Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
noob
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To sep 11, 2018 2:27 pm

pomoč ford mondeo 2.2 , 2006 155KM dizel avto ne prižge

Napisal/-a noob To sep 11, 2018 3:05 pm

pozdravljeni, imam problem z ford mondeo.
Avto sem kupil od prijatelja, ki mu je kar naenkrat avto ugasnil in ni prižgal. Probal sem na start sprej avto lepo laufa.
nato sem šel gledat kaj bi lahko bilo. Nafta pride do šob , varovalke vse ok , računalnik sem dal pregledat je ok, šobe sem očistil.

napake so bile:
prisotne p2623 injector cotnrol presure regolator/ open
p2288 injector control pressure too high

Slika
Slika

napako sem ugotovil pri tem senzurju na sliki napetosti dobi 5 V tako je treba.Ampak masa pride pa tudi samo 5v , ko bi mogla biti 12 V. (akmoulator je kod nov )

Nevem, če je res to problem mogoče je normalno 5 V ampak, ko sem se pogovarjal in gledal bi moglo mase pridit do senzorja 12V?
Če avto prižgem na start sprej in ga laufam na start sprej ali bi lahko pogedal z testerjem ozirma bi zmeril šobe če pravilno brizgajo?
Ima mogoče kdo še kakšno idejo kaj bi lahko bilo ?


Hvala za pomoč in odgovore
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: pomoč ford mondeo 2.2 , 2006 155KM dizel avto ne prižge

Napisal/-a coco66 To sep 11, 2018 4:28 pm

potegni eno dodatno maso na motor
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: pomoč ford mondeo 2.2 , 2006 155KM dizel avto ne prižge

Napisal/-a TrijoAdijo Če sep 20, 2018 7:34 am

No ja, najprej je treba sistem poznat, da greš drkat po njem. No, torej, ti sistema ne poznaš, ker drkaš po napačnem koncu sistema. Eno je senzor pritiska na rampi (to je to,kjer ti drkaš), drugo pa je regulator pritiska, ki pa je na drugem koncu (tam kjer bi moral ti drkat). In ja, na senzorju pritiska je 5V.
Zdej pa si nared uslugo in s testerjem preveri pritisk goriva na senzorju pritiska na rampi, ko je motor samo in le v kontaktu. Če pritisk niha med 6-10 bari,je OK. Če kaže pritisk 2000 bar, pol je senzor u kurcu. Če je senzor OK, pol pa preveri kablažo do IMV na pumpi in konektor. Če je to OK,pol je IMV zanič. Pa še malo referenčnih podatkov: Ko motor vžge se mora ustvarit pritisk 300 bar +/- 50 bar, ko motor laufa na štandgasu mora bit pritisk 250bar +/- 40 bar.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
noob
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To sep 11, 2018 2:27 pm

Re: pomoč ford mondeo 2.2 , 2006 155KM dizel avto ne prižge

Napisal/-a noob So okt 13, 2018 11:50 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Hvala za pomoč senzor pritiska je ok. Kablaža je OK, tudi senzor IMV sem uzel ven in ga sprobal dela normalno. uzel sem voltemeter in sem dal en kabel na kontetor drugega na + in je kazalo 11.8v (kulker je povn akomulator). na akomulatorju sem postil na + in spodaj na konekturju dal drugi kabel in mi je kazalo 8.00v. Smesno mi je ko sem dal pa na maso je pa napisalo samo 00.2V nic vec in da oba kabla ko imam na akomulatorju na + kazeta oba ko dam na maso pa samo na enem 00.2V. IMV senzor sem dal v isti avto od prijatelja in se je lepo slišalo kako ga odpre pri mojmu avtu pa ne da nic od sebe.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: pomoč ford mondeo 2.2 , 2006 155KM dizel avto ne prižge

Napisal/-a TrijoAdijo Če okt 18, 2018 6:16 am

A si preveril rele?
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov