Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
TakelowG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne jun 26, 2005 5:59 pm

VW Polo 1.2 6v 2005 - Tresenje v prostem teku

Napisal/-a TakelowG Po avg 27, 2012 11:07 am

Pozdravljeni,

prosim za mnenje oziroma malo pomoči. Omenjeni polo se je začel tresti v prostem teku. Tudi sliši se, kot da bi tekel samo po 2 cilindrih. Med vožnjo je vse tako kot mora biti, kakor hitro je spet v prostem teku začne tresti, če vključim klimo je toliko huje. Do zdaj sem poskusil z:

- menjavo vseh svečk
- testom z novo vžigalno tuljavo
- čiščenjem lopute za dovod zraka

Tester ne pokaže nobene napake, kabli zgledajo vredu. Nosilci motorja so novi.

Če ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bil vzrok težave, prosim da mnenje deli :)

Lp, Miha
Slika
 
Uporabniški avatar
FireSTORM
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2098
Pridružen: Sr jun 09, 2004 7:06 pm
Kraj: Murska Sobota

Re: VW Polo 1.2 6v 2005 - Tresenje v prostem teku

Napisal/-a FireSTORM Po avg 27, 2012 11:25 am

Par mescev nazaj sem mel podoben problem na P406 2.0HDi. Tresenje sicer ni bilo kot bi "letel" po dveh cilindrih, ampak je pa bilo kar občutno in povišano ob vključitvi klime. Vzrok pa je bila jermenica mikro jermena.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW Polo 1.2 6v 2005 - Tresenje v prostem teku

Napisal/-a Fan Po avg 27, 2012 1:31 pm

Pozdravljeni

Preverite:
- pravilno nastavljena dušilna loputa
- potlačne cevi pod ohišjem čistilca zraka / snete, preparele, počene...................
- količino mešanice zrak/gorivo - xx:1

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
TakelowG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne jun 26, 2005 5:59 pm

Re: VW Polo 1.2 6v 2005 - Tresenje v prostem teku

Napisal/-a TakelowG Po avg 27, 2012 8:26 pm

Najlepša hvala za odgovore. FireSTORM; jermenice bom preveril čez vikend, saj to vzame malo več časa.

Fan, najnovejša ugotovitev iz moje strani je, da tudi pri povišanju vrtljajev na 1200-1300rpm mašina malo potresava. Pri ugašanju se loputa zapre 100%, je tudi normalno odzivna, rpm na nobeni poziciji ne nihajo. Prav tako sem včeraj loputo odvil, jo očistil z bencinom ter pritrdil nazaj.

Podtlačne cevi so v brezhibnem stanju, danes sem odstranil ohišje čistilca zraka ter vse detajlno preveril. Poskusil sem tudi z odklopljenim MAF senzorjem, motor trese.

Količino mešanice zrak/gorivo trenutno ne morem preveriti, saj trenutno nimam testerja pri sebi doma. Mislim pa, da bi moral ob izklopu maf senzorja in povprečni mešanici vsaj zaznati razliko. Popravite me če se motim.

Prilagam še video, v kolikor vam lahko to pomaga slišati/videti napako.

http://www.youtube.com/watch?v=6OWruT1Avq0

LP, Miha
Slika
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: VW Polo 1.2 6v 2005 - Tresenje v prostem teku

Napisal/-a LeQuack Po avg 27, 2012 11:43 pm

Zgleda res laufa na dveh cilindrih. Če praviš da si že menjal svečke in tuljave potem razen kablov res ne vem kaj bi še bil, mogoče ima še kdo drug kako idejo.
 
stevo1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To nov 06, 2012 7:28 pm

Re: VW Polo 1.2 6v 2005 - Tresenje v prostem teku

Napisal/-a stevo1 To nov 06, 2012 8:03 pm

pozdravljen zanima me če ti je uspelo porihtat avto,namreč imam istega polota z popolnoma istimi težavami
 
Uporabniški avatar
dules
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Ne dec 28, 2003 2:04 pm
Kraj: Kranj

Re: VW Polo 1.2 6v 2005 - Tresenje v prostem teku

Napisal/-a dules Sr nov 07, 2012 7:31 pm

zmeri kompresijo motorja , gotovo ima en valj premajhno.
Smo že imel par primerov kjer je bilo nezadosto prileganje med sedežem ventila ter ventilom , tam je šla kompresija ven
Volkswagen Golf MK1 motor 1.1 letnik 1978 v obnavljanju ter Golf MK4 1.9 TDi 130 Konj letnik 2003
 
kerubes
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr jun 24, 2009 3:57 pm

Re: VW Polo 1.2 6v 2005 - Tresenje v prostem teku

Napisal/-a kerubes Če jan 19, 2017 11:32 pm

Pozdravljeni,
zanima me, kako ste rešili to napako (ali kdo drug s tem problemom tresenja) . Pri našem polu 1.2 letnik 2005 se pojavlja podoben problem, s tem, da se prižiga še lučka za motor. Avto v prostem teku trese in težko teče, tudi dodajanje plina ne pomaga. Treba je ugasnit in prižgat nazaj, da spet normalno dela. Mehanik je v enem cilindru izmeril nižjo kompresijo, na uradnem servisu niso odkrili nič. Me zanima, kje iskati napako in koliko bi stalo popravilo.

Hvala in lep pozdrav
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: VW Polo 1.2 6v 2005 - Tresenje v prostem teku

Napisal/-a Nikola_Tesla Če jan 19, 2017 11:58 pm

Mogoče slab bencin... sem imel enkrat pri clio 2 da je zezalo potem pa mir... se samo porihtalo.

lp.
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: VW Polo 1.2 6v 2005 - Tresenje v prostem teku

Napisal/-a pocesnkII Pe jan 20, 2017 6:30 am

kerubes je napisal/-a:Pozdravljeni,
zanima me, kako ste rešili to napako (ali kdo drug s tem problemom tresenja) . Pri našem polu 1.2 letnik 2005 se pojavlja podoben problem, s tem, da se prižiga še lučka za motor. Avto v prostem teku trese in težko teče, tudi dodajanje plina ne pomaga. Treba je ugasnit in prižgat nazaj, da spet normalno dela. Mehanik je v enem cilindru izmeril nižjo kompresijo, na uradnem servisu niso odkrili nič. Me zanima, kje iskati napako in koliko bi stalo popravilo.

Hvala in lep pozdrav



pa bi nam zaupal kakšna je koda napake,... bi bilo lažje.
Drugače če je res preniska kompresija potem bi stalno trokiral, ponovni zagon nebi odpravil napake.
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
kerubes
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr jun 24, 2009 3:57 pm

Re: VW Polo 1.2 6v 2005 - Tresenje v prostem teku

Napisal/-a kerubes Pe jan 20, 2017 9:31 am

Pozdravljeni,
avto dejansko vozi mati, sam sem vozil včeraj. Mašina je delala normalno, potem pa po manj kot minuti prostega teka nastopijo omenjene težave. Na VW servisu so materi res rekli, da gre za slab bencin. Kaj je pokazal tester, ne vem. Bom vprašal, če je dobila kakšen papir, na katerem je koda napake. V slab bencin ne verjamem, ker se omenjena napaka pojavi vedno, ko je avto nekaj časa v prostem teku (npr. tudi pred semaforjem). lp
 
jure5j
Novinec
 
Prispevkov: 146
Pridružen: Pe maj 18, 2007 9:57 am

Re: VW Polo 1.2 6v 2005 - Tresenje v prostem teku

Napisal/-a jure5j Ne jan 22, 2017 9:55 am

Imel problem na podobnem polotu.Uhajala kompresija na enem cilindru.Avo potresavalo na mestu ali pa tudi med vožnjo.Rezultat(kar bo verjetno tudi pri tebi)Zakurjen oziroma razpoka na ventilu 1 cilindra.Razdret in zamenjati.Mislim da je bilo popravilo okrog 300 eurov.Je pa to kar pogosta napaka teh motorjev.Je pa bilo prej zamenjano vse od svečk in tuljave pa nič bolje.Zatorej do mehanika izmeri na katerem cilindru je slaba kompresija potem pa naprej :|
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 48 gostov