Uporabniški avatar
Jaka_Levstek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To okt 19, 2010 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Pimp up the Avto(mobilizem).com

Napisal/-a Jaka_Levstek Če okt 21, 2010 8:49 pm

Spoštovane forumašice in forumaši,

kot ste morda nekateri že slišali po kuloarjih bo Avtomobilizem.com v kratkem deležen pomembne prenove. Čeprav je za nekatere od nas komaj pričakovana, se bo drugim verjetno nostalgično težko posloviti od podobe, ki nas je spremljala toliko let. Na Domenci, kjer smo prenovo pripravljali v sodelovanju z novinarsko ekipo in nekaterimi ustanovitelji (čeprav priznam, da so bili vključeni manj, kot bi si zaslužili), menimo, da je zadnji čas, da se Avtomobilizem prelevi v nekaj lepšega in prijaznejšega tako za bralce kot za forumaše.

Hkrati pa se zavedamo nečesa pomembnejšega. Avtomobilizem ne bi bil tu, kjer je, brez vas, ki na forumu objavljate odlične vsebine, ki vsak mesec privabijo več kot 120.000 uporabnikov. Zato dejstvo, da smo prenovo začeli samostojno, nikakor ne pomeni, da je ta končana in da bomo ponovno nekaj let spali. V resnici smo jo šele dobro začeli in jo želimo nadaljevati v smeri neprestanih izboljšav predvsem za vas, ki ste avtomobilizem.com postavili na prvo mesto po obiskanosti med slovenskimi avtomobilskimi mediji.

Ta tema je namenjena vašim kritikam, pohvalam, vprašanjem in predlogom. Nadaljevala se bo tudi na novem forumu, na Domenci in v ekipi Avtomobilizma pa se bomo potrudili v najhitrejši možni meri odgovarjati na vaša vprašanja, slediti vašim priporočilom in izboljševati v naši skupni smeri.

Zato brez nadaljnega.

http://beta.avtomobilizem.com*

*Disclaimer
Beta je večji meri zajela skoraj vse vsebine z obstoječega foruma, vendar ni v popolnosti sinhronizirana in se tudi ne bo sproti usklajevala. Preden jo bomo objavili (predvidoma v prvem tednu novembra) bomo naredili končno sinhronizacijo s tem forumom tako, da bodo vse vaše vsebine stale inu obstale tudi v novem forumu.

** Še tole. Bolj konkretni kot boste v svojih priporočil, lažje in bolje jim bomo v razvojni ekipi lahko sledili. Če imate direktne predloge, bomo veseli še toliko bolj. :)
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Če okt 21, 2010 9:01 pm

Jaz bi samo opomnil na enega glavnih predlogov, ki je bil ob zadnji (prejšnji) prenovi. In sicer, da bi ostalo zadnjih 20, 25 aktivnih tem na prvi strani. Veliko nas je takih, ki ne pregledamo foruma po vseh področjih posebej (splošna debata, srečanja, styling), ampak gledamo predvsem te zadnje aktivne in popularne debate. Skratka, to bi blo fajn če ostane :tomidelej:


edit: aja, razen, če to spada pod beta.a.com > forum > aktivne teme ?
No vseeno, pač, tuki mi je zdej fajn k mam kar a.com pod zaznamki in so takoj in novice in aktiven del foruma, vse skupaj :)

lp
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11000
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan Če okt 21, 2010 9:08 pm

A se fotografije ne bodo avtomatsko prilagodile širini okna? Na beti so večje enostavno odrezane :(

Pa številni ukazi, ki so sedaj v angleščini (reply with quote, view new posts,...) bodo verjetno v finalni verziji prevedeni?
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= Če okt 21, 2010 9:13 pm

Ali se samo meni zdi, ali je beta verzija precej podobna avtomaniji.com? Nevem, potrebno bo kar nekaj privajanja na novo obliko in tudi manjko rdeče barve (pri beti prevladuje "karbon" efekt) me je malo zmotil.

Glede foruma, če je možno bi bilo super da ostane tista orodna vrstica na levi strani, kjer res z lahkoto dostopaš do nekaterih najbolj pomembnih funkcij foruma. Drugače pa me zaenkrat oblika (še) ni prepričala.

Lp

Edit: to kar je izpostavil @Martin Krpan, je nujno potrebno urediti (avt. zmanjšanje slike), ker da jo takole odreže res ni vredu (ja vem da je beta in da ni še vse narejeno 100%).
Zadnjič spremenil =ZiAn=, dne Če okt 21, 2010 9:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage Če okt 21, 2010 9:16 pm

martin_krpan je napisal/-a:A se fotografije ne bodo avtomatsko prilagodile širini okna? Na beti so večje enostavno odrezane :(


To je tudi mene takoj zmotilo :?
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Če okt 21, 2010 9:28 pm

Evo, eno napako sem u šusu najdu :lol: :lol: :lol:

Slika

Drgač mi je pa všeč, edin na ožjo širino se bo treba navadit :)

EDIT: Aja, pa še ena stvar me moti, in sicer:

Slika

Pri tanovi sta povezavi desno od Napiši odgovor statični (torej pri vseh temah isto kaže), medtem ko se pri trenutni lepo prilagaja temam (sem označu z zeleno)
Slika
 
Uporabniški avatar
xsAMOR
Novinec
 
Prispevkov: 365
Pridružen: Sr feb 09, 2005 1:05 pm
Kraj: Hrušica

Napisal/-a xsAMOR Če okt 21, 2010 9:43 pm

Nekako me moti da stran ni po celotni sirini, vendar je pa zaradi tega bolj "future&modern look" ce ste to hoteli doseci :) Slikce se bodo verjetno prilagajale sirini, bi pa podprl mnenje da bi bile zadnje teme v katerih se je komentiralo na prvi strani.

LP :hi
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Napisal/-a tomzzi Če okt 21, 2010 9:51 pm

Obvezno najnovejše objave na forumu saj prvo tole pregledam ko pridem na forum.
Videz me pa ne prepriča. Vsaj zaenkrat ne.
 
Uporabniški avatar
Caby
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: To mar 29, 2005 7:38 pm

Napisal/-a Caby Če okt 21, 2010 10:48 pm

tale izračun registracije na desni se mi zdi dokaj neuporaben, glede na to da nas je verjetno veliko stalnih obiskovalcev, ki ne gledajo vsak dan koliko jih bo prišla registracija, se pa strinjam da bi lahko bila možnost v meniju (registracija, izračun poti, morda še preverba avtomobila na tisti državni strani-težko zapomljiv naslov-vsaj link, koledar dogodkov-čimbolj podroben in morda še kaj)

In namesto tega prostora na desni bi dali sveže debate na forumu, kar se tudi jaz strinjam da je velik plus.

Morda okno debata ni ravno debata, bolj komentarji člankov, vendar je ok tudi to, vendar mislim da ta debata ni ravno tista prvotna smernica avtomobilizma.

Če me razumete. Vsak ki ve za avtomobilizem.com takoj pomisli na forum, te novice so le "hitro branje" zadnjih "premikov" v avtomobilizmu, tako da se mi zdi, da bi vseeno bolje bilo, če bi bil forum bolj integriran v glavno stran(da, spet smo pri oknu svežih objav in morda še česa), kar pa ne pomeni da okno "debata" v beti ni nezaželeno. Govorim vam s svoje perspektive, in verjetno perspektive večine nas.
Tole bi bila zaenkrat moja malenkost.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Napisal/-a zuzek Pe okt 22, 2010 12:00 am

če lahko podam moje osebno mnenje glede strani, super samo širša naj bo kot je trenutna, saj me osebno ozke strani zelo odvračajo :?
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Pe okt 22, 2010 12:02 am

Pozdravljen

Kot že pri prejšnji prenovi tudi ta skoraj nekako ukinja forum s prve strani - čeprav je vsakemu jasno, da je predvsem zaradi foruma tak obisk.
Torej kaj - hočemo manjši obisk? Zelo dvomim...
Obvezno forum na prvo stran in to v večjem obsegu kot trenutno (kaj šele beta)!

"Debata" ni vredna svojega imena - če že je kje debata, je znotraj foruma, med komentarji člankov niti ni zelo zaželena oz primerna oz funkcionalna (omejen prostor, citiranje, slike, povdarki itd itd). Seveda naj debato zamenjajo zadnje objave na forumu!

Glede "pripomočkov" - kakšen smisel ima (celo) na prvi strani dajat neka okenca za izračun reg. in izračun poti (kar itak v povprečju precej malokrat rabimo), če nas vedno pelje na zunanjo stran? Mar ne bi bilo bolje dat samo kratke linke in prostor namenit objavam na forumu ter člankom? V tem primeru bi lahko bilo več pripomočkov (kot "linkov"). Katerih? Za začetek morda na ZVCP (oz bodoče zakone), na teste pnevmatik (dotično sticky temo), zanesljivosti avtov, morda celo na najboljše tuje (samo tuje!) forume za posamezne znamke itd.

Temnosiv rob je pretemen, prevelik ter preširok (škoda prostora), poleg tega celo spominja na konkurenčne strani (kot je že bilo omenjeno). Raje bi kakega podobnega sedanjemu. Rdečkasta je nekako povezana z A.com-om - zakaj to v celoti ukinjat?

Iskalnik obvezno izboljšat. Idealno, a verjetno neizvedljivo bi bilo, če bi na desnem robu okenca iskalnika bil menu (puščica), kjer bi se (z odprtjem le-tega) lahko izbiralo: Išči po člankih, Išči po področju foruma, Išči po strani foruma (oz celi temi), morda pa še kaj - npr Išči po malih oglasih (in posledično umik tega s prve strani (sedaj) ali samo link. Tudi - za dve besedi, vpisani v iskalnik, naj bodo rezultati, ki obvezno vsebujejo obe besedi (in ne vse s prvo in vse z drugo).

Nekateri fonti so skoraj premajhni.

lp
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Pe okt 22, 2010 12:22 am

Jaz moćno upam da boste forum razširili, ker to je zdej preveč ozko, vsaj za tisti pas kjer je banner na desni.
Slika
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee Pe okt 22, 2010 5:41 am

malcek vec rdece barve :)
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
Beastmaster
Novinec
 
Prispevkov: 369
Pridružen: Po avg 25, 2003 10:44 am
Kraj: Domžale

Napisal/-a Beastmaster Pe okt 22, 2010 7:04 am

Meni pa zgleda ta nova stran ko čisto vsaka stran z avtomobilizmom v vezi, zrnasto sivo ozadje pa rdeča bela, nič novega...
Se pa strinjam in o prvi strani, da mora ostati forum gor in o širini strani.
 
Vseved
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če dec 17, 2009 5:17 pm

Napisal/-a Vseved Pe okt 22, 2010 7:09 am

W|zz je napisal/-a:Jaz bi samo opomnil na enega glavnih predlogov, ki je bil ob zadnji (prejšnji) prenovi. In sicer, da bi ostalo zadnjih 20, 25 aktivnih tem na prvi strani. Veliko nas je takih, ki ne pregledamo foruma po vseh področjih posebej (splošna debata, srečanja, styling), ampak gledamo predvsem te zadnje aktivne in popularne debate. Skratka, to bi blo fajn če ostane :tomidelej:


edit: aja, razen, če to spada pod beta.a.com > forum > aktivne teme ?
No vseeno, pač, tuki mi je zdej fajn k mam kar a.com pod zaznamki in so takoj in novice in aktiven del foruma, vse skupaj :)

lp


Tudi jaz se pridružujem temu mnenju (seveda pod pogojem, da to ni že pod aktivnimi temami).
 
Uporabniški avatar
RAPMAN
Uporabnik
 
Prispevkov: 1232
Pridružen: Če okt 23, 2003 6:20 pm
Kraj: Ljubljana - Trnow

Napisal/-a RAPMAN Pe okt 22, 2010 7:22 am

Lahko bi tudi v smeri mobilnega avtomobilizma.com razmišljali, npr. dostikrat prek mobitela pogledam kakšne novičke in odpira predolgo.... bi bilo fino, se tut malo v te smeri obrnt.

Kar pa je do sedaj narejeno mi je všeč, se pa strinjam z Wizz-ovim predlogom. Prvih 10, 15 tem na forumu, na prvi strani zraven najbolših novic...

Ta forum spremljam že od samih začetkov ( no tam nekje) in sem zelo vesel, da se ukvarjate s prenovo...

Bravo ekipa A.com 8)
>>ZIDEK<<
Slika
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Napisal/-a xsara Pe okt 22, 2010 7:29 am

dobra zasnova strani, sicer pa kot pravi večina obvezno na prvi strani najnovejše na forumu v še večjem obsegu kot do sedaj..........čestitke za trud......
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Napisal/-a scoop Pe okt 22, 2010 7:47 am

V sirino in obseg se nebom spuscal... Ampak...

Zadnje objave na forumu OBVEZNO na prvo stran.... Sej ne sodelujem vsakic, prebiram pa redno... V bistvu samo to berem,... In se teste kaksnih exoticnih avtov... Lp
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
Jaka_Levstek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To okt 19, 2010 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Jaka_Levstek Pe okt 22, 2010 8:33 am

Medklic: hvala vsem, predvsem za zelo visok nivo komentarjev in kritike. Glavne misli, ki jih vidim, je predvsem večja vključenost foruma na naslovnici, preveč generično oblikovanje (oz. premalo rdeče :) ), širina foruma in izboljšanje funkcionalnosti. V naslednjem tednu pripravimo seznam sprememb in ga naprej usklajujemo z vami.

Do launcha se bomo potrudili predvsem dopolniti naslovnico z boljšo umeščenostjo foruma in (trudimo se, da nam bo uspelo) splaviti tudi Salon. Potem pa naprej.

Aja, še to - razmišljamo o tem, da bi vam omogočili nek dostop do seznama nadgradenj. Bi vam bilo to zanimivo?
 
Uporabniški avatar
Tilen18
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po nov 08, 2004 2:09 pm

Napisal/-a Tilen18 Pe okt 22, 2010 8:55 am

pod rubriko "testi" sem opazil da je samo pri nektarih avtih napisano koliko konjev imajo, se mi zdi dobro nareto, da pišejo ti podatki takoj že na začetku :)

drugače pa super zgleda stran :) mogoče res to da so najnovejše debate na forumu na začetni strani :)
Vrni se na Prenova Avtomobilizem.com

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov