vse lepo in prav, vendar večina še zmeraj ''fura'' IE (internet explorer)... tam pa žal adblock ne dela...

Večina uporablja Chrome, IE in FF sta skoraj izenačena in precej zadaj.
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a darkside To dec 16, 2014 1:32 pm

.com je napisal/-a:vse lepo in prav, vendar večina še zmeraj ''fura'' IE (internet explorer)... tam pa žal adblock ne dela...

in to po možnosti še tistega starega? hja, njihov priblem. čeprav je microsoft z IE9 ali IE10 naredil malo več tudi na varnosti, ampak mi ki uporabljamo chrome in firefox smo že dlje varni pa tudi boljši mi delujejo (predvsem pa hitreje odpirajo)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a Ivan36 To dec 16, 2014 2:09 pm

esem je napisal/-a:
.com je napisal/-a:vse lepo in prav, vendar večina še zmeraj ''fura'' IE (internet explorer)... tam pa žal adblock ne dela...

Večina uporablja Chrome, IE in FF sta skoraj izenačena in precej zadaj.

Odlično fantje samo tu na tej strani je 3 + 32 blokiranih oglasov !!! :DDD
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a DePalmo To dec 16, 2014 4:46 pm

Meni jih kaže 5. Se pa zadnje čase pojavlja nov oglas, ki zaobide tudi AdBlocker. Se bo tudi to rešilo, tako da se malce popravi hosts datoteko ;)
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a Daedalus Če dec 18, 2014 9:06 am

esem je napisal/-a:
.com je napisal/-a:vse lepo in prav, vendar večina še zmeraj ''fura'' IE (internet explorer)... tam pa žal adblock ne dela...

Večina uporablja Chrome, IE in FF sta skoraj izenačena in precej zadaj.


Moram kar potrditi glede FF-ja...ga že leta in leta uporabljam in zadnja 2 leta ima precejšnje probleme s flash-om. Sem ga vajen in ga nočem menjat, ampak zadnje čase je pa še huje in bo očitno treba inštalirat Googlov all seeing eye... :roll: Kako je kaj z Opero dandanes?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a esem Če dec 18, 2014 11:52 am

Opera dela OK, tudi flash je ne moti preveč, za razliko od FF, ki ima s FP stalne težave, tudi velike
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a Daedalus Če dec 18, 2014 12:48 pm

esem je napisal/-a:Opera dela OK, tudi flash je ne moti preveč, za razliko od FF, ki ima s FP stalne težave, tudi velike


Zadnje čase je "velike" dokaj mil izraz... :roll: Praktično neuporaben je. Edino, kar me še drži na njem je to, da se mi ne da ubadat z inštalacijo drugega brskalnika in uvažanjem vseh zaznamkov in ponovnim brskanjem za gesli. Ah, lenoba je hudič. :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a esem Če dec 18, 2014 12:56 pm

Se strinjam, zelo velike.
Nove inštalacije imajo avtomatizme, da ti same uvozijo zaznamke in gesla.
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: Linki v besedilu

Napisal/-a ysrxdtczvgu Če dec 18, 2014 1:16 pm

Nove verzije brskalnikov imajo večinoma vse možnost uvoza zaznamkov, gesel, zgodovine in celo nastavitev iz drugega brskalnika.

Stalno me moti, da ljudje še vedno zamenjujejo novi Internet Explorer 11 za prejšnje porazne različice (7,8,9).
Sam se precej ukvarjam z brskalniki in internetom. Na podlagi lastnih izkušenj lahko z zagotovostjo trdim da je IE 11 je popolnoma konkurenčen vsem novejšim brskalnikom, testi celo kažejo da je nekoliko hitrejši tudi od Chroma. Res je, da ima malce nižjo podporo HTML5 kot FF in Chrome ampak ali res kdo opazi razliko? Sam je namreč nisem. Kdor pa pravi da je IE porazno slab pa več kot očitno nima pojma o računalništvu ter brskalnikih. :)
Kar se tiče FireFox-a se je z zadnjimi verzijami malce pokvarila podpora flasha pa tudi za moje pojme postaja vse preveč podoben Chromu. FF ima tudi grdo lastnost, ki je povezana z večnitno arhitekturo kar pomeni, da če "zašteka" en zavihek padejo tudi vsi drugi. Chrome in IE imata to rešeno z ustvarjanjem posameznih procesov za vsak zavihek posebej.
Za Opero nevem točno sem pa nekje prebral, da ji je podpora s strani uporabnikov drastično upadla z novejšimi verzijami.
Ob Chromu mi je brezveze izgubljati besede saj sam niti malo ne maram Googla. Vsak lahko presodi sam. Se mi zdi pa malce žalostno, da večina uporabnikov hvali Google in ga vpisuje med zvezde ko pa ne vejo, kaj vse Google počne v odzadju.
Kar se tiče mojega brskalnika uporabljam odprto kodno različico Choma (Chromium), saj sem na Linuxu, ki pa je neizprosno boljša kot Chrome sam.

Lp, Andry
Programmers - an organism that turns coffee into software.
Vrni se na Prenova Avtomobilizem.com

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost