Uporabniški avatar
Lini
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr sep 17, 2003 9:43 am
Kraj: Hrastnik

Napisal/-a Lini Pe okt 22, 2010 8:03 pm

Če mam js kej občutka za vse skup potem bo forum spremenjen samo zato da se bo ob strani dalo fino filat komercialne vsebine. Stran je obiskana in js osebno že tudi kar precej let berem samo aktualne objave ker se mi ne da sprehajat med balastom ki ga je roko na srce ogromno. Je pa zanimiv način napredka. Najprej so nam webmasterji dal preširoke stvari na monitorje nato so proizvajalci dal drug standard monitorjev zdej so pa webmasterji zožal vse skup da bojo lohk nabasal reklame na robove. :roll:

Kakorkol pa še vedno bomo lahko bral bedarije in še vedno bo kej zanimivga tko da nima veze sej se bomo navadl.
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Pe okt 22, 2010 8:16 pm

Po pravici povedano, če bo glavna sprememba v temu, kot je bilo večkrat omenjeno, da bo samo več placa za oglase, se lahko kar poslovimo. Še posebej če bodo, kot sem nekje videl, oglasi že med samimi posti. Sovražim to..

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Napisal/-a el_diablo Pe okt 22, 2010 10:07 pm

najbolje bi bilo,da se naredi anketa. in glede na to,da je avtomobilizem za nas,uporabnike,bi bilo fer da bi večinsko mnenje nekaj štelo.

mislim,kaj je sploh pravi razlog da se karkoli spreminja? ajde,mogoče manjši popravki,ampak generalka? čemu,kdo se je za to odločil?

SamoK je napisal/-a:Izgled pustite, tak kot je.. raje se posvetite iskalniku, pa ste vse naredli!


:bow :[] :tomidelej:

tega poslušte,pa bomo vsi srečni
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem So okt 23, 2010 12:02 am

dj_em je napisal/-a:...od tega 45 strani (pišem za primer) nč pa ne pove na keri strani točno ....


To je bilo rečeno že večkrat - na iskalniku levo spodaj je ta izbira "Prikaži rezultate kot: O objave O teme" in če tu izbereš "objave" (po defaultu je "teme"), te klik na rezultat pošlje direkt na objavo (na X strani) in ne na začetno stran teme.
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Napisal/-a Veron So okt 23, 2010 12:55 pm

sicer nisem bral cele teme, ampak ena zadeva mi je preveč čudna/nevšečna..
torej subMenu so črke premale in text-decoration ne paše tak kot je

torej povečal bi malo črke in naredil

#subMenu a { text-decoration:none;font-size:13px; }
#subMenu a:hover { text-decoration:underline }

velikost pisave ni nujno da glih 13px, ampak sigurno večje čke al pa vsaj mal bol čisto, zgleda kot spackano
 
Uporabniški avatar
AVX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1523
Pridružen: Sr mar 29, 2006 2:42 pm
Kraj: V Avtu

Napisal/-a AVX Ne okt 24, 2010 10:01 am

Takoj ko sem odprl to beto verzijo. Za mene tole ni nič kaj bolj pregledno, kvečjemu je vse zgužvano na kupu, ker ste vzeli premali prostor za prebiranje. Druga asociacija ki sem jo dobil, ko sem odprl stran. Mislim tisti neki poceni oglasi ne vem kaj nasplošno izgled, kot bi iskal po spletnik straneh, ki so nastale v majn razvitih državah, bolj na cheap verziji. Enostavno tole res no go.

Tukaj je vsaj bolj pregledno imaš vse pri prvi roki, na tej strani pa v rtaš in vrtaš, 10x se umes zgubiš. Tole je pomoje najbolje da vse zavržete kar ste naredili in še enkrat naediti brain storming, pa ponovno postavite nove temelje.
Ford Mondeo ST TDCI,... soon on show =)
 
Uporabniški avatar
dct
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Po feb 12, 2007 6:45 pm

Napisal/-a dct To okt 26, 2010 12:20 pm

Pozdravljeni,

poleg nekaterih estetskih zadev vidim, da želite, da bi na prvi strani bile bolj izpostavljene zadnje debate na forumu in verjamem, da bodo našil oblikovalci uredili tako, da bo prav.

Mene pa zanima, kaj bi vi spremenili pri obliki oziroma razporeditvi člankov na prvi strani.

Lep pozdrav,

Borut Fakin
Woman: "You don't understand me!"
Man: "What do you mean?"
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem To okt 26, 2010 3:25 pm

O člankih na prvi strani
Oblikovno vse deluje nekam togo, kvadratasto, suhoparno, dolgočasno...Verjetno je razlog v preveč povdarjeni želji po preglednosti in je nekako preveč "razparcelirano". Tudi preveč sivih (trije ali štirje) odtenkov je, pasice so prevelike (višina), morda pretemne (lahko bi bile malo svetlejše in enake kot font v spodnjem odstavku, ki je presvetel), font (testi, predstavitve...) pa premajhen.

Ta font ("objavljeno 26. Oct 2010 | 0 x komentirano") je pa absolutno premajhen (in presvetla siva), tak samo moti. Tudi ni potrebe po "objavljeno", verjetno je vsakemu jasno, kaj ta datum (oct - !!??) pomeni, če pa že hočete, da je, je dovolj "obj.", tako da je prostor za večji font.

Tudi črni okvirčki slikc so nepotrebni in skoraj malo moteči, hkrati tudi povdarjajo to "razparceliranje" in ločujejo slikco od teksta, članek bi moral biti bolj povezan.

Toliko za zdaj
 
Uporabniški avatar
dct
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Po feb 12, 2007 6:45 pm

Napisal/-a dct To okt 26, 2010 3:28 pm

Super, hvala! ;)

Še kdo?
Woman: "You don't understand me!"
Man: "What do you mean?"
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage To okt 26, 2010 3:30 pm

el_diablo je napisal/-a:najbolje bi bilo,da se naredi anketa. in glede na to,da je avtomobilizem za nas,uporabnike,bi bilo fer da bi večinsko mnenje nekaj štelo.

mislim,kaj je sploh pravi razlog da se karkoli spreminja? ajde,mogoče manjši popravki,ampak generalka? čemu,kdo se je za to odločil?


Se strinjam s tem mnenjem. Tudi sam ne bi spreminjal in sem za to, da se naredijo samo manjši popravki. Bi bilo pa res najboljše, če bi se naredila anketa in bi se upoštevalo mnenje uporabnikov.
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Napisal/-a el_diablo To okt 26, 2010 4:33 pm

el_diablo je napisal/-a:najbolje bi bilo,da se naredi anketa. in glede na to,da je avtomobilizem za nas,uporabnike,bi bilo fer da bi večinsko mnenje nekaj štelo.

mislim,kaj je sploh pravi razlog da se karkoli spreminja? ajde,mogoče manjši popravki,ampak generalka? čemu,kdo se je za to odločil?

SamoK je napisal/-a:Izgled pustite, tak kot je.. raje se posvetite iskalniku, pa ste vse naredli!


:bow :[] :tomidelej:

tega poslušte,pa bomo vsi srečni


namerava kdo od šefov,oziroma odgovornih za to spremembo,al pač tistih ki o tem odločajo,odgovoriti na moje vprašanje?

:?:
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Uporabniški avatar
Mindflash
Novinec
 
Prispevkov: 365
Pridružen: To sep 19, 2006 6:27 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mindflash To okt 26, 2010 5:33 pm

Na forumu me moti:
a) "prelivanje" bele in umazano bele(sive?) barve. Odtenki so premalo izraziti, tako da se samo mučim kje je kakšna barva in kam kaj paše. Okvirji in meje so zaradi tega premalo vidni.
b) tudi v forumu so vsaj trije, štirje odtenki sive... Preveč!
c) Citirano besedilo je premajhno! Velikost bi morala biti enaka kot v originalnem postu (po vzoru zdajšnjega forum)
d) ni "vidne" linije, ki bi ločevala podpis od posta. Vem da je zato tam tista tanka siva črta a je tudi ta premako izrazita.
e) nikjer (razen v prostorih namenjenih za oglase) ne vidim rdeče barve, ki je tako značilna za avtomobilizem.
f) Oglas v prvem sporočilu v temi?! Zanimivo, sami ne smemo oglaševati, potem pa nam vi vsilujete oglase v jedro našega sporočila.
g) Na prvi strani foruma ni nobene potrebe, da pri zadnjem prispevku piše: Napisal/-a: Saj je logično, da je avtor zadnjega sporočila v temi tisti, ki je tam napisan. Prav tako bi bil lahko tu datum v obliki dd.mm.yyyy. Mislim, da nikogar ne zanima kateri dan v tednu je bil takrat.
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak To okt 26, 2010 5:48 pm

Ne hvala, raje pustite tako kot je, le iskalnik porihtajte.
 
Uporabniški avatar
Jaka_Levstek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To okt 19, 2010 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Jaka_Levstek To okt 26, 2010 6:11 pm

Najprej vsem hvala za konstruktivnost - tudi bolj ognjeviti komentarji so za nas, ki poskušamo avtomobilizem razvijati naprej, predvsem sporočilo, kako pomemben je ta forum. Poskušal bom odgovoriti na večino predlogov in komentarjev.

Če začnem s tem, zakaj sploh prenova. Iz ankete, ki smo jo opravili lansko leto na avtomobilizmu, smo razbrali tri ključna sporočila (mimogrede, anketo je izpolnilo malo več kot 400 uporabnikov). Prvič, da 50% uporabnikov obiskuje avtomobilizem zaradi foruma (ostala polovica pa zaradi novic); drugič, da ne namenjamo dovolj pozornosti forumu, novicam in testom in tretjič, da je obstoječa podoba všeč le 20% uporabnikov.

Tehnologija, na kateri je zasnovan obstoječ a.com, je stara več kot 3 leta. Posledično so kakršnikoli manjši popravki na tej tehnologiji težavni in zahtevni za razvojno ekipo. Zato smo posodobili forum in izbrali novo platformo za novični del portala.

Seveda ne morem niti mimo tega, da a.com vendarle mora od nečesa živeti. Tako kot Google, Facebook ali drugi večji spletni portali živi avtomobilizem od oglasov in umeščanje oglasov na način, ki bi čim manj motil uporabnike, hkrati pa bi še vedno dosegli svoje poslanstvo, ni preprosta naloga. Enako velja za novo podobo, ki mora vendarle privabljati oboje.

el_diablo, čeprav tudi meni ni nihče odgovoril, ali si želite spremljati (oz. sodelovati) pri razvoju za naprej, bom spodaj kar takoj naštel stvari, ki jih bomo v kratkem (nekatere že ta teden) izboljšali na vašo pobudo:

- forum bomo razširili in umaknili stranski oglas izven forumskega polja
- na vstopni strani bomo dodali zadnjih 20 aktivnih tem s foruma in komentarje na članke premaknili nižje
- dodali bomo iskalnik po forumu, ki bo bolje našel željene zadetke, hkrati pa bomo raziskali še omenjeni iskalnik na BMWjevi strani in poskušali pobrati najboljše
- forum bomo barvno očistili, da bo bolj berljiv in manj "umazan"
- citirane tekste bomo povečali, verjetno sicer ne ravno do velikosti osnovnega teksta, vsekakor pa bo razlika opazna
- uporabili bomo več rdeče barve :)
- na vstopni strani bomo očistili nepotrebnike (datum, napisala ipd.)
- prilagodili bomo velikost fotografij, ki se nalagajo na forum

Za prihodnost je super ideja mobilne novičke, za Salon smo že omenili, da ga bomo objavili, zbirnik znamk pa pride počasi (vendarle ne smemo vsega razkriti naenkrat).

Hvala za tole prvo rundo - mi gremo delati in se beremo v parih dneh.

Lp
 
Uporabniški avatar
Par@gon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Po nov 24, 2008 6:59 pm

Napisal/-a Par@gon To okt 26, 2010 6:49 pm

A lahko mal temnejše barve? Ta belina me bode v oči in moj ekran posledično kuri več štroma :D .
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem To okt 26, 2010 6:58 pm

Jaka_Levstek je napisal/-a: - forum bomo razširili in umaknili stranski oglas izven forumskega polja
- na vstopni strani bomo dodali zadnjih 20 aktivnih tem s foruma in komentarje na članke premaknili nižje
...


Po možnosti razširite forum bolj kot je zdaj (ne beta, sedanji)

Komentarji na članke sploh niso potrebni na prvi strani. Če že, samo recimo zadnjih 3-5 (največ).

Tudi "nove objave" je potrebno preve(t)rit. Delajo zelo čudno, kdaj mi da teme, ki sem jih že odprl, res novih pa ne, večinoma pa niti približno ne da dostojnih rezultatov.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Napisal/-a Doche To okt 26, 2010 8:02 pm

Dobrodošel bi tudi bil vmesnih za shranjevanje slik iz shrani.si, kjer bi uporabnik naložil sliko v velikosti kot jo pač ima in jo forum avtomatsko zmanjša na neko normalno širino da ne rabimo premikat miške levo desno skoz.

To pa zato, ker se mnogim ne, da uploadat slik in pri tem kliknit določene širine, ki jo ta stran omogoča, da ti sliko zmanjša.

Tako imajo stvar rešeno recimo pri Favdl-u.
 
Uporabniški avatar
BBS
Uporabnik
 
Prispevkov: 1280
Pridružen: Pe avg 07, 2009 12:15 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a BBS Če okt 28, 2010 9:47 am

Mogoče bi bilo zanimivo še dodati kakšen podforum Fotografija, ker nas je tu kar nekaj, ki se ukvarjamo in nas zanima fotografija.
Kakšne novice glede tega, mogoče testi aparatov ali pa kakšna galerija, da bi kazali slike in dobivali nasvete od drugih.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Če okt 28, 2010 11:04 am

bolj bote mutili z ''izboljšavami'' slabše bo, iskalnik zrihtejte tk da bo kj najdu pa bo čist ok ;)
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi Če okt 28, 2010 11:07 am

A še niste zaštekali? Bravo, točno to smo rabili - tono reklam. Jaz, ki bom potreboval recimo nasvet, zakaj mi klenka v menjalniku, se bom najprej zaletel v neko neumno bogsigavedi kakšno reklamo. Aja, kdo bo sploh nas poslušal, če pa je danes v igri samo kapital??? Kakšna ironija! Pa ravno od naših obiskov se služi, kajne? Če bom rabil šampon za avto, bom pač vtipkal v googla šampon in to je to. Dobro jutro no.

Vizualno obstoječemu forumu ne manjka ničesar (razen mogoče bolj enostaven in učinkovit iskalnik). Tale beta verzija je polomija. Za to ugotovitev sem rabil glih 2 sekundi. Samo če primerjamo prvo stran - enostavno, ni primerjave. Vse stisnjeno, malo informacij, kar eni brezvezni linki. Edino kar je za moj okus mogoče lepše, je font.
To je krneki. :roll:

Šli ste 5 korakov nazaj. Čestitam.
Vrni se na Prenova Avtomobilizem.com

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov